Search Results for: "etiketės"

Komisų aukso amžius – kodėl originalūs drabužiai laimi prieš garsias etiketes?

Komisų aukso amžius – kodėl originalūs drabužiai laimi prieš garsias etiketes?

Pasakojama, jog pirmieji butikai ir komisai atsirado pirmojo pasaulinio karo metu, kuomet karininkų žmonos neturėdamos galimybių įsigyti kojinių ir suknelių, jas viena su kita, pradėjo mainyti bibliotekose ir maisto prekių parduotuvėse. Dabar – butikai ir komisai laikomi tikrais lobynais, kuriuose ne tik galima surasti vienetinių daiktų, išgirsti drabužių istoriją, bet įsigyt vardinių puošmenų iš viso pasaulio. Vilniaus butikai – ne išimtis. Senamiesčio gatvėse jie tiesiog vilioja užsukti. Tad kodėl gi verta apsilankyti ir pirkti būtent čia?

Juokingos ir netikėtos drabužių etiketės (foto)

Juokingos ir netikėtos drabužių etiketės (foto)

Ar visada pasidomite, kaip prižiūrėti savo drabužius? Ne? Tuomet nenustebkite, kai galbūt ant jau seniai dėvimų džinsų etiketės rasite patarimą visuomet nusipalauti savo sėdimąją, o XL dydžio marškinėliai siūlys pasimatuoti mažesnius, nes…tiesiog būtų juokinga. Žiūrime nuotraukas ir nuo šiol visada skaitome drabužių etiketes!

Ignalina kratosi radiacijos lopšio etiketės

Ignalina kratosi radiacijos lopšio etiketės

Ignalinos Atominės Elektrinės (IAE) šešėlis, krintantis ant kaimyninio miesto Ignalinos, ilgus metus turėjo įtakos turistų srautams. Černobylio tragedija žmonių galvose pasėjo, o nesena avarija Japonijos Fukušima Daiči atominėje elektrinėje sustiprino sunkiai išgyvenamus stereotipus: atominė – tai radiacija ir mutacijos. Per 50 kilometrų nuo IAE nutolęs kurortas, šiemet švenčiantis savo 145-metį, tebekovoja su nepagrįstomis turistų baimėmis.

Pasidaryk pats: originalios etiketės (Foto)

Pasidaryk pats: originalios etiketės (Foto)

Ar niekada nepajutote, jog supakavus dovaną, siuntinuką ar lauktuvių ryšulėlį, kažko trūksta? Mūsų viešnia Akvilina siūlo uždėti paskutinį „akordą“ – originalias etiketes!

Psichologo patarimai. Negaliu atsikratyti melagės etiketės

Psichologo patarimai. Negaliu atsikratyti melagės etiketės

Sveiki, esu dvidešimtmetė mergina, kuri savo gyvenime turi daugybę problemų. Jų pati viena niekaip negaliu išspręsti ir noriu kažkieno patarimo. Jau daugelį metų gyvenu su viena problema, kuri man trukdo ramiai egzistuoti… Ir netgi turėti šeimą. Prieš kelis metus savo artimam žmogui pamelavau ir nesugebėjau pasakyti tiesos, kurią jis sužinojo ne iš manęs. Nuo tos dienos jis manimi nepasitiki ir galvoja, kad visą tą laiką aš jam meluoju. Jis galvoja, kad aš nesuvokiu, ką reiškia tiesos pasakymas santykiuose ir išvis, ką reiškia pasitikėjimas ir atsivėrimas kitam. Padėkit man išpręsti šią problemą. Labai prašau. Karina

Ekspertai: etiketės „Be E“ ne visada rodo tiesą

Ekspertai: etiketės „Be E“ ne visada rodo tiesą

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo tikslinius patikrinimus dėl maisto produktų, kurių etiketėse žymima „Be E“, „Be jokių E“, „Be konservantų“, „Be sintetinių dažiklių“ ir kt. įvertinimo. Pirmojo patikrinimo etapo metu viso buvo ištirtas 91 mėginys. Juose atlikus 159 tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad keturi mėginiai neatitiko gamintojų deklaruojamų ženklinimo etiketėje rodiklių.

„Buvo patikrintos gamybos ir prekybos įmonės ir, remiantis rizikos analize, atrinkti mėginiai laboratoriniam ištyrimui, kad įsitikintume, ar gamintojai teisingai deklaruoja rodiklius ženklinimo etiketėje ir ar neklaidina vartotojų, deklaruodami, jog produktai išskirtiniai, t. y. be „E““, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotas Zenonas Stanevičius.

Iš gamybos įmonių ir prekybos buvo tyrimams paimti mėsos ir paukštienos gaminių ir pusgaminių, miltinių gaminių, prieskonių, majonezų, padažų, kečupo, gaiviųjų gėrimų ir nektarai, fermentinio sūrio ir jo gaminių, pieno ir pieno gaminių, varškės, varškės gaminių mėginiai.

Pasak Z.Stanevičiaus, akcijos tikslas buvo įsitikinti, ar gamintojai laikosi sąžiningos gamybos principo. Produktuose buvo tirti šie rodikliai: natrio glutamatas, fosfatai, nitritai, benzoatai, sorbatai, saldikliai – acesulfamas, aspartamas, sacharinas, dažiklis E120, Sudano, Para Red dažai ir kt.

Laboratorinių tyrimų duomenimis nustatyta, kad keturiais atvejais gamintojai klaidino vartotoją, ženklinimo etiketėje nenurodydami, kad gamybos metu naudoti maisto priedai. Nors gamintojas deklaruoja, kad nitritų nedėta UAB „Mažeikių mėsinė“ aukščiausios rūšies virtoje dešroje rasta 21,9 mg/kg nitritų. UAB „Vilniaus duona“ „Tradicinis pjautinis batonas“ rasta 238,4±21 mg/kg kalio sorbato, nors gamintojas deklaruoja, kad jo nedėta. Taip pat UAB „Klaipėdos mėsinė“ aukščiausios rūšies virtose dešrelėse „Favorit“ „Be E“ rasta nitritų (15,09 mg/kg) ir aukščiausios rūšies virtoje dešroje vaikams „Be E“ „Žymenų“ rasta nitritų (17, 48 mg/kg).

Pažymėtina, kad nustatyti nitritų kiekiai minėtuose produktuose neviršija leistinų Lietuvos higienos normos HN 53:2010 kiekių, tačiau neatitinka ženklinime deklaruojamų išskirtinių produktų savybių.

Vertinant mėginių tyrimų rezultatus buvo vadovaujamasi Lietuvos higienos norma HN 53:2010 „Leidžiami vartoti maisto priedai“ reikalavimais bei Europos maisto saugos tarnybos (EMST) ir kitų mokslinių institucijų pateiktais moksliniais duomenimis.

„Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute išanalizavę atlikto tyrimo rezultatus, galime daryti prielaidą, kad gamintojai, stengdamiesi pritraukti vartotoją ir norėdami suteikti produktui išskirtinių savybių, ženklinimo etiketėje nurodo, kad produktas „Be E“, „Jokių „E“, „Be dirbtinių dažiklių“ ir kt. Gamybos metu jei ir nenaudoja gryno nitrito, kuris žymimas E250, tačiau į mėsos gaminių sudėtį deda įvairias žaliavas – tropinių trešnių miltelius, arbatos Kombucha skonio ekstraktą ir kita, kurie yra būtent nitritų šaltinis. Vartotojui nesvarbu, kokiu būdu maisto priedas pateko, ar tiesiogiai įdėtas, ar su žaliavomis, kad ir natūralios kilmės. Svarbu suteikti teisingą informaciją ir sudaryti galimybę pačiam vartotojui pasirinkti, kokį produktą pirkti“, – komentavo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Gediminas Pridotkas.

Atsižvelgus į atlikto tyrimo rezultatus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė teikti rinkai bei įpareigojo gamintojus surinkti iš rinkos UAB „Mažeikių mėsinė“ aukščiausios rūšies virtą dešrą, UAB „Vilniaus duona“ „Tradicinį pjautinį batoną“, UAB „Klaipėdos mėsinė“ aukščiausios rūšies virtas dešreles „Favorit“ „Be E“ ir aukščiausios rūšies virtą dešrą vaikams „Be E“ „Žymenų“. Taip pat šioms įmonėms skirtos maksimalios baudos pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.

Visos šios įmonės bus įtrauktos į nesąžiningų įmonių sąrašą ir valstybinė kontrolė juose bus atliekama daug dažniau.

Pasak Z.Stanevičiaus tokio pobūdžio patikrinimas nėra vienkartinė akcija, jis bus tęsiamas ir mėginiai atrenkami nuolat, visuomenė informuojama apie rastus vartotojų klaidinimo atvejus.

R. Reynoldsas nori atsikratyti vakarėlio liūto etiketės

R. Reynoldsas nori atsikratyti vakarėlio liūto etiketės

Holivudo aktorius Ryanas Reynoldsas skundžiasi, jog po vaidmens filme „Van Vailderio vakarėlis“ – net ir tapus šeimos vyru, jam niekaip nepavyksta atsikratyti vakarėlių liūto etiketės.

Holivudo olimpe sparčiai kylantis ir šiuo metu sausakimša darbotvarke besidžiaugiantis aktorius Ryanas Reynoldsas, 2008 metais vedė kolegę gražuolę aktorę Scarlett Johansson. Tačiau R. Reynoldsas teigia, jog tai neįtikino jo gerbėjų į jį žiūrėti rimčiau.

Aktorius juokais skundžiasi, jog žmonės iki šiol tiki, kad jis yra pašėlęs vakarėlių vyrukas, o ne šeimos žmogus. Toks įvaizdis jam prilipo po vaidmens 2002-ųjų komedijoje „Van Vailderio vakarėlis“. Po filmo Ryanas nuolat sulaukia kvietimų dalyvauti audringose nepažįstamųjų šventėse.

Viename naujausių interviu „GQ“ žurnalui R. Reynoldsas pasakojo: „Tas filmas pavertė mane vakarėlių žmogumi. Iki šiol, vos man įžengus į kokį barą, visi pradeda siūlyti išgerti, kviečia prisėsti prie jų staliukų ir tikisi, kad paversiu jų vakarėlį laukiniu.“

33 metų aktorius tikisi, kad netrukus jo įvaizdis gerbėjų akyse pagaliau pasikeis ne tik dėl sėkmingos santuokos, bet ir rimtų naujųjų vaidmenų. Naujausias R. Reynoldso filmas „Palaidotas gyvas“ iš aktoriaus pareikalavo ne tik vaidybinio talento, bet ir fizinės ištvermės – kone visą filmavimo laiką jam teko praleisti ankštoje dėžėje – klaustrofibiškame trileryje jo herojus pagrobiamas ir gyvas palaidojamas šešios pėdos po žeme.

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Kelias dienas namuose ant virtuvės stalo palaikius maisto produktus ar neplautą lėkštę, jų paviršių netrukus padengs pelėsis. Tai – grybas, tik, nebent specialiai gamintumėte pelėsinį sūrį, jo greičiausiai nevalgysite. Kad apsaugoti maisto produktus nuo per greito gedimo, žmonės jau nuo seno ėmėsi priemonių, stabdančių pelėsių ir sveikatai pavojingų bakterijų dauginimąsi.

Kaip išvengti „riebalų žudikų“?

Kaip išvengti „riebalų žudikų“?

Transriebalai, hidrinti riebalai, riebalai žudikai. Šiuos terminus girdime, skaitome produktų etiketėse, bet ar tikrai žinome, kokie tai riebalai? Kaip atpažinti sveikatai nepalankius produktus ir nepasiklysti parduotuvių lentynose?

Gerieji riebalai – paslauga mūsų kūnui

Gerieji riebalai – paslauga mūsų kūnui

Kelis dešimtmečius žmonės manė, kad riebalai – blogis, kuris užkemša arterijas, kelia cholesterolio lygį kraujyje ir baugina nutukimu. Šiandien ši karinga nuostata slopsta, bet mitybos specialistai pripažįsta, kad žmonės, domėdamiesi sveika mityba, vis dar pasimeta tarp daugybės prieštaringos informacijos.