Search Results for: "kelionės autobusu"

Fotografo M. Siruso kelionės: nuo „Kelio Nr. 1“ iki amerikietiškos Kuršių nerijos

Fotografo M. Siruso kelionės: nuo „Kelio Nr. 1“ iki amerikietiškos Kuršių nerijos

Keliautojas ir fotografas Martynas Sirusas, išmaišęs pusę pasaulio, tikina, jog kelionių idėjos bei jų maršrutai dažniausiai gimsta labai spontaniškai. Todėl kartais pasitaiko, jog nespėjęs išsikrauti vienų lagaminų, jis karštligiškai ruošiasi jau kitai kupinai įspūdžių kelionei. Nenustygstantis vietoje vyras sutinka ir su „Laikas.lt“ pasidalinti savo paskutinių kelionių įspūdžiais, kurie anaiptol nėra paprasti.
Iš kur tokia aistra kelionėms?
Gal kažkas jaunystėje labai smarkiai spyrė į užpakalį ir iki šiol iš inercijos vis dar judu…
Martynai, kaip renkiesi kelionių maršrutus?
Būna gana įvairiai. Kartais iš anksto planuoju, o kartais idėja pakelti sparnus gimsta ekspromtu, kaip antai, prieš tai buvusi kelionė, kur teko išskristi į kitą žemės pusę ten, kur karnavalai vyksta. Mano draugai klausė, kaip gi tu radai bilietus? Na kaip, kaip normalus civilizuotas žmogus, leidau savo dieną facebook‘e, skaitinėjausi ir domėjausi, kas gi vyksta pasaulyje, o gi žiūriu, vienas ponas, kuris veda laidą apie pinigus vienoje televizijoje (Andrius Tapinas – red. past. ) pasigyrė , jog nusipirko labai pigius bilietus į Braziliją. Ėmiau ir aš susiradau pigius bilietus į šią šalį. Šį planą pasiūliau dar keliems tokiems bepročiams, kurie taip pat nežinojo nei dėl ko, nei kur mes skrendame.
Kokį įspūdį paliko Brazilija?
Su Brazilija bėda yra tokia, jog ši šalis yra be proto brangi ir didelė. Teko visai neseniai tuo įsitikinti, jog yra brangesnė ir už JAV. Keliaujant ten ir neturint kalno pinigų, reikia joje praleisti daug laiko, norint kažką joje pamatyti. Pavyzdžiui, tuo metu, kai mes buvome nuvažiavę į Rio de Žaneirą, vykome iki Iguasu krioklių. Ten vaizdas įspūdingas, krentantis vanduo atrodo kur kas gražiau, nei dušas vonioje (juokiasi). Vykome prie jų autobusu apie 24 valandas, manau, nei daug, nei mažai. Pasižiūri į tą didelį ir gražų dušą ir 24 valandas autobusu atgalios. Nuvykti autobusu kainuoja apie 500 litų, o jeigu norite sutaupyti laiką ir iki jų nuspręstumėte skristi, jums kainuotų apie 3000 litų. Tai yra kur kas brangiau, nei kainuotų skrydis iš Lietuvos į pačią Braziliją.
Jei turi daug pinigų, ten galima keliauti labai brangiai, bet intensyviai, o jei neturi – siūlyčiau į Braziliją vykti bent jau mėnesiui.

Gal pasitaikė kokių kuriozų, juk kelionės dažniausiai be jų neapsieina?
Tikrai taip. Sugalvojau, jog reikia nufotografuoti vietinius sirgalius, nuvažiavau į vietinį derbį ir išsirinkau baisiausiai atrodančią jaunuolių grupę. Atsargiai ėjau prie jų ir pradėjau juos fotografuoti, bet kai pamačiau, jog jie artėja prie manęs ir pradeda savo greitakalbe portugalų kalba aiškintis santykius, supratau, jog gali geruoju nesibaigti. Pradėjau ir aš po truputį nuo jų tolti, palinkėdamas geros dienos. Kai šias nuotraukas parodžiau kultūringiesiems brazilams, jie manęs paklausė, ar priešais juos stoviu aš, ar mano vėlė, nes pasirodo, jog dažniausiai žmonės negrįžta po tokių poelgių.
Aišku, rizikuoti iškrečiant tokį patį pokštą Raseiniuose, pritemus su geriančia vietinių jaunuolių grupe prie kokios nors parduotuvės tarnybinio įėjimo, aš nesiryžčiau tikrai (juokiasi).

Nespėjęs išsikrauti lagaminų iš kelionės po Braziliją, neseniai patraukei už Atlanto. Kodėl čia?
Buvau JAV prieš pora metų ir praleidau ten tik 10 dienų iš Meksikos kaip tik grįžinėjau ir tas 10 dienų paskyriau pietvakariams. Likau sužavėtas, aišku ne miestais, bet gamta. Todėl grįžęs svarsčiau, jog reiktų ryžtis nestandartinei kelionei, ne tokiai – nuo Los Andželo iki Čikagos, nes mano žiniomis, tai – daugiausiai keliavimas kukurūzų laukais, besigrožint augmenija. Norėjau apvažiuoti aplink ją visą , nusipirkus kokią nors priešmirtinės būklės mašiną, kurią po to galėčiau be širdies graužaties padovanoti vargstantiems veteranams. Deja šis planas neišdegė. Kodėl? Kaip pradėjau aiškintis visas detales apie mašinos pirkimą JAV, paaiškėjo, jog tai – sunkiai įgyvendinamas dalykas, nes vietos įstatymai nėra palankūs užsieniečiams.
Tuomet teko pasirinkti kitą variantą. Su mišria kompanija, kuri tai didėjo, tai mažėjo norėjome aplankyti kuo daugiau. Aplankėme nemažai: Čikagą, JAV vakarų pakrantę, kas, mano nuomone, yra viena tobuliausių vietų žemėje, ypatingai „Kelias Nr.1“, kuris driekiasi palei pat Ramųjį vandenyną. Aš visada galvojau, jog tas kelio ženklinimas nėra atsitiktinis.
Ką tokio įspūdingo ten pamatei, jog likai taip sužavėtas?
Jeigu lygintume su Lietuva, tai toks kelias galėtų būti Kaunas – Pagėgiai, kuris eina palei Nemuną ir jeigu vienoje kelio pusėje vietoje Nemuno patupdysime vandenyną, o kitame Kalifornijos kalnus su snieguotomis viršūnėmis, turėsite „Kelio Nr. 1“ vaizdą. Štai ir visas paaiškinimas.
Kas dar šioje besipildančių svajonių šalyje tave pakerėjo?
Kylanti saulė Didžiajame kanjone, būtent tą etapą keliavau su trimis merginomis, kurioms labai norėjau tai parodyti, nes aš jau buvau matęs šį įstabų vaizdą. Deja, jos iš vakaro „raudonkaklių“ bare aptiko gundančią akciją kokteiliams, kurie kainavo po vieną dolerį, o šie taip išalino jauną organizmą ir atėmė tą begalinį norą grožėtis saule… Todėl teko pasidaryti siurprizą sau, kol jos skaniai miegojo mašinos gale.
Buvai užsiminęs apie amerikietišką Kuršių neriją, kas tai per stebuklas?
Iš tiesų, atradau amerikietišką Kuršių neriją. Vienas iš mano kelionės tikslų buvo aplankyti gėrimo „Jack Daniel‘s“ fabriką . Važiuojant iš ten pamačiau, jog driekiasi kažkokia ilga sala palei pakrantę, specialiai netikrinau internete ir nuvažiavau iki ten. Šiaip ne taip pasiekiau, patekau į keltą, gavau įvažiavimo bilietą, nes tai pasirodo yra pakankamai sudėtinga, bet man pasisekė, jog nebuvo sezonas. Persikėlus pamačiau Kuršių neriją – tik dar gražesnę. Tai yra salų eilė, į vieną jų galą plauki 2,5 valandos. Salų plotis siekia nuo kelių šimtų metrų iki keliasdešimties metrų ir jos tęsiasi apie 100 km. Tos salos viena šalia kitos, iš vienos pusės vandenynas, iš kitos pusės Kuršių marios… Gražu.

Kiek kilometrų per šią kelionę sukorei?
Nuomota mašina pats asmeniškai nuvairavau apie 10 tūkst. kilometrų, čia per 21 dieną ir plius dar skridom iš Čikagos į San Franciską, iš ten į Niujorką. Tai – dar beveik tiek pat su lėktuvu pačioje Amerikoje.
Martynai, ar kelionės ir jų fotografavimas tau yra hobis, ar darbas?
Gamtos vaizdų fotografavimas man yra savotiškas atokvėpis nuo žmonių, renginių, teatro, koncertų fotografavimo. Ten aš pasikraunu ir vėl galiu dirbti savo darbus Lietuvoje.

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje...

Kad atostogų metu netektų tūnoti kambaryje…

Artėjant vasaros kelionių į egzotiškus kraštus sezonui, gastroenterologai atkreipia dėmesį į virškinimo sutrikimus. Įtempti išgyvenimai šiuolaikinio žmogaus gyvenime – neretas reiškinys, galintis paskatinti atsirasti įvairioms ligoms. Žmonės, besistengdami saugoti savo sveikatą, nuo kasdienybės rūpesčių, streso bėga į egzotiškas šalis, renkasi pažintines keliones autobusu. Tačiau dažnai pamirštama, kad ir atostogų metu tyko įvairios virškinimo sistemos ligos, sutrikimai: vidurių šiltinė, dizenterija, paūmėjusi opaligė, viduriavimas, pykinimas ir kt. Kokių priemonių imtis, kad atostogų metu netektų kankintis dėl sutrikusios virškinimo sistemos?

Rekomenduojama laikytis griežtos higienos

Rodos, visi žinome, kad prieš valgį turime plautis rankas, bet atostogų metu šie įpročiai neretai užmirštami. Rankas atostogaujant patartina plauti netgi dažniau nei įprastai. Be to, siūloma rankinėje ar kišenėje nuolat turėti drėgnų, spiritu impregnuotų servetėlių.

Prieš skanaujant egzotiškus vaisius ar daržoves būtina juos gerai nuplauti ir nulupti žievę, odelę. Patartina gatvėse ar įtartinose parduotuvėse šių gėrybių nepirkti.

Medikai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai, ką valgome

Maistas turi būti šviežias. Geriausia rinktis gerai išvirtus ar karštuose garuose ruoštus patiekalus. Nepaisant gausių pagundų ant švediško stalo, gydytojai perspėja, kad maistas tarpusavyje turi derėti.

Vengtina vartoti žalią ar ne visai iškeptą mėsą, žuvį ar kitas jūros gėrybes. Kelionių autobusu metu, rekomenduojama valgyti greitai paruošiamas sriubas, košes, nepamiršti jogurto su gerosiomis bakterijomis, riešutų, vaisių. Jei anksčiau yra tekę skųstis skrandžio skausmais, rūgštingumu, medikai, tikina, kad atostogų metu verta atsisakyti kavos.

Net dantis patartina valyti virintu vandeniu

Karštą vasaros dieną rekomenduojama išgerti daugiau kaip 2 l vandens. Tačiau keliaujant ar atostogaujant reikia pasirūpinti, kad vanduo būtų kokybiškas. Troškulį geriausia, pasak specialistų, malšinti negazuotu natūraliu mineraliniu vandeniu. Net dantis valyti patartina ne su vandeniu iš čiaupo, o jį pavirinus 10 min. Perkant vandenį egzotiškuose kraštuose, rekomenduojama patikrinti, ar sandariai užsuktas kamštukas. Jei kelionės metu jaučiamas pykinimas, sumažinti šį simptomą galima į vandenį įlašinus citrinos.

Riziką susirgti virškinimo ligomis kelia ir ledukai. Sunku užtikrinti, kad pagaminti ledukai yra švarūs. Tad patartina geriau rinktis atšaldytą virintą ar natūralų mineralinį vandenį, arbatą.

Dažniausiai skundžiasi vaikai

Karštomis vasaros dienomis vaikai dažnai atsisako valgyti. Tokiu metu organizmui ima trūkti skysčių, sulėtėja virškinimo sulčių gamyba. Poilsinių ar pažintinių kelionių metu medikai pataria pakeisti režimą ir vietoj įprastų sočių pietų pasiūlyti jogurto, košės, džiovintų vaisių ir pan. Itin svarbu vaikams užtikrinti ne tik pakankamą kiekį skysčių, bet ir tinkamą higieną: nuolat plauti rankas, žiūrėti, kad į burną nedėtų įvairių daiktų, negertų vandens iš čiaupo.

Deja, atvejų, kai vaikai ima sirgti įvairiomis virškinimo ligomis daugėja. Skrandžio skausmai, pykinimas juos kankina ne tik atostogų metu. Medikai su šiomis problemomis stengiasi kovoti įvairias būdais. Prie problemų sprendimo prisideda ir verslo įmonės. Atkreipdama į sparčiai besivystančią problemą, augantį vaikų, sergančių virškinimo sistemos ligomis, skaičių, „Druskininkų Rasa“ dar prieš Kalėdas ėmėsi inicijuoti akciją „Geriems darbams reikia nedaug“. Akcijos metu nuo kiekvieno bet kurios rūšies natūralaus mineralinio vandens „Rasa Premium“ buteliuko skiriami 0,03 Lt Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Vaikų gastroenterologijos skyriaus palatos remontui. 

Rekomenduojama pasiruošti dar prieš kelionę

Tam, kad atostogos netaptų košmaru visai šeimai, medikai perspėja iš anksto pasiruošti: pasiimti pakankamai vaistų nuo skausmo, viduriavimo, virškinimą gerinančių fermentų, anglies tablečių, miltelių su elektrolitais. Svarbiausia, kad būtume atidūs, ką valgome ir geriame, ar tinkamos higienos laikomės, kad išvengtume kankinančių ligų, ilgo gydymo, ligoninių sienų.

Keičiasi turistų prioritetai

Keičiasi turistų prioritetai

Didžiausio Baltijos šalyse kelionių operatoriaus „Novaturas” vasaros sezono rezultatai rodo, kad šiemet keitėsi keliaujančiųjų prioritetai. Jie tapo reiklesni rinkdamiesi keliones, o tai lėmė didesnę aukštesnės kategorijos viešbučių su „viskas įskaičiuota” maitinimo tipu paklausą bei įnešė pokyčių populiariausių šalių sąraše.

Lydere poilsinių kelionių tarpe vasaros sezonu išlieka Turkija, tačiau didesnio susidomėjimo, lyginant su 2009-taisiais, sulaukė Bulgarija, o Graikijos Chalkidikės pusiasalis vietą populiariausiųjų sąraše užleido Rodo salai.

„Turistai šiemet dažniausiai rinkosi keturių ir penkių žvaigždučių viešbučius ir ilgesnės trukmės keliones. Nors šis pokytis nėra labai ryškus, tačiau tendencijos leidžia daryti išvadą, kad klientai atostogų sąskaita netaupė. Be to, galime prognozuoti, jog pamažu artėjame prie vakariečių įpročių, kur dominuoja 11-14 nakvynių poilsis”, – komentuoja „Novaturo” pardavimų ir rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Poilsinei kelionei skiriama pinigų suma, lyginant su praėjusiais metais, nekito – ji siekė apie 1900 Lt žmogui. Tam įtakos turėjo vis labiau ryškėjantis įprotis įsigyti kelionių paketus iš anksto ir tokiu būdu išvengti brangimo. Šiemet išankstinių vasaros sezono pardavimų metu buvo parduota beveik penktadalis kelionių.

Rinkdamiesi pažintines keliones lėktuvu ar autobusu klientai buvo reiklesni gyvenimo sąlygoms, maršrutams, gidams ir autobusų komfortabilumui: „Čia galiojo principas – „jeigu keliauti, tai pamatyti kiek įmanoma daugiau”. Taigi buvo įsigyjamos kelionės, kurių metu buvo suplanuota aplankyti daugiau šalių, netgi jei kelionės paketas pasižymėjo aukštesne kaina. Tai būtų Prancūzija, Portugalija bei naujas sezono maršrutas Portugalija–Ispanija–Marokas”, – kalba p. Tomas Mikalonis.

Negalintys atostogauti ilgiau nei savaitę ar norintys turiningai praleisti savaitgalius rinkosi trumpas trijų dienų pažintines keliones autobusu. Populiarumu išsiskyrė ilgųjų savaitgalių metu organizuojamos išvykos.

Anot „Novaturo” pardavimų ir rinkodaros direktoriaus, rudenį padidėjusi norinčiųjų keliauti perkamoji galia leidžia tikėtis sėkmingo žiemos sezono. Remiantis naujausiais duomenimis, šiandien jau parduota 80 proc. lapkričio ir 40 proc. gruodžio mėnesio poilsinių kelionių lėktuvu.

Makalius: gaudykite nuolaidas kelionėms!

Makalius: gaudykite nuolaidas kelionėms!

Ar kada nors pagalvojote, kaip atsigauna žmogus, grįžęs iš savaitgalio išvykos po kaimynines šalis arba porai dienų pakėlęs sparnus į kurį nors Europos didmiestį?
Nuomonė apie tai, kad išvykti į kelionę ir atsipūsti nuo darbų bei slegiančių kasdienių bėdų yra brangu – labai klaidinga. Kelionių agentūrų ir organizatorių suformuota nuomonė, kad skrydis lėktuvu ir pora nakvynių viešbutyje kainuos maždaug 900-1200 litų taip visus paveikė, jog neturintieji tokių lėšų net neieško kažko pigiau – juk, neva, vis tiek nieko gero neras. Apsidairykime aplink ir žvilgtelėkime į šios savaitės kelionių pasiūlymus – galbūt suvoksime, kad kelionė gali kainuoti mažiau, nei audringas savaitgalis Vilniaus klubuose?
[Autobusu – į kaimynines šalis už 25 litus]
Kelionė autobusu iš Vilniaus į Rygą trunka tik 4 valandas, iš Rygos į Taliną – 5 val. . O bilieto kaina dažnai nesiekia 60 litų (važiuojant liukso klase!) – tokius pasiūlymus nuolat skelbia autobusų linijos „LuxExpress“, savo aukštos klasės autobusais kursuojanti tarp Baltijos šalių sostinių ir Sankt Peterburgo. Neretai kompanija paskelbia kelionės bilietų už 15 litų akciją. Reikia tik retkarčiais sekti kainas! O jas sekite www.luxexpress.lt
„SimpleExpress“ – pigiausios linijos visose Baltijos šalyse. Iš Kauno į Rygą jų pagalba nuvyksite už 25 litus, iš Rygos iki Talino – dešimčia litų brangiau. O štai aplankyti Varšuvą tiek vilniečiai, tiek kauniečiai gali taip pat vos už 25 litus! Tokių ir kartais dar geresnių akcijų galima rasti www.simpleexpress.eu .

Kelionės autobusu neprailgsta, jeigu į išvyką leidžiatės su linksma kompanija. Pažinti kaimyninės šalies sostinę išties smagu – žmonių mentalitetas savas, o architektūra – visiškai kitokia. Juo labiau, kad ir kainos labai priimtinos lietuviams – nakvynė asmeniui nekainuos nė 50 litų, jeigu vyksite ne vienas.

[Lėktuvu – į Berlyną, Londoną arba… Šiaurės Europą]
Džiugu žinoti, kad pigiausios Europos avialinijos „Ryanair“ savo baze pasirinko Kauno oro uostą – nuo šių metų gegužės ne tik tūkstančiai lietuvių, bet ir gausybė kaimyninių šalių gyventojų plūsta į Kauną, kadangi iš čia per kelias valandas ir dažniausiai už mažiau nei 100 litų galite pasiekti kelis Europos miestus – Berlyną, Oslą, Tamperę, Gėteborgą, Diuseldorfą, Briuselį , Paryžių ar Londoną.
Aviakompanijos skelbiami specialūs pasiūlymai sugundo kiekvieną – tik ne visi susigundę pasiryžta leistis į pačių suplanuotą kelionę. Štai, pavyzdžiui, šiuo metu galime rasti daugybę bilietų į Berlyną gruodžio, sausio mėnesiams už 119 litų, o į Paryžių – vos už 210 litų į abi puses su visais mokesčiais. Diuseldorfas, Oslas, Tamperė pasiekiami už 77 litus į abi puses. Šiems bilietams akcija vyksta iki lapkričio 1 dienos.
Tokių mažų kainų bijoti ir jomis netikėti nereikia – kuo greičiau burkite linksmą kompaniją, su kuria smagiai praleisite kelias dienas svečioje šalyje, o grįžę dar ilgai gyvensite buvusios kelionės įspūdžiais. Visa tai organizmui atsilieps dar geriau, kai žinosite, kad kelionei išleidote visiškus skatikus.

Sėkmės!

Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį?

Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį?

Daugelis Vakarų Europos didmiesčių gurmanų žino – Berlyne sunku pajausti tikrąją vokiečių kultūros dvasią, nes miestas buvo kurtas, griautas, o tada ir vėl naujai atstatytas. Dabar tai − vakarietiška mokslo ir verslo sostinė, įvairių kultūrų ir meno centras, stebinantis ne tik architektūros ir kultūros paminklų ar simbolinių aikščių gausa, bet ir senojo Birželio 17-osios gatvės blusų turgaus populiarumu bei gamtos grožybėmis, kurios, žinoma, geriausiai atsiskleidžia pavasarį.

Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?

Po sesijos – į kelionę! Iš kur tam gauti pinigų?

Visi girdėjome, kad mokslas yra šviesa. Bet kodėl po sesijos akyse tamsėja? Gal nuo tūkstančio knygų ir vienos nakties? Bet kokiu atveju, semestro laikrodis tiksi paskutines minutes ir jau kvepia atostogomis. Tuo šviesiu periodu, kai ne tik gali miegoti kiek nori ir veikti ką nori, bet ir pasižvalgyti tolėliau bendrabučio sienų.

Pigiau į Baltarusiją: kur ir už kiek

Pigiau į Baltarusiją: kur ir už kiek

Laukia (ne)atrastų kelionių metas! Žadama, kad lengviau į Baltarusiją iki rugsėjo 1-osios Lietuvos gyventojai galės nuvykti supaprastinta tvarka. Taigi, jau dabar laikas pasidomėti kelionių į kaimyninę šalį kainomis.

KP: Lernavan

KP: Lernavan

Po ilgos pertraukos tėvas ir sūnus susiruošia į gimtinę. Tačiau tokios vietos nėra, apie ją niekas net negirdėjo. Staiga atsiranda…

Atostogų krepšio vaistinėlė: ką privalu įsidėti?

Atostogų krepšio vaistinėlė: ką privalu įsidėti?

Atostogos – metas, kai visus rūpesčius norisi palikti namuose. Poilsio savaitė ar dvi reikalinga kiekvienam iš mūsų, siekiant išvengti pervargimo ir jį lydinčių liūdnų pasekmių sveikatai. Tačiau ir per atostogas, o tiksliau – dar prieš jas, reikėtų apgalvoti, kad ligos puola ir kelionių metu. Tinkamai sukomplektuota vaistinėlė padės jų išvengti ar bent jau sumažinti nemalonius simptomus.

Išrankiausiems poilsiautojams – pažinimas ir aktyvus laisvalaikis Kipro kalnuose

Išrankiausiems poilsiautojams – pažinimas ir aktyvus laisvalaikis Kipro kalnuose

Jei per atostogas norisi visko – ir kelių dienų paplūdimyje, ir aktyvių pramogų, ir pažinimo, tuomet jau šį rudenį keliaukite į Kiprą. 240 km ilgio, 100 km pločio sala – sąlyginai nedidelė, todėl net ir apsigyvenus pakrantės zonos viešbučiuose, šalia paplūdimių, po salą bus galima lengvai keliauti išsinuomotu automobiliu ar viešuoju transportu. Pažinimo ir aktyvių pramogų ieškantiems rekomenduojama kryptis – žaliąja Kipro širdimi vadinami Trodos kalnai.