Search Results for: "išsilavinimas"

8 vyrų tipai

8 vyrų tipai, su kuriais neverta gaišti laiko

Dažniausiai moterys užmezga ne vieną pažintį, kol galiausiai randa tą vienintelį. Tačiau yra keletas vyrų tipų, pro kuriuos verta praeiti prie jų nė nestabtelėjus. Tiesa, iš pirmo žvilgsnio šie vyrai gali atrodyti tikri džentelmenai, tad neapsigaukite.

Kasdieniai dalykai

Kasdieniai dalykai, kuriuos žmonėms palengvino interneto atsiradimas

Šiuolaikiniam žmogui sunku įsivaizduoti gyvenimą be interneto – dažnas esame įpratę juo naudotis nuolat. Ar kada susimąstėte, kodėl internetas yra vienas svarbiausių šiuolaikinės visuomenės įrankių ir kaip jis pakeitė mūsų kasdienybę?

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė, kad kompiuteriai taps pavojingi – reali“

Grėsmė, kad ateityje dirbtinio intelekto pažangos dėka kompiuteriai užkariaus pasaulį, yra reali – tai nėra tik rašytojų fantazijos, teigia tarptautiniu mastu pripažintas informatikos mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės profesorius Algirdas Avižienis.

Sėkmės istorija: lietuvės verslas Londone ir kvietimas į Harvardą (interviu)

Sėkmės istorija: lietuvės verslas Londone ir kvietimas į Harvardą (interviu)

Dvidešimt septynerių metų vilnietei Eglei Vinauskaitei pavydėtų daugelis apie studijų aukštumas svajojančių žmonių. Po ilgų metų svajonių jauna moteris pagaliau gavo tai, ko taip sunkiai siekė – kvietimą studijuoti prestižiškiausiu pasaulyje tituluojamame Harvardo universitete JAV. Žmonių vystymosi ir psichologijos studijų magistro programoje studijuojanti E.Vinauskaitė teigė, kad JAV ir Lietuvos aukštojo mokslo sistemos skiriasi kaip diena ir naktis. JAV, pasak moters, ne tik kad nėra srautinių paskaitų, bet ir paprastų, studento iškaltus faktus tikrinančių egzaminų. Už Atlanto labiau vertinama studento motyvacija, aktyvumas, mokėjimas argumentuoti savo nuomonę. Tai, pasak pašnekovės, ten sudaro didžiąją dalį pažymio.

Sportinis pokeris – matematikos

Sportinis pokeris – matematikos, psichologijos ir sociologijos derinys

Prieš septynerius metus pokeriu susižavėjęs Kauno technologijos universiteto (KTU) informatikos dėstytojas Andrej Afonin šiandien yra pripažintas žaidėjas, tarptautiniuose turnyruose dalyvaujančios Lietuvos sportinio pokerio komandos narys. Labiausiai jį žavi šio proto žaidimo tarpdiscipliniškumas – gerų rezultatų pasiekia gebantys sujungti skirtingų mokslų žinias.

Lietuva ir Indonezija: partnerystė

Lietuva ir Indonezija: partnerystė, kelsianti šalių ekonomiką?

Tamprūs šalių santykiai, sėkminga partnerystė švietimo, mokslo, verslo, turizmo, pramonės ir kituose sektoriuose – tokia vizija buvo aptarta vakar Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), kur šio ir Indonezijos Lampungo universiteto atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį bei aptarė bendradarbiavimo galimybės tarpvalstybinės partnerystės kontekste, taip pat abiejų šalių švietimo politikos ir ekonominės plėtros aktualijas.

Jauni Vilniaus architektai: „Kūrybiškumas nėra talentas

Jauni Vilniaus architektai: „Kūrybiškumas nėra talentas, tai – raumuo“ (interviu)

Viešbutis „Lijo“ Gargžduose, Svencelės gyvenvietės detalusis planas ir vandens aitvarų centras, gyvenamųjų namų kvartalas „Misionierių namai“ Vilniuje, sostinės „Porsche“ automobilių centras – tai vieni iš daugelio darbų, bylojančių apie „DO ARCHITECTS“ gyvavimą bei turimą milžinišką potencialą. Ignas Uogintas ir Gilma Gylytė, kartu su Andre Baldišiūte, Algimantu Neniškiu ir Sabina Daugeliene Senamiesčio širdyje atvėrę architektų biuro duris, neslepia – tam, kad atsidurtų ten, kur yra dabar, reikėjo įdėti galybę darbo. Smagiausia, kad, keletą metų sėmęsi vertingos patirties užsienyje, VGTU absolventai niekada neabejojo – savo žinias panaudos kurdami gražesnį Lietuvos rytojų.

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė – mergina, panirusi į kultūrinį vyksmą tiek, kad darbas bei laisvalaikis neišvengiamai susipynė ir tapo tiesiog gyvenimo būdu. „Darbas kultūros srityje gal ir nepadeda susikrauti turtų, bet padovanoja iššūkių bei intriguojančių atradimų“, – sako kultūros vadybininkė ir komunikacijos specialistė, mėgstanti imtis netikėtų, bet įkvepiančių projektų.

Antano Mockaus mamos kūriniai ir vaikai – su Lietuvos ženklu (interviu)

Antano Mockaus mamos kūriniai ir vaikai – su Lietuvos ženklu (interviu)

Išgirdę ekscentriškojo Kolumbijos lietuvio Antano Mockaus pavardę, rodos, žinome tiek daug apie šią spalvingą asmenybę. Mename p. Antano šuolį iš Bogotos universiteto rektoriaus kėdės į itin sėkmingą politiko karjerą, atnešusią jam net dvi kadencijas Kolumbijos sostinės mero pareigose. Juk vien A. Mockaus vadovavimo Bogotai metu žmogžudysčių skaičius sumažėjo net 70 proc., eismo nelaimių – 50 proc., o jo paprašyti gyventojai savanoriškai pradėjo mokėti didesnius mokesčius.

Kokių įdomybių galima rasti lietuviškuose pažinčių skelbimuose? (N-18)

Kokių įdomybių galima rasti lietuviškuose pažinčių skelbimuose? (N-18)

Ilgi ir vieniši žiemos vakarai turbūt praiilgsta ne vienam, todėl pasidairyti linksmos kompanijos ar net potencialios antrosios pusės – jokia nuodėmė. Ta proga „Laikas.lt“ nusprendė „ištirti rinką“ ir pasidairyti po vieno populiaraus skelbimų portalo skiltį „Pažintys“. Bent jau mums nuotaiką tikrai pakėlė, tad dalinamės atrastais „perliukais“!