Search Results for: "kuba"

Avižinių dribsnių košė skubantiems

Avižinių dribsnių košė skubantiems

Užpilkite dribsnius verdančiu vandeniu, palaukite, kol išbrinks. Į košę įdėkite pusę pakelio grūdėtos varškės, pasūdykite ir gerai išmaišykite.

Vyrai neskuba vesti

Vyrai neskuba vesti, nes…

Kai kurie vyrai mano, kad rasti tikrąją antrąją pusę reikia nemažai laiko. Jie nėra tikri, kad mergina, su kuria jie dabar susitikinėja, ir yra būtent ta, vienintelė.

Kuba: kas (ne) pasikeitė po Fidelio Castro?

Kuba: kas (ne) pasikeitė po Fidelio Castro?

Nuolat pasigirsta kalbų, kad Kuba jau seniai nebe ta. Kiek šios kalbos tikros arba perdėtos? Šiame sugreitėjusiame ir nuolat skubančiame amžiuje būtų naivu tikėtis, kad kažkurioje šalyje laikas sustotų, tačiau, nepaisant į šalį atėjusių naujų vėjų, yra dalykų, kurie Kuboje vis dar nepasikeitė. Tad pasirinkę Kubą savo atostogoms vis dar galite pakeliauti laiku į praeitį.

Orai: šaltis trauktis neskuba

Orai: šaltis trauktis neskuba, tačiau pokyčiai jau ne už kalnų

Šiomis dienomis, nurimus vėjui, orai bus švelnesni. Nors ir labai lėtai, tačiau šaltis pamažu trauksis. Rytininiuose šalies rajonuose ir toliau bus šalčiau. Savaitgalį temperatūra visur kils aukščiau, bet visoje šalyje ji dar bus neigiama. Didesni pokyčiai numatomi jau kitą savaitę.

Užupio meno inkubatoriuje - pasaulio kultūrų atspindžiai

Užupio meno inkubatoriuje – pasaulio kultūrų atspindžiai

Antradienį Užupio meno inkubatoriuje duris atvėrė paroda „Daugiaplanis pasaulis“. Ši paroda atspindi autoriaus išgyvenimus, įspūdžius iš kelionių bei pažinties su įvairiomis kultūromis. Paroda jau buvo pristatyta kitų Europos miestų gyventojams.

„Rinkis profesiją“: Pamela

„Rinkis profesiją“: Pamela, kuri skuba į pagalbą norintiems šokti lindihopą (interviu)

Turbūt daugelis su susižavėjimu bei baltu pavydu žvelgiame į tuos, kurie šokių aikštelėje jaučiasi it namie ir, atrodytų, paprastam mirtingajam neįkandamus šokio žingsnelius atlieka taip pat lengvai, kaip mes kas rytą valomės dantis. O svarbiausia – tai dar daro su didele energija ir užsidegimu! Šiandien kalbamės su dabar itin populiaraus ir, neslėpkime, madingo šokio stiliaus – lindyhopo – mokytoja Pamela Gaižutyte, kuri savo įgimta meile šokiui stengiasi užkrėsti ir kitus. Šiuo metu į dviejų mėnesių turą JAV su pasaulinio lygio žvaigžde Toddu Yannacone išvykusi mergina Lietuvoje suspėja ne tik krimsti kūrybinių industrijų specialybės mokslus, bet ir veda pamokas „Hoppers’“ šokių studijoje. Pastaroji veikla, Pamelos teigimu, pasiglemžia didžiąją dalį jos laiko bei energijos, tačiau pašnekovė net nemano tuo skųstis ir su džiaugsmu skuba į pagalbą norintiems įvaldyti lindyhopo subtilybes.

Video pusryčiai: vaikinas

Video pusryčiai: vaikinas, sudedantis Rubiko kubą, darydamas atsispaudimus. Per 25 sek.

„YouTube“ yra geras tuo, kad čia savo talentą gali pademonstruoti kiekvienas. Nereikia jokių televizijos talentų šou. Pasidedi kamerą, nusifilmuoji ir per pora mėnesių tave pamato pusė milijono žmonių.

Savaitgalio receptas. Avižinių dribsnių košė skubantiems

Savaitgalio receptas. Avižinių dribsnių košė skubantiems

Praneša be proto karštą savaitgalį, tad namie sėdėti tikrai nebus kada. Prieš ruošiantis į gamtą siūlome pasidaryti sočią, skanią ir labai greitai pagaminamą košę.

Dizaino konkurso nugalėtojas – lietuvių gamybos dekoratyvinis kubas

Dizaino konkurso nugalėtojas – lietuvių gamybos dekoratyvinis kubas

„Dizaino savaitės“ metu vykęs baldų ir interjero centro „Domus galerija“ bei „interjeras.LT“ projektas „Rekomenduojame kokybę“ išrinko nugalėtojus. Dizaino ekspertai ir centro lankytojai geriausiais pripažino 22 gaminius, kurių priešakyje atsidūrė lietuvių kurtas dekoratyvinis kubas „Cubic deco”, pralenkęs žymių pasaulio gamintojų prekes.
„Projektu siekėme pademonstruoti ir ekspertų pagalba padėti išsirinkti nepriekaištingos kokybės bei estetikos gaminius. Rezultatas iš ties džiuginantis, lietuvių darbo pripažinimas geriausiu turėtų būti didele paskata kitiems mūsų šalies baldų gamintojams,“ – sako „Domus galerija“ rinkodaros vadovė Agnė Brūzgė.
Iš viso projektui buvo atrinkti 33 eksponuojami objektai iš skirtingų interjero ir baldų salonų, kurie atstovauja pasaulyje gerai žinomiems gamintojams, tokiems kaip „Inno“, „Flos“, „Designers Guild, „Scan“, „Hanna Korvela Design“ ir daugeliui kitų. Gegužės 5 –14 dienomis gaminius vertino centro lankytojai ir speciali komisija – 22 žinomi architektai ir interjero dizaineriai, turintys „Metų paletės“ apdovanojimus. Gaminiai buvo vertinami penkiabalėje sistemoje, geriausiais buvo pripažinti 22 objektai, surinkę daugiau nei 80 balų.
Daugiausiai komisijos narių balų (96) surinko salono „Lino baldai“ dekoratyvinis kubas „Cubic deco” iš natūralios ąžuolo faneruotės, kuris gali būti naudojamas kaip staliukas, šviestuvas ar tiesiog gražus dekoratyvinis elementas. Publikos numylėtinio įvertinimą gavo 220 „Domus galerija“ lankytojų balų surinkęs „Charme fine furniture“ kilimas „Champinones“, išsiskiriantis žaismingu bareljefiniu paviršiumi, primenančiu pievagrybių pievą.
Tiek ekspertai, tiek centro lankytojai vertindami projekto gaminius didžiausią dėmesį skyrė jų dizainui, ekologiškumui ir funkcionalumui. Tarp geriausiųjų atsidūrė tokie gaminiai kaip stalas, kurio kojos sudaro 3D efektą, ilgaamžių silikoninių dušo galvų kolekcija, iš perdirbtos padangų medžiagos pagamintas kilimas ir daugelis kitų.
„Sveikiname dalyvius ir tikimės, kad šis konkursas taps nauja tradicija, kuri padės išjudinti vis dar gana konservatyvią Lietuvos baldų ir interjero rinką,“ – sako A. Brūzgė.
Su visais atrinktais 22 gaminiais bus galima susipažinti „Domus galerija“ internetinėje svetainėje ir „interjeras.LT pataria“ žurnale.

Mamos neskuba savo mažylių skiepyti nuo rotaviruso

Mamos neskuba savo mažylių skiepyti nuo rotaviruso

Daugiau kaip 70 proc. Lietuvos mamų rotavirusinę infekciją laiko labai sunkiu ir sunkiu susirgimu mažiems vaikams. Devynios iš dešimties teigia žinančios, kad dėl šios infekcijos sukeltos dehidratacijos kūdikis gali atsidurti reanimacijos skyriuje. Nors kas šeštos respondentės (19 proc.) kūdikis gulėjo ligoninėje, net keturi penktadaliai (81 proc.) apklaustųjų teigia nuo rotavirusinės infekcijos neskiepijusios nė vieno vaiko. Visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ užsakymu tyrimą atliko bendrovė „RAIT“.

Tokį Lietuvos mamų požiūrį į rotavirusinę infekciją ir apsaugą nuo šios ligos atskleidė tyrimas, kurio metu buvo apklausta apie 300 motinų, auginančių vaikus iki 7 metų amžiaus. Visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ vadovė Neringa Mikėnaitė teigia, jog ši apklausa padeda įvertinti, kaip mamos supranta savo atsakomybę už kūdikio sveikatą, rinkdamosi apsaugos priemones nuo užkrečiamųjų ligų. „Rotavirusinės infekcijos pavojus žinoti šiandien nepakanka – būtina prisiimti atsakomybę už pasirinktas prevencijos priemones, nuo kurių priklauso kūdikio sveikata. Juk jis pats to padaryti negali“, – teigia iniciatyvos vadovė.

Bendrovės „RAIT“ atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė respondenčių (58 proc.) abejojo skiepo efektyvumu ar būtinybe skiepytis nuo rotavirusinės infekcijos, nes yra daug panašių virusų. Išvengti rotaviruso dažniau tikisi jaunesnės mamos (19‒24 m.). O vyresnės nei 35 metų motinos labiau pasitiki skiepu nuo rotavirusinės infekcijos.

„Kiekviena mama turi įvertinti, ar pritardamos šiuo metu plintančiai madai atsisakyti skiepų, jos nesukelia pavojaus kūdikio gyvybei, nekalbant apie papildomą ekonominę naštą šeimai. Juk savaitė, praleista ligoninėje, kainuoja brangiau nei paskiepyti vaiką. O baimė, nerimas dėl sergančios atžalos ar net savigrauža dėl anksčiau nesiimtų prevencijos priemonių apskritai neišmatuojami“, – tvirtina N. Mikėnaitė.

Anot VI „Saugok save“ vadovės, vertinant apklausos rezultatus, tėvų pasitikėjimas medikais (85 proc.) nuteikia pozityviai, tačiau stebina, kad vaiko sveikatos klausimais mamos į vaiko tėvo nuomonę atsižvelgia perpus mažiau (6 proc.) nei į savo mamos nuomonę (13 proc.). O kitų motinų patarimais vadovaujasi net 43 proc. respondenčių. „Akivaizdu, kad mamos nesidalina atsakomybe šeimoje su tėvais, pervertina kitų mamų patarimus ir mažai domisi objektyvia moksline informacija. Gal būt todėl savo pasirinkimą skiepyti nuo pavojingos infekcijos jos dažnai grindžia ne medikų rekomendacijomis, bet kitų mamų nuomone,“ – teigia N. Mikėnaitė.
Daugiau nei trečdalis (36 proc.) tyrimo dalyvių nurodė, kad kovai su rotavirusu mieliau renkasi natūralias apsaugos priemones. Tačiau gydytojai įspėja, kad jomis ne visuomet galima pasitikėti.
„Nors nemažai mamų galvoja, kad rotavirusu geriau persirgti natūraliai, būtina pažymėti, kad tokiu būdu įgyjamas imunitetas yra trumpalaikis ir trunka iki pusmečio. Be to, susirgus sunkia forma ilgam sutrikdoma organizmo virškinimo funkcija, kas sudaro sąlygas sirgti ir kitomis ligomis. Todėl pasikliauti vien tik natūraliomis priemonėmis neverta“, ‒ pastebi vaikų ligų gydytoja Liucija Akstinienė.
Pasak gydytojos, rotavirusinė infekcija labai paplitusi tarp mažų vaikų, iki 3 m. amžiaus. Dažniausiai šia liga suserga 6 mėnesių ‒ 2 metų vaikai, kurie dar neturi higieninių įgūdžių ir su aplinka susipažįsta viską liesdami bei ragaudami. „Norint išvengti ligos ir ypač jos komplikacijų, pati veiksmingiausia apsaugos priemonė yra skiepai. Be abejonės, saugantis nuo rotaviruso, ypatingą reikšmę turi šeimos higienos įpročiai. Būtina plauti rankas, tinkamai paruošti maistą ir geriamąjį vandenį, aiškinti mažyliams apie higienos svarbą, nes virusas dažniausiai perduodamas per užterštus daiktus, paviršius, nešvarias rankas“, ‒ teigia L. Akstinienė
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, per devynis praėjusių metų mėnesius Lietuvoje buvo užregistruota 4490 rotavirusinio gastroenterito atvejų. Tai viena dažniausiai pasitaikančių virusinių žarnyno infekcijų. Sunkiausiomis ligos formomis pirmą kartą serga 3-35 mėnesių kūdikiai ir vaikai. Infekcija pasireiškia vėmimu, karščiavimu, viduriavimu. Pasitaiko ir itin sunkių ligos formų bei komplikacijų.
Rotaviruso vakcina padeda apsisaugoti nuo sunkių rotavirusinės infekcijos formų, kurioms dažnai būtinas intensyvus gydymas. Tokiu būdu išvengiama ir gyvybei grėsmę keliančios dehidratacijos. Ji gali išsivystyti labai greitai: dažnai net pasiekus gydymo įstaigą būna nelengva atstatyti nualinto organizmo skysčių balansą. Skiepijimui naudojamos geriamosios vakcinos. Kadangi infekcija pavojingiausia kūdikiams ir mažiems vaikams, rekomenduojama anksti pradėti vakcinaciją. Pirmąja vakcinos doze galima skiepyti kūdikius jau nuo 6 savaičių amžiaus.