Search Results for: "intelektinės nuosavybės teisė"

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

„Nuosekliai daugėja ginčų dėl intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų“, – sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatų kontoros „Borenius“ advokatas dr. Statys Drazdauskas. Teigdama, kad Vakarų Europoje autorių teisių apsauga veikia ženkliai geriau jau vien dėl gyventojų sąmoningumo ir atsakingumo, jam pritaria ir Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė, advokatė Dina Adomavičiūtė. Spalio 9–16 d. vykstantis festivalis „In Latino“ dalijasi pokalbiu, aktualiu ne tik teisininkams ar kūrėjams, bet ir visiems dirbantiems meno, kultūros ar komunikacijos srityse.

Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną Vilniuje – per 50 jaunos kartos menininkų pasirodymų

Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną Vilniuje – per 50 jaunos kartos menininkų pasirodymų

Balandžio 26-oji, Pasaulinė intelektinės nuosavybės (PIN) diena Lietuvoje šiemet bus ryški: ją švęs 13 skirtingų Vilniaus vietų, kuriose jaunos kartos šalies kūrėjai pristatys savo intelektinius kūrinius – nuo muzikos ir madų šou iki spektaklių ir modernaus meno instaliacijų. PIN dienos renginiai bus atviri visiems norintiems. Lankytojai galės vertinti kiekvieną iš kūrėjų, o geriausiems atiteks piniginiai prizai.

Kino verslas: spragėsiai žudo Holivudą

Kino verslas: spragėsiai žudo Holivudą

Filmui „Įsikūnijimas“ greičiau nei per metus surinkus 2,8 mlrd. JAV dolerių atrodytų nepadoru teigti, jog Holivudo kino industrijos pamatai braška. Tačiau būtent tai sako britas Adrianas Honas, internetinės kompanijos savininkas, besidomintis intelektinės nuosavybės teise. Pateikiame „Telegraph“ publikuotas Hono mintis apie Holivudo verslo modelio trūkumus.

Tyrimas: piratauti internete linkę jauni

Tyrimas: piratauti internete linkę jauni, išsilavinę, aukštesnių pajamų miestiečiai

Aktyviausi interneto piratai yra jaunesni nei 35 metų amžiaus aukštesnio išsilavinimo vyrai. Dažniausiai tai – didmiesčiuose gyvenantys, aukštesnes pajamas gaunantys specialistai, tarnautojai arba studentai. Apie trečdalį nelegaliai intelektine nuosavybe besinaudojančių gyventojų sutinka, kad tai – vagystė, tačiau taip elgdamiesi blogai nesijaučia. Toks internetinio pirato portretas pristatytas Kultūros ministerijoje surengtoje diskusijoje „Internetinis piratas ar vagis? Kas ką apvagia“.

Šiandien prasidedančios PIN dienos organizatoriai: „Norime

Šiandien prasidedančios PIN dienos organizatoriai: „Norime, kad žmonės pradėtų vertinti intelektinę nuosavybę“

„Tikimės, kad ateityje mums nebereikės įrodinėti, kad ir kūrėjai yra verti deramo uždarbio“, – ketvirtadienį įvykusioje Pasaulinės intelektinės nuosavybės (PIN) dienos spaudos konferencijoje kalbėjo šventės organizatoriai. PIN diena bus švenčiama šeštadienį, balandžio 26-ąją, bet pirmieji renginiai sostinės kultūros bare „Kablys“ prasideda jau šiandien vakare.

AGATA: Prie mokesčių betvarkės atlikėjai prisitaikė jų nemokėdami

AGATA: Prie mokesčių betvarkės atlikėjai prisitaikė jų nemokėdami

Rinkimų kampanijas pradėjusios politinės partijos ir pavieniai kandidatai turėtų atkreipti dėmesį ir į mokesčių voratinklius, kuriuose įvelti kūrybos žmonės, ragina atlikėjų ir fonogramų gamintojų asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Gykų 10-ukas: 1 dalis

Gykų 10-ukas: 1 dalis

Mokykloje jie buvo tie, kurie nežaisdavo beisbolo komandoje ir nelaukė išleistuvių, nes neturėjo poros, su kuo į jas nueiti. Komforto zoną jie susikurdavo prie kompiuterio, o ne diskotekoje. „Kieti bičai“ iš jų juokėsi, jie kantriai spaudė klaviatūrą toliau.

Kokie patentuoti išradimai yra sėkmingi ir kodėl?

Kokie patentuoti išradimai yra sėkmingi ir kodėl?

Turbūt daug kam teko girdėti, kad tik maža dalis užpatentuotų išradimų yra komerciškai sėkmingi. Vienais duomenimis, save atperka 10%, kitais – žymią grąžą sukuria tik 5% patentų. Ką daryti, kad patentai būtų sėkmingi?

ACTA – kas ir kodėl?

ACTA – kas ir kodėl?

Per pastaruosius kelerius metus vadinamasis skaitmeninis „piratavimas“ kelia neišsemiamas diskusijas. Todėl nenuostabu, kad kiekvienas oficialus susitarimas, naujas įstatymas ar įstatymo pataisa vėl ir vėl užverda naujas aistras. Vieni ekspertai teigia, kad šis ginčas niekada nebus išspręstas, kiti siūlo susitaikyti – tokia yra progreso kaina, dar kiti – siūlo su „piratais“ dorotis įstatymų pagalba. Pasirodo, slaptu laikytas ACTA susitarimas šioje kovoje turi itin svarbų vaidmenį.

Atsisiųsti ar pirkti?

Atsisiųsti ar pirkti?

Kada paskutinį kartą žiūrėjote filmą naudodamiesi kompiuteriu? Gal galite išduoti, iš kur tą filmą gavote? Pirkote?.. Dauguma Jūsų veikiausiai atsakys, kad atsisiuntė iš vadinamųjų „torrent“ tinklalapių, P2P programų, bylų saugyklų („MegaUpload“), FTP serverių ar iš kitur… Ar kada susimąstėte, kad šie išvardinti būdai dažniausiai yra nelegalūs?