Search Results for: "ilgos kelionės"

Tinkamiausi produktai naktipiečiams

Tinkamiausi produktai naktipiečiams

Neneikime – visi esame bent kartą naktį pravėrę šaldytuvo dureles, kai gurgiantis skrandis nebeleidžia mėgautis miego teikiamais malonumais. Ypač dažnai taip nutinka, jei savaitgalį grįžtame iš vakarėlio ar ilgos kelionės. Visi aplinkui tik ir kalba, jog toks naktinis užkandžiavimas yra didžiausia katastrofa… Bet ar tikrai? Štai keli produktai, kuriais galite užkandžiauti net giliausią naktį.

Knygų pusryčiai. Apie fugieriaus sindromą – nenumaldomą troškimą keliauti

Knygų pusryčiai. Apie fugieriaus sindromą – nenumaldomą troškimą keliauti

Viskas prasidėjo vieną praėjusių metų [1886] liepos rytą, kai pastebėjome jauną 26 metų vyrą, gulintį ir verkiantį savo lovoje dr. Pitre skyriuje. Jis buvo ką tik grįžęs po ilgos kelionės pėsčiomis ir jautėsi išsekęs, tačiau ne tai buvo jo ašarų priežastis. Jis verkė todėl, kad neįstengia susilaikyti nesileidęs į kelią, kai suima noras. Tam, kad galėtų eiti nosies tiesumu, kiek galėdamas greičiau, ir kartais po 70 km per dieną, kol bus areštuotas už valkatavimą ir įmestas į kalėjimą, jis paliko šeimą, draugus ir kasdienybę.
Vyriškiui pirmajam istorijoje buvo diagnozuotas fugieriaus sindromas – Albert’as Dadas kentėjo nuo neįveikiamo poreikio keliauti.
Nenumaldomas troškimas bėgti, laukinė neviltis, egzistencinis nuobodis, išsekimas, liūdesys, depresija – Karin Johannisson knygoje Melancholijos erdvės: apie baimę, nuobodį ir pažeidžiamumą vakar ir šiandien nagrinėja, kaip žengdama per istoriją melancholija keitė savo pavidalus ir statusą visuomenėje.
Melancholija ir įvairios jos apraiškos nuolat buvo susijusios su kultūriniu ambivalentiškumu: viena vertus, jos buvo siejamos ir su tamsa bei susvetimėjimu, kita vertus, su įžvalgumu bei kultiniu statusu. Antikoje melancholija – tai ligą primenanti būsena tarp genialumo ir beprotybės, viduramžiais – moralinė yda, nuo Renesanso iki Romantizmo – egzistencinė drama, kuri pamažu buvo biologizuota, o po Freudo – psichologizuota. Kai kurios jos ypatybės laikytos dovana (ekstazė ir įžvalga), kitos – nuodėmėmis (nuobodis ir abejingumas), beprotybe ar pesimizmu.

Trys priežastys

Trys priežastys, kodėl Europos miestus verta aplankyti ankstyvą pavasarį

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad keliauti geriausia tik tada, kai labai šilta, kelionių ekspertai įsitikinę, kad gražiausių Europos miestų ankstyvąjį pavasarį tikrai nereikėtų nuvertinti tiems, kurie nori tiesiog trumpam pakeisti aplinką ir prasiblaškyti. Tarptautinių kelionių organizatoriaus „Eurolines“ vadovas ir patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas tikina, kad planuotis kelionę ankstyvą pavasarį verta dėl kelių priežasčių.

Ketvirtadienio liaudies pasaka: meilės pasaka „Mieganti šalis“

Ketvirtadienio liaudies pasaka: meilės pasaka „Mieganti šalis“

Kai toks gražus vakaras nieko kito nesinori tik būti šalia to, ką labiausiai myli. Staiga atėjusios vasaros proga sekami jums šįvakar meilės pasaką apie raganos burtus, miegančią šalį ir sapnų pažadintą karalaitę.

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Šviesa tunelio gale

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Šviesa tunelio gale

Už lango ramiai sklaidėsi rytinė dulksna, pavieniuose languose jau degė šviesos, kartais gatvėje sušmėžuodavo vienas kitas atsitiktinis praeivis. Garsiai žiovaudamas rąžiausi, judinau sustingusius kaulus, katinas darė tą patį: išsitempė visu ūgiu, išskleidė aštrius nagus, tingiai pravėrė burną ir švelniais lyžtelėjimais pradėjo savąjį rytinį dušą.

Pasivaikščiojimas debesyse – ant naujojo lėktuvo stogo (Foto)

Pasivaikščiojimas debesyse – ant naujojo lėktuvo stogo (Foto)

Ar įsivaizduojate, kad skrisdami lėktuvu kartu galėtumėte ramiai pasivaikščioti tarp debesų? Jeigu taip, Tiago Borroso projektas – skirtas kaip tik Jums.
Tiago Barros suprojektavo lėktuvą, kuris bus ne tik puiki transporto priemonė, bet ir suteiks galimybę skrydžio metu pasivaikščioti tarp debesų. Tikimasi, kad lėktuvas jau netrukus pasirodys prekyboje.

Arbatos istorija pagal kinus (II)

Arbatos istorija pagal kinus (II)

Prieš penkis tūkstančius metų kažkur dabartinėje pietų Kinijoje žmogus pirmą kartą į karštą vandenį įbėrė arbatmedžio lapų. Jis nežinojo, kad kvapnus žalsvas skystis indelyje, tūkstančius metų bus garbinamas, kaip vaistas nuo visų ligų, skatins prekybą, lems tautų klestėjimą ir nuosmukius, bei netgi taps karų priežastimi.

KP: Sveiki atvykę

KP: Sveiki atvykę

17-metis kurdų kilmės vaikinas Bilalas iš Irako nelegaliai atkeliauja į Prancūzijos miestą Kalė. Tai paskutinė ilgos kelionės stotelė prieš kertant…

KP: Lernavan

KP: Lernavan

Po ilgos pertraukos tėvas ir sūnus susiruošia į gimtinę. Tačiau tokios vietos nėra, apie ją niekas net negirdėjo. Staiga atsiranda…

Ar žinote

Ar žinote, kaip Coco Chanel padiktavo įdegio madą?

Daugeliui mūsų nėra nieko natūraliau kaip vasarą pajūryje išsitiesti ant smėlio, pasikaitinti saulėje, o tuomet panirti į vėsinančias jūros bangas. Šį ratą galime sukti daugybę kartų, dieną ar ilgiau. Vis dėlto nepaisant, atrodytų, atostogų prie jūros savaimingumo, už šios tradicijos kyšo ir ilgos verslo ausys – poilsis paplūdimyje, arba taip vadinamasis „Sun and Sea“ (iš anglų kalbos – saulė ir jūra) poilsio tipas jau kelis dešimtmečius yra vienas didžiausių ir geriausiai išvystytų komercinio turizmo sektorių. Kaip jis susiformavo? Kas jam būdinga ir ar Lietuva patenka tarp šalių, kurioms įdegio kultūra yra artima, pasakoja patirties turizmo tyrėja Rasa Levickaitė.