Search Results for: "fotoaparatas"

Pinhole – fotoaparatas

Pinhole – fotoaparatas, sukurtas Jūsų rankomis (Video)

Pinhole sąvoka dabar tokia populiari, kaip ir vintažas, o degtukų dėžutė, virtusi į juostinį fotoaparatą, slepiasi ne vieno praeivio rankinėje. Pinhole dėka kiekviena fotojuosta gali tapti unikali, fiksuojant vaizdą negali matyti, ką tiksliai fotografuoji, o aplinkos trikdžiai dažnai sukuria netikėtus efektus bei spalvas.

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Jei kada nors žiūrėjote į save nuotraukoje, ir matomas vaizdas privertė susigūžti, vadinasi, puikai žinote, kad fotoaparatas, kaip ir veidrodis, niekada nemeluoja.

Taigi, kai esate visuomenės dėmesio centre, ir papracai seka fotoobjektyvais kiekvieną Jūsų žingsnį, būtina ne tik elgtis padoriai, bet ir išmanyti, kaip įvairiomis aplinkybėmis padarytose nuotraukose visada atrodyti geriau. Ir vargu ar kas žino šias gudrybes geriau nei čekų kilmės JAV multimilijonierė Ivana Trump, viena iš labiausiai fotografuojamų pasaulio moterų.
Štai jos patarimai:
KAIP ELEGANTIŠKAI IŠLIPTI IŠ AUTOMOBILIO
Išlipančios iš automobilio sijonuotos moterys yra vienas mėgstamiausių paparacių vaizdų, nes ne tik atskleidžia fotografuojamo asmens elegantiškumą, bet ir teikia daug galimybių užfiksuoti juokingą kadrą… Pavojingiausia tokiose situacijose – iškeliant kojas nevalingai pademonstruoti pasauliui savo apatinius rūbelius. Svarbiausia, išlipant iš automobilio, stenkitės nepakelti kelių aukščiau strėnų, ir, prieš atidarant duris, būkite prie jų kiek įmanoma arčiau. Išlipant iškart tieskite kūną – taip atrodysite oriau.
ŽIŪRĖKITE Į OBJEKTYVĄ PER PETĮ
Tokia poza beveik garantuoja gerą kadrą, nes atrodo natūrali ir nesurežisuota, be to, žaisminga. Kita priežastis –žiūrint per petį, fotokamera užfiksuos tik tris ketvirčius Jūsų veido, ir jis nuotraukoje atrodys siauresnis. Net kai nežiūrite į fotografą pro petį, galite išgauti tą patį efekltą, lengvai pasukdama galvą į dešinę ar į kairę. Žiūrint tiesiai į kamerą, veidas nuotraukoje atrodys apvalesnis.
KODĖL REIKIA SUKRYŽIUOTI KOJAS
Nuotraukoje sukryžiuotos kojos tiesiog siaurina strėnas (užpakalį). Taip pat patartina viršutinės kojos pėdą nulenkti žemyn, nes tai sukelia įspūdį, kad koja yra keliais centimetrais ilgesnė – jokia pasaulio moteris tikrai neužpyktų, jei jos kojos būtų dar ilgesnės. Tačiau kas kita sukryžiuotos ant krūtinės rankos – jos įrėmina viršutinę Jūsų kūno dalį ir sukelia griežtą bei atstumiantį įspūdį. Taip pat neleiskite rankoms kadaruoti šalia šonų, nes atrodys, kad jaučiatės nepatogiai. Geriausia rankomis į ką nors atsiremti – tokia poza rodo, kad Jūsų atsipalaidavusi ir turite gerą laiką.
KAIP SEDĖTI
Jei būsite fotografuojama sėdinti, verčiau sėskite ant sofos ar minkštasuolio ranktūrio, nei ant pačio baldo. Tai padarys Jūsų sedėseną tiesesne, be to, Jūsų kojos nebus priplotos prie sofos (o tuo pačiu, ir nebus pastorintos). Be to, patartina nuo fotoaparato kiek nusisukti, nes sukelia liekninantį efektą, ir atrodysite plonesnė, nei sėdinti tiesiai prieš objektyvą.
APŠVIETIMAS
Venkite aplinkos, kuri verčia Jus prisimerkti. Jei saulė spigina Jums tiesiai į akis, paprašykite fotografo pereiti į kitą vietą. Be to, saulės šviesa neišvengiamai sukurs šešėlius ant Jūsų veido, tad geriausia stovėti atvirame šešėlyje, pavyzdžiui, po medžiu. Profesionalus fotografų apšvietimas balina spalvas, todėl, fotografuojantis su tokio tipo apšvietimu (pavyzdžiui, atelje) patarinta naudoti tamsesnį makiažą, nes su šviesiais tonais atrodysite kaip Adamsų šeimynėlės narė. Tačiau, jei Jūsų maskara yra pernelyg tamsi, akys nuotraukoje atrodys mažesnės nei iš tiesų yra. Ir nesusigundykite užsidėti daugiau makiažo, nei priklauso, nes nuotraukose bet koks veidas visada atrodo labiau kaip kaukė.
Netiesa, kad negalima fotografuotis, kai objektyvas atsuktas į šviesą. Iš tiesų, nėra geresnio būdo paslėpti savo veido bruožų trūkumus, kaip atsistoti nugara į šviesos šaltinį. Be to, blykstė visada išryškina raukšles bei pabrėžia veido raudonį. Geriausia fotografuotis atvirame ore, per saulėlydį arba saulėtekį, tada apšvietimas būna „minkščiausias“.
KAIP ŠYPSOTIS
Visada šypsokitės – rimtu veidu atrodysite įsitempusi ar prisisėmusi vandens į burną. Tačiau dirbtinė šypsena yra dar blogiau – ji visada akivaizdžiai nenatūrali. Geriausias būdas išgauti tinkamą šypseną – įsivaizduoti, kad fotografas yra Jūsų geriausias draugas. Galvokite apie kažką malonaus, bet būkite atsargi, neperlenkite lazdos – pernelyg plati šypsena išryškins raukšles apie akis.
PAREMKITE VEIDĄ RANKA
Taip Jūs automatiškai atrodysite atsipalaidavusi. Galva neabejotinai bus palenkta į vieną pusę, ir taip atrodysite prieinama bei gundanti. Galų gale, tokia poza tinka ir kalbantis su mielu draugu… Flirtuokite su kamera, o jei fotografas Jums patrauklus – flirtuokite ir su juo – tik, aišku, įsitikinusi, kad šalia nėra Jūsų vyro ar draugo…
KAIP LAIKYTI GALVĄ
Truputį pakeltas smakras sumažina dvigubą pagurklį ir vizualiai mažina nosies dydį. Palenktus galvą žemyn, ant Jūsų veido atsiras tamsių šešėlių, todėl tikrai yra daugiau priežasčių fotografuojantis laikyti galvą iškelta. Yra nedidelė gudrybė, kaip suteikti savo burnai ir žemesniajai veido daliai geresnę formą – prispauskite liežuvį prie vidinės viršutinių dantų pusės. Keistai jausmas, sutinku, tačiau jis tikrai duoda gerus rezultatus.
Ilgaveidžiams geriau žvelgti į objektyvą šiek tiek pakėlus smakrą aukščiau. Tačiau plačių šnervių ir mėsingos nosies savininkams verčiau žvelgti į objektyvą iš padilbų.
APRANGA
Pagrindinė taisyklė – nesifotografuoti fone, kurio spalva sutampa su Jūsų aprangos spalva. Antra, balti vyriški marškiniai niekada neatrodo tvarkingai nuotraukose – ji išskaido žmogaus figūros kontūrus, o vaizdajuostėje išbalansuoja kitas baltas spalvas. Dar blogiau nei balti marškiniai – žali arba violetiniai: jie suteikia veidui nenatūralų atspalvį ir iškraipo veido bruožus. Geriausiai šiuolaikinių fotoaparatų matricos perteikia mėlyną spalvą.
FIGŪRA
Nuotraukos centre esantis asmuo visada atrodys storesni, nei stovintys jam iš šonų.
KO NEREIKIA DARYTI:
Nevalgykite ir nesišypsokite tuo pačiu metu. Taip visada atrodysite įsitempusi, ir šypsena atrodys dirbtinė. Verčiau užsidenkite burną ranka, nes kramtantis žmogus bet kuriuo atveju nuotraukose atrodo juokingai.
Nesifotografuokite atviroje saulėje. Būsite priversta prisimerkti, ir ant veido atsiras šešėlių.
Nepūskite lūpyčių ir atvirai nerodykite nepasitenkinimo, kai šalia yra fotografas. Fotoaparatas yra negailestingas užverstoms akims ar piktoms veido išraiškoms.
Kai kurie fotografai mano, kad vienos akies mirktelėjimas atrodo seksualiai, tačiau momentinėse nuotraukose to užfiskuoti praktiškai neįmanoma – visada atrodysite kaip tinginė ar prisigėrusi alkoholio. Pataupykite mirtelėjimus tiems, kuriems išties norite tai padaryti.
Vienintelis žmogus, kuriam leidžiama pamatyti visus Jūsų dantis, yra stomatologas. Šypsotis atvira burna yra gerai, tačiau niekam nemalonu matyti, kiek Jūs turite plombuotų dantų…

Straipsnį parengė Giedrius Drukteinis
elegancija.eu

Legendinė „Nokia 3310“ grįžta – išankstinių užsakymų kiekis viršija lūkesčius

Legendinė „Nokia 3310“ grįžta – išankstinių užsakymų kiekis viršija lūkesčius

Ekranas, kuris neskyla nukritus nuo stalo, savaitę neišsikraunanti baterija ir visam vakarui įtraukianti „Gyvatėlė“ – mobilusis telefonas „Nokia 3310“ dažnam sukelia nostalgiją. Vasarį pasaulį apskriejus žiniai apie legendinio modelio sugrįžimą į rinką, „Nokia 3310“ vėl mėgavosi populiarumu, o skeptikų prognozės, esą naujasis telefono modelis nebus populiarus, nepasitvirtino – prekybininkai skaičiuoja rekordinius išankstinių užsakymų skaičius.

Menininkė Dalia Stalauskienė: „Jeigu turi kūrybinį užtaisą

Menininkė Dalia Stalauskienė: „Jeigu turi kūrybinį užtaisą, išraiška pati tave susiranda“

Užaugusi Žemaitijoje, gyvenanti Aukštaitijoje kūrėja Dalia Stalauskienė su savimi fotoaparatą pasiima kasdien, kaip namų raktus. Ramaus būdo mažakalbė žemaitė dėl gero kadro nešoka nei į ugnį, nei į vandenį, nes viską, kas gražu, pamato šalia savęs, tvirtai stovėdama ant žemės.

Originalių formų fotoaparatai

Originalių formų fotoaparatai

Dabar įprasta, kad fotoaparatai būtų dviejų formų. Viena jų – kompaktinė, dar vadinama „muiline“ – tai nedidelė dėžutė, mažesnė už išmanųjį telefoną, tik storesnė. Jos šone arba viduryje – nedidelis objektyvas, ant viršaus fotografavimo mygtukas, kitoje pusėje – nedidelis ekranėlis nuotraukoms peržiūrėti ir dar kokie 5-7 mygtukai valdymui ir nustatymams. Viskas, labai paprasta forma. Antroji – įprastinė veidrodiniams skaitmeniniams fotoaparatams – išlenktas šonas tvirtesniam paėmimui rankoje, per vidurį didelis objektyvas, išvažiuojantis 5-15 centimetrų į priekį, ant viršaus iššokanti blykstė arba vieta normaliai blykstei prijungti. Kitoje pusėje – ekranas ir keletas mygtukų. Tai standartinė šiuolaikinių fotoaparatų forma. Atrodo, kad šioje vietoje turėtume dėti tašką, nes nebėra ką ir aptarinėti, bet… Rinkoje yra dar ne vienas fotoaparatas, kurio forma neatitinka nusakytųjų. Kokie tai fotoaparatai ir kam jie naudojami?

Vasaros pramogos Lietuvoje: TOP 5 baidarių maršrutai šeimoms

Vasaros pramogos Lietuvoje: TOP 5 baidarių maršrutai šeimoms, įmonėms ir ekstremalams

Vandens turizmo pramogos pastaraisiais metais įgauna vis didesnį pagreitį – baidarių nuomotojų teigimu, iki birželio vidurio sulaukiama apie 60-70 proc. rezervacijų visiems vasaros savaitgaliams. Dar neapsisprendusiems, kurią Lietuvos upę pasirinkti baidarių žygiui, pravers ekspertų patarimai apie tinkamiausius vandens maršrutus.

Fotografija – mada ar bendravimo standartas?

Fotografija – mada ar bendravimo standartas?

Noras išreikšti save lydėjo žmoniją visą jos gyvavimo raidą. Nuo piešinių urvuose iki šių dienų mums svarbu fiksuoti savo gyvenimo akimirkas, kasdienybę bei išskirtinius įvykius. Šiandien, išplitus išmaniosioms technologijoms, bene dažniausiai naudojama saviraiškos forma tapo fotografija. Ar nuotraukos tampa nauju bendravimo standartu?

6 dalykai

6 dalykai, kurių niekada nedaro patyrę keliautojai

Kelionės – dažniausios atostogų palydovės. Išvykus poilsiauti, norisi rinkti nuotykius ir nerūpestingai jais mėgautis, tačiau ne visada pagalvojame apie smulkmenas, kurios gali apkartinti net ir puikiausią kelionę. Tad ko niekada nedaro patyrę keliautojai?

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Kaip kelionėms sugrąžinti pirmo karto jausmą?

Lietuvos turizmo departamentas skelbia, kad lietuviai keliauja vis dažniau, tačiau pastebimas ir savotiškas „atsivalgymas“ kelionėmis, kuomet daug kas jau matyta, išbandyta, o patirti pirmo karto jaudulį darosi vis sunkiau. Dėl kokių priežasčių net ir puikiausiai suorganizuotos kelionės gali tiesiog nedžiuginti ir kaip nuo to apsisaugoti, pasakoja daug metų su klientais tiesiogiai bendraujantis kelionių konsultantas Andrius Paulionis.

Tarptautiniame spaudos fotografų festivalyje apdovanoti geriausieji

Tarptautiniame spaudos fotografų festivalyje apdovanoti geriausieji

Spalio 25-osios vakarą, Vilniaus universiteto „Teatro salėje“ vykusiuose jau 8-uosiuose tarptautiniuose spaudos fotografų apdovanojimuose „Vilniaus fotografijos ratas“, kompetetinga vertinimo komisija apdovanojo du geriausių darbų autorius. Pagrindinėje konkurso programoje „Gyvenimo ratas“ apdovanojimą pelnė Arash Khamooshi iš Irano, pristatęs fotografijų seriją „Pasakojimas apie paskutinę akimirką suteiktą malonę“, jam atiteko ir pagrindinis rėmėjų prizas – fotoaparatas „Nikon D4S“, objektyvas ir blykstė. Jaunųjų fotografų konkurse „Namų darbai“ už nuotraukų seriją „Nataša mato“ apdovanojimas atiteko Nastasiai Khrolovich iš Baltarusijos. Ji taip pat gavo ir rėmėjų prizą – fotoaparatą „Nikon COOLPIX A“.