Search Results for: "kaip apsisaugoti nuo saulės"

Mylėk odą

Mylėk odą, kurioje gyveni, arba kaip apsisaugoti nuo saulės

Rytoj į duris pasibels kalendorinė vasara. Sinoptikai prognozuoja tropinius karščius. O mes, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai, primename, kad saule reikia mėgautis saugiai.

Nematomas vasaros priešas kėsinasi į jūsų regėjimą: kaip nuo jo apsisaugoti?

Nematomas vasaros priešas kėsinasi į jūsų regėjimą: kaip nuo jo apsisaugoti?

Nors vasaros saulės kasmet laukiame kaip išganymo, saugodami savo sveikatą turime suprasti ir saulės spindulių keliamas grėsmes mūsų organizmui. Didžiausią neigiamą poveikį vasarą patiria mūsų akys: saulės spinduliai gali jas nudeginti, o tai vėliau vesti į rimtas akių ligas. Tad ką būtina žinoti apie saulę ir akis bei kaip apsaugoti savo regėjimą karštuoju sezonu?

Kaip apsisaugoti per karščius?

Kaip apsisaugoti per karščius?

Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, tačiau kai kuriems kyla didesnė rizika nei daugeliui: kūdikiams ir vaikams iki 4 metų amžiaus, nes jie jautresni aukštos temperatūros poveikiui, 65 metų amžiaus ir vyresniems žmonėms, asmenims, turintiems antsvorio, dirbantiems sunkų fizinį darbą, sergantiems įvairiomis ligomis (endokrininėmis, inkstų, širdies kraujagyslių).

Saulės ženklų astrologija: Mergelė

Saulės ženklų astrologija: Mergelė

“Saulės ženklų astrologija” nesiremia gimimo metrika (metais, mėnesiu, diena, valandomis ir minutėmis, gimimo vieta), todėl ji jokiu būdu nepretenduoja į individualią ir tikslesnę konkretaus žmogaus interpretaciją.

Kadangi šioje sistemoje atskaitos taškas – vien tik Saulė, o kitų planetų ir horoskopo namų visiškai nepaisoma, tai ir kai kurie teiginiai negali neskambėti nekategoriškai, arba jie atskleidžia tik pusę tiesos. Skaitykite šią informaciją labiau bendrosios kultūrinės savišvietos vardan. Taip pat būtina atkreipti dėmesį, jog ženklo ribų intervalas įvairiuose šaltiniuose gali skirtis; tai natūralu, kadangi Saulės disko centras kerta to ar kito Zodiako ženklo pradžią kiekvienais metais ne vienu ir tuo pačiu metu. Spauskite ant šios nuorodos: Saulė Vėžyje 2007/2008, kad pamatytumėte, kada į Vėžį ji įžengė 2007m., ir kada 2008m.

Žemiau išdėstytos informacijos šaltinis: Werner Bogun. Didysis astrologijos žinynas. Psl. 55 – 147, “Lektūra”, 1999m.

Kaip apsisaugoti nuo šilumos smūgio?

Kaip apsisaugoti nuo šilumos smūgio?

Karštomis vasaros dienomis, daug judant ir geriant mažai vandens, organizme susikaupia šilumos perteklius. Šilumos smūgis ištinka tuomet, kai kūnas prakaituodamas nepajėgia išgarinti šilumos. Tai pavojinga būklė, kurią sukelia ilgas buvimas karštyje, ypač sportuojant. Ištikus šilumos smūgiui kūno temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių karščio. Gali pasireikšti tokie simptomai: stiprus galvos skausmas ir svaigimas, paraudusi ir karščiuojanti oda, pykinimas, kartais net su viduriavimu, nepasotinamas troškulys, nepaaiškinamas nerimas, sutrikusi orientacija, mieguistumas, vangumas, dažnas, stiprus pulsas, netvirta eisena.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Natalja Šliachtič sako, kad jeigu jus troškina, vadinasi, normaliam organizmo funkcionavimui jau trūksta skysčių. Troškulys nėra pirmasis ir vienintelis dehidratacijos požymis. Sunerimti reikėtų pasireiškus kai kuriems ankstyviems dehidratacijos simptomams, kurie liudija sutrikusį vandens balansą. Tai gali būti silpnumas ir galvos svaigimas, dingęs apetitas, paraudusi oda, deginimas skrandžio srityje, džiūstanti burna, sausas kosulys, karščio netoleravimas, tamsus stipraus kvapo šlapimas. Tada žmogų gali ištikti šilumos arba saulės smūgis.

Norint išvengti šilumos ir saulės smūgių troškulį geriau malšinti ne vienos, o skirtingų rūšių gėrimais – taip organizmas gauna daugiau ir įvairesnių mineralinių medžiagų bei mikroelementų. Tai ypač svarbu karštą vasaros dieną, kai gausiau prakaituojama ir organizmas netenka daug vandens. Geriausiai troškulį malšinti vandeniu. Šaltas vanduo atkuria skysčių balansą, vėsina, atgaivina, neturi kalorijų. Tai universalus, geriausiai troškulį malšinantis gėrimas! Jeigu gerti paprastą vandenį neskanu, galite pagardinti jį paprastosiomis ar žaliosiomis citrinomis, apelsino skiltele, uogomis, šviežios mėtos ar rozmarino lapeliais. Patartina gerti ir arbatos.

Skoniui paįvairinti į atšaldytą arbatą galima įpilti vaisių sulčių ar jų nektaro.

Jeigu nepavyko išvengti šilumos smūgio ir nukentėjusysis yra sąmoniningas, pirmiausia reikia jį nuvesti į pavėsį, apkloti šaltu vandeniu sudrėkinta antklode ir nuolat ją drėkinti. Kai kūno temperatūra sumažės iki 37,5 laipsnių karščio, drėgną antklodę reikia pakeisti sausa ir duoti atsigerti ko nors vėsaus. Tiesioginiai saulės spinduliai, kaitinantys nepridengtą galvą ir sprandą, dirgina galvos smegenų dangalus, todėl padidėja smegenų temperatūra ir sutrinka jų funkcija. Ištikus saulės smūgiui staiga pradeda skaudėti ir svaigti galva, žmogų apima bendras silpnumas, pasireiškia pykinimas, vėmimas, pradeda zvimbti ausyse, mirgėti akyse, išbąla veidas, išpila šaltas prakaitas. Jei nukentėjusysis nuo saulės smūgio yra sąmoningas, nuveskite jį į pavėsį, paguldykite truputį pakelta galva arba pasodinkite, ant kaktos dėkite šaltą kompresą, vėduokite, pasiūlykite šaltesnio gėrimo. Jei pykina, duokite užvalgyti ko nors rūgštaus. Jeigu nukentėjusysis nuo šilumos ir saulės smūgių neteko sąmonės, guldykite jį ant šono, vėduokite ir niekuo negirdykite bei skubiai nugabenkite jį į gydymo įstaigą.

Skaitytojų TOP komentarai (gegužės 10 - 17 d.): „pasisiuciau neblogus batus“

Skaitytojų TOP komentarai (gegužės 10 – 17 d.): „pasisiuciau neblogus batus“

Savaitę smagiai paatostogavę, pasmailinę liežuvį ir padidinę akies žvitrumą, kur buvę, kur nebuvę, grįžta geriausi, linksmiausi, šmaikščiausi „Laikas.lt“ skaitytojų komentarai. Šįkart duoklę atiduodame savo „Facebook“ profilio gerbėjams ir prizines vietas skiriame išskirtinai jiems.

9 paprasti patarimai

9 paprasti patarimai, kaip išlaikyti sveiką ir gražią veido odą

Odos senėjimas – natūralus biologinis procesas, kurį patiria tiek moterys, tiek ir vyrai. Odai senstant, silpnėja jos pagrindinės savybės ir gebėjimas pačiai atsinaujinti, pasimaitinti, drėkintis, pasisavinti reikalingas medžiagas ir deguonį, apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Oda išsausėja, praranda savo elastingumą, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių. Nors laiko sustabdyti neįmanoma ir senėjimo proceso nepavyks išvengti, vis dėlto, puoselėjant ir rūpinantis oda, ją galima išlaikyti sveiką ir gražią gana ilgą laiką.

Atostogos Fuerteventūroje su šeima: platūs paplūdimiai

Atostogos Fuerteventūroje su šeima: platūs paplūdimiai, laukinės gamtos grožis ir žaidimo aikštelės kiekviename miestelyje

Ispanijai priklausanti šio sezono naujiena – Fuerteventūra pastaraisiais metais tapo ne tik užkietėjusių vandens aistruolių traukos vieta, bet ir šeimų, atostogauti vykstančių su vaikais, pamėgta kelionių kryptis. Vandens pramogomis garsėjančią salą šeimos su vaikais vis dažniau „atranda“ dėl saulėto klimato, 150-ies paplūdimių ir unikalaus Marso paviršių primenančio kraštovaizdžio. Tuo spėjo įsitikinti ir buriavimo instruktorius Martas Stepukonis, su žmona ir dviem mažamečiais vaikais Fuerteventūrą savo namais laikę daugiau kaip dvejus metus.

Plisuotos žaliuzės - tarp prabangos ir praktiškumo

Plisuotos žaliuzės – tarp prabangos ir praktiškumo

Langų apipavidalinimas yra vienas iš baigiamųjų interjero kūrybos etapų, bet tikrai ne mažiausiai svarbus. Tinkamai pasirinkus vieną iš langų uždengimo būrų – roletus, žaliuzes ar romanetes, būstas nušvinta visai kita nuotaika. Tačiau ne retai kyla klausimas, kaip dekoruoti sudėtingų formų langus ir tuo pačiu apsisaugoti nuo intensyvios saulės šviesos bei nepageidaujamų žvilgsnių. Jaukų ir modernų būstą kuriantiems žmonėms verta atkreipti dėmesį į šiuo metu vis populiarėjantį langų dekorą – plisuotas žaliuzes.

Patarimai sveikai ir saugiai vasarai

Patarimai sveikai ir saugiai vasarai

Vasara atostogų, aktyvaus laisvalaikio ir buvimo gamtoje metas, tačiau besidžiaugiant puikiu oru reikėtų nepamiršti savo sveikatos bei saugumo, pakoreguoti dienos ritmą, pasirinkti tinkamas apsaugos nuo saulės priemones, suderinti mitybą, gerti pakankamai skysčių.