Search Results for: "kokią mašiną pirkti"

Pinigų etiketas: kuomet mandagu dovanoti „vokelį“

Pinigų etiketas: kuomet mandagu dovanoti „vokelį“, dovaną su kainą ir pan. situacijos

Ar verta dovanų gavus nešiojamąjį kompiuterį, pačiam krapštyti paskutinius centus skalbimo mašinai? O bičiulį gimtadienio proga sveikinti įteikiant „vokelį“? Kur dėti dovanų čekius ir etiketes? Ką daryti, jei pasiskolinai ir sugadinai? Kas apmoka sąskaitas per pirmąjį pasimatymą? Penkios nepatogios situacijos, pažįstamos kiekvienam, neužstrigusiam negyvenamoje saloje. „Swedbank“ Asmeninių finansų institutas kreipėsi į etiketo ekspertus ir rado išeitis. Kokias – sužinokite ir Jūs.

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Kitąmet išmoksiu megzti

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Kitąmet išmoksiu megzti

Sėdėjau šiandien su savo promočiute, ir užklausė ji, ar megzti aš besugebanti. Susigėdau mažumėlę: kažkada seniai seniai, mokykloj dar, lyg ir buvo darbų pamokos, o ir virbalus rankose, atrodo, laikiau, bet ne, močiut, nemoku. Tai kokia tu mergina, piktinosi ji, koks vyras tave į žmonas ims, nei paklodėms kraštų neišgražinsi, nei vaikams kojinyčių nenumegsi – su tokia motina kojas žiemą nušals.

Programuotojas L.Valiukas: „Tarp kompiuterastų pasitaiko ir normalių žmonių

Programuotojas L.Valiukas: „Tarp kompiuterastų pasitaiko ir normalių žmonių, bet nedaug“ (Interviu)

Priešingai nei devyni iš dešimties programuotojų, Linas geba rišliai dėlioti sakinius ir gerbia merginas, vadindamas jas damomis.

Knygų pusryčiuose – vyras

Knygų pusryčiuose – vyras, įsitaisęs Marilyn Monroe lovoje (Konkursas)

Knyga skaitytojus nukelia į 1956 metų vasarą. Marilyna Monroe atvyksta į Angliją filmuotis juostoje „Princas ir šokėja“. Holivudo garsenybė čia atkeliauja ne tik dirbti, bet ir mėgautis medaus mėnesiu su naujuoju savo vyru scenaristu Arthuru Milleriu.

Metus trunkantis nuotykis Afrikoje (Foto)

Metus trunkantis nuotykis Afrikoje (Foto)

Prieš išsiruošdami į savo 9 mėnesių kelionę po Rytų, Centrinę ir Pietų Afriką, Diana Suneson ir jos sužadėtinis australas Christopheris Lethborgas gyveno ir studijavo Vilniuje. Vieną dieną pora netikėtai nusprendė nusipirkti nebrangius bilietus į Afriką ir iškeliauti metams. Nusprendė, nusipirko ir pernelyg nieko neplanuodami išvyko. Su nedideliu pluošteliu pinigų, entuziazmu ir noro pilnomis kišenėmis…
Interviu su Diana buvo neįprastas ne vien todėl, kad bendravome elektroniniu paštu, bet ir todėl, kad tuo metu keliautojai buvo apsistoję pirmykščiame Afrikos genties kaime, kur interneto ryšys buvo ypač permainingas, o karštis tiesiog nepakeliamas.

Sėkmingo automobilio pardavimo receptas – įtikinama priežastis

Sėkmingo automobilio pardavimo receptas – įtikinama priežastis

Parduodu, nes išvažiuoju gyventi į užsienį. Parduodu, nes nusipirkau brangesnę. Parduodu, nes skubiai reikia pinigų. Tokias ir panašias automobilių pardavimo priežastis išgirsta transportą nusprendę įsigyti tautiečiai. Tačiau ar šie žodžiai išties garantuoja, kad parduodamas automobilis – tvarkingas?

Didžiausio automobilių pardavimo tinklalapio autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas tikino, kad lietuviams ypač svarbu žinoti mašinos pardavimo priežastį.

Vyras teigė, kad dažniausia priežastis parduoti automobilį – noras atsinaujinti.

Gudrybės – aiškios

Ne vienerius metus automobiliais prekiaujantis vilnietis Ramūnas Alfa.lt tikino, kad šalies automobilių rinkoje pastebima nemažai pasikeitimų – pirmiausia daugėja atvirumo.

„Norint parduoti automobilį, reikia surašyti kuo daugiau informacijos. Kuo daugiau informacijos bus surašyta, tuo mažiau klausimų kils pirkėjui, jei skelbimas parengtas teisingai, perkantysis dažnai klaus tiesiog kainos“, – pasakojo vyras.

Ramūno teigimu, jis pats niekad nemeluoja apie mašinos trūkumus. Tiesiog gyvybei grėsmės nekeliančios mašinos problemos nutylimos. Perspėjama tik apie pavojingus gedimus. Taip pat stengiamasi išryškinti privalumus.

„Labai padeda, jei nurodoma, kad automobilį galima tikrinti servise, bei pateikiamas jo kėbulo numeris. Pagal šį numerį galima sužinoti daug apie mašinos praeitį. Vakarų Europoje kiekvienas automobilis parduodamas nurodant tokius duomenis, Lietuvoje, deja, dar ne visi“, – apgailestavo Ramūnas.

Bent šiek tiek apie techniką nutuokiantys pirkėjai itin įtariai žiūri į mašinas, kurių varikliams ar kitiems mazgams darytas kapitalinis remontas.

Pardavėjai mažiau klastoja

Pašnekovo teigimu, pastaruoju metu pastebima tendencija, kad automobilių pardavėjai atsargiau žiūri į nuvažiuotų kilometrų klastojimą.

„Žinau keletą istorijų, kai paaiškėjus, kad buvo atsuktas kilometrų skaitliukas, pardavėjas turėjo atgal pasiimti automobilį ir grąžinti pinigus. Visi supranta, kad žmonės nėra kvaili, ir pradeda kovoti už pirkinį be apgavysčių“, – sakė vyras.

Tačiau situacija gerėja ne tik kalbant apie kilometražo klastojimą. Pasirodo, nemažai pardavėjų, parduodami po avarijų sutvarkytus automobilius be oro pagalvių, nebemeluoja, kad saugos sistemos veikia. Nenorėdami galimų nemalonumų, jie perspėja pirkėją, kad automobilyje tėra tik pagalvių imitacija.

„Žinoma, pasitaiko ir kitokių atvejų. Kartą pardaviau pažįstamam automobilių perpardavinėtojui iš Baltarusijos mašiną. Ji buvo sutvarkyta po nemažos avarijos. Sergejus tada paaiškino, kad automobilio būklė nėra labai svarbi, nes jį vis vien nupirks rusai. Kad padidintų mašinos vertę, baltarusis vėliau sumontavo kondicionieriaus mygtuką, kurį paspaudus užsidegdavo lemputė. Tai, kad kondicionieriaus išties nebuvo, pardavėjui neatrodė svarbu“, – pasakojo pašnekovas.

Derybos tinka ne visur

Tipine lietuvių savybe Ramūnas įvardija ir aukštesnę nei rinkos vertė mašinos kainą. Todėl Lietuvoje įprasta kone iškart klausti pardavėjo, kokią nuolaidą padarys.

„Jei Vokietijoje iškart paklausite apie nuolaidą – įžeisite pardavėją. Šiek tiek derėtis galima tik nuvykus prie automobilio“, – pasakojo pašnekovas.

Ypatingą dėmesį pardavėjas siūlo atkreipti ir į dideliuose centruose parduodamus automobilius. Vyro manymu, čia parduodamų mašinų būklė dažnai būna neaiški. Todėl dėmesio verti automobiliai tik tie, kuriems siūloma garantija.

Pirkimas – kaip šukuosena

„Noriu paklausti, ar patys darotės vakarinę šukuoseną arba taisote dantis? Atsakymas – ne. Automobilio pirkimą irgi reiktų patikėti specialistui, kuris apžiūrėjęs pasakys, ar mašiną pirkti, ar ne. Jei pasakys nepirkti – sutaupysite nemažai pinigų, kuriuos išleistumėte remontui“, – apie sėkmingą automobilio pirkimo receptą sakė vyras.

„Pastebėjome, jog 23 proc. naudotų automobilių pirkėjų perka ir kartu parduoda dėl noro atsinaujinti. Naujus automobilius lietuviai dažniau perka dėl mažesnių kuro sąnaudų, o naujesnis naudotas automobilis perkamas dėl to, kad dabartinis tapo nefunkcionaliu. Portale autoplius.lt parduodamų automobilių komentaruose atsispindi ir emigracijos tendencija. Apie šimtas automobilių parduodami būtent dėl išvykimo į užsienį. Pasitaiko atvejų, kai transporto priemonė parduodama dėl prarasto vairuotojo pažymėjimo, pinigų stygiaus ar per brangaus draudimo, tačiau šie atvejai – pavieniai“, – situaciją pristatė V. Daukšas.

Jo teigimu, net 78 proc. privačių automobilių pardavėjų skelbime pateikia ir papildomą informaciją apie parduodamą automobilį; nurodo, dėl kokių priežasčių jis parduodamas, plačiau aprašo automobilio būklę ar naudojimo istoriją.

Pasak V. Daukšo, įdomu yra ir tai, kad lietuviai automobilį dažniausiai nusiperka per savaitę nuo aktyvios paieškos pradžios.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/14205161/Sekmingo.automobilio.pardavimo.receptas..itikinama.priezastis=2012-04-09_18-22/#ixzz1rfdqUZHR

Nori interneto tinklalapio – susikurk!

Nori interneto tinklalapio – susikurk!

Savo mintims ir idėjoms išreikšti Tau nebeužtenka „Facebook“ statuso atnaujinimo ar „Twitter“ „pačiulbėjimo“? Gamini nepakartojamus dekupažinius auskarus ir nori jais pasigirti ar net juos parduoti? Turi talentą, kuriuo nori pasidalyti su likusiu pasauliu? Išradai laiko mašiną? O gal tiesiog nori pradėti savo verslą internete? Tuomet tau tikrai reikia mažesnės ar didesnės interneto svetainės.

Žygiai į gamtą žiemą? Patarimai

Žygiai į gamtą žiemą? Patarimai, kaip nesušalti ir nenušalti (Interviu)

Žiemą daugelis norime šiltai įsitaisyti namuose, o ne lauke. Tuo labiau miške, sniego pusnyje… O yra žmonių, kuriems tokios keliones – gyvenimas. Jeigu jūs mėgstate žiemą ir svajojote pakeliauti miškais ar Sibiro taigomis, pašnekovė Vaida atsako į keletą klausimų.

Micius: „Pasidalinęs žmogus neturi mažiau“ (Interviu)

Micius: „Pasidalinęs žmogus neturi mažiau“ (Interviu)

Interviu herojus Micius mainosi ir taip daryti įkvepia kitus. Pavyzdžiui, visai neseniai jis sukūrė atvirą interneto puslapių kūrimo programą „Walrus“ ir paleido ją į internetą naudotis visiems, jo grupės „SC“ dainas gali laisvai atsisiųsti visi norintys, o kur dar Miciaus vedamos naminio alaus dirbtuvės, idėjos ir atviras požiūris į pasaulį…

Mimi.c: „Drabužių dizainerės darbas – viena geriausių dietų“ (Interviu)

Mimi.c: „Drabužių dizainerės darbas – viena geriausių dietų“ (Interviu)

Ką jaunoji dizainerė Milda Čergelytė veikia dabar? Kur ir kaip ruošiasi artėjančiai rudeniniai „Mados infekcijai“? Netikėti, bet tuo pačių stiliui neabejingiems žmonėms pravartūs Mildos atsakymai į mūsų pateiktus klausimus.