Search Results for: "lėlių kūrėja"

Talentų bankas“ pristato: lėlių (ir ne tik) kūrėja Simona Slavinskaitė

Talentų bankas“ pristato: lėlių (ir ne tik) kūrėja Simona Slavinskaitė

Kai kuriems žmonėms Dievulis talentų atseiki su kaupu. Viena tų laimingųjų – mūsų „Talentų banko“ herojė Simona Slavinskaitė. Diplomuota kostiumo dizainerė, be savo aistros drabužių kūrimui, dar gamininanti ir žaislus bei lėles. Deja, jos skirtos visai ne smagiems žaidimams su draugėmis…

JAV mirė kino kūrėjas

JAV mirė kino kūrėjas, rašytojas Adolfas Mekas

Eidamas 86-uosius metus, antradienį ryte sustojus širdžiai JAV mirė kino režisierius, rašytojas Adolfas Mekas, praneša delfi.lt, remdamasis portalu indiewire.com.

Adolfas Mekas kartu su broliu Jonu Meku įsteigė kino žurnalą „Film Culture magazine”, 33-ejus metus dėstė Bardo koledže Niujorke.

Žinią apie A. Meko mirtį patvirtino jo dukterėčia aktorė Una Mekas. „Jis buvo šiltas, linksmas, mylintis, puikus žmogus. Mums jo trūks”, – parašė U. Mekas eksperimentinio kino forumo „Frameworks” nariams.

1949 m. A. Mekas su broliu Jonu emigravo iš Lietuvos. 1946-1948 m. Mainco universitete Vokietijoje studijavo literatūrą ir filosofiją. 1946 m. Vysbadene su Leonu Lėtu (Vytautas Leonas Adamkevičius), Algirdu Landsbergiu ir broliu Jonu pradėjo leisti avangardinį žurnalą „Žvilgsniai”. 1949 m. persikėlė į JAV. Nuo 1954 m. su broliu leido ir redagavo dvimėnesinį kino žurnalą „Film Culture”. 1971 m. Bardo koledže Niujorke įkūrė Kino fakultetą, iki 2004 m. jame dėstė. Sukūrė avangardistinių filmų, su broliu Jonu parašė pasakų knygų.[1]

A. Mekas prodiusavo kelis eksperimentinius filmus. Vieną iš jų – 1963 m. komediją apie meilės trikampį „Aleliuja kalvoms” (Hallelujah the Hills) tais pačiais metais rodė Kanų kino festivalyje ir Niujorko filmų festivalyje.

Vėlesniais metais A. Mekas prodiusavo kelis filmus, iš jų garsiausias – 1971 m. filmas „Going Home”. Šis filmas kartu su 1972 m. brolio Jono filmu „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą” (Reminiscences of a Journey to Lithuania) sukurtas po brolių Mekų pirmosios kelionės į Lietuvą.

2004 m. A. Mekas baigė dėstytojo darbą Bardo koledže. Pastaraisiais metais jis kartu su Deividu Avalone (David Avallone) kūrė filmą apie italų mąstytoją Džordaną Bruną (Giordano Bruno) „Burn Bruno Burn”. Suvaidino ir neseniai brolio Jono Meko sukurtame filme „Sleepless Nights Stories”.

Su žmona Pola A. Mekas susilaukė sūnaus Šono (Sean).

Laidotuvės vyks Niujorke, kada tiksliai, dar nepranešama.

M. Tysono tatuiruotės kūrėjas sieks

M. Tysono tatuiruotės kūrėjas sieks, kad „Pagirios Tailande“ nepasirodytų kine

Vyras, kuris darė žymiąją Mike`o Tysono veidą puošiančią tatuiruotę padavė į teismą komedijos „Pagirios Tailande“ kūrėjus, kompaniją „Warner Bros.“, nes jau gegužės 27-ąją pasirodysiančiame filme Edo Helmso personažas vaizduojamas po audringo vakarėlio atsibundantis su tokia pačia tatuiruote. S.Victoras Whitmillas, kuris už savo darbus įvertintas ne vienu apdovanojimu, mano, kad jo kūrinys yra „viena labiausiai visame pasaulyje atpažįstamų tatuiruočių“, todėl teismo prašo uždrausti komedijos pasirodymą kino teatruose.

„Kai S.V. Whitmillas padarė M.Tysono tatuiruotę, sportininkas sutiko, kad visos jos autorinės teisės priklausys meistrui. Kompanija „Warner Bros.“ niekuomet nebuvo susisiekusi su autoriumi ir neprašė jo leidimo panaudoti meno kūrinį filme, jie tiesiog originalų darbą pasisavino ir juo papuošė aktorių. Tai yra grubus autorinių teisių pažeidimas“, – teigiame skunde, pateiktame teismui. Kartu su juo menininkas pateikė ir tatuiruotės autorinių teisių registracijos pažymėjimą bei M.Tysono parašu patvirtintą sutikimą visas teises į tatuiruotę atiduoti jos kūrėjui.

„Warner Bros.“ kol kas atsisako komentuoti šį ieškinį.

Teisininkų nuomone, tai labai įdomus skundas, kadangi autorinių teisių privaloma paisyti, nesvarbu, ar piešinys nupieštas ant drobės, ar ant buvusio sunkiasvorio bokso čempiono veido. Tatuiruotės tikrai labai panašios, o ir kvaileliui aišku, jog filme „Pagirios Tailande“ tatuiruotė yra aiški užuomina į M. Tysoną, kuris suvaidino pirmojoje komedijos dalyje „Pagirios Las Vegase“.

Todėl „Warner Bros.“ teisininkams gali būti labai sudėtinga įrodyti, jog tatuiruotė ant E. Helmso veido filme yra originali ir atsiranda be jokios priežasties. Teisės žinovai, kuriuos šiuo klausimu apklausė „Reuters“, teigė, jog kone vienintelė išeitis atmesti skundą yra traktuoti filmą kaip parodiją.

Tačiau kompanijai baisiausia turėtų būti tatuiruočių meistro reikalavimas išvis sustabdyti filmo pasirodymą kino teatruose, taip pat iš interneto pašalinti komedijos anonsus.

Kol teismas nagrinės ieškinį, siūlome filmo anonse pažiūrėti, kaip atrodo nuplagijuota M.Tysono tatuiruotė:

Daiktų pusryčiai. Kitokios medžiaginės lėlės

Daiktų pusryčiai. Kitokios medžiaginės lėlės

Jeigu mėgstate lėlės, tačiau atsibodo barbės, siūlome jums pasigrožėti kanadiečių menininkų „AT.AW.“ darbais – medžiaginėmis gėlėmis.

Omerta pristato vaizdo klipą „Išpūsk“

Omerta pristato vaizdo klipą „Išpūsk“

Repo muzikos atlikėjas Omerta pristatė dainos „Išpūsk“ Elektrėnų „Vaikų pasaulis“ atrakcionų parke nufilmuotą vaizdo klipą. Šiandien Elektrėnų atrakcionų parko „Vaikų pasaulis“ tvora jau apkabinėta spynomis, dėl avarinės būklės jis greitu metu bus griaunamas.

„Mados infekcijoje“ – pripūsta dvidešimt pirmojo amžiaus mada

„Mados infekcijoje“ – pripūsta dvidešimt pirmojo amžiaus mada

Artėjanti „Mados infekcija“ pristato dar vieną savo svečią iš užsienio. Andrej Bartenev – dizaineris, kuris Lietuvoje susilaukia daugiausiai dėmesio ir apkalbų, o jo kolekcijų pristatymų peržiūros internete, kiekvieną kartą svečiuojantis Vilniuje, muša peržiūrų rekordus. Kičo karalius, kuris pripūtė dvidešimt pirmojo amžiaus madą. Menininkas iš Rusijos Andrej Bartenev jau penktą kartą kaustys Lietuvos žiūrovų akis festivalyje „Mados infekcija“, kuris vyks kovo 18 – 19 d. Šiuolaikinio meno centre. Festivalio lankytojams bus pristatytas pasirodymas, pavadinimu „La La La Moscow“.

CERN dirbantis dr. A. Juodagalvis: „Ši organizacija – ne tik mokslo

CERN dirbantis dr. A. Juodagalvis: „Ši organizacija – ne tik mokslo, bet ir meno gimimo vieta“

Pagrindinis garsaus serialo „Didžiojo sprogimo teorija“ personažas Šeldonas, daug kam pažįstamas kaip šiek tiek pamišęs mokslo entuziastas, už galimybę apsilankyti Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN) atiduotų kone viską. Vilniaus universiteto (VU) Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (TFAI) vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Andrius Juodagalvis ne tik įgyvendina šio herojaus svajonę, bet ir aktyviai populiarina CERN veiklą Lietuvoje. Kovo 15 d. atsidarysiančiame Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTMC) jis pristatys CERN parodą „Accelerating Science“.

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Spalį Lietuvos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Du legendinį kūrėją scenoje įamžinsiantys aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius – pažymi, kad ruošiantis spektakliui juos įkvepia V. Kernagio gyvenimo istorija ir kūryba.

Įspūdžiai iš vienos didžiausių baldų parodų: asketiškumą keičia elegantiška prabanga

Įspūdžiai iš vienos didžiausių baldų parodų: asketiškumą keičia elegantiška prabanga

Metų pradžioje interjero ekspertai ir verslininkai susirenka vienoje didžiausių baldų parodų pasaulyje „IMM Cologne“, Kelne, Vokietijoje, kurioje garsiausi gamintojai ir dizaineriai pristato naujausias baldų ir interjero dizaino tendencijas. Šiemet šiame renginyje lankėsi salonų „Skandinaviški interjerai“, kurių vienas įsikūręs po „Domus galerijos“ stogu, rinkodaros vadovė Laima Aleknavičienė. Ji sutiko pasidalyti įspūdžiais ir papasakoti, kas madinga šį sezoną.

Kaip numesti svorio

Kaip numesti svorio, nejaučiant alkio?

„Atsikratyti antsvorio padeda baltymų gausi dieta suderinta su fizinio aktyvumo programa. Žinoma, pirmiausia svarbu suprasti, kaip veikia jūsų organizmas, ir kodėl riebalus deginti padeda būtent baltymai“, – sako sveikos gyvensenos ekspertas, Bodymind.lt įkūrėjas Laimonas Rubikas.