Search Results for: "kambario nuoma"

Norite dar daugiau intymumo? Apsilankykite sekso viešbutyje! (foto)

Norite dar daugiau intymumo? Apsilankykite sekso viešbutyje! (foto)

Mes, lietuviai, esame pratę viešbutyje apsistoti tik tuo atveju, jei viešime svečioje šalyje. Paprastai ten apsistojame kelias dienas, savaitę, dvi ar ilgiau, tačiau, ar kada mąstėte apie… sekso viešbutį? Kambario nuoma paprastai būna valandinė – na, galite pasirinkti laiką, kiek planuojate užtrukti. Štai – keletas įdomesnių sekso viešbučių – kuriame norėtumėte apsilankyti?

Gyvenimas PAR: homoseksualų santuokos

Gyvenimas PAR: homoseksualų santuokos, „Lavazza“ kava ir „Shell“ degalinės (Interviu)

Kartais mus likimas nubloškia ne tik į svečias šalis, bet ir į kitus žemynus. Kaip kada Mildą, kuri baigusi mokslus Lietuvoje, ketverius metus praleidusi Anglijoje ir baigusi magistrą ten, nusprendė ne tik kad grįžti vėl studijuoti į Lietuvą, bet ir pasisvečiuoti Pietų Afrikos Respublikoje.

Su Milda keletą dienų susirašinėjome elektoriniais laiškais ir tikėkimės, kad išgavome visas smulkmenas apie šią tolimą šalį.

Tikiuosi, receptas tiks. Jei ne – galiu atsiųsti tradicinio kario receptą 🙂
Gal pradėkime nuo visus dominančio klausimo – kaip atsidūrei PAR ir kodėl… Afrika?

Prieš kelerius metus dirbau Anglijoje kompanijoje, kurioje dirbo ir daug jaunų žmonių iš PAR. Ten susiradau draugų, kurie nuolatos pasakodavo apie savo tėvynę. Kadangi PAR piliečiai Anglijoje legaliai dirbti gali tik dvejus metus, dauguma jų padirbėję ir pakeliavę išvažiavo namo. Jau tada sau pažadėjau, kad būtinai kada nors aplankysiu PAR. Praėjusių metų rugpjūtį atvažiavau čia dviems savaitėms paturistauti. Šiais metais vėl grįžau – dėl asmeninių bei profesinių priežasčių.
Kaip nusigavai iki PAR? Ar brangūs lėktuvo bilietai kelionėms į Afriką?

Lėktuvo bilietų kainos labai priklauso nuo sezono. Mano bilietai į Keip Tauną liepos mėnesiui kainavo apie 2400 Lt (iš Londono su persėdimu Dubajuje). Lietuviams taipogi reikia vizos, kurią dariausi PAR ambasadoje Danijoje. Vizą gauti užtrunka apie 10 dienų ir kainuoja maždaug 200 Lt (430DKK), plius dokumentų siuntimo mokesčiai. Brangiausi bilietai gruodžio – vasario mėnesiais.

Pietų Afrikos Respublika
O kaip dėl gyvenimo sąlygų? Kur apsistojai?

Kadangi Keip Taune turiu nemažai pažįstamų, jų padedama apsistojau name, esančiame maždaug 10 minučių kelio visuomeniniu transportu nuo miesto centro. Gyvenu su dviem žurnalistais – Lauren, internetinio naujienų portalo redaktore, ir Lesteriu – TV žinių reporteriu. Smagu gyventi su vietiniais,
nes jų padedama sužinau, kokias vietas verta aplankyti, kas vyksta mieste ir panašiai.
O ką veiki? dirbi? Savanoriauji?

Čia atlieku 3 mėnesių psichologijos praktiką vaikų su autizmo negalia mokykloje „The Alpha School”. Kadangi Lietuvoje studijuoju psichologiją, kol kas viskas labai įdomu ir naudinga.
O brangus pragyvenimas PAR?

PAR valiuta – randas (ZAR). 10 randų yra maždaug 3.50 LTL. Pragyvenimas čia brangesnis nei Lietuvoje, tačiau ir skurdo matosi daug daugiau. PAR nėra nustatytas vieningas minimalus atlyginimas. Jis priklauso nuo to, kokioje srityje, kiek valandų per savaitę ir kokioje šalies vietoje žmogus dirba. Pastebėjau, kad praktiškai visi aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės gyvena pasiturinčiai, atlyginimai konkuruoja net su Jungtinės Karalystės. Čia įprasta gyventi dideliame name su baseinu ir turėti kelis
kartus per savaitę ateinančią namų tvarkytoją (ir tai visai nelaikoma prabanga, o tiesiog norma). Kambario nuoma mano name žmogui kainuoja apie 1000 Lt per mėnesį. Vakarienė restorane – vidutiniškai 200 – 250 ZAR (t.y. apie 60 – 80 LTL), tačiau greito maisto užeigoje galima sočiai ir skaniai pavalgyti už 25 ZAR (8 LTL). Čia gan brangūs pokalbiai mobiliaisiais telefonais, o benzino kainos panašios kaip Lietuvoje.

Keip Taunas
Turbūt daugelis maišo Afriką su PAR. Kai pasakai, kad gyveni PAR, tikriausiai visi sako, ką ten Afrikoje veiki?

Afrika (žemynas) ir Pietų Afrikos Respublika – nelyginami dalykai. Šioje didžiulėje šalyje galima pamatyti visko. Bet vis dėlto, ji viena iš labiausiai išsivysčiusių ir turtingiausių Afrikos žemyno valstybių. PAR atlikta pirmoji pasaulyje širdies persodinimo operacija, čia leidžiamos homoseksualių porų santuokos, čia yra „Lavazza” kavos ir „Shell” degalinių, kino teatruose – tie patys filmai, kaip Europoje, o spalio mėnesį Keip Taune koncertuos grupė „Coldplay”.
Be darbo, žinoma, daug keliauji?

Pernai aplankiau Johanesburgą, Pretoriją, Keip Tauną, Durbaną bei „Wildlife Safari” nacionalinį parką. Na, o šį kartą gyvenu Keip Taune, bet dažnai važinėjuosi po apylinkes, nes miestas apsuptas kalnų ir įsikūręs šalia dviejų vandenynų (Indijos ir Atlanto). Jis – mano mėgstamiausias ir visiems labiausiai rekomenduojamas PAR miestas. Dėl nuostabios gamtos tarsi ir žmonės čia linksmesni, geresni vieni kitiems, labiau atsipalaidavę. Čia net yra posakis „Cape Town time”, reiškiantis, kad niekas niekur neskuba, o pusvalandžiu pavėluoti į susitikimą visiškai nieko tokio.

O kaip dėl rasinių skirtumų?

PAR populiacija – apie 50 mln žmonių. Anot Vikipedijos, 79.5 proc. gyventojų – juodaodžiai, 9 proc. – baltieji, 9 proc. – „spalvoti”, t.y. maišytos rasės (angl. coloured) ir 2.5 proc. – azijiečiai. Įdomu, kad PAR gyvena apie 80 tūkst. lietuvių kilmės žydų, atvykusių čia XIX a.pab. – XX a. pr. Būdama čia aš pati nepajutau jokios rasinės diskriminacijos, tačiau mokykloje kartais pastebiu šiokią tokią įtampą, kuri niekada neįvardinama garsiai, bet pasireiškia bendravimu/nebendravimu su kitos rasės/religijos žmonėmis.

Tačiau labai daug Keip Tauno gyventojų yra maišytos rasės, todėl čia visi pripratę prie įvairovės. Galbūt kituose miestuose situacija kitokia, bet nuo atvykimo į Keip Tauną dienos aš neatsistebiu, kaip gražiai čia sutelpa skirtingos rasės, religijos ir kultūros. Šis miestas – labai tolerantiškas, modernus ir draugiškas.
Papasakok kokių linksmų/blogų atsitikimų, kurių, manau, tikrai turėjai?

Kol kas man jokių blogų nuotykių nepasitaikė. Pastebėjau, kad čia, kaip ir bet kurioje Europos šalyje, turistui reikia būti atsargiam ir protingam. Stotyse ir masinio susibūrimo vietose visada daug policijos, o į turistus žiūrima labai pagarbiai, ypatingai po praėjusių metų futbolo čempionato, vykusio PAR.
O kaip dėl PAR madų? ar labai jos atsilieka, o gal lenkia Europą?

Pastebiu, jog mados atsilieka kokius 2 sezonus. Daug žmonių (ypatingai vyresnio amžiaus) į apsirengimą nekreipia dėmesio ir, mano lietuviška nuomone, kartais net atrodo netvarkingai. PAR daugiausiai vyrauja sportinis stilius. Per buvimo čia laiką mačiau vos porą tikrai stilingų žmonių.
O dabar skaniausia dalis – maistas

Maistas čia nuostabus. Ypatingai jūros gėrybės! Tokių didelių krevečių nebuvau net mačiusi! Vietiniai gyventojai taip pat labai mėgsta kepsninėje keptą mėsą (vietoj angliškos kilmės žodžio „barbekiu”, čia vartojamas vietinis – „braai“). Rugsėjo 24 d. PAR – valstybinė šventė ir nedarbo diena. Ši diena – nacionalinė mėsos kepimo diena (angl. National Braai Day). Ja norima pagerbti Pietų Afrikos kultūrinę įvairovę ir parodyti, kad nepaisant religijos, kultūros ar rasės vieną dieną metuose visi gali užsiimti ta pačia veikla.
Kaip tik neseniai kalbėjausi su vietine moterimi apie PAR virtuvę ir ji man skundėsi, kad paklausta apie nacionalinį patiekalą nežino, ką atsakyti. Jos vyras pastebėjo, kad žinomiausia, ko gero, yra džiovinta mėsa – „biltong“, o šiaip žmonės dažniausiai valgo indišką maistą, gan populiari ir itališka virtuvė bei jūros gėrybės. Man buvo labai įdomu tai, kad čia prie mėsos patiekalų kaip garnyras kartais patiekiama sūri manų košė. Tačiau pati jokių naujų patiekalų gaminti neišmokau. Bet pastebėjau, kad čia labai populiarūs moliūgai. Kadangi ir Lietuvoje dabar jų sezonas, siunčiu vietinio deserto (angl. pumpkin fritters, liet. kepti moliūgų gabalėliai) receptą:

Reikės:
2 puodelių sutarkuoto moliūgo
1/2 puodelio miltų
2 arbatinių šaukštelių kepimo miltelių
žiupsnelio druskos
1 kiaušinio
trupučio pieno (jei tešla per kieta)

Viską reikia išmaišyti ir šaukštu dėti į įkaitintą aliejų. Apkepti iš abiejų pusių, kol gražiai paruduos. Nusausinti popieriniu rankšluosčiu ir patiekti su cinamonu ir cukrumi.
Planuoji grįžti į Lietuvą?

Taip, į Lietuvą grįšiu spalio pabaigoje, t.y., dar šiek tiek pasimėgausiu pavasariu čia, o tada jau tiesiai į spalvotą rudenį!

keip Taunas
Ir pabaigai – keletas patarimų vykstantiems į PAR

Nusprendus keliauti į PAR vertėtų atkreipti dėmesį į metų laikus. Aš čia praleidau 2 vietinės žiemos mėnesius, tačiau oro temperatūra dienomis nei kiek nenusileido lietuviškai vasarai, tik saulė leidosi anksti ir vakarais buvo šaltoka. Taigi, svarbu apgalvoti, ko čia važiuoji – poilsiauti, turistauti, stebėti augalų, gyvūnų ar pan., ir pagal tai nuspręsti, kada keliauti. Atvykus į PAR būtina aplankyti bent vieną iš nacionalinių parkų, kuriuose gyvena dauguma šioje šalyje sutinkamų laukinių gyvūnų. Nuostabus jausmas būti mažiau nei už dviejų metrų nuo dramblio, zebro ar laukinio liūto!

Didžiausias pagal gyventojų skaičių Johanesburgas man nepaliko didelio įspūdžio, be to, ten ir nesaugu. Todėl atvykstantiems čia patarčiau didesnę kelionės dalį praleisti Keip Taune ir jo apylinkėse. Važiuojant čia nereikia privalomai skiepytis, visur galima susikalbėti angliškai, praverstų šiek tiek pasidomėti istorija, nes tai padeda geriau suprasti ir šiandienos kultūrą.
Daugiau įspūdžių rasite Mildos tinklaraštyje: Gerasmildosblogas.blogspot.com
Kalbino Rasa Barčaitė
Nuotr. iš asmeninio Mildos albumo

Studentiško  būsto paieškos įsibėgėja

Studentiško būsto paieškos įsibėgėja

Paaiškėjus paskutiniams stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatams – prasidėjo nekilnojamojo turto nuomos bumas. Studentai nori išsinuomoti pigius ir tvarkingus butus, kuriuose galėtų gyventi be šeimininkų.

6 faktai

6 faktai, kurie pravers studentaujant

Liko vos keletas dienų, kai duris atvers auditorijos, duodamos startą studentiškam maratonui. Ir nesvarbu, ar esi „fuksas“, ar trečiakursis, rudenį dažnam teks gyventi savarankiškai. Tik nuo tavęs priklausys, ar po mėnesio kito, kai baigsis tėvų sudėti lauknešėliai, neteks krimsti sausos duonos, o balkone sustatyti tušti alaus buteliai netaps vieninteliu turtu.

KP: Aš

KP: Aš, veteranė

Sunkiai iš pensijos pragyvenanti antrojo pasaulinio karo veteranė, nuomoja kambarį dviem studentėms Ritai ir Mildai. Susiruošusi iškilmingai su draugėmis atšvęsti…

KP: Aš

KP: Aš, veteranė

Sunkiai iš pensijos pragyvenanti antrojo pasaulinio karo veteranė, nuomoja kambarį dviem studentėms Ritai ir Mildai. Susiruošusi iškilmingai su draugėmis atšvęsti…

Turkijoje studijuojanti Ventė kebabais ir turkais nesižavi (Interviu)

Turkijoje studijuojanti Ventė kebabais ir turkais nesižavi (Interviu)

Ventė Viteikaite šiuo metu studijuoju psichologiją ir komunikacijos mokslus Turkijoje, Stambulo Bilgi universitete. Prieš tai mergina turėjo gerą darbą Lietuvoje, tačiau suvokė, jog jai trūksta iššūkių.Ventė sutiko mums papasakoti apie šią šalį, kurioje žmonės valgo ne tik kebabus.

Socialinėje parduotuvėje galima apsipirkti už keturis litus

Socialinėje parduotuvėje galima apsipirkti už keturis litus

Grotuotas langas, ne visai švarus stiklas ir ant A4 formato lapuko užrašytas žodis „Sočiai“. Šitaip neišvaizdaus sostinės devynaukščio pirmame aukšte įsikūrusi viešoji įstaiga socialinė maisto parduotuvė „Sočiai“ pasitinka klientus.

Būtinų daiktų sąrašas slidinėjimo sezonui

Būtinų daiktų sąrašas slidinėjimo sezonui

Vėjas, greitis, puriu sniegu dengti kalnai, neaprėpiamos platybės ir didi ramybė… Niekas geriau neišpūs iš galvos visų nereikalingų minčių ir rūpesčių kaip beprotiškas leidimasis nuo kalno slidėmis arba snieglente. Tikras poilsis po darbų ir sesijų! Nors sniego pas mus dar nematyti, dabar pats laikas planuoti ekstremalųjį poilsį kalnuose. ISIC skuba į pagalbą nežinantiems kaip gi pasiruošti slidinėjimui pigiau ir sudarė būtinų daiktų sąrašą.
Slidinėjančio studento krepšyje turėtų būti:
1. Pasas / asmens tapatybės kortelė. Į užsienį galima išvykti tik turint galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Daugelis valstybių reikalauja, kad jis galiotų ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.
2. Tarptautinis studento ir moksleivio pažymėjimas ISIC. Padeda „pagauti“ geriausius pasiūlymus keltuvams, slidinėjimo pasams, apgyvendinimui daugybėje pamėgtų slidinėjimo kurortų Europoje.
3. Draudimas. Vykstant į kelionę rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Kelionių agentūroje Zigzag Travel su ISIC pažymėjimu suteiks 30% nuolaidą draudimui nuo ligų ir nelaimingų atsitikimų vykstantiems poilsiauti iki 30 kalendorinių dienų;
4. Pinigai. Slidinėjant Europoje pravers eurai, taip pat daugelio šalių bankomatuose galima pasinaudoti turimomis debetinėmis kortelėmis. SEB ISIC pažymėjimas tam puikiai tiks.
5. Mobilusis telefonas, įkroviklis. Išmanieji telefonai kelionėje puikiai atlieka GPS fukciją, žaidžiant žaidimus trumpėja kelionės laikas. Parsisiuntus nemokamą ISIC aplikaciją, visas ISIC nuolaidas bus nesunku surasti tarptautinėje nuolaidų duomenų bazėje bei gauti nuorodas iki jų. Šiuo metu tokias nemokamas aplikacijas galima atsisiųsti į iPhone ir Android telefonus.
6. Fotoaparatas, vaizdo kamera, maitinimo laidas. Nepamirštamoms akimirkoms įamžinti.
7. Vaistai. Be visų būtinųjų vaistų įsidėkite ir tepalo nuo raumenų skausmo, pleistrų nuo nuospaudų, vaistų nuo peršalimo.
8. Slidininko kostiumas. Turi būti kokybiškas, patogus ir šiltas. O taip pat ir stilingas. Tokį galima rasti Surfhouse parduotuvėje. 5% nuolaida su ISIC pažymėjimu garantuota.
9. Slidinėjimo batai – itin svarbi slidinėjimo detalė. Renkantis slidinėjimo batus svarbu, jog jie nebūtų nei per dideli, nei per maži, nes arba nuspaus, arba koja bus nestabili, o tai tik padidins traumų tikimybę. Xpro su ISIC pažymėjimu gausi ne tik konsultaciją, bet ir 10% nuolaidą kostiumui ir batams.
10. Šalmas – rekomenduojamas suaugusiems ir privalomas vaikams. Winner Sport tau pasiūlys didžiausią pasirinkimą ir 10% nuolaidą inventoriui.
11. Slidinėjimo kojinės, pirštinės (specialios ir paprastos, tik ne vilnonės), pora kepurių, slidinėjimo akiniai, akiniai nuo saulės. Expedition.lt padės gauti tai, ko dar neturi ir su ISIC pritaikys 12% nuolaidą prekėms.
12. Apatiniai drabužiai (tinkamiausi sintetiniai – gerai praleidžiantys drėgmę).
13. Apsauginis kremas nuo saulės – kad negrįžtumėte namo su slidininko akinių įdegiu.
14. Drabužiai laisvalaikiui. ISIC draugas Trip Skateshop padės tau stilingai apsirengti pigiau.
15. Higienos priemonės.
16. GPS navigacija, žemėlapis (jei vyksite slidinėti automobiliu).

Jeigu nesate nusiteikę pirkti inventoriaus, galite nuomotis paruoštą, prižiūrėtą kalnų slidinėjimo inventorių (slides, snieglentes, batus, lazdas, apsaugas). Pavyzdžiui, Sun ski & board school Čekijoje su ITIC pritaikys 20% nuolaida slidžių nuomai ir mokymo kursams.

Atvykus slidinėti
Austrijos, Čekijos, Italijos, Slovakijos, Šveicarijos slidinėjimo kurortuose galima sutaupyti net iki 20% įsigyjant slidinėjimo pasus ar nuomojant slidinėjimo inventorių su ISIC pažymėjimu. Visai šalia esančioje Latvijos Jekaba grava slidinėjimo trasoje kas antra valanda keltuvo bilietui ir inventoriaus nuomai su ISIC yra nemokama. Tikslesnę informaciją ir visas konkrečias slidinėjimo nuolaidas galima rasti isic.lt (tiksli nuoroda: http://www.isic.lt/lt/?itemId=1009549) svetainėje. Beje, ISIC pažymėjimas suteikia daug nuolaidų apgyvenimo paslaugoms, tad prieš išvykstant nepamirškite rezervuoti kambario ar apartamentų, taip sutaupysite laiko nakvynės paieškoms ir galėsite ilgiau mėgautis slidinėjimo malonumais.
Pirmą kartą stojantiems ant slidžių ar snieglentės patartume nepersistengti ir neišeikvoti visos energijos pirmąją dieną. Susipažinkite su trąsa, pasitreniruokite prižiūrimi trenerio ar profesionalesnio draugo. Po aktyvaus slidinėjimo vakare visus raumenis patartina atpalaiduoti karštoje pirtyje.
Geriausias laikas slidinėti
Po švenčių, sausio mėnesį, slidinėti yra patogiausia ir pigiausia, be to, šiuo laiku būna mažiausiai žmonių. Sausį neteks stovėti eilėse, nakvynės vietos neperpildytos, niekas netrukdys mėgautis slidinėjimu, mažesnė tikimybė, jog prieš pat jus nenugrius koks slidininkas ir sniego tikrai bus. Vasarį, po truputį pradedant šilti orams žmonių padaugėja, ypač paskutinėmis savaitėmis, kai daugelyje Europos šalių yra atostogos.

Svaigių ir minkštų nusileidimų!

Studentiškos būsto paieškos prasideda

Studentiškos būsto paieškos prasideda

Kaip ir kasmet taip ir šią vasarą butų nuomos kainos sostinėje tik kyla. Nekilnojamojo turto skelbimų svetainių lankomumas šiuo metų laikotarpiu išauga daugiau nei trečdaliu.