Search Results for: "konsultacija"

Bloga nuotaika? Pasiklausykite klasikinės muzikos!

Bloga nuotaika? Pasiklausykite klasikinės muzikos!

Ruduo – geriausias metas apsilankyti klasikinės muzikos koncerte. Netikite? Pasaulyje vis daugėjant susirgimų depresija ir sveikatos specialistams ją jau skelbiant XXI a. liga, mokslininkai vis labiau gilinasi į alternatyvius depresijos gydymo būdus. Vienas iš tokių daugeliui dar neatrastų kelių įveikti nuotaikos sutrikimus neabejotinai yra klasikinė muzika.

Susižeidėte: ką privalu žinoti?

Susižeidėte: ką privalu žinoti?

Įsipjauti, nudegti, nutrinti ar kitaip pažeisti odą, ko gero, teko kiekvienam. Dažnai smulkiems pažeidimams net neskiriame ypatingo dėmesio – užklijuojame po ranka esančiu pleistru ir tiek. Visgi specialistai pabrėžia, kad, tinkamai nedezinfekavus, neišvalius žaizdos, reguliariai nekeičiant pleistrų ar tvarsčių, net ir mažas odos pažeidimas gali sukelti problemų.

Kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos?

Kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos?

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sveikatos specialistus.

Ką reikia žinoti

Ką reikia žinoti, jei gydytojo pagalbos prireikia naktį?

Neretai gyventojai teiraujasi, kodėl naktį kreipiantis į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių jiems skubiai nebuvo suteiktos gydymo paslaugos ir kodėl už suteiktą pagalbą jiems buvo pasiūlyta susimokėti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena kelias taisykles, kurias būtina žinoti kreipiantis į sveikatos priežiūros įstaigas gydymo paslaugų prireikus naktį ar poilsio dienomis.

Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje

Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje, įkūrė mokyklą

Jėgos aitvarų sportas – vis daugiau populiarumo ir dėmesio Lietuvoje sulaukianti sporto šaka. Ne vienas žinomas mūsų šalies politikas šį sportą nurodo kaip pagrindinį hobį. Visgi, kol vieni jį laiko tik aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdu, kiti – keliauja po pasaulį mokydami tuo užsiimti kitus. Taip savo hobį paversdami ne tik gyvenimo būdu, bet ir pragyvenimo šaltiniu. Ši istorija apie vaikiną iš uostamiesčio, Lietuvos pakrantę iškeitusį į Ispaniją.

Kasdieniai dalykai

Kasdieniai dalykai, kuriuos žmonėms palengvino interneto atsiradimas

Šiuolaikiniam žmogui sunku įsivaizduoti gyvenimą be interneto – dažnas esame įpratę juo naudotis nuolat. Ar kada susimąstėte, kodėl internetas yra vienas svarbiausių šiuolaikinės visuomenės įrankių ir kaip jis pakeitė mūsų kasdienybę?

Leukemija sirgusios paauglės tėtis: „Baisiausia yra nežinia“

Leukemija sirgusios paauglės tėtis: „Baisiausia yra nežinia“

Prieš ketverius metus jurbarkiečių šeimą it iš giedro dangaus sukrėtė žinia, kai jų paauglei dukrai buvo diagnozuota leukemija – ūmi kraujo vėžio forma. Ainės tėtis Gintaras pasiryžo dalintis patirtimi, nes ir pats, slaugydamas dukrą, skaitė pasveikusių pacientų sėkmės istorijas ir jas vadina vienu geriausių vaistų sielai. Anot jo, tokios istorijos sudėtingu gyvenimo laikotarpiu teikė daug vilties ir tikėjimo.

Inovacijos per savaitę: nuo medinės klaviatūros iki 3D spausdintuvo

Inovacijos per savaitę: nuo medinės klaviatūros iki 3D spausdintuvo

Stilingi mediniai lipdukai jūsų kompiuteriui? Tamsoje šviečiantis bumerangas? O galbūt prie stalo tvirtinama aplinkai draugiška šiukšlių dėžė? Visi šie ir dar daugelis kitų naujų produktų prototipų buvo pristatyti Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“ startavusiame renginių cikle „Inovacijų savaitė“.

Kaip išsirinkti gerą gydytoją?

Kaip išsirinkti gerą gydytoją?

Šiandien pas gydytoją Lietuvos gyventojai vis dažniau lankosi ne tik norėdami išspręsti konkrečią problemą, bet ir siekdami profilaktiškai pasitikrinti sveikatą ar pasikonsultuoti. Tačiau pasirinkti šeimos gydytoją ar gydytoją–specialistą nėra taip jau paprasta, tai dažnai reikalauja daug laiko ir pastangų.

Pirmą kartą Lietuvoje atlikta operacija jaunuoliui išgelbėjo ranką

Pirmą kartą Lietuvoje atlikta operacija jaunuoliui išgelbėjo ranką

VUL Santariškių klinikų medikai, pritaikę Čekijoje išmoktą metodą, jaunam vyrui išgelbėjo ranką. Pirmą kartą Lietuvoje tokiai riešo operacijai panaudota mikrochirurginė technika.