Search Results for: "kosmetologai"

Viskas apie veido valymą

Viskas apie veido valymą

Mąstote apie veido valymą, bet nesiryžtate užsukti į kosmetologo kabinetą? Apie šią, galbūt daugelio dar nebandytą procedūrą, kalbamės su 34-ius metus kosmetologe ir visažiste dirbančia, Maskvoje besimokiusia, mokymus vedusia, tarptautinių konkursų prizininke ir teisėja Faina Glebova.

Užfiksavo didžiuosius mėnesienos žiedus – „nakties karalienės“ žydėjimą

Užfiksavo didžiuosius mėnesienos žiedus – „nakties karalienės“ žydėjimą

VDU botanikos sode pražydo didžiažiedis naktenis (Selenicereus grandiflorus). Itin trumpu naktiniu žydėjimu pasižymintis augalas išskleidė keturis žiedus, kurių grožį pavyko įamžinti.

Grožio procedūrų vakaras: iš šaldytuvo ant veido

Grožio procedūrų vakaras: iš šaldytuvo ant veido

Nieko nereikės maišyti, gamintis, tiesiog atsidaryti šaldytuvą, išsiimti reikiamą produktą, užsitempti jį ant veido, atsipalaiduoti ir ryt ryte atsibusti gražesniais nei šiandien.

Tobulai įdegęs kūnas - už ir prieš

Tobulai įdegęs kūnas – už ir prieš

Nors prieš keletą dešimtmečių blyški, balta oda buvo aristokratijos simbolis, šiandien ši tendencija žymiai pakitusi. Šokoladinė, lengvai įrudusi, net kartais šiek tiek oranžinė kūno spalva yra jaunų mergaičių ir subrendusių moterų siekiamybė,tad ne viena jų šaltuoju sezonu aplanko soliariumus, išbando purškiamą įdegį, naudoja savaiminio įdegio kremus, o vasarą nepraleidžia laisvos akimirkos pagulėti paplūdimyje. Tačiau kokia tokio grožio kaina?

Kas yra laisvųjų profesijų atstovai?

Kas yra laisvųjų profesijų atstovai?

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad parengė ir su Lietuvos Respublikos finansų ministerija suderino paaiškinimą apie Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme įvestą „laisvosios profesijos“ sąvoką. Atkreiptinas dėmesys, kad pajamos iš laisvųjų profesijų veiklos apmokestinamos 15 proc. pajamų mokesčio tarifu, o kitoms individualios veiklos pajamoms taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas, apskaičiuojant 2010 ir vėlesniais metais gautas pajamas. Šis įstatymo komentaras išsiųstas „laisvųjų profesijų“ atstovus vienijančioms asocijuotoms struktūroms.

VMI paaiškina, kad „laisvoji profesija“ – tai profesija, kuria reikiamą kvalifikaciją turintys gyventojai verčiasi asmeniškai, atsakingai ir profesiniu atžvilgiu nepriklausomai, teikdami intelektines paslaugas klientams ir visuomenei, įskaitant teisinę (advokato, advokato padėjėjo, notaro, notaro padėjėjo, antstolio, antstolio padėjėjo, konsultanto teisiniais klausimais ir kita teisinė veikla), apskaitininko, auditoriaus, buhalterio, lobisto, finansų konsultanto, mokesčių konsultanto, architekto, inžinieriaus, dizainerio, gydytojo, psichologo, žurnalisto, maklerio, brokerio ir panašią veiklą.

Vykdančiais laisvosios profesijos veiklą laikytini:

1) teisines paslaugas savarankiškai teikiantys asmenys: advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, notarų padėjėjai, antstoliai, antstolių padėjėjai, konsultantai teisiniais klausimais ir kiti teisines paslaugas teikiantys gyventojai;

2) ekonomikos srityje savarankišką veiklą vykdantys gyventojai: apskaitininkai, auditoriai, buhalteriai, finansų konsultantai, mokesčių konsultantai, ekonominių vertinimų ekspertai (nekilnojamojo turto vertintojai, juvelyrinių ir antikvarinių dirbinių vertintojai ir pan.), makleriai, brokeriai (asmenys – kaip nepriklausomi tarpininkai vykdantys prekių ir vertybinių popierių pirkimo-pardavimo sandorius prekių ir vertybinių popierių biržose) ir kiti panašią veiklą vykdantys gyventojai;

3) medicinos bei sveikatos apsaugos srityje savarankiškai paslaugas teikiantys asmenys: gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai, akušeriai, psichologai, vaistininkai, veterinarai ir kiti panašias paslaugas teikiantys gyventojai;

4) švietimo bei mokymo savarankišką veiklą vykdantys asmenys: dėstytojai, mokytojai, lektoriai, repetitoriai, konsultantai ir kiti panašią veiklą vykdantys gyventojai;

5) kitas intelektines paslaugas savarankiškai teikiantys asmenys: lobistai, architektai, inžinieriai, dizaineriai, žurnalistai, fotoreporteriai, stilistai, redaktoriai, vertėjai, programuotojai, sistemų projektuotojai, projektų administratoriai, taip pat kiti gyventojai, savarankiškai teikiantys intelektines paslaugas.

VMI komentare paaiškinta, kurie gyventojai, vykdantys individualią veiklą, nėra „laisvosios profesijos“ atstovai: tai ir savarankišką komercinę ar gamybinę veiklą vykdantys gyventojai (pvz., žemės ūkio veikla užsiimantys gyventojai, prekybininkai, įvairių prekių gamintojai); savarankišką sporto ir atlikėjo veiklą vykdantys asmenys (pvz., šokėjai, dainininkai, cirko artistai, aktoriai, muzikantai, šachmatininkai, kultūristai); savarankišką kūrybinę veiklą vykdantys asmenys (pvz., dailininkai, skulptoriai, kompozitoriai, rašytojai, poetai, režisieriai, kinematografininkai, choreografai); savarankišką mokslinę veiklą vykdantys asmenys (pvz., mokslininkai, mokslo darbus atliekantys asmenys); kita savarankiška veikla užsiimantys asmenys (pvz., priklausomi draudimo tarpininkai (draudimo agentai), prekybos bei reklamos agentai, nekilnojamojo turto agentai, vairuotojai, siuvėjai, kirpėjai, kosmetologai, įvairių sporto šakų instruktoriai ar teisėjai, treneriai, restauratoriai, gidai).

VMI primena, kad „laisvosios profesijos“ atstovai, kaip ir kiti individualią veiklą vykdantys gyventojai, Privalomojo sveikatos draudimo įmokas moka į SODROS sąskaitą. Tačiau jei gyventojas kažkuriuo metu individualios veiklos nevykdo ir nėra draustas kitomis lėšomis, jis privalo draustis savarankiškai, t.y. PSD įmokas mokėti į VMI sąskaitą.

Plaukuota elegancija

Plaukuota elegancija

Taigi, kiekvienas iš mūsų tarsi žino, kad dėl kažkokių priežasčių galvos plaukus reikia nuolat plauti šampūnu, ar ne? Neretas yra girdėjęs, kad dar reikalingas ir kondicionierius… Tačiau vien šio žinojimo kažkodėl neužtenka, įvertinus iškalbingą beigi gūdžią statistiką, kad Lietuvoje 2008 metais dar iki krizės pradžios buvo nupirkta vos septyni milijonai šampūno flakonų, įskaičiuojant ir moteriškus (visų gamintojų, neskaitant kontrabandinių) – o tai reiškia, kad statistinis Lietuvos gyventojas sunaudoja vos du su puse flakono šampūno per metus…

Lietuvos vyrai atranda kosmetiką

Lietuvos vyrai atranda kosmetiką

Pavartę istorijos knygas įsitikintumėte, kad tam tikrais žmonijos gyvavimo tarpsniais vyrų apranga, aksesuarai ir šukuosenos puošnumu nenusileido moterų tualetams, o gausybė grožį puoselėjančių priemonių ir netgi makiažas buvo privalomi atributai.

Veido odos priežiūra Jai ir Jam

Veido odos priežiūra Jai ir Jam

Taip ilgai užsitęsusi žiema jau seniai užmiršta ir jau galime vis dažniau pasidžiaugti šiltais saulės spinduliais, pradėti planuoti ilgai lauktas atostogas, savaitgalius gamtoje ar deginimąsi prie jūros. Tačiau nepaisant visų gėrybių, kurias atneša vasaros šiluma, reikia nepamiršti, jog vasaros laikotarpis gali būti labai pavojingas jūsų veido odai. Deginanti saulė, džiovinantis karštis, dulkės ir sausas vėjas gali lengvai pažeisti jos struktūrą. Vasarą mūsų veido oda reikalauja ypatingai kruopščios ir rūpestingos priežiūros renkantis kosmetiką, veido kremus, muilus ir net maistą.