Search Results for: "ledo ritulys"

Azartas ir greitis – ledo ritulyje (Interviu

Azartas ir greitis – ledo ritulyje (Interviu, video)

Ledo ritulys – artima Lietuviškam klimatui, tačiau tik populiarėjanti komandinio sporto šaka. Greičiausiai, dėl nepalankiai susiklosčiusios istorijos, Lietuva gerokai atsilieka nuo kaimynės Latvijos, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja.

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate - triuškinanti lietuvių pergalė

Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate – triuškinanti lietuvių pergalė

Lietuvos nacionalinė jaunių ledo ritulio rinktinė šiandien, kovo 30 dieną, Donecke (Ukraina) vykstančiame pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate iškovojo triuškinančią pergalę ir reabilitavosi po skaudžiai pralaimėtų rungtynių Nyderlandų atstovams. Andrejaus Jadkausko aštuoniolikmečiai 15:0 (8:0; 5:0; 2:0) sutriuškino kitos Beneliukso šalies atstovus belgus.

Pavojingiausios sporto šakos

Pavojingiausios sporto šakos

Sportas – sveikata! Turbūt šiuos žodžius kiekvienas (bent jau dauguma) girdėjo dar mokyklos laikais per kūno kultūros pamokas. Sakoma, jog sportas prailgina gyvenimą, juk sveikame kūne ir siela sveika…

Tačiau ar iš tikrųjų sportas visada užtikrina puikią sveikatą? O ir sporto šakų daugybė, ką geriausiai pasirinkti, kas būtų naudingiausia ir saugiausia? Žinoma, reikia sutikti, jog bet kurioje sporto šakoje galimos įvairios traumos, susižalojimai… Netgi nekaltai atrodantus šaškių žaidimas gali pakenkti sveikatai…

Bet kuriuo atveju, kiekvienais metais renkamos dešimt pavojingiausių pasaulyje sporto šakų. Dešimtukai kasmet nelabai keičiasi arba pasikeičia nežymiai. Tarp pavojingiausių sporto šakų daugiausia tų, kuriomis užsiima vyrai ir moterys.

Pavojingiausia moterims – palaikymo komados šokėja

Amerikoje, kur labai populiarus šis sportas, per metus suskaičiuojama apie 20000 rimtų traumų, kurias patiria komandų palaikymo šokėjos. Teigiama, jog yra didesnė tikimybė, jog per varžybas susižeis šokėja, o ne, pvz., krepšinio žaidėjas. Lūžusios kojos ar stuburo traumos – ne retenybė. Geras pasirodymas reikalauja aukų?

Regbis

Taip pat labai populiari sporto šaka Amerikoje, tačiau propaguojama ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). Tai turbūt vienas žiauriausių kontaktinių žaidimų. Čia traumos tris kartus dažnesnės nei kariniuose susirėmimuose (!).

Plyšę raumenys, smegenų sukrėtimai, lūžę kaulai – tie žaidėjai sustoja tik tada, kai jau fiziškai nebegali toliau žaisti. Žinoma, tokiame sporte neapsieisi be kūno apsaugų, tačiau ir jos ne visada apsaugo.

Futbolas

Tai sporto šaka, kurioje dažniausiai patiriami smegenų sukrėtimai. Taip pat palyginti ne retai pasitaiko staigių mirčių. Futbolas yra viena iš sporto rūšių, kuriose įtraukiama ir galva, žaidžiama galva (ir čia kalbama tikrai ne apie mąstymą…).

Automobilių/motociklų lenktynės

Čia mirtys dažnos ir neišvengiamos, nes lenktynės neapsieina be didžiulio greičio (juk kitaip ir nebūtų lenktynės). Motociklininkai turi išlaikyti pusiausvyrą, važiuodami įvairiais keliais, posūkiais ir visa tai lydi beprotiškas greitis. O esant tokiam greičiui šalmas ar kitos apsaugos ne visada padeda.

Jojimas ant buliaus

Lipti ant nugaros toną sveriančiam įsiutintam gyvūnui turbūt tikrai labai drąsus žingsnis. Drąsus arba beprotiškas. Galbūt todėl Lietuvoje ši sporto šaka neprigijo. Kai kuriems šis žingsnis gali būti ir paskutinis.

Būti numestam keletą metrų – beveik būtinybė. Nors tereikia ant buliaus išsėdėti „tik“ (mažiausiai) aštuonias sekundes, tačiau įsiutęs gyvūnas visą tą laiką iš visų jėgų stengiasi numesti nepageidaujamą „svorį“. Tikriausiai tai pavojingiausios aštuonios sekundės pasaulyje.

Žirgų lenktynės

Žirgas – ne bulius ir jis nesistengia numesti raitelio, tačiau tai irgi viena pavojingiausių sporto šakų pasaulyje. Amerikoje iš 100000 dalyvių užfiksuotos 128 mirtys (žinoma, žirgų mirtys čia neįtraukiamos…).

Galbūt galima sakyti, jog tai nėra jau toks didelis skaičius, tačiau jei palyginsime šį sportą su kita taip pat pavojinga šaka – boksu, gali tekti pakeisti savo nuomonę. Idomu, jei žirgų sporte mirčių skaičius viršija šimtą, tai bokse iš 100000 dalyvių miršta 1-2.

Nardymas povandeniniuose urvuose

Dar viena šaka, priskiriama prie pavojingiausių pasaulyje. Didžiulis gylis, ledinis vanduo, neištirti požeminiai urvai, hipotermija, atsiskyrimas nuo nardymo komandos, menkas matomumas, oro trūkumas – tai tik keletas iš pavojų, tykančių vandenynų gelmėse. Nors nardytojai ir būna puikiai pasiruošę, apmokyti, tačiau ir jie neapsaugoti nuo šių grėsmių.

Dekompresija (slėgio sumažėjimas) gali sukelti problemų su stuburo smegenims, plaučiais, smegenims. Sakoma, jog pasisekę nardymai yra tie, iš kurių grįžtama.

Kopimas į kalnus/alpinizmas

Yra įvairių alpinizmo rūšių. Tai gali būti lipimas į uolas, snieguotais kalnais, taip pat kopimas, nešantis su savimi bagažą arba be jo ir pan. Galima ne tik paslysti, bet pavojų sukelti gali ir pasikeitusios oro sąlygos.

Būnant tokiame aukštyje, pagalbos gali tekti ir ilgiau palaukti, juk, pvz., medikų sraigtasparniui nusileisti ant uolos būtų sudėtinga. Hipoksija (deguonies trūkumas), hipotermija, nušalimai, pneumonija (plaučių uždegimas) – tai dažniausios alpinistų nelaimės. Net 179 alpinistai (iš 1300) žuvo, norėdami įkopti į garsųjį Everestą.

Ledo ritulys, golfas, slidinėjimas…

Čia tik gali sužeisti lazda, ar pastumti, bet gali trenkti žaidėją ir į apsauginę sienelę. Galbūt truputį keista, tačiau prie pavojingų šakų priskiriamas ir golfas. Nors atrodytų, jog nėra kontakto su kitu žaidėju, taigi ir traumų būtų galima išvengti.

Amerikoje per metus įvyksta apie 4000 mirčių golfo lauke. 5% dėl blogo oro (dėl žaibų!). Pavojingas yra ir banglenčių sportas (ne visada pasiseka „suvaldyti“, pvz., 6m. aukščio bangą), ir slidinėjimas, ir… tikriausiai visos sporto šakos.

Netgi begalinis noras turėti gražias kūno formas gali būti pavojingas, ne tik dėl galimų traumų, pvz., treniruoklių salėje, jei neteisingai atlieki pratimus, tačiau ir dėl per didelio noro pasiekti tobulybę. Juk kas per daug, tas irgi nesveika…

Taigi sportas ne visada suteikia sveikatos, kartais jis gali būti netgi labai pavojingas sveikatai. Net ir pati paprasčiausia ir nesudėtingiausiai atrodanti sporto šaka gali sukelti pavojų (dėl daugybės, galbūt kartais sunkiai paaiškinamų priežasčių). Tačiau, jeigu jau pasirenkate kažkokią sporto šaką, tuomet žinokite, „į kokią galerą jus velnias neša“ ir būkite atsargūs! Gerų rezultatų!

„Energijos“ gretas papildė Dovydas Kulevičius

„Energijos“ gretas papildė Dovydas Kulevičius

Šeštadienį, lapkričio 5 d., Rygoje vyksiančiose rungtynėse su „HS Rīga/LSPA“ ledo ritulio „Energija“ klubo pajėgas papildys į komandą sugrįžęs puolėjas Dovydas Kulevičius. Dvidešimt devynerių metų sportininko biografijoje – Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Prancūzijos klubų patirtis.
1997 m. karjerą pradėjęs „Energijoje“, vėliau D. Kulevičius žaidė Latvijos „DHK Latgale“ (2005-2006 m.), Baltarusijos „HK Brest“ (2009-2010 m.), Prancūzijos „HC Mulhouse“ (2010-2011 m.) klubuose. Šį sezoną D.Kulevičiaus atstovaujama Prancūzijos ekipa, kurioje be lietuvio žaidė ir legionieriai iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Čekijos, Slovakijos, Kanados, pradėjo sėkmingai ir pirmąjį pralaimėjimą patyrė tik prieš savaitę, Dovydui palikus komandą.
„Be abejo, Baltarusijoje ledo ritulio populiarumas labai didelis, o Prancūzijoje nepalyginamai daugiau futbolo ar regbio mėgėjų. Tačiau Mulhouse, kur teko žaisti, ledo ritulys – labai populiarus, į kiekvienas rungtynes susirinkdavo per 1500 žiūrovų“, – susidomėjimą ledo rituliu šalyse, kuriose teko žaisti, lygino D. Kulevičius. Po trejų metų į Lietuvą grįžusį puolėją nudžiugino komandos draugų pasakojimai apie vis gausėjantį „Energijos“ gerbėjų būrį ir susidomėjimą ledo rituliu šalyje.
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinei ne kartą atstovavęs puolėjas šią savaitę jau treniravosi kartu su ekipa ir yra pasiryžęs pilnu pajėgumu įsijungti į žaidimą jau šio savaitgalio rungtynėse su Rygos „HS Rīga/LSPA“. Pasak „Energijos“ direktoriaus Petro Nausėdos, Dovydas – ne tik talentingas žaidėjas, bet ir komandos žmogus – visa ekipa laukia ir jo pokštų bei neišsenkančios geros energijos. „Dovydas prie „Energijos“ prisijungė pačiu laiku: pastaruoju metu mūsų komandoje būta traumų ir ligų, rungtynėse su dar neišgydytomis traumomis dalyvaus net 5 žaidėjai. Rimčiausią traumą patyrė Vytautas Jagelavicius – Lietuvos Nacionalinės ledo ritulio lygos rungtynėse su latvių „Cetra“ jam buvo smarkiai prakirsta kakta, žaidėjas buvo išvežtas į ligoninę. Bet Vytas – stiprus žmogus. Nepraėjus nė savaitei, jau stojo ant ledo“, – pasakojo P.Nausėda. Dėl lengvesnių sužeidimų taip pat negaluoja L.Rimkus, K.Nekraševičius, M.Marcinkevičius, D.Uginčius. „Energijos“ – „HS Rīga/LSPA“ rungtynės vyks šeštadienį 18.00 val. ir sekmadienį 13.45 val. „Akadēmijas ledus halle“ arenoje, Rygoje. Po jau įvykusių 10 rungtynių Latvijos atvirojo ledo ritulio čempionato reitingo lentelėje „Energija“, surinkusi 6 taškus, yra 9 vietoje.
Dovydo Kulevičiaus sportinė biografija:
Gimimo data: 1982-09-04
Amžius: 29 metai
Ūgis: 178 cm
Pozicija: kairiojo sparno puolėjas
1997-1998 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-18 rinktinė
1998-1999 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-18 rinktinė, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
1999-2000 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
2000-2001 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė
2001-2002 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio jaunių U-20 rinktinė, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2002-2003 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2003-2004 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2004-2005 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2005-2006 – Latvijos „DHK Latgale“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2006-2007 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2007-2008 – Latvijos „DHK Latgale“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2008-2009 – Elektrėnų „Energija“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2009-2010 – Baltarusijos „HK Brest“, Lietuvos ledo ritulio rinktinė
2010-2011/2011-2012 – Prancūzijos „HC Mulhouse“

Hemofilija – ne kliūtis profesionaliam sportui

Hemofilija – ne kliūtis profesionaliam sportui

Lietuvoje hemofilija serga 1 iš 10 000 gyventojų, kasmet nustatoma iki trijų naujų ligos atvejų, daugiausia – vaikams pirmaisiais gyvenimo metais. Tiesa, dalis žmonių dešimtmečius serga lengva ligos forma, to net nežinodami. Diagnozę sužino tik po didesnės traumos ar operacijos.

Snieglenčių kroso atstovas Aras Arlauskas: „Ši sporto šaka reikalauja daug fizinių jėgų ir greito mastymo“

Snieglenčių kroso atstovas Aras Arlauskas: „Ši sporto šaka reikalauja daug fizinių jėgų ir greito mastymo“

Vasario 12-21 dienomis Norvegijos mieste Lilehameryje vyksiančiose antrosiose Jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaus ir snieglenčių kroso atstovas Aras Arlauskas. Šešiolikmetis šia sporto šaka susidomėjo, kai pirmą jėgas išbandė varžybose Ignalinoje.

Tarpukario sportas: žaidimai „karaliai ir karalienės“ (II dalis)

Tarpukario sportas: žaidimai „karaliai ir karalienės“ (II dalis)

Nors dabar prisimename kone tik krepšinį, tačiau 3-ame dešimtmetyje sporto karaliumi Lietuvoje tituluotas futbolas. Žaidė jį dauguma lietuvių, tačiau visiems jiems trūko sėkmės ir pergalių tarptautinėse ir tarpvalstybinėse varžybose. Tautiečiai taip pat žaidė stalo ir lauko tenisą, sportavo lengvąją atletiką.

D. Bogdziulis: „Nematau sunkumų žaisti vyrų rinktinėje“

D. Bogdziulis: „Nematau sunkumų žaisti vyrų rinktinėje“

Lietuvos jaunių rinktinė pasaulio čempionate Donecke tik per žingsnį nuo aukso medalių. Įspūdingai žaidžiančiai Lietuvos komandai liko rytoj, balandžio 2 dieną, įveikti šeimininkų ukrainiečių barjerą.
Laisvą lietuviams dieną kalbėjomės su Lietuvos rinktinės ir viso čempionato lyderiu Danieliu Bogdziuliu. Septyniolikmetis žaidėjas su Liepojos „Metalurgu“ šiemet jau tapo Latvijos čempionu, o šiame čempionate jau yra rezultatyviausias žaidėjas – pelnė 7 įvarčius ir atliko 14 perdavimų.

Kaip nepamiršti aktyvaus laisvalaikio žiemą?

Kaip nepamiršti aktyvaus laisvalaikio žiemą?

Iškritus pirmam sniegui, po truputį pratinamės prie artėjančios žiemos. Lauke darosi vis atšiauriau, o šiltuoju metų laiku propaguotas aktyvus poilsis daug kam nueina į antrą planą. Tačiau tingiai žiemojantis mūsų kūnas nėra gerai sveikatai – fizinio aktyvumo stoka nulemia ne tik prastėjančią fizinę formą, tačiau ir silpnėjančią imuninę sistemą. Tad kokia fizine veikla užsiimti žiemą ir kaip tam pasiruošti?

Tarp genialumo ir despotizmo. Steve Jobs

Tarp genialumo ir despotizmo. Steve Jobs

„Apple“ smegenimis vadinamas milijardierius Steve Jobs savo karjerą pradėjo mokyklos metais uždarbiaudamas kompanijoje „Hewlett-Packard Company“. Ėmęs realizuoti savo paties sumanymus, jis visam laikui įsiamžino kompiuterijos istorijoje.