Search Results for: "gabrielė labanauskaitė"

„Penktadienio DJ“: mūsų šalies moterų įkvėptas Gabrielės Labanauskaitės setas

„Penktadienio DJ“: mūsų šalies moterų įkvėptas Gabrielės Labanauskaitės setas

Gabrielę Labanauskaitę trumpai galima pristatyti kaip grupės „AVaspo“ tekstų kūrėją ir atlikėją, dramaturgę, dramos istorijos ir teorijos dėstytoją ir doktorantę (LMTA), festivalių TARP organizatorę, asociacijos „Naujos meno formos“ projektų sumanytoją ir vykdytoją… Taip, tai sutrumpinta Gabrielės pristatymo versija…

G.Labanauskaitė: svarbu neįtvirtinti stereotipų apie marginalus

G.Labanauskaitė: svarbu neįtvirtinti stereotipų apie marginalus

Septintasis nacionalinis dramaturgijos festivalis „Versmė” šiemet buvo ypatingas tuo, jog net trijose iš penkių į finalinį konkurso etapą atrinktų pjesių buvo kalbama apie homoseksualumą. Viena jų, Gabrielės Labanauskaitės „Raudoni batraiščiai”, tapo festivalio laureate. Pagal šią pjesę Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT) 2012 m. gegužę žadama pastatyti spektaklį.

Naujasis „Menų Spaustuvės“ sezonas atidaromas su „AVaspo“

Naujasis „Menų Spaustuvės“ sezonas atidaromas su „AVaspo“

Neseniai grįžę po muzikinių gastrolių Europoje ir nufilmavę spalį ekranus išvysiantį klipą, audiovizualinės poezijos ir eksperimentinės muzikos grupės „AVaspo” nariai naują sezoną kaip visada pradeda su neišsenkančiu polėkiu. Rugsėjo 9 dieną, 19 val., „Menų Spaustuvės“ (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) Juodojoje salėje, grupė pristatys užsienio žiūrovų puikiai įvertintą poezijos ir muzikos programą.

„AVaspo“ skaičiuoja trijų metų istoriją ir jau išleido du albumus („Nėra okeano“, „Niagara“). Grupė nestovi vietoje ir toliau savo muzikiniais eksperimentais manevruoja tarp kino, teatro bei muzikinių scenų. Todėl teatrinė „Menų Spaustuvės“ erdvė pasirinkta neatsitiktinai – „AVaspo“ noriai koncertuoja netipiškose erdvėse, kurios grupės nariams tampa kūrybiniu iššūkiu ir įkvėpimu. Pabaigę vasarą tarptautiniu poezijos projektu „De Solitude“ Sarbievijaus kiemelyje stiklinėje dėžėje, koncertinį sezoną simboliškai pradeda „juodoje dėžutėje“, kaip dažnai tarp teatro kritikų yra vadinama teatrinė scena.

Šis sutapimas nėra toks jau atsitiktinis – grupės lyderė Gabrielė Labanauskaitė rašo ne tik poeziją, bet ir dramas, o pirmosios šios autorės pjesės „Skaudžiausia“ skaitymai įvyko būtent tada dar nesuremontuotoje „Menų spaustuvės“ salėje (rež. Benas Šarka). Nuo to laiko beveik tose pačiose patalpose buvo inicijuotas ne vienas G. Labanauskaitės teatrinis ir poetinis projektas, tačiau grupę „AVaspo“ jose išvysime pirmą kartą.

Šiame ant performanso ir koncerto ribos balansuojančiame pasirodyme muzikos ir tekstų sampynoje grupė nagrinėja asmeninio (ir viešojo) nesusikalbėjimo, karo ir taikos, vizualios kultūros ir populiarios žiniasklaidos priemonių įsigalėjimo, meilės ir tolerancijos įvairioms jos formoms, temas. Tačiau visada galima tiesiog mėgautis neįprastomis muzikos kompozicijomis ar panirti į hipnotizuojančias tekstų kūrėjos ir atlikėjos G. Labanauskaitės eilučių bangas.

Vasaros atostogas grupės „AVaspo“ nariai leido muzikinėse gastrolėse Europoje. Koncertavo Čekijos, Vokietijos, Kroatijos ir Austrijos scenose. Vienu ryškiausių pasirodymų tapo kino festivalio „Filmfestivaleröffung“ Vienoje atidarymo koncertas. Na, o labiausiai nustebinusi tapo kroatų publika, kai kurių grupės kūrinių pavadinimus mokėjusi mintinai. Grupė į Letuvą sugrįžo kupina įspūdžių ir naujų inspiracijų, o svarbiausia – labai pasiilgusi lietuviškos publikos!

Taigi, netradicinis pasimatymas su „AVaspo“ įvyks Rugsėjo 9 dieną, 19val., „Menų Spaustuvės“ (Šiltadaržio g. 6, Vilnius) Juodojoje salėje. Bilietus bus galima įsigyti renginio vietoje, valanda prieš koncertą.

Bilieto kaina: 15lt; 10lt (pateikus studento arba moksleivio pažymėjimą)

Išsamesnė informacija apie grupę: www.avaspo.lt.

Menų spaustuvės edukacinė programa renka naują „kursą“

Menų spaustuvės edukacinė programa renka naują „kursą“

Kaip ir kasmet nuo 2003 metų, Menų spaustuvė pradeda jaunųjų talentų „šaukimą“: iki vasario 28 dienos jaunųjų scenos menininkų programa „Atvira erdvė“ laukia drąsių, kūrybingų, novatoriškų idėjų scenai. Atrinktoms meninėms idėjoms įgyvendinti bus pasiūlytos ne tik Menų spaustuvės erdvės, finansiniai, techniniai ištekliai, galimybė „išeiti į viešumą“, bet ir patyrusių scenos menininkų pagalba.

„Atviros erdvės“ programoje gali dalyvauti individualūs menininkai ir neformalios kūrybinės grupės, bet ne profesionalios kūrybinės organizacijos. Idėją teikiančios kūrybinės grupės branduolį sudaryti turėtų jauni menininkai – bestudijuojantys profesionalius menininkus ruošiančiose švietimo įstaigose arba neseniai jas baigę. Tačiau „Atviros erdvės“ dalyvių amžius ar išsilavinimas nėra ribojamas – visos teikiamos paraiškos bus įdėmiai perskaitytos ir įvertintos pirmiausiai atsižvelgiant į meninį turinį.

Paraiškas gali teikti teatro, šokio, naujojo cirko spektaklių, performansų, multimedijų kūrėjai.

Jauniesiems menininkams skirta programa – tai erdvė, kurioje galima žengti pirmuosius žingsnius profesionaliojoje scenoje, nebijant eksperimentuoti ir klysti, suburiant bendraminčius nebūtinai tradicinio žanro sceniniams projektams.

„Atviros erdvės“ kuratorė Ingrida Ragelskienė teigia, kad šiemet bus siekiama sustiprinti edukacinį programos aspektą: „Norėtume, kad tai būtų ne vien pareiškimas apie save, bet ir praktinė mokykla. Todėl pasiūlysime projekto dalyviams keletą kuratorių – profesionalių, jau turinčių patirties scenos menininkų, kurie norintiems galės patarti praktiniais režisūros, choreografijos, scenografijos ar kitais klausimais“.

Programa „Atvira erdvė“ kasmet paremia 2-7 projektus, o nuo 2003 m. publikai pristatyti iš viso 29 jaunųjų menininkų darbai: šokio, teatro spektakliai ir tarpdisciplininiai projektai.

Be šokio ir teatro spektaklių, „Atviroje erdvėje“ pasitaiko ir žanrų ribas trinančių tarpdisciplininių darbų – 2006 m. čia įvyko pirmasis Lietuvoje audiovizualinės poezijos spektaklis „Tarp…“ (rengėja poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė), o metais vėliau nustebino analogų neturintis kaunietės grafikės Auksės Petrulienės silikoninių lėlių teatras („Psilikono teatras“). 2008 m. žanrų įvairovę papildė ir spektaklis-opera „Izadora“, kurį inicijavo neformali kūrybinė grupė „Operomanija“.

2007 m. šioje programoje spektakliu „Kelionė į kambario vidų“ debiutavęs LMTA studentas Artūras Areima per pastaruosius metus tapo vienu ryškiausių jaunosios kartos režisierių, o Dalios Jokubauskaitės 2005 m. sukurtas spektaklis „Bestuburiada“ atstovavo Lietuvai prestižiniame Torūnės teatro festivalyje (Lenkija). Šokėjos Loretos Juodkaitės ir režisieriaus Valentino Masalskio kūrybinio dueto darbas „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (2006 m.) ne tik pelnė du „Auksinius scenos kryžius“ Lietuvoje, bet ir yra nuolatinis įvairių užsienio festivalių svečias, o tai tik įrodo, kad jaunatviško entuziazmo ir brandžios patirties derinys gali būti puikus pamatas kūrybai. 2009 metais programoje spektaklius kūrė Vidas Bareikis, Tautvilas Gurevičius, Mindaugas Valiukas ir Rugilė Barzdžiukaitė.

2010-aisiais po „Atviros erdvės“ vėliava išėjo keturios premjeros: spektaklis visai šeimai „Neklausinėk, Julyte!” (režisierė Agnė Dilytė), spektaklis „Mono sapiens“ (režisierius Vaidas Kublinskas), šokio teatro spektaklis „Šventė“ (choreografė ir atlikėja Rūta Butkus), šokio ir muzikos duetas „Mono Tyla“, kurį kartu kūrė šokėja bei choreografė Giedrė Ubartaitė bei kompozitorė Eglė Sirvydytė.

Šiemet dalyvių paraiškų Menų spaustuvė laukia iki vasario 28 dienos, o atrankos rezultatai bus paskelbti iki kovo 21 d.

Poeziją

Poeziją, vaizdą ir garsą jungiantis festivalis „Tarp“ atvyksta į Klaipėdą

Penkmetį švenčiantis audiovizualinės poezijos festivalis „Tarp“ trečiadienį, spalio 27-ąją atkeliauja į pajūrį. „Švyturio menų doke“ organizuojamame renginyje vyks nemokama tarptautinio Berlyno poezijos filmų festivalio „ZEBRA“ darbų peržiūra, jungsis gyvai skaitoma poezija ir gyvai atliekama elektroninė muzika.

Vienintelis Lietuvoje tarpdisciplininius menus bei poeziją jungiantis tarptautinis audiovizualinės ir eksperimentinės poezijos festivalis „Tarp“ Klaipėdoje vyks trečią kartą.

Tai bus paskutinė dalis renginio, nuo spalio 20 d. migravusio po netradicinės erdves didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Filmų peržiūros, performansai, parodos ir poezijos koncertai šiemet buvo surengti Vilniaus, Kauno ir Šiaulių galerijose bei pogrindžio klubuose.

„Švyturio menų doke“ renginį 18 val. pradės svarbiausias šių metų akcentas – tarptautinio poezijos filmų festivalio „ZEBRA“ programa. Konkursinėje pasauliniame, kas antrus metus Berlyne organizuojamo festivalio programoje dalyvauja daugiau nei 900 šimtai filmų kūrėjų iš įvairiausių žemynų kampelių. Goethe‘s Instituto dėka visos tarptautinės ir vokiečių kūrėjų filmų peržiūros „TARP“ festivalio metu vyksta nemokamai. Geriausius atrinktus menininkų darbus iš Islandijos, Olandijos, Suomijos, Austrijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, JAV bei kitų šalių pristatys festivalio „ZEBRA“ vadovas Thomu Zandegiacomo del Bel, Klaipėdoje besilankantis jau nebe pirmą kartą.

Po filmų peržiūros, nuo 20.30 val. prasidės vakaro programa „Tarp tekstų ir elektronikos“. Jos metu bus bandoma vienu ypu suderinti gyvai skaitomą poeziją ir gyvai atliekamą elektroninę muziką.

Eksperimentinės renginio dalies metu savo kūrybą skaitys poetas, dramaturgas ir prozininkas, vaikų ir jaunimo teatro „Aušra“ režisierius Mindaugas Valiukas, jaunoji poetė Laura Valaitytė bei viena iš festivalio organizatorių ir „AVaspo“ grupės narė Gabrielė Labanauskaitė.

Tuo pačiu metu nenuspėjamas elektroninės muzikos formas vystys klaipėdietis Kristijonas Lučinskas su savo projektu „Driezhas“. Jo kūryboje daugybė garsų persipina su tradiciniais ir elektroniniais instrumentais, gausu buities ir industrinių motyvų, gilių ritmų bei spalvingų melodinių linijų.

Vakaro programą užbaigs klaipėdiečių menininkų organizacijos „MeKuSa“ sukurti kino filmai.

Grupės „AVaspo“ virusas „Gondii sindromas“ užkrės poezijos ir teatro mylėtojus (video)

Grupės „AVaspo“ virusas „Gondii sindromas“ užkrės poezijos ir teatro mylėtojus (video)

Spalio 15 ir 17 dienomis, Kirtimų kultūros centre, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“, drauge su režisiere Saule Norkute ir nauja kūrybine komanda iškels modernią lytiškumo dilemą. Novatorišku šiuolaikinės elektroninės muzikos, poezijos ir vizualizacijų pripildytu spektakliu „Gondii sindromas“ kūrėjai žiūrovus kvies susimąstyti apie lyties padalintą pasaulį.

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė – mergina, panirusi į kultūrinį vyksmą tiek, kad darbas bei laisvalaikis neišvengiamai susipynė ir tapo tiesiog gyvenimo būdu. „Darbas kultūros srityje gal ir nepadeda susikrauti turtų, bet padovanoja iššūkių bei intriguojančių atradimų“, – sako kultūros vadybininkė ir komunikacijos specialistė, mėgstanti imtis netikėtų, bet įkvepiančių projektų.

Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai

Literatūros klasikus įamžins nepaprasti susitikimai

Ketvirtadienį LITEXPO parodų rūmuose prasidedančioje Vilniaus knygų mugėje bus ne tik pristatomos naujausios šiuolaikinių rašytojų knygos, bet ir prisimenami literatūros klasikai. Tai padaryti padės ir susitikimai su įdomiais svečiais, išskirtiniai renginiai, ir informacinėmis technologijomis sukurtos originalios parodos.

Knygų mugėje – laukiamiausios literatūrinės premjeros ir susitikimai su užsienio autoriais

Knygų mugėje – laukiamiausios literatūrinės premjeros ir susitikimai su užsienio autoriais

Tradiciškai Vilniuje vasario pabaigoje vyksianti didžiausia ir svarbiausia knygų mugė Baltijos šalyse vėl pasiūlys didžiulę kultūrinę programą bei pakvies susitikti su autoriais, susipažinti su šiuolaikiniais užsienio ir lietuvių kūrėjais, leidyklų naujienomis. Lankytojų dėmesį kaustys ilgai laukti susitikimai su keliasdešimt užsienio svečių, knygos meno žmonių. Lietuvos autoriai kvies į naujausių leidinių premjeras ir diskusijas.

Muzikiniuose pusryčiuose – audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ kūrinys „Aš Jus visus“

Muzikiniuose pusryčiuose – audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“ kūrinys „Aš Jus visus“

Šeštąjį gimtadieni švenčianti reiškiniu tarpdisciplininių menų pasaulyje tapusi audiovizualinės poezijos grupė „Avaspo“ ir toliau stebina netikėtais užmojais. Šįkart projektas pristato kūrinį „Aš Jus Visus“ iš šiemet pasirodžiusio trečiojo albumo „Kraujuojantis Okeanas“ .