Search Results for: "jėgos aitvarų sportas"

Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje

Jėgos aitvarai lietuvį neša per pasaulį: savo vietą atradęs Ispanijoje, įkūrė mokyklą

Jėgos aitvarų sportas – vis daugiau populiarumo ir dėmesio Lietuvoje sulaukianti sporto šaka. Ne vienas žinomas mūsų šalies politikas šį sportą nurodo kaip pagrindinį hobį. Visgi, kol vieni jį laiko tik aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdu, kiti – keliauja po pasaulį mokydami tuo užsiimti kitus. Taip savo hobį paversdami ne tik gyvenimo būdu, bet ir pragyvenimo šaltiniu. Ši istorija apie vaikiną iš uostamiesčio, Lietuvos pakrantę iškeitusį į Ispaniją.

Jėgos aitvarų intruktorė Aistė apie stovyklą „Nebūk višta“ (Foto)

Aistė moko jėgos aitvarų naujokus jau ketverius metus. Yra dirbusi Meksikoje, Ekvadore, Brazilijoje. Ji turi tarptautinę IKO (angl. International Kiteboarding Organization) antrojo lygio instruktoriaus kvalifikaciją ir prisijaukinti jėgos aitvarą yra išmokiusi jau daugiau nei 100 sporto naujokų. Šiuo metu Lietuvoje ji daugiausia dirba su merginomis, nes yra viena iš „Nebūk višta“ merginų stovyklos instruktorių.

Jėgos aitvarų čempionato nugalėtojai kausis varžybose Norvegijoje

Susumavus šią žiemą šalyje vykusio atvirojo Lietuvos 2011 metų žiemos jėgos aitvarų čempionato („Snow Kite Grand Prix 2011“) dviejų etapų rezultatus, maratono ir kurso rungčių nacionaliniu nugalėtoju tapo 39 m. vilnietis Artūras Morauskas, o bendroje šių rungčių įskaitoje – svečias iš Latvijos 32 m. Oskars Brivkalns. Laisvojo stiliaus karaliumi tapo 22 m. panevėžietis Dominykas Smilga, kliūčių ruožo – 38 m. neringiškis Artūras Gudauskas.

Jauniausias Lietuvos jėgos aitvarų čempionato dalyvis nušluostė nosį asams

Praėjusį savaitgalį Nidoje vykusiame antrajame iš trijų Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų žiemos čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ etape naująją rungtį – kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing) – laimėjo jauniausias varžybų dalyvis, 14-metis kaunietis Domantas Jusionis, aplenkdamas šio sporto šakos asus – 38 metų neringiškį Artūrą Gudauską (2 vieta) ir 39 m. vilnietį Artūrą Morauską (3 vieta).

Jėgos aitvarai – geriausias sportas pasaulyje!

Esu įsitikinęs, kad yra daug, galbūt milijonai žmonių, kurie su manim visiškai nesutiks, bet tiek kas bent kartą bandė plaukioti jėgos aitvarais supras ir palaikys mane. Jėgos aitvarai – geriausias sportas pasaulyje!

Kokias šalis renkasi aktyvių atostogų mėgėjai?

Jau ne vienus metus Lietuvos turizmo sektoriuje justi aktyvių atostogų poreikis. Kelionių ekspertai išskiria paklausiausias atostogų kryptis, kuriomis aktyvių pramogų gali tikėtis ir pradedantieji, ir jau patyrę sporto entuziastai, ir draugų kompanijos, ir šeimos su vaikais.

Adrenalino „gykė“ Modesta (Foto)

Modesta nuo pat mažų dienų augo sportuojančioje šeimoje. Jos tėtis – ilgametis burlenčių ir jėgos aitvarų varžybų dalyvis ir nugalėtojas, vienas iš pirmųjų, legendinių atletų. Taigi, ekstremalusis sportas, užsispyrimas ir savotiškas „gykiškumas“ siekiant tikslo Modestai – ne naujiena. Tačiau savo pirmąja ir svarbiausia sporto šaka mergina vadina lengvąją atletiką.

Naujai „iškeptas“ olimpietis – Juozas Bernotas

Sveiki visi, adrenalino kraujo broliai ir seserys. Prabėgo mėnuo, ir pavasaris jau beldžiasi į duris ir langus. Dirbti darosi vis sunkiau ir vis labiau traukia laigyti laukais. Jus irgi?

Lietuvos trispalvė dominavo pasaulio ledrogių slalomo rungtyje

Suomijoje, Saimaa regione pasibaigusiame 31-ajame pasaulio žiemos buriavimo ant ledo ir sniego čempionate – WISSA 2011 – du Lietuvos sportininkai užėmė prizines vietas. Po įtemptos kovos ledrogių slalomo nugalėtoju tapo 34 metų latvis Janis Preiss‘as. Antrąją ir trečiąją vietas dalijosi vieninteliai čempionate dalyvavę lietuviai – 34 metų kaunietis, 2010 metų Lietuvos ir Latvijos čempionas Giedrius Liutkus ir perspektyvus 17 metų sportininkas iš Biržų Andrius Šliuburys. Trečioje vietoje likęs A. Šliuburys tapo ir pirmuoju jaunimo grupėje.

Oro akrobatai ant Kauno marių aplenkė vėją (Foto

Oro akrobatai ant Kauno marių aplenkė vėją (Foto, video)

Savaitgalį ant Kauno marių ledo vykusiame atvirojo Lietuvos 2011 metų žiemos jėgos aitvarų čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ – pirmajame etape daugiausia prizinių vietų iškovojo 32 metų latvis Oskars Brivkalns. Svečias iš Latvijos pirmąsias vietas iškovojo net penkiose iš šešių rungčių – kurso, maratono, greičio bei naujose šių metų rungtyse – kliūčių ruožo ir jėgos aitvarų kroso. Tuo tarpu, sudėtingiausią – laisvojo stiliaus (angl. Freestyle) – rungtį laimėjo vienas iš jauniausių varžybų dalyvių, 21 metų panevėžietis Dominykas Smilga, aplenkęs 39 metų vilnietį Artūrą Morauską ir O. Brivkalns‘ą.
Pirmojo iš trijų čempionato etapo kurso (angl. Cource race) rungtyje antrąją ir trečiąją vietas dalijosi 38 metų klaipėdietis Artūras Gudauskas ir A. Morauskas; maratono rungtyje – 47 metų kaunietis Kastytis Leščinskas ir A. Morauskas; kliūčių ruože su laisvojo stiliaus elementais (angl. Jibbing) – A. Gudauskas ir A. Morauskas; jėgos aitvarų kroso rungtyje – jauniausias varžybų dalyvis 14 metų kaunietis Domantas Jusionis ir A. Morauskas.