Search Results for: "jojimas"

Pavojingiausios sporto šakos

Pavojingiausios sporto šakos

Sportas – sveikata! Turbūt šiuos žodžius kiekvienas (bent jau dauguma) girdėjo dar mokyklos laikais per kūno kultūros pamokas. Sakoma, jog sportas prailgina gyvenimą, juk sveikame kūne ir siela sveika…

Tačiau ar iš tikrųjų sportas visada užtikrina puikią sveikatą? O ir sporto šakų daugybė, ką geriausiai pasirinkti, kas būtų naudingiausia ir saugiausia? Žinoma, reikia sutikti, jog bet kurioje sporto šakoje galimos įvairios traumos, susižalojimai… Netgi nekaltai atrodantus šaškių žaidimas gali pakenkti sveikatai…

Bet kuriuo atveju, kiekvienais metais renkamos dešimt pavojingiausių pasaulyje sporto šakų. Dešimtukai kasmet nelabai keičiasi arba pasikeičia nežymiai. Tarp pavojingiausių sporto šakų daugiausia tų, kuriomis užsiima vyrai ir moterys.

Pavojingiausia moterims – palaikymo komados šokėja

Amerikoje, kur labai populiarus šis sportas, per metus suskaičiuojama apie 20000 rimtų traumų, kurias patiria komandų palaikymo šokėjos. Teigiama, jog yra didesnė tikimybė, jog per varžybas susižeis šokėja, o ne, pvz., krepšinio žaidėjas. Lūžusios kojos ar stuburo traumos – ne retenybė. Geras pasirodymas reikalauja aukų?

Regbis

Taip pat labai populiari sporto šaka Amerikoje, tačiau propaguojama ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). Tai turbūt vienas žiauriausių kontaktinių žaidimų. Čia traumos tris kartus dažnesnės nei kariniuose susirėmimuose (!).

Plyšę raumenys, smegenų sukrėtimai, lūžę kaulai – tie žaidėjai sustoja tik tada, kai jau fiziškai nebegali toliau žaisti. Žinoma, tokiame sporte neapsieisi be kūno apsaugų, tačiau ir jos ne visada apsaugo.

Futbolas

Tai sporto šaka, kurioje dažniausiai patiriami smegenų sukrėtimai. Taip pat palyginti ne retai pasitaiko staigių mirčių. Futbolas yra viena iš sporto rūšių, kuriose įtraukiama ir galva, žaidžiama galva (ir čia kalbama tikrai ne apie mąstymą…).

Automobilių/motociklų lenktynės

Čia mirtys dažnos ir neišvengiamos, nes lenktynės neapsieina be didžiulio greičio (juk kitaip ir nebūtų lenktynės). Motociklininkai turi išlaikyti pusiausvyrą, važiuodami įvairiais keliais, posūkiais ir visa tai lydi beprotiškas greitis. O esant tokiam greičiui šalmas ar kitos apsaugos ne visada padeda.

Jojimas ant buliaus

Lipti ant nugaros toną sveriančiam įsiutintam gyvūnui turbūt tikrai labai drąsus žingsnis. Drąsus arba beprotiškas. Galbūt todėl Lietuvoje ši sporto šaka neprigijo. Kai kuriems šis žingsnis gali būti ir paskutinis.

Būti numestam keletą metrų – beveik būtinybė. Nors tereikia ant buliaus išsėdėti „tik“ (mažiausiai) aštuonias sekundes, tačiau įsiutęs gyvūnas visą tą laiką iš visų jėgų stengiasi numesti nepageidaujamą „svorį“. Tikriausiai tai pavojingiausios aštuonios sekundės pasaulyje.

Žirgų lenktynės

Žirgas – ne bulius ir jis nesistengia numesti raitelio, tačiau tai irgi viena pavojingiausių sporto šakų pasaulyje. Amerikoje iš 100000 dalyvių užfiksuotos 128 mirtys (žinoma, žirgų mirtys čia neįtraukiamos…).

Galbūt galima sakyti, jog tai nėra jau toks didelis skaičius, tačiau jei palyginsime šį sportą su kita taip pat pavojinga šaka – boksu, gali tekti pakeisti savo nuomonę. Idomu, jei žirgų sporte mirčių skaičius viršija šimtą, tai bokse iš 100000 dalyvių miršta 1-2.

Nardymas povandeniniuose urvuose

Dar viena šaka, priskiriama prie pavojingiausių pasaulyje. Didžiulis gylis, ledinis vanduo, neištirti požeminiai urvai, hipotermija, atsiskyrimas nuo nardymo komandos, menkas matomumas, oro trūkumas – tai tik keletas iš pavojų, tykančių vandenynų gelmėse. Nors nardytojai ir būna puikiai pasiruošę, apmokyti, tačiau ir jie neapsaugoti nuo šių grėsmių.

Dekompresija (slėgio sumažėjimas) gali sukelti problemų su stuburo smegenims, plaučiais, smegenims. Sakoma, jog pasisekę nardymai yra tie, iš kurių grįžtama.

Kopimas į kalnus/alpinizmas

Yra įvairių alpinizmo rūšių. Tai gali būti lipimas į uolas, snieguotais kalnais, taip pat kopimas, nešantis su savimi bagažą arba be jo ir pan. Galima ne tik paslysti, bet pavojų sukelti gali ir pasikeitusios oro sąlygos.

Būnant tokiame aukštyje, pagalbos gali tekti ir ilgiau palaukti, juk, pvz., medikų sraigtasparniui nusileisti ant uolos būtų sudėtinga. Hipoksija (deguonies trūkumas), hipotermija, nušalimai, pneumonija (plaučių uždegimas) – tai dažniausios alpinistų nelaimės. Net 179 alpinistai (iš 1300) žuvo, norėdami įkopti į garsųjį Everestą.

Ledo ritulys, golfas, slidinėjimas…

Čia tik gali sužeisti lazda, ar pastumti, bet gali trenkti žaidėją ir į apsauginę sienelę. Galbūt truputį keista, tačiau prie pavojingų šakų priskiriamas ir golfas. Nors atrodytų, jog nėra kontakto su kitu žaidėju, taigi ir traumų būtų galima išvengti.

Amerikoje per metus įvyksta apie 4000 mirčių golfo lauke. 5% dėl blogo oro (dėl žaibų!). Pavojingas yra ir banglenčių sportas (ne visada pasiseka „suvaldyti“, pvz., 6m. aukščio bangą), ir slidinėjimas, ir… tikriausiai visos sporto šakos.

Netgi begalinis noras turėti gražias kūno formas gali būti pavojingas, ne tik dėl galimų traumų, pvz., treniruoklių salėje, jei neteisingai atlieki pratimus, tačiau ir dėl per didelio noro pasiekti tobulybę. Juk kas per daug, tas irgi nesveika…

Taigi sportas ne visada suteikia sveikatos, kartais jis gali būti netgi labai pavojingas sveikatai. Net ir pati paprasčiausia ir nesudėtingiausiai atrodanti sporto šaka gali sukelti pavojų (dėl daugybės, galbūt kartais sunkiai paaiškinamų priežasčių). Tačiau, jeigu jau pasirenkate kažkokią sporto šaką, tuomet žinokite, „į kokią galerą jus velnias neša“ ir būkite atsargūs! Gerų rezultatų!

Kaip surengti įsimintiną Halovyno vakarėlį

Kaip surengti įsimintiną Halovyno vakarėlį

Visų šventųjų dienos išvakarėse rengiamas Halovyno vakarėlis gali tapti staigmenų užtaisu, nesibaigiančiu vien skaptuotu moliūgu ant palangės.

„Žinoma, daugiausia dėmesio skiriama įspūdingiems kostiumams, tačiau šventė nebus išbaigta be tinkamų patiekalų, dekoracijų ir muzikos“, – sako „Electrolux“ vakarėlių ciklo „Dinner explorer“ organizatoriai.

Užkandžiui puikiai tiks namuose kepta tradicinė airiška duona su džiovintais vaisiais. Kraujo sriubą galima pagaminti iš konservuotų pomidorų, morkų, salierų, svogūnų ir kitų priedų bei papuošti ją grietinėlės voratinkliu. Pagrindiniam patiekalui vakarėlių gidas siūlo velniškai aštrų kepsnį iš vištų krūtinėlių. Desertui – tradicinis Halovyno patiekalas – karamelizuoti kepti obuoliai su riešutais. Šventinius patiekalus sėkmingai papildytų „Raganos punšas“, sumaišytas iš citrininio limonado, apelsinų likerio, degtinės, konservuotų ličių vaisių ir ledo.

Muzikiniam šventės fonui tiks Matto Finko „Halloween hysteria“ arba Johno Carpenterio originalių kino filmų garso takelių rinkinys Halloween: 20th anniversary edition. Stalo papuošimui galima panaudoti ne tik išskaptuotus moliūgus su žvakute, bet ir mažus dekoratyvinius moliūgėlius bei obuolius, o patalpos dekorui – popierinius vorus, šikšnosparnius ir skeletus. Papildomą efektą suteiks dūmų mašina.

Populiariausias Halovyno užsiėmimas yra ne tik kaimynų gąsdinimas ir išpirkos prašymas, bet ir plaukiančių kubile obuolių žvejojimas burna arba bandymas nenaudojant rankų suvalgyti ant raištelio prikabintą paplotėlį, aplietą sirupu. Taip pat neprašausite vakarą paskirdami siaubo filmų peržiūrai arba tamsoje užsiimdami burtais.

Tuo tarpu Halovyno raganoms, norinčioms ne tik šauniai pasirodyti bet ir stebuklingai greitai susitvarkyti po vakarėlio, „Electrolux“ rekomenduoja šiuolaikinę belaidę šluotą „Ergorapido“.

Raitelė D. Katinaitė-Pranckevičienė: „Jeigu nori būti nugalėtojas

Raitelė D. Katinaitė-Pranckevičienė: „Jeigu nori būti nugalėtojas, privalai žinoti, kaip juo tapti“

Dailiojo jojimo varžybose Lietuvos vardą nuolat garsinanti Dalia Katinaitė-Pranckevičienė atvira: „Mano tikslas dar nepasiektas“. 2016 m. Lietuvos dailiojo jojimo reitingų suvestinėje D. Katinaitė-Pranckevičienė liko antra, tačiau patikina, jog tai jos nė kiek nenuliūdino. Kaip tik atvirkščiai – privertė pasitempti ir ambicijų kartelę kilstelėti dar aukščiau.

Lietuvos raitelė Gabrielė Mateikaitė ištvermės jojimo varžybas Dubajuje sulygino su Dakaru

Lietuvos raitelė Gabrielė Mateikaitė ištvermės jojimo varžybas Dubajuje sulygino su Dakaru

Praėjusį savaitgalį Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje, vykusiose aukščiausio tarptautinio lygio ištvermės jojimo varžybose (CEI3* 160 km) su pajėgiausiais raiteliais iš viso pasaulio varžėsi ir lietuvė Gabrielė Mateikaitė. Sėkmingai įveikusi 75 km jojant dykuma sportininkė buvo priversta pasitraukti iš kovos dėl žirgo traumos, tačiau sulaukė kvietimo tobulinti savo jojimo įgūdžius Ispanijoje ir kovo mėnesį vėl dalyvauti ištvermės jojimo varžybose Dubajuje.

Širdį daužanti istorija: moteris pildo merginos norus po jos mirties (foto)

Širdį daužanti istorija: moteris pildo merginos norus po jos mirties (foto)

21-erių metų medicinos studentė Kristina Chesterman, kaip ir daugelis jaunų žmonių, turėjo daugybę svajonių bei planų. Tarp jų – keliavimas po pasaulį, jojimas kupranugariu, skridimas oro balioniu. Visgi to jai nebuvo lemta patirti…

Žurnalistų plunksna ir fotografų nuotraukos padeda spręsti opiausias problemas

Žurnalistų plunksna ir fotografų nuotraukos padeda spręsti opiausias problemas

Į dienos šviesą iškeltos ir visuomenei atskleistos skaudžios istorijos ne tik parodo pasaulyje egzistuojančias globalias problemas, bet ir padeda rasti jų sprendimo būdus, kardinaliai pakeičiančius ir supančią aplinką, ir žmonių gyvenimus. Žurnalas „National Geographic“ per 125 gyvavimo metus savo publikacijomis ne tik parodė slapčiausias planetos vietas, užfiksavo netikėčiausias akimirkas, bet ir žurnale paskelbtomis istorijomis turėjo milžinišką poveikį tiek vertingiausioms ir gražiausioms Žemės vietoms, gyvūnų bei augalų rūšims, tiek ir žmonėms.

„Feral” pristato Azijoje filmuotą dainos „Soulstarving“ vaizdo klipą (video)

„Feral” pristato Azijoje filmuotą dainos „Soulstarving“ vaizdo klipą (video)

Garsus šalies muzikos kūrėjas ir atlikėjas Edgaras Lubys „feral”, neseniai pristatęs pirmąjį naujojo muzikos projekto kūrinį „Soulstarving“, kviečia muzikos mylėtojus įvertinti šios dainos vaizdo klipą, filmuotą Vietname ir Tailande. Netrukus pasirodys ir pirmasis feral minialbumas.

Balandžio mėnesio horoskopas 12 Zodiako ženklų

Balandžio mėnesio horoskopas 12 Zodiako ženklų

Pavasariškos euforijos nuotaika bus užkrečianti. Deja, veržtis į priekį galima bus tik viską apgalvojant, paisant visuomenės keliamų reikalavimų ir įvertinant susiklosčiusias aplinkybes. Gerai viską apsvarstykite ir suderinkite, kad pasiekti laimėjimai nesubyrėtų kaip kortų namelis.

Ch. Bukowski'o knygnešiai. Per skambus pavadinimas? (interviu)

Ch. Bukowski’o knygnešiai. Per skambus pavadinimas? (interviu)

„Knygų leidyba labai sunkus ir nepelningas verslas“, – su užuojauta balse studijuojantiesiems leidybą vis primena geraširdžiai dėstytojai. Jiems pritaria paskaitos vesti pakviesti praktikai. Žinoma, iš didžiųjų mūsų šalies leidyklų. Stulbinami faktai, bet mūsų šalyje leidėjų skaičius, veikiamas ekonominių įvykių, svyruoja tarp 400 ir 600.

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Kalnas

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Kalnas

Mokslo metai eina vis tikryn. O aš – vis aukštyn – link Viešosios bibliotekos. Bet kaip nenoriai… Turbūt ir jums teko susidurti su realybe, kad ten knygos per penkias minutes nepasiimsi – nueisi į vieną aukštą, į kitą, į tą kabinetą, į aną, ir pusę dienos jau išbraukei iš savo gyvenimo. Ar verta?