Search Results for: "joga"

Šunų ir kačių užsiėmimai joga (foto)

Šunų ir kačių užsiėmimai joga (foto)

Ne kiekvieną dieną pamatysi šunis ir kates, darančius jogos pratimus. Ir dar taip besistengiančius! Linksmą fotomanipuliacijos seriją sugalvojo šeimyninis fotografų duetas iš JAV – Danas Borris ir jo žmona. Į pagalbą buvo pakviestas ir jogos instruktorius. Šeimos duetas valandų valandas dirbo su augintiniais, kad išgautų maksimaliai realią pozą, o visą kitą padarydavo Photoshop’o žinios. „Kantrybė – svarbiausia savybė, kai dirbi su šunimis ir katėmis“, – dalinas patirtimi Danas.

Joga. Faktai be mistikos

Joga. Faktai be mistikos

Kilimėliais nuklota salė ant kurių erotiškai rangosi gausybė gražių moterų… na arba pabandykime iš kitos pusės – stilinga ir madinga šiuolaikinė grupinė mankšta su kitomis ne tokiomis gražiomis moterims, kurioms reikia numesti gerokai daugiau svorio…

Naujame „The ROOP“ vaizdo klipe: lesbietė

Naujame „The ROOP“ vaizdo klipe: lesbietė, jogas ir laimingiausia višta Lietuvoje

„Labas, laikas atsiskleisti. Labas, laikas pasukti savo keliu“, – naujame kūrinyje „The ROOP“ lyderis Vaidotas Valiukevičius ragina nebijoti gyventi taip, kaip svajoji. Muzikantas pastebėjo, kad labai dažnai užsibrėžtų svajonių siekti trukdo baimė arba visuomenėje nusistovėję stereotipai. Dainos „Hello“ tikslas – paneigti klišes ir įkvėpti drąsiai įgyvendinti savo svajones. Šis kūrinys – pirmasis darbas iš pavasarį pasirodysiančio jau antrojo kolektyvo albumo.

Sigutė Ach: „Buvo tikrai įdomu tyrinėti jogams svarbius simbolius bei į meditaciją nugrimzdusias būtybes“

Sigutė Ach: „Buvo tikrai įdomu tyrinėti jogams svarbius simbolius bei į meditaciją nugrimzdusias būtybes“

Darbo kalendoriai, užrašinės tampa ne vien būtina kasdiene priemone planuoti laiką,nepamiršti svarbių datų, bet ir svarbia stiliaus dalimi. Ieškome ko nors, kas atspindėtų muspačius, būtų artima. Dailininkė Sigutė Ach, kasmet džiuginanti „Kasdienių ir šventinių įrašų knyga“, šiemet prisidėjo kuriant ir kiek laisvesnę knygą įkvėpimui ir užrašams – „Joga – tai…“. Menininkės iliustracijos apipavidalina tūkstantmečius gyvuojančią jogos išmintį, kurią perteikė Guru Mai Ram Devi. Po išminties ir spalvų terapijos paliekama daug tuščios vietos savo paties mintims, pastaboms, piešiniams. Ši užrašinė – ne vienų metų knyga. Tai savo istorijos kūrimas.

Pusryčių konkurse - Sigutės Ach iliustruota knyga „Joga - tai“

Pusryčių konkurse – Sigutės Ach iliustruota knyga „Joga – tai“

Mai Ram Yoga – tai Guru Mai Ram integruota klasikinės nathų tradicijos jogos praktikų visuma, skirta šiuolaikiniam žmogui puoselėti savižiną. Šių praktikų siekis – brandinti praktikuojančiojo vidinę sąmonę ir jos išplėtimą, pranokstantį kūno ir proto sukurtus apribojimus.

Porinė joga – verta išbandyti kiekvienam

Porinė joga – verta išbandyti kiekvienam

Joga – tai atsipalaidavimas, harmonija su savimi. Šis savęs pažinimo būdas jau seniai žinomas ir plačiai taikomas Lietuvoje. Tuo tarpu porinė joga dar visai naujiena. Tai labai žaismingas, smagus užsiėmimas ir galimybė atrasti visai naujas jogos galimybes. Porinės jogos galimybes pristato psichologė, „Sun MoonPartner & Community“ jogos mokytojų trenerė Ieva Wildlovebeamer.

Joga prieš kokybišką skrydį (Foto)

Joga prieš kokybišką skrydį (Foto)

18 jogos asanų, kurios padeda numalšinti įtampą prieš skrydį ir išlikti žvaliam jo metu bei išlipus iš lėktuvo. Taigi išsitieskite, pečius atmeskite atgal, neiškiškite per daug į priekį smakro, ir giliai iš pilvo įkvėpkite ir iškvėpkite. Pakartokite tai kokius penkis kartus, tuo metu stengdamiesi nieko negalvoti, ir pradėkite…

Laisvasis nardymas arba joga po vandeniu

Laisvasis nardymas arba joga po vandeniu

Laisvasis nardymas (angl. freediving) – tai netradicinė sporto šaka, kuria užsiimti gali ne kiekvienas.

Kasmet įvairiuose pasaulio šalyse organizuojamos varžybos, čempionatai, pasiekiama vis naujų rekordų, kurie praplečia žmogaus galimybių ribų suvokimą.

Lietuvoje šis užsiėmimas nėra populiarus, tačiau besidominčiųjų skaičius kiekvienais metais auga. Laisvuoju nardymu patariama užsiimti maždaug nuo 27 metų amžiaus, kada sugebama lengviau atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, darbe patiriamą stresą.
Išskirtinis užsiėmimas

Didžiausias laisvojo nardymo aistruolis Lietuvoje yra Laisvojo nardymo ir povandeninės žūklės asociacijos „Vienu įkvėpimu“ prezidentas Gytis Žilinskas, kuris laisvojo nardymo nelaiko sporto šaka.

„Labiau tai yra joga po vandeniu, plaukimas ramybės būsenoje. Svarbiausia čia gerinti panėrimo techniką, nuraminti save ir naudoti kuo mažiau deguonies. Šie dalykai lemia vis gerėjančius rezultatus. Šiuolaikiniam žmogui tokią būseną sunku pasiekti – gyvenimo ritmas labai greitas. Žmonės nesugeba tinkamai atsipalaiduoti, kad galėtų tinkamai nugrimzti į vandenį“, – teigė G. Žilinskas.
Laurus skinti nelengva

Norint ilgai išbūti vandenyje, reikia siekti malonios meditacinės būsenos. Jei tau pavyko, gali tikėtis įspūdingų rezultatų. G. Žilinskas vienu įkvėpimu vandenyje gali išbūti virš 5 minučių, nerti į 43 metrų gylį arba po vandeniu plaukti į tolį net 164 metrus! Tai dar ne riba.

„Viską reikia atlikti švelniai, neprievartauti savęs. Reikia ypatingo psichologinio pasiruošimo. Būtina išmokti save pažinti“, – teigia pašnekovas.

Streso būsenoje gerų rezultatų tikrai nepasieksi. Tuo metu kai esi įsitempęs, kūnas sunaudoja labai daug deguonies. Reikia pasistengti nusiraminti ne tik fiziškai, bet ir emociškai, aistruolių kalba šnekant – „dekoncentruotis“. Ne mažiau reikia padirbėti ir su plaučiais. Juos reikia vystyti: mokytis teisingai kvėpuoti, lavinti diafragmą – pagrindinį kvėpavimo raumenį.
Pirmieji žingsniai

Klubas „Vienu įkvėpimu“ buvo įsteigtas 2008-ųjų kovą, tačiau veikla prasidėjo gerokai anksčiau. Pirmasis G. Žilinsko startas buvo 2006 metais Latvijoje vykusios laisvojo nardymo varžybos.

„Pati pradžia buvo dar anksčiau. Jau seniai žavėjausi nardymu, atsipalaidavimu, polineziečių ir amų sugebėjimu giliai panerti be jokių nardymui skirtų prietaisų. Latvijoje vykstančios varžybos man patinka tuo, kad sportininkus prižiūri profesionalūs gelbėtojai. Tenai būdamas gali išbandyti savo galimybių ribas, pasiekti savo geriausią rezultatą. Jeigu kas nutiktų – gelbėtojai visada šalia. Reikiamu metu jie iškels tave iš vandens, padės grįžti prie normalaus kvėpavimo ritmo. Patyrę gelbėtojai pagal žmogaus koordinaciją, plaukimą pastebi gresiančią nelaimę ir imasi reikiamų veiksmų“, – apie laisvąjį nardymą kaimyninėje šalyje pasakojo klubo prezidentas.
Būtini kursai ir treniruotės

Pasak klubo prezidento, internete gausu neprofesionalių patarimų. Jais remdamasis žmogus gali sau tik pakenkti. Kvalifikuotą pagalbą gali suteikti tik pripažinti visame pasaulyje treneriai, kurie kiekvienais metais organizuoja kursus, pratybas.

Entuziastai dar ir dabar savęs nevadina profesionalais, nors baseine jau „beveik gyvena“. Rimtai po vandeniu jie treniruojasi 2-3 kartus per savaitę, neskaitant tempimo pratimų ir jogos užsiėmimų.

„Pats dalyvavau kursuose Dachabe prie Raudonosios jūros (Egiptas), taip pat Maskvoje (Rusija) – pas šios sporto šakos pasaulio čempionus N. Molčanovą ir N. Avsejenko. Jų padedamas susidariau nuomonę apie savo galimybes ir pagerinau treniruočių sistemą. Literatūroje aprašomos treniruočių sistemos tinka ne kiekvienam, o individualiai sudarytos treniruočių programos yra skirtos tik konkrečiam sportininkui. Svarbiausias patarimas – surasti sau autoritetą, tikėti jo skiriamomis treniruočių programomis bei mokytis su jo pagalba. Tik tuomet perprasite savo sugebėjimus, – teigė G.Žilinskas, pridurdamas, – Nors mažai aistruolių turime, tačiau visuomet reikia nepamiršti saugumo – treniruotis privaloma mažiausia dviese, vienas kita pasaugant, esant reikalui pagelbėjant. Vienam treniruotis griežtai draudžiama“.

Neseniai vienam aistruoliui Belgijoje treniruotė baseine baigėsi tragiškai.

„Šių metų birželio 30 dieną Didieras Huldersas nuskendo 33 metrų gylio baseine NEMO33 Belgijoje. Prieš uždarant baseiną vandenyje jis liko vienas, ir tik po pusvalandžio buvo rastas jau be gyvybės ženklų baseino dugne. Aplinkybės taip ir liko neaiškios, nors išeinantys lankytojai per specialiuosius iliuminatorius pastebėjo vandenyje narą su sutrikusia judėjimo koordinacija ir įtardami blogą pranešė personalui“, – apie nelaimę pasakojo pašnekovas.
Populiarinti nebūtina

Asociacija „Vienu įkvėpimu“ vienija nemažai entuziastų, iš kurių tik 6 yra aktyvūs „fridaiveriai“, t.y. pastoviai treniruojasi ir dalyvauja varžybose.

„Kartais siūlome bandomuosius užsiėmimus baseine, kad žmonės šiek tiek apsiprastų vandenyje. Giliai nerti ar siekti rekordų neleidžiame saugumo sumetimais. Besidomintiems dažniausiai suteikiame fiziologinio pobūdžio informaciją“, – teigė klubo prezidentas.

„Internete per daug nesiskelbiame. Mūsų internetinio puslapio adresas www.freedive.lt arba www.vienuikvepimu.lt, kuriame yra pateikiama įdomi informacija apie šį užsiėmimą bei kontaktiniai duomenys. Internetas nepadeda pritraukti naujokų – šiam reikalui reikia subręsti. Juk tai ne krepšinis, tad viešinimas daug besidominčių entuziastų nepritrauks. Be to, informacija yra specifinė, tad ne kiekvienas ją supras teisingai. Kaimyninėje Latvijoje yra vos 5 aktyvūs laisvojo nardymo propaguotojai, Estijoje iš buvusių 8 liko tik 2“, – tikino G.Žilinskas.

„Lietuva taip pat maža šalis. Narų mažai, nardymo reikmenų parduotuvių dar mažiau, o vienintelė parduotuvė, asortimente turinti specializuotas „fridaivingui“ skirtas prekes – tai Diver.lt Vilniuje. Jei užsuksite į bet kurią nardymo reikmenų parduotuvę ir pasidomėsite, kas užsiima laisvuoju nardymu, greičiausiai gausite mūsų kontaktinius duomenis. Taip informacija keliauja iš lūpų į lūpas. Visai neseniai mane suradęs vienas vaikinas sakė, kad apėjo visas žinomas nardymo reikmenų parduotuves ir baseinus domėdamasis, kur galėtų rasti laisvojo nardymo bendraminčių. Jis visur gaudavo lapelius su mano vardu ir mano telefono numeriu“, – juokėsi pašnekovas.
Jėgų išbandymas

„Kasmet dalyvaujame „Riga Freediving Cup“ varžybose, kuriose renkasi dalyviai iš viso Pabaltijo regiono, Rusijos, Ukrainos, Švedijos ir Vokietijos. Varžybos vyksta baseine. Pernai mūsų komanda užėmė pirmąją vietą“, – aiškino prezidentas.

Kokios gi rungtys tokiose varžybose? Jų yra trys – panėrimas į tolį su plaukmenimis, panėrimas į tolį be plaukmenų ir vadinama „statika“ – gulėjimas vandenyje panardinus galvą ir sulaikius kvėpavimą.

Vasarą kartą į savaitę klubo nariai nardo ežere Trakų rajone. Tuomet palei virvę leidžiamasi į 20 metrų gylį. Nuo 15 m ežere įsivyrauja visiška tamsa, nieko nesimato, tad jiems tenka pasišviesti prožektoriumi, o vėliau prisipratinus galima apsieiti be jo.

„Tokia psichologinė būsena daug ką slegia, bet galima prie jos priprasti. Reikia peržengti baimės ribą, suprasti, kad baimė kyla iš paties tavęs, iš tavo minčių. O kai nurimsti ir supranti, kad aplinkui tamsa ir daugiau nieko – jokių „pabaisų“, tuomet jau gali nerti vis giliau. Esu pasiekęs 43 metrų gylį skaidriame Raudonosios jūros vandenyje, tačiau ten nereikia įveikti tamsos baimės, daugiau dėmesio galima skirti slėgio sulyginimui ausyse, siekiant išvengti ausų ar plaučių barotraumų veikiant dideliam slėgiui, – pasakojo klubo prezidentas.
Ne tik nardo

Klubas dalyvauja ir visuomeninėje veikloje. Šiemet švarinimo akcijoje „Darom“ kartu su vietos moksleiviais klubo nariai Kretingoje nuo šiukšlių valė Akmenos upės vagą. Kasmet klubas dalyvauja ir žuvinimo akcijose.

„Tikrieji laisvojo nardymo entuziastai iš tiesų niekada nėra rankose laikę povandeninio šautuvo. Užsikrėtę laisvuoju nardymu apie jį jau niekada pamiršta. Šioje veikloje nerasite žūklės elementų. Svarbiausia juk pasiekti vidinę harmoniją ir laisvąjį „skrydį“ vandenyje“, – tikina asociacijos prezidentas.
Laikas.lt

Joga – senovės išmintis šiuolaikiniam pasauliui

Joga – senovės išmintis šiuolaikiniam pasauliui

Nuo senų laikų žmonės ieškojo metodų, kurie padėtų išspręsti sveikatos problemas, harmonizuotų emocijas, teisinga linkme nukreiptų gyvenimo stilių. Sveikatingumo ir sporto klubo „G7 Sportas“ jogos instruktoriaus Andriaus Simonaicio teigimu, būtent joga ir yra ta praktika, kurios dėka daugybė žmonių atkūrė harmoniją su savimi ir supančiu pasauliu.

Joga – naujam gyvenimui
Jogos užsiėmimai padeda spręsti sveikatos problemas, stiprina emocijas, moko harmoningai įsilieti į kasdienę veiklą – darbą, šeimą, laisvalaikį. Šia praktika užsiimantys žmonės geriau pažįsta savo organizmą, jo funkcijas, patys sugeba padėti sau iškilus problemoms.
Jogos instruktoriaus A. Simonaičio teigimu, pagrindinis jogos praktikos tikslas – suformuoti žmogui naują kūną – pojūčių kūną. Šis kūnas formuojamas: per lytėjimą – rąžantis ir atliekant jogos asanas, per kvėpavimą – įkvėpimo malonumas, per garso vibracijas ir t. t. Pasaulio suvokimas yra kertinis akmuo, ant kurio statoma visa jogos praktika. Todėl protui irgi duodama peno – per trumpas paskaitas ar pastebėjimus jogos praktikos metu.

Kai gyvenimas nebeteikia džiaugsmo…
Dažniausiai žmonės, ateinantys į jogos užsiėmimus, nori pagerinti suprastėjusią sveikatą ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą. Daugiau kaip prieš dešimt metų aš irgi buvau ne išimtis. „Braškanti“ sveikata, nepasitenkinimas turimu gyvenimu atvedė mane į jogą. Buvau labai nustebintas, kai pabandžius elementarius jogos pratimus, pasitaisė mano sveikata, atsirado daugiau energijos ir pagerėjo gyvenimo kokybė. Dabar tai neatsiejama mano gyvenimo dalis“, – pasakojo jogos instruktorius A. Simonaitis.
Jogos instruktoriui svarbiausia – padėti žmonėms geras emocines būsenas, kurios pasiekiamos per treniruotes, perkelti ir į realų gyvenimą – šeimą, darbą, laisvalaikį.

Jogos praktika
„Šiuolaikinis mokslas pripildė mūsų kasdienybę telefonais, kompiuteriais bei kitais daiktais ir pats žmogus pamažu tampa „mechaniniu“. Dingsta emocijos ir nebelieka džiaugsmo širdyje. Net ir jogą pavertė „mechanine veikla“ – dažnai girdžiu nuomonę, kad joga – tai prasitampymai, raumenų ir sausgyslių treniruotė.
Anaiptol, jogoje žmogus gali atrasti savo prarastas emocijas, susigrąžinti pusiausvyrą, atkurti sveikatą ir atrasti naujus gyvenimo stimulus. Manau, kad šiandien reikėtų vaikus mokyti jogos mokyklose, kad jie mokėtų atsiverti pasauliui ir savo artimui“, – teigė jogos instruktorius.
„G7 Sportas“ praktikuojama jogos treniruočių sistema apima daug efektyvių hatha jogos, ci gun, meditacijų bei psichotechnikų metodų. Sveikatingumo klubo jogos užsiėmimuose taikoma naujovė Lietuvoje – tai emocijų treniruotė (lengvumo, tyrumo, vaikiško džiaugsmo ir kt.). Specializuota muzika ir pratimai bei kvėpavimo technikos padeda pajausti emocijas, kurios buvo vaikystėje ir dabar jau seniai užmirštos, nors taip geidžiamos ir reikalingos.

Juokas atveria žmonių širdis. Apie juoko jogą

Juokas atveria žmonių širdis. Apie juoko jogą

Kada paskutinį kartą kvatojotės iki ašarų? Ar kada pastebėjote, kiek kartų per dieną juokiatės? Ar galite nusijuokti po sunkios darbo dienos, nesukdami sau galvos dėl to, ką pagalvos aplinkiniai? Ar galite juoktis be priežasties? Nors tarptautinė juoko diena jau praėjo, kviečiu pasigilinti į juoko jogos paslaptis kartu su juoko jogos mokytoja Lina Kalendraite.