Search Results for: "lietuvių spektakliai"

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas laukia savanorių iš viso pasaulio

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas laukia savanorių iš viso pasaulio

Liepos 10–13 dienomis įvyksiantis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas kviečia aktyvius ir atsakingus jaunus žmones prisidėti prie renginio. Šiais metais organizatoriai planuoja surinkti beveik 200 savanorių komandą, dalis kurios – lietuviai iš užsienio. Praėjusio renginio patirtis parodė, kad savanoriauti tautiečiai ryžtasi atvykdami iš tolimiausių pasaulio kampelių.

Šią vasarą Lietuvoje – antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Šią vasarą Lietuvoje – antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Pirmą kartą prieš dvejus metus Lietuvoje surengtas verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis šią vasarą vėl burs po pasaulį išsisklaidžiusius lietuvius. Liepos 10-13 dienomis Prienų rajone esančiame Visuomenės harmonizavimo parke įvyks antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Festivalį organizuojanti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga šiais metais vėl ketina pasiūlyti programą, kuri kvies bendrauti lietuvius, gyvenančius skirtingose pasaulio šalyse.

Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras: moksleiviams apie lietuvių literatūrą gyvai

Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras: moksleiviams apie lietuvių literatūrą gyvai

Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro trupė įsitikinusi – kultūringus žmones reikia auginti. Kitaip tariant, sąmoningai ir kryptingai auklėti vaikus ir jaunimą, padėti tėvams ir mokytojams teisingai pasirinkti, skatinti juos būti patriotiškus ir nuolat domėtis lietuvių literatūros kūriniais. Todėl šiandien startuoja ilgai ruoštos teatro edukacinės programos, kurių metu į teatrą bus kviečiama kuo daugiau moksleivių ir mokytojų.

Vilniuje – šokančių komiksų spektakliai iš Maskvos

Vilniuje – šokančių komiksų spektakliai iš Maskvos

Gruodžio 7-9 dienomis Menų spaustuvėje šiuolaikinio šokio gerbėjai turės puikią progą sugriauti stereotipus apie šią scenos menų rūšį. Kinetinio teatro iš Maskvos spektakliai „Senė“ ir „Departure“ įrodys, kad šiuolaikinis šokis gali būti ne tik labai giliamintis ir abstraktus vyksmas tamsioje scenoje tamsiais drabužiais, bet ir kupinas humoro ir labai netikėtų išraiškos priemonių.

Gruodžio 7 ir 8 dienomis 19 val. rodoma „Senė“ pagal Rusijos absurdo klasiką Daniilą Charmsą – kelių paveikslų, veiksmų, dimensijų, komiksų ir lindihopo spektaklis.

Spektaklio autorius Saša Pepeliajevas tokį pavadinimą savo kūriniui davė ne tam, kad viskas skambėtų kuo keisčiau ir „mandriau“. Tiesiog tai yra tiksli nuoroda žiūrovui, ko šiam tikėtis scenoje: čia yra ir animacijos, ir filmavimo on-line režimu, ir kitokių interaktyvių technologijų sprendimų. Bet visų svarbiausia šiame spektaklyje – šokis.

Spektaklį įkvėpė nemirtinga D. Charmso „Senė“, palikusi gilų pėdsaką naujausioje Lietuvos teatro istorijoje per 1992 m. sukurtą Oskaro Koršunovo spektaklį.

Gruodžio 9 dieną Menų spaustuvės Kišeninėje salėje pristatomas spektaklis „Departure“ – Sašos Pepeliajevo solo vaidinimas, kuriame šokis derinamas su interaktyviomis technologijomis ir animacija. „Departure“ tęsia ankstesniųjų choreografo darbų („Hamleto“, „Margaritos ir Meistro“, „Senės“, „Sigmund & Freud”, „Much Cokotuch“) atradimus – interaktyvių technologijų naudojimą, spektaklio kūrimą čia ir dabar.

Pavadinimas („Departure“ – lietuviškai gali reikšti įvairias sąvokas: išvykimas, išskridimas, išplaukimas, išėjimas, pasitraukimas, pradinis taškas, naujas dalykas, nukrypimas, nesilaikymas; kūrėjai turi omeny visas šias reikšmes, dėl to angliško pavadinimo neverčia jokioje šalyje) reiškia tiek fizinį vietos pakeitimą, tiek sąmonės kovą su perdėm organizuota tikrove.

Choreografas ir režisierius Saša (Aleksandras) Pepeliajevas baigė chemijos ir režisūros studijas. Jau daug metų jis nuosekliai dirba, ieškodamas šiuolaikinio šokio ir kitų raiškos priemonių sąskambių. S. Pepeliajevo Rusijos ar kitų šalių teatrams kurti spektakliai pristatyti daugybėje festivalių Rusijoje, įvairiose Europos šalyse, JAV, Izraelyje. Už inovatyvią kūrybą Saša Pepeliajevas yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą. Nuo 1998 m. jis intensyviai dėsto ir veda meistriškumo pamokas įvairiuose šokio ir teatro centruose Rusijoje, Olandijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Kenijoje, Tanzanijoje, JAV, Egipte ir Estijoje. Nuo 2006 metų choreografas pradėjo kūrybiškai sieti šokį ir interaktyvias medijas, spektakliuose naudoti kompiuterių galimybes.

Lietuvos žiūrovai jau ne kartą turėjo galimybę susipažinti su Sašos Pepeliajevo kūryba. Jis su vienu ar kitu savo spektakliu yra ne kartą viešėjęs festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“. O 2008 m. tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ pristatė A. Pepeliajevo spektaklį „Hamletai“, pastatytą Talino Von Krahlio teatre.

Po gruodžio 7 dienos spektaklio „Senė“ vyks S. Pepeliajevo ir jo artistų susitikimas su žiūrovais.

Kinetinis teatras ne tik rodys spektaklius, bet ir dalysis savo meistriškumu su Lietuvos scenos profesionalais ir studentais gruodžio 4 ir 5 dienomis. S. Pepeliajevas video ir scenos menų kūrėjams dėstys interaktyvaus video šokio teatre tiesas, o viena pagrindinių Kinetinio teatro artisčių Tatjana Gordejeva lietuvių šokio ir teatro profesionalams siūlo performanso praktikos laboratoriją. Beje, T. Gordejeva – buvusi Kremliaus baleto solistė, perėjusi į šiuolaikinio šokio „stovyklą“ ir šiuo metu ten pat viliojanti A. Vaganovos baleto akademijos auklėtinius.

Vilniaus ir Talino operos teatrai pirmą kartą keičiasi spektakliais

Vilniaus ir Talino operos teatrai pirmą kartą keičiasi spektakliais

Lietuvos ir Estijos nacionaliniai operos teatrai pradeda precedento neturinčias pasikeitimo operos ir baleto spektakliais gastroles.

Talino nacionalinė opera Vilniuje rugsėjo 23-28 dienomis rodys penkis geriausius savo pastatymus: tris operos spektaklius – Džakomo Pučinio (Giaccomo Puccini) „Toską”, kurią režisavo Raimondas Banionis, „Bohemą” bei Sergejaus Prokofjevo „Meilė trims apelsinams” ir du baletus – legendinį britų choreografo Keneto Makmilano (Kenneth MacMillan) baletą „Manon” pagal Žiulio Masnė (Julles Massenet) muziką ir britų choreografo Deivido Niksono (David Nixon) baletą „Trys muškietininkai”.

Pasak Estijos operos trupės direktoriaus Marto Miko (Mart Mikk), tokios mainų programos turėtų būti labai drąsiai sutinkamos ir vykdomos, o didžiausiu įvykiu svečias vadina praėjusio sezono premjerą – šiuolaikiškai pastatytą S. Prokofjevo operą „Meilė trims apelsinams”, kuri Taline atliekama estų kalba su nedideliais intarpais rusų kalba. Estų kalba ši opera skambės ir Vilniuje.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) į Taline tuo pat metu rodys keturis spektaklius: operas „Otelas” ir „Žydė” bei du baletus – „Romeo ir Džuljetą” ir „Raudonąją Žizel”.

Tai didžiausias Lietuvos ir Estijos kultūrinio bendradarbiavimo projektas. Lietuvai apie pusę milijono litų kainuosiančioms gastrolėms Kultūros ministerija skiria 130 tūkst. litų paramą, remia ir privačios įmonės.

LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas teigia, kad tokie pat didelio masto mainai spektakliais numatomi ir su Rygos operos teatru 2012 metų rudenį.

Spalio mėnesį Vilniuje laukiama Baltarusijos baleto trupės, lietuvių žiūrovams rodysiančios jau egzotišku mūsų scenoje tapusį Aramo Chačaturiano baletą „Spartakas”.

Lapkričio mėnesį Vilniuje laukiama Kauno valstybinio muzikinio teatro gastrolių, o LNOBT choras vyks į netoli Honkongo vyksiantį Makau festivalį dainuoti „Laisvojo šaulio” pastatyme.

Naujiesiems metams LNOBT išleis baleto „Žydrasis Dunojus” pagal Johano Štrauso (Johann Strauss) muziką premjerą. Dviejų veiksmų baletą statys žinomas Rusijos choreografas Andrejus Melanjinas kartu su lietuvių žiūrovams puikiai pažįstamu dailininku Viačeslavu Okunevu.

Pasak Lietuvos baleto vadovės Tatjanos Sedunovos, šis baletas prieš 15 metų rodytas LNOBT scenoje ir buvo labai mėgstamas bei gausiai lankomas. „Norime atgaivinti senąjį spektaklį, žavėjusį publiką šampano skoniu, gėriu ir grožiu, kad dabar jis sužibėtų kitaip”, – sako T. Sedunova.

Po Naujųjų metų Lietuvos baleto trupės laukia gastrolės į Italiją, o sezono pabaigai turėtų pasirodyti Piotro Čaikovskio opera „Eugenijus Oneginas”, kurią Vilniuje statys rusų režisierius Vasilijus Barchatovas.

Dar viena šio LNOBT sezono naujiena – į teatro sceną iš Trakų perkeliama Amilkarės Ponkielio (Amilcare Ponchielli) opera „Lietuviai” – kitų metų vasario mėnesį teatro scenoje bus rodomas šios operos koncertinis atlikimas.

Interviu su aktoriumi Vaidotu Martinaičiu apie rusišką dramaturgiją šiuolaikiniame lietuvių teatre ir žiūrovų emocijas

Interviu su aktoriumi Vaidotu Martinaičiu apie rusišką dramaturgiją šiuolaikiniame lietuvių teatre ir žiūrovų emocijas

Oskaro Koršunovo teatras baigia savo 11-ąjį sezoną spektakliais „Dėdė Vania“ (rež. Eric Lacascade) ir „Vaidinant auką“ (rež. Oskaras Koršunovas), kuriuose ryškius ir reikšmingus vaidmenis sukūrė aktorius Vaidotas Martinaitis (42 m.).

Priešvelykinė savaitė kitaip – kupina pamaldumo

Priešvelykinė savaitė kitaip – kupina pamaldumo, bet kartu ir nuodėmių

Didžioji Velykų savaitė katalikiškose šalyse laikoma rimties, susikaupimo ir pasninko laikotarpiu, per kurį dvasininkai rekomenduoja susilaikyti nuo linksmybių. Paradoksalu, tačiau viename labiausiai katalikybę išpažįstančių regionų – Lotynų Amerikoje – prieššventinis laikotarpis neįsivaizduojamas be triukšmingų švenčių ir nuodėmių. Egzotinių kelionių organizatoriai kviečia susipažinti su pagrindinėmis Lotynų Amerikos šalių Velykų tradicijomis – nors sunkiai tikėtina, kad jos mums bus priimtinos, bet pamatyti ir sužinoti visada įdomu.

Maištas

Maištas, konfliktas, drąsa #Tylos2015

Gegužės 12 – 18 dienomis Vilniuje vyks Tarptautinis teatro debiutų festivalis „TYLOS!”. Jau aštuntus metus laukiamiausias gegužės mėnesio festivalis ištikimas savo misijai – į teatrą pritraukti naują, ambicingiausių ir drąsiausių scenos menų kūrėjų bei žiūrovų kartą. 2015 Tylos! programoje – trys premjeros bei keturi jau įvertinti jaunųjų spektakliai. Šiemet festivalyje dalyvauja teatro kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, bei Italijos-Didžiosios Britanijos jungtinis projektas.

Pirmoji LNDT sezono premjera – „Keletas pokalbių apie (Kristų)“

Spalio 3 dieną 75-ąjį Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezoną pradės jaunų lietuvių kūrėjų premjera „Keletas pokalbių apie (Kristų)“. Šios pjesės skaitymas buvo pristatytas 2013 m. rudenį vykusiose „Naujosios dramos dienose“. Pjesę LNDT užsakymu sukūrė perspektyvi Lietuvos dramaturgė Teklė Kavtaradzė, režisierius – Maskvos akademiniame dailės teatre režisūrą studijuojantis Tadas Montrimas.

Ketvirtadienį Lukiškių aikštėje prasideda „Naujojo cirko savaitgalis“

Ketvirtadienį Lukiškių aikštėje prasideda „Naujojo cirko savaitgalis“

Tikriausiai ne vienas pastebėjo, kad Lukiškių aikštėje Vilniuje išdygo cirko palapinės. Jos ir tapo savotišku šaukliu į ryt – rugsėjo 11-ąją – prasidedantį tarptautinį šiuolaikinio cirko festivalį „Naujojo cirko savaitgalis’14“. Devintus metus vykstantis festivalis per keturias dienas pristatys margaspalves trupes iš viso pasaulio, o renginio organizatoriai žiūrovams žada neišdildomų įspūdžių!