Search Results for: "filmų festivalis"

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kvies pažinti kitus

Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kvies pažinti kitus

Kaip ir kiekvieną rudenį, spalio 7–16 d. Lietuvos didieji ekranai eterį užleis Tarptautiniam vaikų ir jaunimo filmų festivaliui. Šiemet konkursinės programos filmai iš Izraelio, Brazilijos, Prancūzijos, Estijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos ir Rusijos kvies moksleivius pasitikrinti savo ribas, o specialią vaikų ir jaunimo žiuri – rinkti labiausiai patikusius filmus.

Kitą savaitę prasideda korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“

Kitą savaitę prasideda korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“

Balandžio 16–gegužės 3 d. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks garsių korupcinės tematikos filmų festivalis „Drąsus žodis“, kurį „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) organizuoja jau trečią kartą.

9-asis dokumentinių filmų festivalis kvies atpažinti save kitame

9-asis dokumentinių filmų festivalis kvies atpažinti save kitame

Į įprastą filmų žiūrėjimo ritmą kino žiūrovus jau devintus metus grąžins Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF‘12). Rugsėjo 20-30 d. jis įsilies į kino festivalių tirštą rudens sezoną. Festivalio programoje – per 30 rinktinių dokumentinių filmų iš viso pasaulio, susitikimai su jų autoriais, kino meistriškumo dirbtuvės ir specialūs renginiai. Festivalis viešės Vilniaus „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“.

Trumpametražių filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ prasidės rugsėjo 6-ąją

Trumpametražių filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ prasidės rugsėjo 6-ąją

Jau rugsėjo 6-ąją sostinėje prasidėsiančio festivalio konkursinėje programoje – daugiau nei 60 filmų iš viso pasaulio.

Trumpametražių filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS 2012”  kviečia kurti

Trumpametražių filmų festivalis „AŠ+MIESTAS=KINAS 2012” kviečia kurti

Panevėžio kino centras „Garsas“ aštuntą kartą kviečia visus kino meno mylėtojus pažvelgti į miestą pro kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename.
Festivalyje gali dalyvauti visi norintys. Vienas autorius ar autorių grupė gali pateikti vieną filmą. Juos vertins ir į festivalio programą atrinks kompetentinga kino profesionalų komisija. Filmus reikia atsiųsti DVD formate iki rugpjūčio 24 dienos. Geriausių filmų autoriai bus apdovanoti prizais. Dalyvių filmai bus nemokamai parodyti festivalio „AŠ+MIESTAS=KINAS“ renginyje rugsėjo 9 d., sekmadienį.
Koks filmas gali tapti konkurso nugalėtoju? Filmas turėtų trukti ne ilgiau kaip 5 minutes (įskaitant titrus). Vertinant darbus daugiausiai dėmesio bus skiriama filmo idėjos originalumui, filmo meniniam apipavidalinimui bei techninei kokybei.
Nepraleiskite progos dalyvauti konkurse, nes Jūsų laukia neįtikėtinos saviraiškos galimybės!

Startuoja pirmasis mokslo populiarinimo filmų festivalis  „Eureka“

Startuoja pirmasis mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“

Viešoji įstaiga „Kino pavasaris“ pristato pirmąjį mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalį „Eureka“ 2012. Jis skirtas mokiniams, studentams, pedagogams, mokslininkams bei visiems mokslu besidomintiems žmonėms.

Kovo 19 – 23 dienomis vyksiantis festivalis kviečia visus aktyvius, smalsius, imlius bei žingeidžius žmones, besidominčius kinu bei mokslinėmis naujovėmis. Šiemet „Eurekos“ programoje – net 10 puikių filmų, iš kurių 4 dokumentiniai bei 6 mokslinės fantastikos filmai. Festivaliui pasibaigus, kovo 23 dieną, 14 valandą kviesime į diskusijas seminare „Mokslas kine – tikrovė ir fikcija“, kuris įvyks Lietuvos mokslų akademijoje.

Kinas – tai ne tik puiki galimybė pabėgti nuo kasdienybės, atsipalaiduoti ir trumpam pasinerti į magišką pasaulį. „Eurekos“ tikslas populiarinti mokslą visuomenėje, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą. Todėl projektas pasiūlys įkvepiančius ir informuojančius filmus, kurie skatina domėtis žmonijos ateitimi, mokslo inovacijomis bei kelti klausimus apie jų bręstančias galimybes ir gresiančius pavojus.

„Eurekos“ mokslinės fantastikos filmai analizuos kintančios visuomenės pavidalus naujų technologijų ir galimybių akivaizdoje, kvies giliau pažvelgti į klonavimo galimybes ir problemas, amžinos jaunystės, nemirtingumo recepto paieškas ir jų pasekmes, dirbtinio intelekto iššūkius. Dokumentinėje festivalio programoje – globalinio atšilimo problemos, progreso keliamos grėsmės mūsų civilizacijai hipotezės, tabako industrijos paslaptys ir jautrūs eutanazijos klausimai.

Daugiau informacijos apie „Eurekos“ programą ir repertuarą rasite atsidarę nuorodą: http://kinopavasaris.lt/eureka

Įėjimas į visus seansus yra nemokamas, tačiau į juos būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba internetu www.kinopavasaris.lt/registracija.

Registruotis galima iki kovo 10 dienos.

Visos filmų peržiūros vyks kino teatre Forum Cinemas Vingis, Vilniuje.

Mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“ organizuojamas įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas”, kuris yra finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Projekto partneriai: Lietuvos mokslo akademija ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ pasitinka pavasarį

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ pasitinka pavasarį

Nebyli kino estetika, spalvos ir garsai, priverčiantys žiūrovus juoktis, poetiška komedija, pati lėčiausia kino istorijoje persekiojimo scena – visi šie apibūdinimai skirti režisierių trijulės iš Belgijos filmui „Fėja“, kuris pirmąją pavasario dieną atidarys septintąjį Tarptautinį moterų filmų festivalį „Šeršėliafam“.

7 moterų filmų festivalis ištikimas prancūziškam šarmui ir netikėtumams

7 moterų filmų festivalis ištikimas prancūziškam šarmui ir netikėtumams

Kovo 1–17 d. jau septintus metus iš eilės į kino sales aštuoniuose Lietuvos miestuose kvies Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, šiemet pristatatantis apie dešimtį programų ir specialių seansų, kuriose pamatysime naujus ar naujai atrastus filmus net iš penkiolikos šalių.
„Kiekvienais metais festivalis turtėja vis įdomesniais filmais, kuriais du džiaugsmu dalinamės su mūsų žiūrovais. Liekame ištikimi prancūziškam moteriškam žavesiui, kuris atsispindės tiek pagrindinėje programoje, tiek specialiose programose. Tačiau, kaip visuomet, ruošiame ir staigmenų. Viena jų – neatrastas skandinavų kino lobis“, – intriguoja viena iš festivalio organizatorių Greta Akcijonaitė.

Pagrindinėje programoje puikuojasi filmai, kurių tarpe rasime lietuviams jau pažįstamas ir naujas režisierių pavardes. Festivalį pradės iš komiškų juostų „Ledkalnis” ir „Rumba” žinomos belgų trijulės naujas, nebyliojo kino estetikoje sukurtas filmas „Fėja”. Festivalį papuoš tokių režisierių kaip Isabelle Czajka, Malgorzata Szumowska, Naomi Kawase, Mia Hansen-Love pavardės.
Festivalis šiemet pakvies iš arčiau pažinti Lotynų Amerikos moteris. Šioje programoje – net dešimt 2002 – 2010 m. filmų, įvairiais rakursais nužvelgiančių moters gyvenimo peripetijas. Festivalis džiugins specialiais seansais, kuriuose pamatysime du ryškius ir drąsius eksperimentus. Talentingos ir žavingos prancūzų aktorės Catherine Deneuve gerbėjai galės mėgautis net devyniais retrospektyviniais filmais, kurių tarpe ir ją išgarsinęs Luiso Buñuelio filmas „Dienos gražuolė”. Festivalis pagerbs ir lietuvių aktorę Gabiją Jaraminaitę – Ryškuvienę. Jos portretą piešiančioje programoje bus galima pamatyti ryškiausius jos vaidmenis keturiuose skirtingų laikotarpių filmuose. Festivalis pakvies ir į lietuviško filmo premjerą.
Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai šiemet atkeliavo iš tokių šalių, kaip Prancūzija, Belgija, Danija, Kanada, Airija, Ispanija, Japonija, Argentina, Venesuela, Meksika, Urugvajus, Slovakija ir, žinoma, Lietuva.
Festivalio metu bus pristatyta festivalio konkursinė programa. Žiūrovams bus parodyti 4 atrinkti filmai. Festivalio žiuri, kurią sudaro režisierius Donatas Ulvydas, aktorius Dainius Gavenonis ir reklamos specialistas Tomas Bartninkas, išrinks geriausiąjį darbą, kuriam bus įteiktas piniginis ir specialus festivalio prizas.
Festivalio naujovė – metų kino moters rinkimai, kuriuose sudalyvauti galės ir žiūrovai. Nugalėtojai bus įteiktas juvelyrinis dirbinys – „Kino fėjos” sege.

“Šeršėliafam” šiemet gausus ne tik filmais, bet ir renginiais. Festivalis kvies į moterų pokerio turnyrą, slam poezijos vakarą, šurmulingą ir originalų “Šeršėliafam” turgelį, Aisčio Mickevičiaus kvepalų pristatymus.
„Kiekvienais metais festivalis apima vis daugiau veiklų, kurių visuma sukuria šventę, tačiau prioritetu išlieka kinas, kuris skirtas ne tik moterims, – jis yra skirtas visiems kino mėgėjams, kurie vertina talentingų režisierių sukurtus darbus“, – sako G. Akcijonaitė.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ kovo 1–11 d. vyks Vilniuje kino teatruose “Pasaka” ir “Skalvija”. Festivalis taip pat atkeliaus į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę, Druskininkus, Palangą ir Nidą.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis:  „Jau turime savo žiūrovą“

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: „Jau turime savo žiūrovą“

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) vėl visus kviečia į kino teatrų sales pažiūrėti vertų dėmesio dokumentinių filmų. Per 30 filmų dokumentinio kino gerbėjams. Tokia beveik dvi savaites truksianti vakarienė siūloma visiems dokumentinio kino gurmanams. Vakarienės pavadinimas – Vilniaus dokumentinių filmų festivalis(VDFF), kuris sostinę džiugins kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“.

8 kartą vyksiantis VDFF šiemet jau turi ištikimų gerbėjų ratą, kuris dar neprasidėjus festivaliui jau perka išankstinius bilietus ar abonentus. „Susidomėjimą dokumentiniu kinu rodo ir pirmą kartą „skavijoje“ matomas toks gausus žurnalistų būrys“, – džiaugėsi kino teatro direktorė ir viena iš festivalio programos sudarytoja Vilma Levickaitė.

Tad kas vyks festivalyje ir kaip nepasimesti filmų gausoje? Kaip ir kiekvienais metais, festivalis sudarytas iš pagrindinės programos, specialiosios programų, vieno autoriaus kūrybos pristatymo, konkursinės programos darbų ir meistriškumo dirbtuvių.

Visus festivalio filmus jungs bendras apsektas – Žmogus ir šūkis „Mes esame dokumentika“, kuris ragins globaliai pasižiūrėti į dokumentinį kiną ir įsitikinti, kad mes visi esame dokumentinio kino kūrėjai ir herojai. Pradedam nuo pradžių:

Pagrindinėje festivalio programoje bus pasakojamos 9 kino istorijos, taip pat istorija apie vieną iškiliausių mados metraščių figūrų – Yves Saint Laurent‘ą („Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė“, 2010), du dešimtmečius dokumentinio kino kūrėjos Jennifer Fox su kamera stebėtą didįjį Tibeto mokytoją Namkhai Norbu Rinpochę („Mano reinkarnacija“, 2010 m.), beveik du dešimtmečius filmuotą Katką, bandančią atsikratyti priklausomybės nuo narkotikų („Katka“, 2010), Indonezijos šeimos trijų kartų gyvenimą globalizacijos akivaizdoje („Tarp žvaigždžių“ 2010), muzikos galią atskleidžiančią „Kinšasos simfoniją“ („Kinshasa Symphony“, 2010), pelniusią daugiausiai publikos simpatijų prizų festivaliuose, amerikietiškojo „maišymosi katilo“ (melting pot) metaforą – „Bokso salę“ („Boxing Gym“, 2010).
Filmas „Labanakt niekam“ („Goodnight Nobody“, 2010) pasakos skirtinguose žemynuose gyvenančių herojų, siejamų „negalios“ užmigti, istorijas, o gruzinų kilmės režisierė Nino Kirtadzé ragins prisiminti žmogišką ir politinę Gruzijos dramą („Šis tas apie Gruziją“, 2010). Rizikingu eksperimentu pavadintas „Gyvenimas per vieną dieną” („Life in a Day“, 2011) vers susimąstyti apie kitokias formas įgyjantį dokumentinį kiną. „Gyvenimas per vieną dieną“– tai bendras „Youtube” vartotojų darbas, nufilmuotas per vieną dieną – 2010-ųjų liepos 24-ąją ir sumontuotas iš 80 tūkst. atsiųstų įrašų.
Specialioji festivalio programa šiemet vadinsis „(Ne)realybės dokumentika“. Pasak V.Levickaitės, programos temą jai padiktavo Amsterdamo dokumentinių filmų festivaluje pamatytas : Bente Milton filmas apie virtualų pasaulį „Mano avataras ir aš“, 2010. „Iš pradžių galvojau atrinkti tik filmus, susijusius su virtualia relybe, bet vėliau visgi šias ribas praplėčiau“, – teigė V.Levickaitė. Programą sudarys 5 filmai, iš kurių turbūt daugelį intriguoja JAV režisieriaus Morgano Spurlocko filmas, kurio pavadinimas pasako viską už save – „Geriausiai parduotas filmas“.

Konkursinėje Baltijos šalių dokumentinių filmų programoje varžysis po 4 filmus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Kam atiteks prizai už geriausią Baltijos šalių dokumentinį filmą, spalio 1 d. per VDFF uždarymą paskelbs tarptautinė žiuri, vadovaujama kino kritiko ir eksperto Tue Steeno Müllerio iš Danijos. Lietuvai atstovaus Evaldo Janso ir Audriaus Kuprevičiaus filmas „Laisvė kurti“, Aloyzo Jančoro sukurtas profesoriaus Sauliaus Sondeckio kino portretas „Mocarto obuoliai“, jauno režisieriaus Mindaugo Survilos premjerinis dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“ ir A. Stonio praėjusių metų filmas „Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim“. Tad lietuvių darbus pamatyti išties įdomu, nors keletą iš jų turbūt dauguma jau matė, o kad A.Stonys yra vienas iš VDFF programos sudarytojų nereiškia, kad kvepia korupcija, nes kam atiteks prizai už geriausią darbą, nuspręs tarptautinė žiuri, vadovaujama danų kino kritiko ir eksperto Tue Steen Muellerio.

Šių metų VDFF retrospektyva bus skirta bulgarų režisieriui Andrejui Paunovui, žiūrovams bus parodyti visi jo sukurti filmai. Šį jauną režisierių pasiūle vienas iš A.Stonys, kuris išsigynė, kad nors ir labai norėjo, kad A.Paunovo darbai būtų rodomi VDFF, tai buvo kolektyvinis organizatorių sprendimas.

Meistriškumo kursai surengti bendradarbiaujant su „MEDIA Desk Lietuva“. Besidomintiems eksperimentinio kino istorija, režisierius Pipas Chodorovas rugsėjo 28 d. 13 val. skaitys paskaitą „Laiko ir erdvės architektai“, o konkursinės programos žiuri pirmininkas Tue Steenas Mülleris rugsėjo 30 d. ves jauniems kino prodiuseriams skirtas meistriškumo dirbtuves apie dokumentinio kino finansavimą. Žiuri narė, prodiuserė ir dokumentinių filmų agentė Irena Taskovski spalio 1 d. pristatys dokumentikos ir arthauzinio kino platinimo dirbtuves.

Žinoma, bus neapsieta be prizų, nes 13 tūkst. litų prizinį fondą konkurso laureatams skyrė Kazickų šeimos fondas, ištikimai mecenuojantis VDFF konkursą. Kaip teigė festivakio organizatoriai, Kazickai dar neik karto nebuvo apsilankę festivalyje, tačiau jiems nuolat siunčiami nugalėtojų flmai ir informacija. Tad tereikia džiaugtis, kad dokumentinis kinas sulaukia ir privačių rėmėjų lėšų.
Norėtume išskirti VDFF atidarymo ir uždarymo filmus: tai A. Stonio režisuotas pirmasis Latvijos ir Gruzijos finansuotas bendros gamybos filmas, sukurtas Gruzijoje „Raminas“. „Šiam filmui reikalingos lėšos buvo gautas iš Latvijos ir Gruzijos. Lietuvos net neprašėme, nes gautų pinigų ir taip pakako“, – teigė A. Stonys. Kitas verta dėmesio darbas – režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“, pasakojantis apie daugiau nei 20 metų Budos miške netoli buvusio Karijotiškių sąvartyno gyvenančius žmones.

O pabaigai, reikia pasidžiaugti, kad dokumentinis kinas vis daliau pripažįstmas ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. „Štai šių metų Venecijos kino festivalį atidarė ne tik vaidybinė, bet ir dokumentinė kino juosta, o Maskvos kino festivalyje atsirado dokumentinių filmų programa“, – teigė Stonys. O VDFF organizatorė Sonata Žalneravičiūtė pasidžiaugė, kad mūsų žiūrovų nebereikia įtikinėti, kad dokumentinis kinas – tai ne vien apie miškuose bėgiojančius žvėriukus.

Tad tikrai, kada paskutinį kartą žiūrėjote dokumentinį filma? Jei atsakymas – seniai, subėkit pirkti bilietų į VDFF ir susimatysime tenai.

Seksualinių mažumų filmų festivalis startuos šią savaitę

Seksualinių mažumų filmų festivalis startuos šią savaitę

Pirmasis LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) filmų festivalis „Kitoks kinas“ rugpjūčio 24 d. prasidės autobiografine juosta „Aš įamžinau savo meilę“ („I shot my love“, Vokietija, 2009), kurioje
gvildenama ne tik homoseksualumo, bet ir tautiškumo, patriotiškumo problematika.