Search Results for: "kvepavimo pratimai"

Sporto pratimai lieknesnėms kojoms ir klubams

Sporto pratimai lieknesnėms kojoms ir klubams

Liekni ir gražūs klubai – daugelio moterų svajonė. Norint savo kojoms ir klubams suteikti patrauklumo, būtina žinoti, kaip juos prižiūrėti ir kokie pratimai sėdmenims, klubams ir kojoms yra veiksmingiausi.

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų, bet ir proto treniruotėms

Šiandien daugybė žmonių dirba streso kupiną darbą ir rizikuoja „perdegti“. Mokslininkai vis dažniau paliečia aktualią šių laikų problemą – lėtinio nuovargio sindromą, kurio pagrindiniu simptomu laikomas išsekimas, atsiradęs dėl įtampos. Šis sindromas pasireiškia vadinamiesiems „darboholikams“.

Nugalėk nugaros skausmą: 7 profilaktiniai pratimai

Nugalėk nugaros skausmą: 7 profilaktiniai pratimai

Pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas – dažna nugaros, kaklo skausmų priežastis. Jei diena iš dienos darbe sėdite, o darbo dienos trukmė viršija 8 valandas, tai greičiausiai Jums jau teko susidurti su nugaros skausmais nuo kurių neapsaugo net patogi kėdė. Radikalių priemonių prieš nugaros skausmą ragina imtis „Lieknėjimo akademijos“ inicijuoto projekto „Sveikatingumo savaitgaliai“ trenerė – kineziterapuetė Rasa Vegytė ir pristato profilaktinių pratimų seriją, kurie padės išvengti nugaros skausmų

Atsipalaidavimo būdai darbe – mažiau streso

Atsipalaidavimo būdai darbe – mažiau streso, daugiau energijos

Darbas daugeliui žmonių kasdien sukelia daug streso, kas kartais baigiasi įvairiausiais negalavimais. Ypač tai aktualu vasarą, kuomet už lango kaitina saulė, o karščio nepernešantis kompanijos vadovas ar klientai be perstojo jus atakuoja laiškais ir skambučiais…

Jei stresinių situacijų išvengti neįmanoma, galima išmokti su jomis susidoroti, t. y. leisti sau darbo metu atsipalaiduoti. Ir tai tikrai įmanoma… Naudodamiesi žemiau pateiktais patarimais, darbo duris užversite ne tokie išsekinti, o energingesni ir geresnės nuotaikos nei iki šiol.

Gilaus kvėpavimo pratimai
Kai situacija darbe tampa nevaldoma, nepasiduokite emocijoms. Tiesiog kelioms sekundėms užsimerkite, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakartokite tai dar porą kartų. Kvėpuodami pasistenkite negalvoti apie tai, kas buvo, geriau pamąstykite, pavyzdžiui, ką gaminsite vakarienei. Jei tik įmanoma, geriausia tuo metu nieko negalvoti.

Fiziniai pratimai
Užsidėkite ausines, įsijunkite savo mėgstamą dainą, ištieskite į priekį rankas, sunerkite pirštus ir pakelkite rankas virš galvos. Tiesia nugara ir tiesiomis rankomis truputį pasitempkite kvėpuodami į viršų. Po to pakeiskite pirštų sunėrimą per vieną pirštą ir pakartokite tą patį. Jėgų antplūdis garantuotas.

Stresą mažinantys „žaislai“
Jums tikrai be reikalo juoką kelią ant kolegos stalo padėti stresą mažinantys „žaislai“ – kamuoliukai, įvairūs minkomi daiktai. Jei nedrįstate pats tokio įsigyti, užsiminkite lyg tarp kitko savo artimiesiems apie norimą gimtadienio dovaną. Sukoncentruojant dėmesį į minkomą daiktą, įtampa atslūgsta labiau nei jūs įsivaizduojate. Pabandykite.

Veiksmingos trumpos pertraukėlės
Žvalumo ir budrumo darbe suteikia dažnos trumpos, kad ir kelių minučių pertraukėlės. Tai ypač padeda, kai reikia priimti svarbų sprendimą. Trumpam užsukite į virtuvę puodeliui arbatos ar stiklinei vandens, truputį ilgiau užsibūkite vonios kambaryje – nusiprauskite veidą, rankas ir pan. Jei yra galimybių bent 5 minutes prisėskite poilsio zonoje ar pakalbinkite savo kolegas, žinoma, tik ne darbo klausimais. Pasistenkite, tuo metu ant darbo stalo palikti savo mobilųjį telefoną. Darbai nepabėgs, tačiau jūsų mintys nors trumpam pailsės.

Savęs lepinimas
Gal ir skamba keistai, tačiau, kad ir kokia baisi atrodytų situacija, pasistenkite save palepinti. Juk sunkiai dirbdamas jūs to nusipelnėte. Būna įvairiausių masažuoklių, kuriuos galite užsidėti ant kėdės atlošo ar tiesiog pasikišti po kojomis. Pasidarykite puodelį kapučino, paskanaukite šokolado ar vaisių gabaliukais. Pertraukėlės metu, jei jau pasiėmėte savo telefoną, pažaiskite kokį nors jame esantį žaidimą. Atsineškite į darbą gėlių. Jei turite laisvą minutę trumpai žvilgtelėkite į senas ar šio savaitgalio nuotraukas.

Tai tik keletas patarimų. Esmė yra nepasiduoti stresui, o pasistengti, atrodo, beviltiškoje situacijoje bent sekundei pamąstyti ir apie savo žmogiškus poreikius. Tai teigiamai atsilieps ne tik jūsų fizinei ar psichologinei būsenai, bet karjerai.

Joga. Faktai be mistikos

Joga. Faktai be mistikos

Kilimėliais nuklota salė ant kurių erotiškai rangosi gausybė gražių moterų… na arba pabandykime iš kitos pusės – stilinga ir madinga šiuolaikinė grupinė mankšta su kitomis ne tokiomis gražiomis moterims, kurioms reikia numesti gerokai daugiau svorio…

Nemiga: kaip pasiklosi

Nemiga: kaip pasiklosi, taip išsimiegosi?

„Miegas skirtas ištižėliams“, – kažkada pasakė garsioji „geležinė ledi“ Margaret Thatcher, kuri gyrėsi, kad jai pakanka viso labo 4 valandų miego per naktį. Daugelis greičiausiai jai paprieštarautumėte: didelis gyvenimo tempas šiais laikais ypač vargina, tad miegas nuo to tampa dar saldesnis. Tačiau ką daryti tiems, kurie nesudeda bluosto net po labai varginančios dienos?

Sužinok daugiau apie jogos rūšis

Sužinok daugiau apie jogos rūšis

Daugeliui yra žinoma, jog žodis „yoga“ reiškia susijungimą. Dvasine prasme tai procesas identifikuojant savąjį Aš (sielą) su Aukščiausiąja Sąmone. Tai vyksta gryninant ją nuo geismo, godumo, neapykantos ir egoizmo. Jogos filosofija yra viena praktiškiausių filosofijų pasaulyje. Ji remiasi tam tikrais gamtos dėsniais. Tai yra tikslusis mokslas, todėl, praktikuojant pasirinktą jogos rūšį, labai svarbu laikytis tikslių nurodymų ir disciplinos.

Mano pusryčiai - dieta

Mano pusryčiai – dieta

Dietos – pavojingas žaidimas su sveikata ir psichika, todėl specialistai pataria nepasiduoti „lieknėjimo manijai“ ir rūpintis savo kūnu bei figūra protingai.

Joga vietoj tradicinės medicinos

Joga vietoj tradicinės medicinos

Visi sutinka su teiginiais, kad jogos pratimai atpalaiduoja ir treniruoja kūną. Tačiau ar žinote, kad joga gali gydyti?

Choreografė Greta Leitonaitė: „Reikia niekuomet nepamiršti

Choreografė Greta Leitonaitė: „Reikia niekuomet nepamiršti, jog mes gimę judėti!“

Kiekvienas žmogus gyvenime yra susidūręs su nuovargiu. Dažniausiai skubame, lekiame ir pamirštame tinkamai pailsėti. Aktyvi fizinė veikla padeda atgauti jėgas. Judėti svarbu kiekvieną dieną – vaikščioti kuo daugiau pėsčiomis, sportuoti. Vienas iš naudingų judėjimo būdų – šokis. Šokis padeda atsipalaiduoti ir skatina geras emocijas. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) šokio pedagogikos studijų studentė Greta Leitonaitė savo bakalauro darbe tyrė paauglių nuovargio mažinimą, kuriant šokio kompoziciją „Miražas“.