Search Results for: "konkursas moksleiviams"

Knygų pusryčių konkursas – nutrūktgalviška knyga „Didysis Neitas klasėje vienas“

Knygų pusryčių konkursas – nutrūktgalviška knyga „Didysis Neitas klasėje vienas“

Retas mokyklą lankantis berniukas (ir, žinoma, mergaitė) nėra girdėjęs Grego Heflio, rašančio „Nevykėlio dienoraštį“. Tačiau atėjo metas perrašyti istoriją, nes į lentynas atkeliauja kai kas didingesnis – Didysis Neitas. Knygą apie šį pramuštgalvį pristatė leidykla „Nieko rimto“.

Knygų pusryčių konkursas: „Trumpa kino istorija. Nuo XX a. 5-ojo dešimtmečio iki XXI a. pradžios“

Knygų pusryčių konkursas: „Trumpa kino istorija. Nuo XX a. 5-ojo dešimtmečio iki XXI a. pradžios“

Solidus pusketvirto šimto puslapių leidinys nuosekliai pažindina su svarbiausiais kino istorijos įvykiais ir atradimais. Iškyla 5-jo deš. karo nualintų JAV ir Europos paveikslas, atsisveikinama su didžiosiomis Holivudo kino studijomis, prasideda veržlių, maištingų kino judėjimų era, apie savo indėlį į pasaulio kino istoriją praneša atskirų šalių bei regionų kinematografai.

Moksleiviai kviečiami išbandyti kino kritiko plunksnos

Moksleiviai kviečiami išbandyti kino kritiko plunksnos

Šiandien, spalio 1 d., prasideda Lietuvos kino centro (LKC) inicijuotas projektas „Jaunojo kino kritiko konkursas“, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams.

Ką veikti Rugsėjo 1-ąją? Renginių gidas

Ką veikti Rugsėjo 1-ąją? Renginių gidas

Rugsėjo 1-ąją nei vienas moksleivis ar studentas nelinkęs per ilgai užsibūti mokslo įstaigoje. Siūlome nesėdėti namie, o turiningai praleisti Mokslo ir žinių šventę bei Naujųjų mokslo metų pradžią.

„Litexpo“ šurmuliuoja japoniškų menų festivalis (Foto)

„Litexpo“ šurmuliuoja japoniškų menų festivalis (Foto)

Tekančios saulės šalies menai birželio 9-12 dienomis viešės „Litexpo” parodų rūmuose Vilniuje. Čia vyksiančiame II Japonijos kultūros festivalyje bei VI Tarptautinėje bonsų ir suiseki parodoje bus pademonstruota net 20 Japonijos meno šakų, kurias pristatys žinomi šios šalies menininkai.

Festivalyje viešės garsūs bonsų meistrai iš 20 pasaulio šalių. Festivalis skirtas Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui ir lankytojus pasitiks simbolišku šūkiu: „Dvidešimt metų, dvidešimt menų, dvidešimt pasaulio šalių”.

Pagrindinės parodos temos – bonsai, suiseki, kimono, kaligrafija, sumi-e, japoniškų sodų, kraštovaizdžio architektūra, interjero dizainas, tapyba ant kriauklių, No teatro kaukės, haiku poezija, arbatos gėrimo ceremonija, japoniška keramika bei tapyba, Nishikigoi žuvys, ikebana, Japonijos džiazas, tradicinė japonų muzika, sušių gaminimo paslaptys, kovos menai.

Ypač daug dėmesio parodoje skiriama vaikams ir moksleiviams, kurie turės galimybę pažinti Tekančios saulės šalį iš arčiau – jiems numatoma įvairių atrakcionų, žaidimų, konkursų. Vienas iš pagrindinių – piešimo konkursas „Japonijos ir Lietuvos draugystės santykiams – 20 metų”. Jo nugalėtojų piešiniai bus įvertinti specialiais prizais ir perduoti Japonijos ambasadai Vilniuje.

Renginyje dalyvauja Japonijos, Korėjos, Meksikos, Brazilijos, Pietų Afrikos, Slovakijos, Čekijos, Slovėnijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Belgijos, Anglijos, Vengrijos, Suomijos, Gruzijos, Rusijos, Lietuvos menininkai.

Keturias dienas truksiančio festivalio metu vyks ne tik parodos, bet ir įvairių meno šakų demonstracijos bei praktiniai užsiėmimai, įvairūs mokymai ir paskaitos. Taip pat iš Japonijos atvyksta tradicinės muzikos ansamblis su vienu žymiausių japoniškos fleitos solistų Seizan Sakata ir garsi džiazo pianistė bei solistė Keiko Borjeson.

Festivalį ir parodą rengia VšĮ „Bonsai studija” kartu su Japonijos ambasada Vilniuje ir Lietuvos parodų centru „Litexpo”.

Renginio Globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus. Renginio Mecenatas – Vilniaus miesto savivaldybė.