Search Results for: "kaip sustiprinti sveikatą"

Kaip sustiprinti sveikatą ir pagerinti darbingumą?

Kaip sustiprinti sveikatą ir pagerinti darbingumą?

Šiuolaikinėje visuomenėje, regis, net 24 valandų per mažai. Dažnas pamiršta savo sveikatą, o per lėkimą nespėja pasirūpinti savimi. Tad į ką verta atkreipti dėmesį? Kokiais patarimais pasikliauti, kad gerėtų ne tik sveikata, bet ir darbingumas?

9 patarimai

9 patarimai, kaip sustiprinti nagus

Avitaminozė, mechaniniai pažeidimai, dažnas sąlytis su cheminėmis medžiagomis gali labai pakenkti jūsų nagams – jie pradeda lūžinėti, sluoksniuotis, pasidengia dėmelėmis ir blogai auga… Ką daryti?

Sveikata namuose: stipriname imunitetą

Sveikata namuose: stipriname imunitetą

Mūsų dienomis preparatų, skirtų stiprinti imunitetą, galima įsigyti bet kurioje vaistinėje. Kita vertus, liaudiški receptai nepraranda savo aktualumo (ypač šiuo metų laiku). Siūlome keletą pačių efektyviausių liaudiškų receptų.

Maistas sportuojantiems: ką valgyti prieš ir po sporto?

Maistas sportuojantiems: ką valgyti prieš ir po sporto?

Sveika mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas – tai sveikatos ir geros savijautos pagrindas. Kaip ir protiniam darbui, taip ir fizinei veiklai mums reikia energijos, todėl svarbu pasistiprinti tiek prieš sportuojant, tiek ir po to.

Produktai

Produktai, įveikiantys nemigą

Gydytojai teigia, kad pas juos apsilanko vis daugiau pacientų, kurie dėl pašėlusio gyvenimo ritmo skundžiasi miego trūkumu. Vaistų nemigai įveikti daug, liaudies medicina taip pat turi, ką patarti, dietologai irgi neatsilieka.

Už miego kokybę atsako hormonas melatoninas. Nemiga kamuoti ima ir tuomet, kai organizme trūksta vienos esminių aminorūgščių – triptofano. Tiesa, šių medžiagų kiekį organizme, jei reikia, galima papildyti valgant tam tikrus produktus. Ypač jų rekomenduojama vartoti prieš miegą.

Produktai su melatoninu
Bananai. Kartais specialistų šie vaisiai pavadinami migdomaisiais žievelėje. Bananai stimuliuoja serotonino ir melatonino gamybą, juose gausu kalio ir magnio, stabilizuojančio nuotaiką, atpalaiduojančio raumenis.
Vyšnios ir trešnės. Šiose uogose taip pat gausu melatonino. Gydytojai rekomenduoja prieš miegą suvalgyti jų saują. Jei norite išsimiegoti lėktuve ar traukinyje, taip pat nepamirškite jų pasiimti į kelionę.
Pienas. Tinkamas triptofano ir kalcio, padedančio smegenims įsisavinti šią aminorūgštį, derinys. Daugeliui vaikų stiklinė pieno su medumi – idealūs migdomieji.

Produktai su triptofanu
Sumuštinis. Jei skundžiatės miego kokybe, vakarienei naudinga suvalgyti sumuštinį su kalakutiena ir neskaldytų grūdų duonos riekele. Nedidelis kiekis gliukozės (medus arba uogienė) padės neutralizuoti hormoną oreksiną, trukdantį mums užmigti. Tik nepiktnaudžiaukite! Per didelis kiekis saldumynų – signalas smegenims pradėti naują būdravimo ciklą.
Ramunėlių arbata. Ramunėlės puikia padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir sielai, veikia raminamai.
Keptos bulvės. Nedidelis kiekis keptų bulvių sugers rūgštis, trukdančias gamintis triptofanui. Norint sustiprinti raminamąjį poveikį bulves galima sutrinti su šaukštu šilto pieno.
Piene virta avižų košė su medumi. Numalšins alkį, veiks raminamai. Galima į košę įdėti du šaukštelius linų sėmenų, kuriuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką.

Produktai, kurių prieš miegą vertėtų atsisakyti
Konservuota ir rūkyta mėsa. Vėlyvą vakarą sumuštinis su kumpiu – netikusi idėja. Taip pat kaip ir dešrelės, šoninė, kiti rūkyti gaminiai, nes juose gausu tiamino – aminorūgšties, kuri verčia smegenis gaminti norepinefriną – hormoną, stimuliuojantį smegenų veiklą.
Šokoladas. Pagyvenusiems žmonėms kofeino poveikis paprastai yra stipresnis. Todėl net ledai su šokolado drožlėmis, suvalgyti prieš miegą, jiems gali sukelti nemigą. Šokolade yra aminorūgščių, veikiančių stimuliuojamai.
Kečupas, čili piprai ar aštrus maistas yra sunkiai virškinami, todėl nieko nuostabaus, kad kenkia ir miegui.
Komentarai
Įrašyti naują Ieškoti RSS

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Vasara Lietuvoje – trumpa ir vis šykšti geresnio oro. Todėl kai tik iš išlenda saulė, o termometro stulpelis pradžiugina nors dvidešimt kelių laipsnių šiluma, lekiame į gamtą. Norisi pasimėgauti grynu oru, maudynėmis ir ant laužo ruoštu maistu. Tačiau išsiilgtam poilsiui gamtoje reikia pasiruošti. Nuotaiką gadinantys vabzdžiai gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų.

Festivalis „Mandala“ jau penktą kartą mokys gyventi laimingiau

Festivalis „Mandala“ jau penktą kartą mokys gyventi laimingiau

Vasara – puikus metas keistis, pasirūpinti sveikata, įgyti naujų žinių ir pakeisti įpročius. Šį savaitgalį – liepos 24-26 d. jau penktą kartą organizuojamas festivalis „Mandala“ kviečia visus, norinčius geriau pažinti save ir sužinoti apie sveiką gyvenseną. Renginys šiemet vyks Kmituose netoli Kernavės.

Kaip pasiruošti bėgimo varžyboms per 3 savaites?

Kaip pasiruošti bėgimo varžyboms per 3 savaites?

Prasidedant bėgimo varžybų ir miesto maratonų sezonui trenerė Milda Klevinskaitė tikina, kad palengva įveikti 5 kilometrų distanciją gali kiekvienas sveikas žmogus. Dalijamės trenerės patarimais, kaip pradėti bėgioti ir pasiruošti pasirinktai distancijai.

Kaukė greitesniam plaukų augimui

Kaukė greitesniam plaukų augimui

Ruginės duonos kaukė padės jums paskatinti plaukų augimą ir sustiprinti juos per visą ilgį.

Vilniuje viešėsianti fitneso legenda Julio Papi: „Sveikas gyvenimo būdas laikosi ant trijų dramblių“

Vilniuje viešėsianti fitneso legenda Julio Papi: „Sveikas gyvenimo būdas laikosi ant trijų dramblių“

Šiuo metu Bukarešte (Rumunija) įsikūręs Ispanijos fitneso treneris Julio Papi vadovaujasi vieninteliu principu. „Judėjimas yra gyvenimas“, – įsitikinęs jis. Sveiko gyvenimo būdo šalininkas ir sporto profesionalas, remdamasis ilgamete patirtimi, atskleidė tris pagrindinius faktorius, iš kurių susideda sveikatingumo piramidė.