Search Results for: "kalėdinės eglutės"

Kur slepiasi geriausios kalėdinės dovanos?

Kur slepiasi geriausios kalėdinės dovanos?

Kiekvieną sezoną, pasibaigus Kalėdoms, kada kalėdinės dovanos jau išdovanotos, o eglutės nupuošiamos, dažną aplanko jausmas, kad bus nelengva vėl priprasti prie nešventinio ritmo. Nespėji pasidžiaugti pavasarišku gamtos atgimimu, vasaros šiluma, rudens spalvomis ir į prekybos centrus, gatves, televizijos ekranus vėl grįžta kalėdinės reklamos, melodijos ir dekoracijos. Vieni pyksta, kad siekdami naudos prekybininkai kalėdinį „bumą“ pradeda gerokai per anksti, kiti priešingai – su malonumu įsileidžia ankstyvas šventes į kasdienybę. Kaip ten bebūtų, daugelis pripažįsta, kad nors ir kaip anksti apie Kalėdas imtų skelbti televizija ir prekybos centrai, laiko supirkti kalėdinėms dovanoms dažnai pritrūksta. Kaip žmonės stengiasi išvengti kalėdinių spūsčių prekybos vietose ir nesudėtingai išrinkti originalias dovanas savo artimiesiems, pasakoja didžiausio internete prekybos portalo komanda.

Išskirtinai ekscentriškos kalėdinės dekoracijos (foto)

Išskirtinai ekscentriškos kalėdinės dekoracijos (foto)

Iki didžiųjų metų švenčių belikus vos savaitei – susivėlinusiems pats laikas pradėti puošti namus bei Kalėdų eglutes. Norintys išsiskirti pasirinkdami kalėdines dekoracijas gali laviruoti tarp daugybės variantų, bet ar išdrįstų rinktis būtent šiuos… Tokios kalėdinės dekoracijos turėtų būti subtiliai pritaikomos tik juodojo humoro gerbėjams, keistenybių kolekcionieriams ar tiesiog norintiems pabrėžti savo keistumą ekscentrikams.

Košmariškos ir juokingos kalėdinės nuotraukos (foto)

Košmariškos ir juokingos kalėdinės nuotraukos (foto)

Turbūt daugeliui Kalėdos asocijuojasi ne tik su kalnu dovanų, pakilia nuotaika, visuotiniu gerumu bei pilnu skrandžiu. Šiose košmariškose nuotraukose atsispindi ir kita švenčių pusė: baisūs megztiniai, kraupios eglutės, gąsdinantys kalėdiniai kostiumai, priverstinai pozuojantys šeimos nariai. Visos šios fotografijos dalyvauja „The Parental Guidance Awkward Holiday Photo“ konkurse, kuriame šeimos yra drąsinamos atsiųsti savo baisiausias švenčių nuotraukas. Laimėtojai bus paskelbti gruodžio 19-ąją.

Apie Kalėdines atostogas Havajuose su rež. su Alicia Gian

Apie Kalėdines atostogas Havajuose su rež. su Alicia Gian

„Elfų teatras“ gruodžio 23d. 18 val. kviečia visus mažus ir didelius į kalėdinį spektaklį pagal Bill Majeski pjesę „Kalėdinės atostogos Havajuose arba gelbėkime Kalėdas kartu!“

Kalėdinė katastrofa jau čia pat! Kalėdų Senelis – labai nusiminęs, nes vaikučiai pamiršo, kaip iš tikrųjų yra švenčiamos Kalėdos. Jie neberašo laiškų – jie laukia tik dovanų…

Taigi, Kalėdu Senelis visam laikui išvyksta į Havajus!
Elfai reikalauja atostogų …

Nejaugi Kalėdų daugiau nebebus…

Tik Jūs galite išgelbėti Kalėdas. Parašykite Kalėdų Seneliui laišką. Parašykite, ką Jums reiškia Kalėdos. Ateikite į Elfų teatrą ir išgelbėkime Kalėdas kartu. Nedelskite, iki Kalėdų liko labai nedaug laiko!

10 priežasčių nemėgti Kalėdų

10 priežasčių nemėgti Kalėdų

Kalėdos jau beveik ranka pasiekiamos, tačiau ne visiems jos laukiamos ir mielos. Ne visi pamišę dėl masinės pirkimo manijos, ne visiems patinka milijonas patiekalų ant stalo, ne visiems įdomu nuolat klausytis Kalėdinių dainų.

Ir ne, nuo Kalėdų neįmanoma pasislėpti, ypač kai jos prasideda nuo lapkričio pabaigos. Tad mėnesį laiko pasislėpti negyvenamoje saloje – didelė prabanga, o apsimesti nepastebint viso to, kas vyksta aplink, ne kiekvieno jėgoms.
Tad kodėl kai kurie žmonės nemėgsta Kalėdų? 10 priežasčių.

Kalėdiniai e. atvirukai. Turbūt prieš pat Kalėdas darbe gaunate šimtus elektroninių sveikinimų, kurie visiems siuntinėjami vienodai šabloniški ir neįdomūs. Apie popierinius sveikinimus to negalime pasakyti ir gaila, kad jie pamažu nyksta, nes laikome juos originalesniu būdu pasveikinti draugus ar įmones. Ne ką geresnė situacija ir su draugais, kurie jau turbūt keletą metų nebesivargina siųsti popierinius sveikinimus ir pasitenkina papostinimais Facebooke arba užtagina tave bendroje kalėdinėje atvirutėje. Ar ne mieliau ant spalvoto popieriaus ar nedidelės atvirutės parašyti asmeninį sveikinimą, kuris Jums kainuos su išsiuntimu litą. Ir gabalėlį laiko einant iki pašto. O įmonėse paštas pats ateina, vokus apmoka direktorius, tad tereikia noro ir šventinės nuotaikos, kuri ir sukuria tikras, ne dirbtines e. Kalėdas.
Kalėdinės eglutės. Ar tikrai kasmet mums reikia pirkti kalėdines eglutes, kurios kainuoja apie 60 Lt? Ar tikrai mums reikia puošti eglių šakas, kurių spygliai po keleto savaičių pabyra po visą butą? Eglė nėra blogas dalykas, jei žinome tikrąją jos paskirtį – paslėpti po ja dovanas, tačiau kartais papuoštos gyvos eglutės namie atrodo labai sadistiškai, nes dėl keleto savaičių grožio mes nukertama medį, kuriam užauti prireikė daugybės metų.
Darbo kalėdiniai vakarėliai. Jei jau dirbate, kiekvienais metais prieš pat šventes turite dalyvauti masiniame kalėdiniame firmos vakarėlyje, kuriame visi linksmai plepate, apsikeičiate dovanomis, kai kad net išvažiuojate už miesto ribų. Tačiau ne visiems ir ne visada norisi švęsti su kolegomis, su kuriais ir taip mataisi kiekvieną dieną. Ypač, jei firma didelė, daugumos jų nepažįstate, o teminis vakarėlis tiesiog žudo savo fantazija. Tad gal verta apsiriboti valandiniu pasisėdėjimu ir mažų smulkmenų apsikeitimu darbo metu? O jei bendradarbiai atsineša keptą obuolių pyragą – išvis tobula.
Kalėdinės dainos. Kasmet vis tos pačios, tik kitų perdainuotos. Dirbtinai džiaugsmingos ir mėnesį laiko skambančios visuose prekybos centruose ir parduotuvėse. Nemanome, kad reikia priminti, jog artėja Kalėdos, nes šios šventės pamiršti neįmanoma.
Kalėdiniai filmai. Nes kasmet per televiziją juos rodo tuos pačius, nes kasmet mes tėvų namuose tuos pačius ir žiūrime. Ne vienam Kalėdos asocijuojasi su 101 dalmantinu, Vienas namuose ir kitais šimtą kartų matytais filmais. Kartais net sunkiai suvokiama, kodėl žmonės juos vis žiūri ir žiūri. Bet turbūt kas lieka, kai per kitus kanalus rodo tą patį, o TV per šventės – vaišių dalis (teko stebėti kalėdinius šeimų pasibuvimus – visi sėdi prie stalo ir žiūri TV. Ar tą turi galvoje Kalėdų mėgėjai, teigdami, kad šios šventės į vieną ratą suveda šeimas?).
Kalėdinis apsipirkinėjimas. „Iki Kalėdų liko vos savaitė, o aš dar neturiu dovanų”, – kažkur girdėta frazė? Paskutinėmis dienomis lakstome po parduotuves, jei nesugalvojame, ką padovanoti, perkame įvairiausius niekam nereikalingus niekučius, nes pasveikinti juk būtina. Dovanoms išleidžiame krūvą pinigų, jas suvyniojame į šimtus metrų popieriaus, kuris vėliau suplėšomas ir išmetamas lauk. Neišsiplėsime dėl pelno, kurį prekybos centrai gauna per kalėdines šventes, tačiau ar tikrai mums reikia taip masiškai apsipirkinėti ir žiemos šventes sieti su dovanomis?
Kalėdinės dovanos. Teko girdėti dviejų moterų pokalbį, kuomet viena skundėsi, jog jos paauglė dukra liepė mamai vaikinui padovanoti brangų megztinį, o sūnus savo draugei mamos paprašė prabangių CHANEL kvepalų. Moteris buvos išties susirūpinusi, nes vien dovanoms išleis apie 1000 Lt. Nedovanoti neišeina, nes vaikų antrų pusių tėvai dovanos, kaip jiems atsilikti? Tačiau ne visiems patinka gauti krūvas dovanų, kurių po to neturime kur dėti. Tad gal ne veltui jau keletą metų agituojama už nuoširdžias ir nebrangias dovanas, kurias puikiai galima pagaminti patiems. Arba tiesiog padovanoti rabarbarų uogienės, aprištos kaspinėliu. Originalu ir labai miela.
Kalėdinis stalas. Va, čia tai priežastis nemėgti Kalėdų! Kad ir kaip keistai skamba, tačiau perkrautas kalėdinis stalas tikrai nėra džiaugsmas kiekvieno skrandžiui, kuris po tokių pasisėdėjimų visiškai išsimuša iš ritmo ir sveikos būsenos. Ar tikrai mums reikia tiek daug valgyti per šventes? Ar tikrai per šventinę vakarienę reikia penkių rūšių salotų, 2 karštų ir visų kitų patiekalų? Nekalbant apie tortus, šakočius… Turbūt ne vienam šventės asocijuojasi su suplukusiomis mamomis, nuo pat ryto gaminančiomis patiekalus, kurie per Kūčių ar Kalėdų vakarą dar ir turi būti patiekti, atnešti į stalą. To, ko nesuvalgome, užbaigiame kitą dieną arba tiesiog išmetame, o grįžę į savo namus vienas kitam verkiame, kiek daug prisivalgėme.
Kalėdinės dekoracijos. Lietuviai Kalėdoms puošiasi su saiku, namie dažniausiai pasidabina eglutę, pakabina elektrines girliandas, senelio Šalčio kojines etc. Tačiau kai kurie (ypač prisižiūrėję gėrybių užsienyje), į kiemus išgabena šventinius nykštukus, namo sienas apkarsto girliandomis, sustato dirbtinius Kalėdų senius… Nes kitaip nepajusime šventos dvasios, nes kitaip pamiršime, kad dabar Kalėdos.
Dešimta priežastis – kodėl visgi mes mėgstame Kalėdas? Nes prisimename senus draugus, nes užsienyje gyvenantys giminės ir draugai sugrįžta į namus, nes seneliai pasipuošia prisiruošia į bažnyčią, nes šeimos susirenka kartu, nes per šventes visi būna ne tokie pikti… Mėgstame Kalėdas, nes jos neša geras emocijas, šilumą. Tik gaila, kas paskutiniu metu jos suvokiamos ne taip.

P. s. Jei kam išvardintos priežastys atrodo pernelyg radikalios ir šimtą kartų girdėtos – Jūs būsite teisūs. Tačiau taip, kaip per Kalėdas žiūrime tuos pačius filmus, klausomės tos pačios muzikos, taip ir galime perskaityti straipsnį tema, apie kurią susimąsto ne vienas.
Linksmų ir minkštų švenčių!

Gruzijos kalėdinę eglutę įžiebė lietuviai (Video)

Gruzijos kalėdinę eglutę įžiebė lietuviai (Video)

Šių metų Kalėdinės eglutės įžiebimo ceremoniją Tbilisyje, Gruzijoje, papuošė unikali 3D projekcijų programa, kurią kūrė ir naujausių technologijų pagalba ant pastato paviršiaus perkėlė specialistai iš Lietuvos. Gruodžio 25-osios vakare pagrindinėje milijoninio miesto gatvėje susirinko virš 20 tūkst. žmonių, o tiesioginę renginio transliaciją galėjo stebėti bene visas Pietų Kaukazo regionas.
Jaunų ir ambicingų 3D video architektų komanda iš Lietuvos „PM screen“ sukūrė specialiai Gruzijai pritaikytą scenarijų, kuriame garsiausi Lietuvos muzikos ir garso efektų kūrėjai adaptavo gruzinų šiuolaikinę ir liaudies muziką. Išradingai pritaikytos 3D vizualizacijos milžinišką pastatą pavertusios knygų lentyna, vynuogynu, nacionaliniu kalėdiniu saldainiu, minią žmonių nežinojusių, ko tikėtis, nustebino ir buvo palydėtos audringais šūksniais ir plojimais.

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Gyva ar dirbtinė: kokią eglutę rinkis?

Kalėdinė eglutė – tiesiog būtinas švenčių atributas. Visgi, čia susiduriame su dilema, kokią žaliaskarę puošti – dirbtinę ar gyvą. Išsklaidyti mitus ir pasirinkti aplinkai draugiškiausią variantą padės Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos katedros docentė Aušra Zigmontienė.

„Susipažinkime: aš – Kalėdų eglutė“ arba „Įdomūs faktai apie Kalėdų žaliaskarę“

„Susipažinkime: aš – Kalėdų eglutė“ arba „Įdomūs faktai apie Kalėdų žaliaskarę“

Dalį pasaulio krečiant kasmetinei šventinei karštinei, siūlome trumpai stabtelti ir susipažinti su… Kalėdų eglute! Juk smagu žinoti, kieno globon patikite kalėdines dovanas ir gražiausius žaisliukus. Kita vertus, įdomūs faktai apie žaliaskares gali tapti smagia šventinio stalo pokalbių tema. Taigi, ar žinojote, kad…

Alternatyvos tradicinei kalėdinei eglutei (Foto)

Alternatyvos tradicinei kalėdinei eglutei (Foto)

Vietoj to, kad dejuojate, kaip nemėgstate Kalėdų (kasmet tai darosi vis madingiau), išnaudokite jas savo fantazijai ir talentams „pasidaryk pats“ atskleisti. Ir jokių plastmasinių eglučių.

Kalėdinis daiktų turgus – kasmet tas pats

Kalėdinis daiktų turgus – kasmet tas pats, bet kitoks (interviu, foto)

Šis gruodis, atrodo, nieko neišsiskiria iš kitų: sniegas, šąlančios kojos, Kalėdos, Naujieji metai, Kalėdinis daiktų turgus „Daiktų viešbutyje“… Čia reikėtų sustoti vardyti, nes šį savaitgalį tradiciškai keliausime ieškoti dovanų sau ir draugams nebe į minėtąjį „Daiktų viešbutį“, o „Lietuviško dizaino bloko“ (angl. Lithuanian Design Block) namus. Kas jis toks, kur dingo numylėtasis „Daiktų viešbutis“ ir ką galėsime įsigyti turgelyje pasakoja dizainerė Dalia Mauricaitė.