Search Results for: "iPad"

Video pusryčiai: 500+ merginų

Video pusryčiai: 500+ merginų, vienas „iPad’as“

Australų indie roko grupė „Abe&Tell“ vaikščiojo Sidnėjaus gatvėmis, ieškojo merginų, įduodavo joms į rankas „iPad’ą“ ir nufotografuodavo. Taip užfiksavo daugiau nei 500 merginų, o „iPad’o“ ekrane įmontavo grojančius save. Rezultatas – vienas originalesnių pastarųjų metų muzikinių vaizdo klipų.

„Apple“ planuose - mini iPad'as

„Apple“ planuose – mini iPad’as

Dabartinis, pasaulinio populiarumo sulaukęs kompanijos „Apple“ planšetinis kompiuteris „iPad“ yra 10 colių įstrižanės pločio. Kaip praneša JAV naujienų portalai „Bloomberg“ ir „The Wall Street Journal“, naujojo modelio įstrižainės plotis būtų 7 coliai. Šis kompiuteris būtų pigesnis ir lengvesnis už įprastą „iPad“. Mažesnės įrenginiodalys jau yra projektuojamos Azijoje. Naujasis įrenginys turėtų būti pristatytas spalio mėnesį.

„iPad Apps“ - mokinio ir studento krepšelyje

„iPad Apps“ – mokinio ir studento krepšelyje

Planšetiniams skirtos programėles mokiniai gali naudoti ne tik laisvalaikiui pertraukų metu, bet ir mokydamiesi. „The Telegraph“ pristato kiekvienam „iPad“ turinčiam moksleiviui svarbių programėlių penketuką.
Žmogaus kūnas (The Human Body)
39 litai (9,99 Didžiosios Britanijos svarai)

Ši programėlė moksleiviams siūlo pavartyti apie žmogaus anatomiją rašančių ir iliustruojančių knygų. Viena jų – Dorlingo Kindersley veikalas „The Human Body“. Čia moksleiviai ras ne tik tekstus, bet ir vaizdinę medžiagą, trimačius paveikslėlius. Tai ypač svarbu ne „kalimui“, o supratimui. Čia kiekvienas pamatys kaip plaka širdis ir kvėpuoja plaučiai. Programėlė iš ją atsisiuntusių „iPad“ vartotojų kol kas susilaukė tik pagyrų, bent jau kompanijos „Apple“ puslapyje.

Cheminiai elementai (The Elements)
39 litai (9,99 Didžiosios Britanijos svarai)

Be periodinės elementų lentelės neapsieitų nei viena chemijos pamoka. Namuose atliekant namų darbus jos taip pat prireiks. Britų režisierius, komikas ir žurnalistas Stephenas Fry šią programėlę apibūdino „kaip vertą „iPad“ kainos“. Net jei jau ir nesimokote chemijos ar mokykloje šios pamokos tiesiog baidėtės, tai, ką rasite naujojoje programėlėje, jus nudžiugins. Visgi dalis šią programėlę atsisiuntusių klientų tikėjosi daug išsamesnių duomenų nei rado. Esą toks produktas vertas bent dvigubai mažiau nei kainuoja.

Virtuali Romos istorija (Virtual History Roma)
27 litai (6,99 svarai)

Ši programėlė leis nusikelti į Senovės Romos laikus, pasivaikščioti po trimatėje erdvėje pastatytus paminklus, kulto ir visuomeninius pastatus, pažvelgti į jų vidų. Programėlė taip pat padės sužinoti, kaip atrodė romėnų kariai, kokie buvo jų ginklai ir apranga. Žemėlapiuose pateikiama daug informacijos apie Romos pasiekimus ir kultūrą. Tai puikus būdas susipažinti su senovės istorija ne tik moksleiviams, bet ir paprasčiausiems smalsuoliams.

„National Geographic“ pasaulio atlasas (World Atlas by National Geographic)
6 litai (1,49 svarai)

Šis atlasas ne tik gražiai apipavidalintas, tačiau ir funkcionalus. Tai ideali mokymosi priemonė ne tik moksleiviams, bet ir geografijos studentams ir visiems mėgstantiems „narstyti“ žemėlapius. Žemėlapiai šioje programėlėje yra didelės skiriamosios gebos, trijų skirtingų stilių. „Pasivaikščiojimams“ geriausia naudoti lietimu valdomą ekraną.

Paskaitų užrašai (Course Notes)
12 litų (2,99 svarai)

Moksleiviams ir studentams ši programa leis sugretinti ir valdyti paskaitų užrašus. Tekstą galėsite pabraukti, paryškinti arba paversti. Programėlė leis užrašus lengvai suskirstyti pagal mokomą dalyką ar mokymosi grupę. Tai leis be vargo turima medžiaga pasidalinti su bendramoksliais tiek elektroniniu paštu, tiek ir „Facebook“ socialiniame tinkle. Į „iPad“ kalendorių galėsite pasižymėti galutinius atsiskaitymo terminus. Programėlė ir tinkamas spausdintuvas leis lengvai atsispausdinti reikiamą paskaitų medžiagą. Bijote, kad galite petekti duomenų? Viską papildomai galėsite išsaugoti virtualioje „Dropbox“ saugykloje.

Gerų mokslų ir turiningo laisvalaikio
Laikas.lt
Nuotraukos: itunes.apple.com

Galas „iPadams“. Kelią perlenkiamam „Sony“!

Galas „iPadams“. Kelią perlenkiamam „Sony“!

Trečiadienį „Sony“ paskelbė sukūręs pirmąjį pasaulyje perlenkiamą planšetinį kompiuterį „Tablet P“, o kitu, labiau panašiu į konkurentų, ims prekiauti jau rugsėjį.

„Tablet P“ – 16 gigabaitų atminties, du 5,5 colių liečiami ekranai, „wi-fi“ ir 3G ryšys. Tikimasi, kad jis bus stiprus varžovas „Apple“ kūriniui „iPad“.

1880 litų (479 Didžiosios Britanijos svarai) – tiek tektų pakloti už šį gražuolį, kuris tilptų ir į rankinę, ir į švarko kišenę. Atrodo brangu? Jis 80 litų pigesnis už „iPad 2“, kuris palaiko „wi-fi“ ir 3G ryšį.

Atlenkus abi ekrano puses ir padėjus horizontaliai prietaisą galima naudoti kaip vieną ekraną. Skaitote knygą – turėsite du vertikalius knygos lapus. Vienu metu atskiruose ekranuose galima įjungti ir skirtingas programas.

Matyt apie naująjį produktą siekta paskelbti kuo anksčiau – juk prasideda Kalėdinių dovanų pirkimo vajus. „Sony“ manymu, naujieji produktai bus tarp „privalomų turėti“. Berlyne vykstančioje tarptautinėje elektronikos technologijų parodoje „IFA 2011“ tarp kitų dovanoms siūlomų naujienų yra „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone 5“.

Vartotoją gali varginti „perskeltas“ vaizdas ir per nepilnai išnaudoti prietaiso ekrano plotai. Taip pat neskelbiama, kokia planšetinio kompiuterio vidinė atmintis. Kaip ir kitų planšetinių kompiuterių savininkai, taip ir jūs su savuoju „Sony“ galėsite atsisiųsti muzikos ir vaizdų, o abiejose pusėse įmontuotos kameros su draugais leis bendrauti vaizdo skambučiais.

Kitas „Sony“ gaminys – kiek įprastesnis planšetinis kompiuteris „Tablet S“, su vienu 9.4 colių lietimui jautriu ekranu. Prietaiso išskirtinumas – infraraudonųjų spindulių technologija, kuri leis prietaisą jungti prie televizoriaus ar „Blu-ray“ diskų grotuvo. Nuotraukas ir vaizdo medžiagą galėsite žiūrėti per „Sony Bravia“ tipo televizorių.

Prietaisas su Wi-Fi sąsaja kainuos 1560 litų (399 svarų), panašiai kaip ir „iPad 2“ su 16GB atmintimi. Toks modelis D.Britanijoje pasirodys rugsėjo viduryje. „iPad 2“ su Wi-Fi ir 3G prieiga kainuoja 1950 litų (499 svarus).
SONY TABLET P parametrai

Android 3.2 Honeycomb
Du 5.5 colių ekranai
Kiekvienas – 1024 x 480 taškų raiškos
RAM darbinė atmintis (nėra duomenų)
16GB atmintis
NVIDIA Tegra 2 procesorius
Knygos formos išvaizda
Wi-Fi ir 3G sąsaja
Prekyba D. Britanijoje – nuo lapkričio.
SONY TABLET S parametrai

Android 3.1 Honeycomb
9.4 colių ekranas
1280 x 800 rezoliucija
512MB RAM darbinė atmintis
16GB atmintis
NVIDIA Tegra 2 procesorius
Vaizdo kameros – abiejose pusėse
WiFi ir 3G sąsaja
Galima sąsaja su kitais „Sony“ produktais
Prekyba D. Britanijoje – nuo rugsėjo.
Laikas.lt
Nuotraukos: Dailymail.co.uk

„iPadas“ turi naują konkurentą

„iPadas“ turi naują konkurentą

Europoje pristatomas „LG Electronics“ planšetinis kompiuteris „LG Optimus Pad“ (LG P980). Suderintas su naujausia „Google Android 3.0“ operacine sistema ir dviejų branduolių „NVIDIA Tegra 2“ procesoriumi. „LG Optimus Pad“ išsiskirs 8,9 colių įstrižainės ekranu, trimačio vaizdo kamera, pilnos HD raiškos vaizdu.

„Apple'' pristatė dar įspūdingesnį „iPad 2''

„Apple” pristatė dar įspūdingesnį „iPad 2”

Vakar vakare Jungtinėse Amerikos Valstijose kompanija „Apple” pristatė naują planšetinio kompiuterio „iPad” modelį, pavadintą “iPad 2”. Pristatymo renginyje dalyvavo ir laikinai dėl sveikatos problemų iš vadovo posto pasitraukęs Steve Jobs. „Tiesiog negalėjau praleisti šios dienos,” – sakė jis.

Revoliuciniu vadinamas planšetinis kompiuteris, kuriuo itin patogu naršyti internete, dirbti elektroniniu paštu, žiūrėti filmus ir nuotraukas, nuo šiol bus dar greitesnis, lengvesnis ir plonesnis. Šio produkto svoris sieks 589 gramus, o storis – vos 8,8 milimetro. „iPad 2” 15 procentais lengvesnis ir net 33 proc. plonesnis, nei pirmtakas. Dar viena naujo

Kodėl „iPad“ neturi konkurentų?

Kodėl „iPad“ neturi konkurentų?

Kai praėjusių metų sausį Steve Jobsas pristatė „iPad“, daugelis tiesiog manė jį būsiant paprasčiausiu „dideliu iPhone“. Visus domino ne pats produktas, o jo kaina – vos 500 JAV dolerių (apie 1250 litų). Kodėl tik tiek, klausia CNN.

„iPad vis dar išlieka paklausiausiu šios rinkos dalies produktu, tuo tarpu jo konkurentai susiduria su didžiule problema – niekaip netelpa į pirmtako kainos rėmus. Jungtinėse Valstijose šiemet debiutavusios „Motorola Xoom“ planšetės kaina siekia 800 dolerių (2010 litų). Na taip, jai prilygstanti „iPad“ versija parduodama už 730 dolerių (1840 litų), tačiau „Motorola“ pigesnės konkurencingos versijos taip ir nesukūrė. Planšetinis kompiuteris „Samsung Galaxy Tab“ su 7 colių ekranu premjeros metu be sutarties kainavo 600 dolerių (1510 litų).

VGTU e. knygos – jau ir „iPad“ kompiuteriuose

VGTU e. knygos – jau ir „iPad“ kompiuteriuose

Elektroninės leidybos pionieriai Lietuvoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidykla „Technika” ir šių metų Vilniaus knygų mugėje žengia koja kojon su pasaulinėmis technikos naujovėmis. Pernai pirmieji pristatę lietuviškas elektronines knygas, šių metų Vilniaus knygų mugėje leidyklos atstovai kviečia išbandyti e. knygas, pritaikytas planšetiniam kompiuteriui „iPad”.

Iki Kalėdų pasirodys naujieji iPad tipo „Microsoft“ kompiuteriai

Iki Kalėdų pasirodys naujieji iPad tipo „Microsoft“ kompiuteriai

„Microsoft“ generalinis direktorius, Styvas Balmeris (Steve Ballmer) patvirtino, kad iki Kalėdų rinkoje pasirodys plokštieji jutiminių LCD ekranų kompiuteriai su įdiegta „Windows“ operacine sistema, praneša Daily Telegraph.
Naujieji „Microsoft“ kompiuteriai turėtų pasirodyti kalėdinio apsipirkinėjimo įkarščio metu ir sėkmingai susirungti konkurencingoje kovoje su kitais iPad tipo kompiuterių gamintojais. „Kaip kompanija, mes turime apsvarstyti visus faktorius,” studentų auditorijai, alumnams ir spaudai Londono Ekonomikos Mokykloje teigė Styvas Balmeris. „Mes atlikome didelį darbą kurdami savo naująjį produktą ir jūs pamatysite plokščiuosius „Windows“ jau iki Kalėdų“.
Skaičiuojama, kad iki 2012 metų plokščiųjų kompiuterių jutiminiais ekranais rinka turėtų pasiekti 2 bilijonų dolerių pelną. Šioje sferoje jau dabar dirba daugybė gamintojų, kaip HP ar didžiulės sėkmės susilaukęs „Apple“ iPad jutiminis kompiuteris. Daugumos naujosios kartos jutiminių kompiuterių, kaip „Dell Streak“ pagrindas yra „Google Android“ operacinė sistema, todėl manoma, kad „Microsoft“ sieks užsitikrinti sau tvirtas pozicijas šiame greitai kintančiame versle nuo pat pradžių.
“Microsoft” galėtų pasinaudoti ateinantį pirmadienį vyksiančia „Windows Phone 7“ spaudos konferencija ir atskleisti daugiau detalių susijusių su savo jutiminių kompiuterių pardavimo ambicijomis. Moderniųjų technologijų portalas Neowin.net praneša, kad iš „Microsoft“ kompanijai artimų šaltinių žinoma, kad būsima spaudos konferencija bus pasinaudota siekiant bendrais bruožais nusakyti visų plokščiosios serijos produktų, pritaikytų „Windows“ operacinei sistemai, seriją.
S. Balmeris savo kalboje Londono Ekonomikos Mokykloje nusakė tolimesnę kompanijos veiklos kryptį. Jo teigimu, išmanieji prietaisai, su interneto prieiga, sujungti su „debesų“ technologijomis (angl. cloud computing) paremta programine įranga leis vartotojams gauti ir dalintis ištisu lobynu informacijos. „Informacijos srautas gudrėja sulig kiekviena diena. Žmonės reikalauja vis išmanesnių būdų, susijungti su juo,“ teigė „Microsoft“ generalinis direktorius.
„Džiaugiuosi, kad esame „debesyje“. Jaučiuosi taip, tarsi būtumėme rinkos priešakyje, kad ir kuris konkurentas būtų antras po mūsų,“ entuziastingai apie būvimą galimybių gausa paremtoje naujųjų technologijų rinkoje kalbėjo S. Balmeris, pridūręs, kad autorinių teisių ir patentų įstatymai turėtų būti kruopščiai peržiūrėti idant prisiderintų prie moderniojo verslo poreikių. „Ar patentų sistema tobula? Ne, ji nėra. Patentų sistema privalo būti reformuota, kad pagaliau atspindėtų moderniuosius laikus.“ – tvirtino Styvas Balmeris. „Farmacinė pramonė ir IT ir operacinių sistemų industrijos dar neegzistavo, sukūrus patentų teisę – reforma galėtų padėti jiems veikti geriau, nei jie kol kas gali.“
parengė Živilė Barkauskaitė

8 rašytojų pranašystės

8 rašytojų pranašystės, tapusios tikrove

Ar žinote, kad daugybė išradimų, kuriuos naudojame kasdien, pirmiausia gimė fantastiniuose romanuose?.. Itin taiklūs dar neegzistavusių įrenginių aprašymai, pasirodę prieš 50 ar net 100 metų, stebina ir verčia žavėtis jų autorių išmone.