Search Results for: "kryžiuočiai"

​Kipras – ko poilsiautojai šioje saloje dažniausiai nepamato?

​Kipras – ko poilsiautojai šioje saloje dažniausiai nepamato?

Nors tarp poilsiautojų iš Lietuvos Kipras jau tapo populiaria ankstyvo pavasario ir rudens atostogų kryptimi, retas kuris gali pasigirti matęs šiaurinę salos dalį, kuri ilgą laiką buvo savaip izoliuota. Pavyzdžiui, į Famagustos miestą bent kelis dešimtmečius niekas, išskyrus teritoriją saugojusius karius, apskritai negalėjo patekti. Laimei, pastaruoju metu kirsti Jungtinių Tautų saugomą sieną tarp pietinės ir šiaurinės salos dalies vis paprasčiau – tereikia su savimi turėti pasą.

Istorinė Panemunės pilis ieško naujo valdovo

Istorinė Panemunės pilis ieško naujo valdovo

Lietuvoje išlikusių istorinių pilių yra vos keletas, o Panemunės pilis pagrįstai laikoma geriausiai išlikusia renesansine reprezentacine pilimi Lietuvoje. Todėl galimybė tapti tokio turto savininku – itin reta.

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Nemunu į Lietuvą šimtmečiais brovėsi kryžiuočiai, daug kraujo nuplovė upė… Natūraliuose jos šlaituose išlikę ryškūs XIII – XV amžių karų su kryžiuočiais laikotarpio Nemuno gynybinės linijos fragmentai – Nemuno slėnio šlaitų piliavietės ir piliakalniai. Tai Palemono kalnas, Gedimino kapo kalnas, ant kurių stovėjo Pieštvės ir Veliuonos pilys, Ramybės kalnas, Kartupėnų ir Žemosios Panemunės piliakalniai. Traukos objektai šiose vietose – tai renesansinės Raudonės ir Panemunės pilys su savo parkais, dvarai – Gelgaudiškio, Belvederio, Veliuonos ir Ilguvos.

Keliauk kitaip – Rambyno regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Rambyno regioninis parkas (Foto)

Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. kultūrologės Giedrės Skipitienės žodžiais, parko „bazinė“ bendruomenė yra Bitėnų visuomeninė organizacija „Rambynas“, kuri buvo pirmoji Pagėgių savivaldybėje kaimo bendruomenė, įsikūrusi savanoriškai, kai reikėjo išsaugoti šią Bitėnų gandrų koloniją pušyse.

Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas (Foto)

Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas (Foto)

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorija sutampa su dviejų valstybės saugomų archeologijos vertybių ribomis. Pirmoji – Vilniaus piliavietė su Aukštutinės ir Žemutinės pilių istorinėmis vietovėmis ir pačiais reikšmingiausiais Lietuvos kultūros objektais, antroji – Vilniaus piliakalnis su papiliais, išties unikalus kraštovaizdis su Trijų Kryžių, Gedimino kapo, Altanos, Bekešo, Stalo kalnais bei Dainų slėniu.

Keliauk kitaip – Nemuno kilpų regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Nemuno kilpų regioninis parkas (Foto)

Punios šilas – labiausiai saugoma vieta Nemuno kilpų regioniniame parke. Rekomenduojama čia pavaikščioti po Kunigaikščių alėją. Galima pažiūrėti kaip laikosi kunigaikščių ąžuolai, kaip kuriuose senovės mūšiuose Lietuvai sekėsi, nes ištisa ąžuolų alėja pavadinta svarbių kautynių vardais. Žalgirio ir Saulės mūšių ąžuolai galingai žaliuoja, tik mūšio prie Mėlynųjų vandenų ąžuolas – palūžęs.

Keliauk kitaip - Dubysos regioninis parkas

Keliauk kitaip – Dubysos regioninis parkas

Dubysos kilpos, vingiai, senvagės, miškais apaugę šlaitai, salpinės pievos, vandeningi ir sraunūs intakai, tekantys giliais slėniais, sudaro savitą ekosistemą, turtingą augalų ir gyvūnų rūšių.

Žygis kryžiuočių takais (Kaunas-Jurbarkas-Kaunas)

Žygis kryžiuočių takais (Kaunas-Jurbarkas-Kaunas)

„eXtreme 2x100km” – “Kruvinuoju keliu” – tai pirmasis kasmetinis masinis nekonkurencinio pobūdžio trijų dienų pėsčiųjų žygis, skirtas garbingoms Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lietuvių kovoms, vykusiomis Panemunės ruože nuo Jurbarko iki Kauno, su kryžiuočiais paminėti.

“eXtreme 2x100km” projektas – unikalus, lietuviškas, tarptautiniame žygių pasaulyje analogų neturintis renginys, kurio metu didelė dalis žygeivių pasiekia savo fizinių, psichologinių ir moralinių galimybių ribas. Tai absoliuti kova su savimi palydima žodžiais “Ryžtas, Valia, Garbė”.
Tikriausiai dar nei viena valstybė (organizuojanti tokio pobūdžio renginius) pasaulio žygių istorijoje nėra turėjusi tokio plataus, visaapimančio ir kompleksinio žygio maršrutų pasirinkimo vieno renginio metu kokį turėsime šitame renginyje! Ir štai kodėl.

Dalyviai ir maršruto etapai:
1) Masiškiausia, linksmiausia ir lengviausia dalis. Žygyje bus net 4 tarpiniai etapai – jie skirti pradedantiems ir naujiesiems žygeiviams, visiems žmonėms, nuo didelio iki mažo, nuo jauno iki senyvo, norintiems tiesiog aktyviai, šauniai ir linksmai praleisti laiką gamtoje su savo draugais, šeimomis, bendraminčiais ar bičiuliais. Pagal norus ir galimybes žygeiviai galės įveikti vieną ar kelis tarpinius etapus. Į diplomą bus įrašytas bendras įveiktas kilometražas.
Siūlomi tokie tarpiniai žygio etapai:
a) Kaunas –Zapyškis ~ 20 km
b) Gelgaudiškis – Jurbarkas ~ 20 km
c) Jurbarkas – Raudonė ~ 25 km
d) Kulautuva – Kaunas ~ 20 km

2) Nebus nuskriausti bėgikai ir dviratininkai. Jie lygiagrečiai galės galynėtis 4-iuose maratonuose! Dviratininkams bus įteikti diplomai su bendru įveiktu kilometražu, o bėgikai, įveikę 4 maratonus (tai jau Ultramaratonas) bus apdovanoti eXtreme 2x100km medaliais – Riterio Kryžiumi.
Bėgikai ne tik bėgs šituos 4 maratonus, bet dar ir “aiškinsis“ tarpusavyje, kuris iš jų greičiausias sumuojant tarpinių maratonų įveikimo laiką.
Siūlomi maratonai:
a) Kaunas – Kriūkai ~ 42 km
b) Kriūkai – Jurbarkas ~ 42 km
c) Jurbarkas – Seredžius ~ 47 km
d) Seredžius – Kaunas ~ 46 km

3) Pagaliau priartėjome prie mūsų patyrusių žygeivių! Tai žmonės (kariškiai ir civiliai) turintys daugelio metų žygių patirtį tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse. Žygeiviai nebijantys ilgų distancijų, turintys gerą psichologinį ir fizinį pasiruošimą. Mūsų elitiniai žygeiviai pėsčiomis įveiks pilną eXtreme 2 x 100 km atstumą maršrutu Kaunas – Jurbarkas – Kaunas. Jiems iškilmingai bus įteikti Riterio Kryžiai prie Kauno miesto Rotušės.

Renginio data ir žygio maršrutas:
Pirmas etapas (birželio 30d.- liepos 1d.): Kaunas (Karo muziejus)– Kačerginė – Zapyškis – Plokščiai – Gelgaudiškis – Kiduliai – Jurbarkas. Viso: 100 km per 24 val.
Startas numatomas birželio 30d. 10val. prie Vytauto Didžiojo Karo muziejaus.
Antras etapas (liepos 1 -2 d.): poilsis Jurbarke; Viso: 24 val.
Trečias etapas (liepos 2-3 d.): Jurbarkas – Skirsnemunė – Panemunės Pilis – Raudonės pilis – Veliuona – Seredžius – Vilkija – Kulautuva – Kaunas (Rotušės aikštė). Viso: 100 km per 24 val.
Finišas numatomas liepos 3d. 10-15val. prie Kauno Rotušės.

Visas žygio maršrutas drieksis pačiomis vaizdingiausiomis panemunės vietomis: istoriniai miestai ir miesteliai, šimtmečius menantys piliakalniai, pilys, dvarai ir regioninis Panemunių parkas, visa tai matys žygio dalyviai.
Mūsų tikslas šiuo žygiu paskatinti žmonės keliauti, aktyviai ir prasmingai praleisti laisvalaikį bendraminčių būryje, patirti naujų įspūdžių, todėl mes norime ir siekiame, kad tokiame renginyje dalyvautų kuo daugiau žmonių. Kviečiame miestų ir seniūnijų gyventojus kartu su mumis dalyvauti šiame renginyje.
Šiais metais žygyje turėsime ir svečių iš užsienio: Latvijos, Estijos, Švedijos, Vokietijos, Norvegijos ir Lenkijos.

Pėsčiųjų žygių asociacija – visuomeninė, nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindiniai veiklos tikslai ir uždaviniai yra:

vienyti keliauti mėgstančius žmones, propaguoti keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą;
ugdyti Lietuvos žygių mėgėjų patriotiškumą, pilietiškumą, meilę gamtai, puoselėti kultūros ir istorines tradicijas;
kasmet organizuoti masinius nekonkurencinio pobūdžio dviejų ar daugiau dienų žygius;
bendradarbiauti, dalyvauti bendruose projektuose Lietuvoje ir užsienyje su kitomis visuomeninėmis organizacijomis, žygeivių klubais, lietuvių išeivių bendruomenėmis kitose valstybėse; valstybinėmis institucijomis;

Registracija ir visa pilna informacija apie renginį: www.pesciujuzygiai.lt

Latvijoje iškils karalių Mindaugo ir Mortos paminklas

Latvijoje iškils karalių Mindaugo ir Mortos paminklas

Agluonos kultūros centre Latvijoje kaimyninės šalies ir Lietuvos kultūros, meno ir visuomenės atstovai iš aštuonių karaliaus Mindaugo įamžinimo konkursui pateiktų darbų atrinko vieną, skelbia „Aglonas Novada Dome“.

Geriausio žiuri komisijos įvertinimo sulaukė Vidmantas Gylikis iš Vilniaus. Antroje vietoje liko Giedrius Mazuras iš Utenos. Trečiają vietą užėmė lietuvis Regimantas Midvikis.

Kaip švara tapo garbinga

Kaip švara tapo garbinga

Šiandien mūsų gyvenime liko nedaug vietų, kur nešvarumai, purvas ar „brudas“ galėtų rasti sau saugią užuovėją. Nes nuolatinis reklamų ir gydytojų įspėjimų dušas mums primena gremžti, plauti, valyti kiekvieną kūno vietelę, biuro ir namų paviršių.