Search Results for: "kaip išvengti streso"

Kaip išvengti streso ieškant Kalėdų dovanų?

Kaip išvengti streso ieškant Kalėdų dovanų?

Nenumaldomai artėjant gražiausioms metų šventėms atsiranda vis daugiau rūpesčių. Ir nors dovanas pirkti draugams bei artimiesiems gali būti malonu, dažnai šventinę nuotaiką aptemdo nuolatinis skubėjimas ir įtampa. Tad kaip to išvengti?

Ką daryti

Ką daryti, kad gyvenime būtų mažiau streso ir nerimo

JAV Nacionalinio psichinės sveikatos instituto duomenimis 26% žmonių yra kamuojami vienokios ar kitokios streso būsenos. Vieni su šiuo reiškiniu kovoja, kiti jam pasiduoda ir kankinasi. Stresą sukelia daug skirtingų faktorių, tačiau jį numalšinti galima pozityviai mąstant ir dirbant su savimi reikiama linkme.

5 patikimi būdai išvengti peršalimo ligų

5 patikimi būdai išvengti peršalimo ligų

Iš vasaros estafetę perėmęs ruduo primena ne tik apie šiltesnius rūbus ar rudeninių gėrybių derlių. Šis metų laikas taip pat signalizuoja ir apie neužilgo prasidėsiantį peršalimo ligų ir ūminių susirgimų sezoną. O jam ruoštis ir stiprinti imunitetą rekomenduojama jau dabar.

Intymaus gyvenimo problemos: nuo streso iki neišsakytų priekaištų

Intymaus gyvenimo problemos: nuo streso iki neišsakytų priekaištų

Netgi ir porai, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo ideali, gali kilti intymaus gyvenimo problemų.

Atostogaudami Lietuvos pasieniuose galite sulaukti milžiniškų telefonų sąskaitų. Kaip to išvengti?

Atostogaudami Lietuvos pasieniuose galite sulaukti milžiniškų telefonų sąskaitų. Kaip to išvengti?

Prasidedant aktyviam atostogų sezonui, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ pataria klientams, kaip išvengti netikėtų ir neplanuotų išlaidų už mobilųjį ryšį. Pasitaiko, kad, grįžę iš atostogų ir sulaukę operatorių sąskaitų, nemaloniai nustemba tie, kurie ilsėjosi netoli kaimyninių valstybių sienos, pavyzdžiui, Kuršių nerijoje. Tačiau prisijungimo prie užsienio operatoriaus tinklo galima išvengti, o jam įvykus – paprasta atsijungti.

Košmarai – kaip jų išvengti

Košmarai – kaip jų išvengti

Deja, dar nėra tokios burtų lazdelės, kuri akimirksniu nugalabytų jūsų „naktinius priešus“ ir galėtumėte pasinerti į saldų miegelį. Visgi, žengtumėte didelį žingsnį, jei visų pirma išsiaiškintumėte, kokie veiksniai įtakoja naktinius košmarus. Toliau turėtumėte pasitengti kuo labiau sumažinti šiuos veiksnius.

Ryškiausi ir įsimintiniausi sapnai būna giliausioje miego stadijoje, vadinamojoje greito miego stadijoje. Tuo metu žmogaus vokai aktyviai juda, beveik kaip nemiegant, kvėpavimas būna padažnėjęs, o smegenys išnaudoja tiek energijos, kiek ir diena. Košmarai miegančiuosius aplanko būtent šioje miego fazėje. Po dešimties minučių greito miego žmogus gali prabusti, įsiminęs sapną.

Žmonių sapnų kiekiai bei jų prisiminimas (atgaminimas) labai skiriasi.

Mūsų sapnų dažnumui ir turiniui gali turėti įtakos netgi tokie veiksniai kaip tos dienos maistas, alkoholis, gyvenimiškos emocinės būsenos ir situacijos bei galybė kitų fiziologinių faktorių. Verta žinoti, kad net tam tikrų vaistų šalutinis poveikis gali būti košmarų priežastimi.

Maistas ir košmarai

Žurnalas „International Journal of Psychophysiology“ atliko tyrimą, kurio metu grupė žmonių keletą dienų maitinosi įprastai, paskui tiek pat laiko valgė labai aštrų, turintį daug prieskonių maistą. Palyginus abiejų laikotarpių jų miego kokybę, pasitvirtino faktas, kad pavalgę aštraus maisto tyrimo dalyviai naktį dažniau prabusdavo ir jausdavo nerimą. Nuo seno daugelis žino, kad prieš miegą geriau nevalgyti riebaus maisto, kadangi miegas bus neramus arba tikrai pakankins vienas kitas slogutis. Amerikiečių žurnalas „Psychological Report“ atliko tyrimą, kurio metu patvirtino faktą, kad žmonių, kurių racione vyrauja vadinamasis greitasis ir riebus maistas kur kas dažniau skundžiasi naktiniais košmarais.

Streso įtaka sapnams

Stresas ir kraštutinės gyvenimiškos situacijos yra vienas iš svarbiausių psichosocialinių veiksnių, darančių didžiausią įtaką mūsų sapnams. Tyrimai rodo, kad mes linkę sapnuoti ir prisiminti labiau blogus, nei gerus sapnus. O teorija paprasta – nesąmoningas noras sapnuoti košmarus.

Galima sakyti, kad košmarai mums tampa mini imitaciniais pasauliais, kuriuose mes sprendžiame numanomas pavojingas situacijas, psichologiškai subręstame grėsmei, kai ji ateina į mūsų tikrąjį gyvenimą. Turite atkreipti dėmesį ne tik į patiriamą stresą darbe, bet ir buitinius nesklandumus namuose.

Norėdami atsikratyti košmarų, susiplanuokite nuoseklų pasirengimo miegui ritualą, kuris gali padėti sumažinti jūsų košmarų intensyvumą ir dažnį. Pirma, prieš miegą mažiau šnekėkite ir galvokite apie stresines situacijas. Antra, meditacija padės „išvalyti“ mintis nuo neigiamų emocijų. Trečia, fiziškai jums gali pagelbėti šilta vonia ar rami muzika.

Įdomu:

Košmarai, prasidėję moteriai po vaiko gimimo, gali būti ryškus pogimdyvinės depresijos požymis.
5-10 proc. suaugusiųjų kartą per mėnesį sapnuoja košmarus.
Liaudyje manoma, kad košmarus gali iššaukti mėsos ir „sunkaus“ maisto valgymas prieš miegą.
Košmarų, kuriuose regite jums ypatingai skausmingą įvykį, intensyvumo mažėjimas rodo jūsų realų psichinės būsenos gerėjimą.
Jei jūsų košmarai dažnai neturi pabaigos, t.y. nubundate pačiu įdomiausiu sapno metu, šį nemalonų ciklą padėti nutraukti gali:

Košmaro „įgarsinimas“ – tiesiog su kažkuo apie tai pasikalbėkite.
Užrašykite košmaro „scenarijų“.
„Perrašykite“ košmaro scenarijų – sukurkite laimingą pabaigą.

Atsipalaidavimo būdai darbe – mažiau streso

Atsipalaidavimo būdai darbe – mažiau streso, daugiau energijos

Darbas daugeliui žmonių kasdien sukelia daug streso, kas kartais baigiasi įvairiausiais negalavimais. Ypač tai aktualu vasarą, kuomet už lango kaitina saulė, o karščio nepernešantis kompanijos vadovas ar klientai be perstojo jus atakuoja laiškais ir skambučiais…

Jei stresinių situacijų išvengti neįmanoma, galima išmokti su jomis susidoroti, t. y. leisti sau darbo metu atsipalaiduoti. Ir tai tikrai įmanoma… Naudodamiesi žemiau pateiktais patarimais, darbo duris užversite ne tokie išsekinti, o energingesni ir geresnės nuotaikos nei iki šiol.

Gilaus kvėpavimo pratimai
Kai situacija darbe tampa nevaldoma, nepasiduokite emocijoms. Tiesiog kelioms sekundėms užsimerkite, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakartokite tai dar porą kartų. Kvėpuodami pasistenkite negalvoti apie tai, kas buvo, geriau pamąstykite, pavyzdžiui, ką gaminsite vakarienei. Jei tik įmanoma, geriausia tuo metu nieko negalvoti.

Fiziniai pratimai
Užsidėkite ausines, įsijunkite savo mėgstamą dainą, ištieskite į priekį rankas, sunerkite pirštus ir pakelkite rankas virš galvos. Tiesia nugara ir tiesiomis rankomis truputį pasitempkite kvėpuodami į viršų. Po to pakeiskite pirštų sunėrimą per vieną pirštą ir pakartokite tą patį. Jėgų antplūdis garantuotas.

Stresą mažinantys „žaislai“
Jums tikrai be reikalo juoką kelią ant kolegos stalo padėti stresą mažinantys „žaislai“ – kamuoliukai, įvairūs minkomi daiktai. Jei nedrįstate pats tokio įsigyti, užsiminkite lyg tarp kitko savo artimiesiems apie norimą gimtadienio dovaną. Sukoncentruojant dėmesį į minkomą daiktą, įtampa atslūgsta labiau nei jūs įsivaizduojate. Pabandykite.

Veiksmingos trumpos pertraukėlės
Žvalumo ir budrumo darbe suteikia dažnos trumpos, kad ir kelių minučių pertraukėlės. Tai ypač padeda, kai reikia priimti svarbų sprendimą. Trumpam užsukite į virtuvę puodeliui arbatos ar stiklinei vandens, truputį ilgiau užsibūkite vonios kambaryje – nusiprauskite veidą, rankas ir pan. Jei yra galimybių bent 5 minutes prisėskite poilsio zonoje ar pakalbinkite savo kolegas, žinoma, tik ne darbo klausimais. Pasistenkite, tuo metu ant darbo stalo palikti savo mobilųjį telefoną. Darbai nepabėgs, tačiau jūsų mintys nors trumpam pailsės.

Savęs lepinimas
Gal ir skamba keistai, tačiau, kad ir kokia baisi atrodytų situacija, pasistenkite save palepinti. Juk sunkiai dirbdamas jūs to nusipelnėte. Būna įvairiausių masažuoklių, kuriuos galite užsidėti ant kėdės atlošo ar tiesiog pasikišti po kojomis. Pasidarykite puodelį kapučino, paskanaukite šokolado ar vaisių gabaliukais. Pertraukėlės metu, jei jau pasiėmėte savo telefoną, pažaiskite kokį nors jame esantį žaidimą. Atsineškite į darbą gėlių. Jei turite laisvą minutę trumpai žvilgtelėkite į senas ar šio savaitgalio nuotraukas.

Tai tik keletas patarimų. Esmė yra nepasiduoti stresui, o pasistengti, atrodo, beviltiškoje situacijoje bent sekundei pamąstyti ir apie savo žmogiškus poreikius. Tai teigiamai atsilieps ne tik jūsų fizinei ar psichologinei būsenai, bet karjerai.

9 paprasti patarimai

9 paprasti patarimai, kaip išlaikyti sveiką ir gražią veido odą

Odos senėjimas – natūralus biologinis procesas, kurį patiria tiek moterys, tiek ir vyrai. Odai senstant, silpnėja jos pagrindinės savybės ir gebėjimas pačiai atsinaujinti, pasimaitinti, drėkintis, pasisavinti reikalingas medžiagas ir deguonį, apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Oda išsausėja, praranda savo elastingumą, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių. Nors laiko sustabdyti neįmanoma ir senėjimo proceso nepavyks išvengti, vis dėlto, puoselėjant ir rūpinantis oda, ją galima išlaikyti sveiką ir gražią gana ilgą laiką.

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

Tie, kurių pagrindinė darbo priemonė yra kompiuteris, tikriausiai yra patyrę riešo ir plaštakos maudimą ar net skausmą, kai ilgai ir intensyviai tenka spaudyti kompiuterio pelę ir darbuotis klaviatūra.

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų, bet ir proto treniruotėms

Šiandien daugybė žmonių dirba streso kupiną darbą ir rizikuoja „perdegti“. Mokslininkai vis dažniau paliečia aktualią šių laikų problemą – lėtinio nuovargio sindromą, kurio pagrindiniu simptomu laikomas išsekimas, atsiradęs dėl įtampos. Šis sindromas pasireiškia vadinamiesiems „darboholikams“.