Search Results for: "kanapės"

Ar kanapės išties stebuklingas vaistas

Ar kanapės išties stebuklingas vaistas, galintis išgydyti vėžį?

Kanapės beveik visuomet buvo žmogaus buities dalis, kol prasidėjo visuotinė kanapių beprotybė – augalas, kurį kaip vaistą kinai vartojo prieš tūkstančius metų, o Džordžas Vašingtonas augino namuose, pradėtas vertinti kaip jaunimo žudikas. Kanapės beveik 70-čiai metų pasitraukė į pogrindį, o jų medicininiai tyrimai iš esmės nutrūko. Tačiau šiandien, kartu su iš už „anapus įstatymo“ po truputį grįžtančiu augalu, vėl plinta ir tvirtinimai apie kanapių gydomąją naudą.

„Bixuose“ koncertuosiantys „Kapitan Korsakov“ apie kanapes ir P. Gražulį (interviu)

„Bixuose“ koncertuosiantys „Kapitan Korsakov“ apie kanapes ir P. Gražulį (interviu)

„Kapitan Korsakov“ – grupė iš Belgijos, praeitą pavasarį Vilniaus publiką papirkusi ypač nuoširdžiu koncertu ir šokiruojančia jo pabaiga. Spalio 11 baras „Bix“ pradeda koncertų sezoną, kurio atidarymui pasirinko būtent šią trijulę. Ta proga grupės lyderis Pyteris Polas atsakė į kelis klausimus ne tik apie „Kapitan Korsakov“, bet ir apie vieną Lietuvos problemą.

Sterblinės žiurkės ir kanapės - jie turi savo muziejus!

Sterblinės žiurkės ir kanapės – jie turi savo muziejus!

Ar yra toks muziejus, kurį tiesiog svajojate aplankyti? Luvras, Ermitažas – daugeliui puikios jų ekspozicijos kelia susižavėjimą ir pelnytą pagarbą. O gal Jūsų nedomina dailės ir skulptūros meistrų šedevrai ir mieliau vitrinoje matytumėte kiek neįprastus eksponatus? Laikas.lt skuba Jums į pagalbą.

Kaip Europa tramdo neblaivius vairuotojus?

Kaip Europa tramdo neblaivius vairuotojus?

Europoje kasmet pavyktų išvengti 6500 mirčių, jei keliuose neliktų neblaivių vairuotojų. Viena iš efektyviausių priemonių, mažinančių galimybę neblaiviems sėsti už automobilio vairo, yra pažeidėjų reabilitacijos programos. Jos taikomos, siekiant pakeisti pažeidėjų elgesį ir išvengti pakartotinių pažeidimų. Programos dalyvių automobiliuose įmontuojami variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, o vairuotojams paliekama galimybė laikinai turėti apribotas vairuotojo teises.

„Scanorama“: prasideda konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ intriga

„Scanorama“: prasideda konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ intriga

Septyniolika trumpametražių filmų – šeši lietuviški, aštuoni estiški ir trys latviški. Dešimt vaidybinių, trys dokumentiniai ir keturi animaciniai filmai. „Pirmasis kartas“, naktinis nutikimas autobuse, sidabrinės vestuvės, slapta kanapes auginančios šeimos operacija, Naujųjų metų sutiktuvės, ežiukų nuotykiai mieste. Tai tik dalis pasakojimų, kuriuos žiūrovai pamatys šiandien prasidedančioje Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“.

Nuo gėjų iki prostitucijos: liberaliausios pasaulio šalys

Nuo gėjų iki prostitucijos: liberaliausios pasaulio šalys

Urugvajus, kuriame niekados nebuvo laikoma nusikaltimu vartoti kanapes asmeniniam naudojimui, neseniai viešai paskelbė apie jų legalizavimą bei gabenimą. Ta proga pasidomėjome, kokios kitos šalys garsėja savo liberalumu.
GĖJŲ TEISĖS
Argentina. 2010 metais tapo pirmąja šalimi legalizavusia gėjų santuokas Lotynų Amerikoje.
Olandija. 2001 metais tapo pirmąja šalimi, kurioje legalizavo gėjų santuokas. Šioje šalyje savo santykius yra įteisinusios daugiau nei 16 tūks. tos pačios lyties porų.
Pietų Afrika. Nors Sudane bei Nigerijoje yra baudžiama mirties bausme už buvimą gėjumi, tačiau Pietų Afrikoje jie gali jaustis saugūs. Čia yra legalizuotos tos pačios lyties santuokos.
Ar žinojote, kad… daugiau nei milijonas vaikų Amerikoje yra auginame tos pačios lyties tėvų šeimose.
KVAIŠALAI
Čekija. Šioje šalyje situacija net palankesnė, nei Olandijoje. Savo asmeninėm reikmėm galima disponuoti didžiausius kiekius „magiškų“ grybų, marichuanos, LSD bei kokainu.
Portugalija. 2001 metais tapo pirmąja Europos šalimi dekriminalizavusi kvaišalų (savoms reikmėms) vartojimą. To pasekoje šalyje atsidarė nemažai terapijos centrų, kuriuose vyksta žmonės iš viso pasaulio gydytis nuo priklausomybės kvaišalams.
Šiaurės Korėja. Kad ir kaip pasirodytų, tačiau marichuana bei opiumas šioje šalyje yra visiškai legalus.
Ar žinojote, kad… pagal 2012 duomenis daugiausiai kokaino buvo suvartojama Meno saloje. Net 3.5 proc. Populiacijos vartojo A klasės kvaišalus.
KORUPCIJA
Anot, „Transparency International“, mažiausiai korumpuotos šalys visame pasaulyje yra Danija ir Naujoji Zelandija. Jų įvertinimas siekia 9.3 iš 10. Tuo tarpu Somalio korupcijos indeksas 1.1. O labiausiai korumpuota Vakarų Pasaulio šalis – Rusija.
PROSTITUCIJA
Kanada. Ironiška – nors Kanadoje pirkti seksualines paslaugas niekados nebuvo nelegalu, tačiau įstatymų taip sutvarkyta, kad užsiimti šia veikla legaliai yra beveik neįmanoma.
Vokietija. Čia prostitucijos verslas prieš įstatymą yra visiškai lygus kaip koks kitas verslas. Apsaugotos lieka ir prostitutės, ir bordelių savininkai, ir klientai.
Olandija. Ši šalis bene garsiausia Pasaulyje yra savo raudonųjų žibintų kvartalu bei aktyviai veikiančiu sekso turizmu.

Specialieji efektai kine (foto)

Specialieji efektai kine (foto)

Pastaruoju metu specialieji ir vizualiniai efektai tapo neatsiejama kone kiekvieno filmo dalimi, nepriklausomai nuo jo biudžeto ir kilmės šalies. Ankstesniais laikais sietini su veiksmo ir fantastiniais filmais, pastaruoju metu jie tampa kiekvienos juostos palydovais.

Aistė šypsosi

Aistė šypsosi, šypsosi ir pasaulis (interviu, foto)

Pirmą kartą apie Aistę Jakimavičiūtę parašėme praėjusią vasarą, kai vieną birželio dieną draugai lyg susitarę feisbuke pasidalijo idiliška „Chevrolet“ reklama su daug jaunų besišypsančių žmonių, sakančių, kad svajonės pildosi. Ne iš karto supratome, kad tą reklamą sukūrė Lietuvos studentai. Atrodė per daug kokybiška. Neoficialiais duomenimis, konkurso, kuriam ji ir buvo sukurta, reklama nelaimėjo, „nes buvo per profesionali“. Aistė buvo jos režisierė.

Didelis gyvenimas

Didelis gyvenimas, sutelpantis vos 8,8 kvadratinių metrų namuose (interviu, foto)

Vieną vakarą visai atsitiktinai žiūrėjau filmą apie mažų namų judėjimą (angl. Small House Movement). Amerikietis Jay Shafer, aprodydamas savo nedidelį būstą, pasakojo, kaip jam kilo idėja statyti mikronamus. Netrukus idėja peraugo į judėjimą, kuris itin išpopuliarėjo ne tik krizės paliestoje JAV, tačiau ir už Atlanto.

„Sintetiniai“ žmonių santykiai: rūpesčio ir pastangų deficitas modernioje visuomenėje

„Sintetiniai“ žmonių santykiai: rūpesčio ir pastangų deficitas modernioje visuomenėje

„Are we human or are we dancer“, – dainuoja roko grupė „The Killers“ netiesiogiai keldama klausimą apie šiuolaikinius žmones. Jei kada teko įsiklausyti į šios dainos žodžius, tikriausiai ne vienam galėjo kilti minčių, kad apibūdinimai „human and dancer“ nėra tiesiogiai susiję su žmonėmis ir šokėjais, tai labiau metaforiškai perteiktas klausimas apie nūdienos žmones, jų vertybes, moralinius prioritetus, konformizmą, neautentišką bendravimą. Taigi, kokie esame „čia ir dabar“, kiek autentiško savęs galite rasti komunikuodami su kitais? Šį klausimą apie žmogiškumą ir tarpusavio santykius iškėlusi grupė „The Killers“ sužadino smalsumą šiek tiek patyrinėti, kokie tie šiuolaikiniai, modernūs, pertekliaus amžiuje gyvenantys žmonės ir kaip jie komunikuoja tarpusavyje. Daug kalbėdami apie ekologiją, pamirštame paieškoti savęs tos ekologijos kontekste – metoforiškai, ir iš dalies labai tiesiogiai keliame klausimą apie „sintetinius“ žmonių tarpusavio santykius modernioje visuomenėje.