Search Results for: "kiek vartoti cukraus"

Nuo geresnės savijautos jus skiria tik keli gramai druskos ir cukraus

Nuo geresnės savijautos jus skiria tik keli gramai druskos ir cukraus

Perteklinis cukraus ir druskos vartojimas sukelia daugybę ligų ir negalavimų, tačiau daugeliui šių maisto priedų itin sunku atsisakyti. Dietologė Laura Romeraitė-Kuklierienė drąsina – sumažinti suvartojamą cukraus ir druskos kiekį paprasta, o rezultatai pranoksta lūkesčius.

Gydytojas dietologas: ar verta vietoje cukraus rinktis saldiklį?

Gydytojas dietologas: ar verta vietoje cukraus rinktis saldiklį?

Svorio kontrolė yra viena iš šiandien plačiausiai aptariamų sveikatos temų. Tai lemia ir įvairių saldiklių populiarumo augimą, kurie neretai siūlomi kaip alternatyva įprastam ir kaloringam cukrui. Pasak gydytojos dietologės Linos Viniarskaitės, yra du tipai saldiklių: sintetiniai ir natūralios kilmės. Pastariesiems, šiandien skiriama itin daug dėmesio, kadangi jie išgaunami iš natūraliai saldžių augalų ar vaisių.

Kiek kalorijų reikia būtent Jums

Kiek kalorijų reikia būtent Jums

Galvojate, kad “prisirinkti” kalorijų daug lengviau, nei jas deginti? Pasak mitybos specialistų, tai – netiesa. Ir valgyti smagiau “su protu” ir kalorijas deginti geriau “kaifuojant”. Toks pat kalorijų kiekis gali būti visiškai skirtingos maistinės vertės patiekaluose. Kaip nesuklysti renkantis.

Lietuvoje - masinė panika dėl cukraus kainų. Kas kaltas?

Lietuvoje – masinė panika dėl cukraus kainų. Kas kaltas?

Turbūt daugelis savaitgalį pastebėjo, kad prekybos centruose žmonės masiškai perka cukraus pakuotes. Ne, tai ne pasiruošimas karui, o žmonių baimė, kad cukraus kainos greitai pakils. Tai kas sėja paniką? Patys prekybininkai, žiniasklaida ar „urmu“ cukrų įsigyjantis pirkėjas?

Kokosų pienas - sveikatai ir originaliems patiekalams (receptai)

Kokosų pienas – sveikatai ir originaliems patiekalams (receptai)

Dar visai neseniai kokosų pienas parduotuvių lentynose visiems atrodė egzotika – prabangos dalykas, kuris neaišku, kam skirtas ir kur bei kaip naudojamas. Šiuolaikinės šeimininkės jau gali drąsiai eksperimentuoti virtuvėje su netradiciniais produktais, išgaudamos vis naujus patiekalų derinius. Kartais užtenka vieno ingrediento, kad dienos meniu būtų kitoks nei įprastai – jo didenybė kokosų pienas.

Mityba ir spuogai: kaip jie susiję?

Mityba ir spuogai: kaip jie susiję?

Visi yra bent viena ausimi girdėję, kad maistas vienaip ar kitaip veikia odos būklę. Ir nors dėl šio reiškinio vis dar verda diskusijos, yra ne vienas realus pavyzdys, kaip pakoreguota mityba padėjo atsikratyti odos problemų.

Kokia yra sveika mityba?

Kokia yra sveika mityba?

Sveika mityba yra vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų. Visuomenės sveikatos specialistai primena apie sveikos mitybos reikšmę ir pagrindines sveikos mitybos taisykles.

Kaip laikytis iškrovos dienų?

Kaip laikytis iškrovos dienų?

Niekas nepaneigs, kad dietos – nelengvas išbandymas mūsų organizmui. Ką daryti, jeigu jums sunku jų laikytis? Kaip numesti svorio nekenkiant sau ir be didelių pastangų ar diskomforto?

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Kelias dienas namuose ant virtuvės stalo palaikius maisto produktus ar neplautą lėkštę, jų paviršių netrukus padengs pelėsis. Tai – grybas, tik, nebent specialiai gamintumėte pelėsinį sūrį, jo greičiausiai nevalgysite. Kad apsaugoti maisto produktus nuo per greito gedimo, žmonės jau nuo seno ėmėsi priemonių, stabdančių pelėsių ir sveikatai pavojingų bakterijų dauginimąsi.

Marcipanas. Ko nežinojote apie šį

Marcipanas. Ko nežinojote apie šį, didikų vertintą skanėstą

Konditerijos gaminiai – ne tik prisiekusių smaližių džiaugsmas, bet ir kiekvieno virtuvės meistro pasididžiavimas. Yra vienas desertas, sukeliantis daugiausiai diskusijų dėl savo paslaptingos kilmės istorijos – tai marcipanas, Lietuvoje gyvuojantis daugiau nei 400 metų. Marcipanas buvo itin mėgstamas ir vertinamas aukštuomenės dar XVI a. pabaigoje. Jį, kaip išskirtinę dovaną, sužadėtinei teikdavo besiperšantys didikai, marcipaniniais gaminiais vaišinti ir ypač svarbūs svečiai. Ir tai tik keli faktai, kurių turbūt nežinojote apie šį gaminį, mūsų šalyje paplitusį panašiu metu, kaip ir cepelinai.