Search Results for: "eterinis aliejus"

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Spuoguota veido oda ir arbatmedžių aliejus

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Spuoguota veido oda ir arbatmedžių aliejus

Mano veido oda yra problemiška – spuoguota, tačiau labai riebi taip pat nėra. Rytais ir vakarais veidą prausiu gasulo moliu, vietoj kremo naudoju arganų aliejų, o spuogus patepu arbatmadžio aliejumi, dekoratyvinės kosmetikos nenaudoju. Tačiau veido būklė pagerėjo nežymiai (gasulo molį naudoju apie metus, o abu aliejus – apie pusantro mėnesio). Galbūt galėtumėte patarti, kaip spręsti šią problemą? Taip pat esu skaičiusi, jog labai padeda garų vonelės su arbatmedžio aliejumi. Gal galėtumėte trumpai papasakoti kaip jas reikia daryti?

Visa tiesa apie virškinimo sutrikimus

Visa tiesa apie virškinimo sutrikimus

Virškinimo sutrikimai kamuoja kas antrą pasaulio gyventoją. Tačiau apie juos vis dar žinome stebėtinai mažai. Vienas dažniausių pasitaikančių negalavimų – funkcinė dispepsija.

Kuo pasireiškia funkcinė dispepsija?

Ligai būdingi diskomfortą sukeliantys virškinimo sutrikimų simptomai: pilvo maudimas, skausmas, pūtimas, gurguliavimas, rėmuo, tam tikrų maisto produktų netoleravimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, blogas burnos kvapas, pykinimas, vėmimas, raugėjimas.

Kokios yra funkcinės dispepsijos priežastys?

Ligą gali išprovokuoti gausus riebaus, kepto, rūkyto, saldaus, greitai paruošiamo maisto vartojimas, normalaus maitinimosi režimo nepaisymas, alkoholio vartojimas, rūkymas, nejudrumas ir viršsvoris, neatsparumas stresui, nerviniai sutrikimai. Taip pat polinkis sirgti funkcine dispepsija gali būti paveldimas genetiškai.
Funkcinės dispepsijos ir dispepsijos su nustatyta priežastimi (organinės dispepsijos) kilmė skirtinga, todėl jų painioti nederėtų. Organinė dispepsija pasireiškia esant įvairių organų susirgimams – sergant opalige, tulžies pūslės, kasos ir kitomis ligomis. Šiame straipsnyje toliau kalbama išimtinai apie funkcinės dispepsijos gydymą ir prevenciją.

Ką daryti užklupus funkcinei dispepsijai?

Funkcinės dispepsijos gydymas priklauso nuo jos klinikinės išraiškos, sutrikimo pobūdžio bei jaučiamų simptomų. Atsižvelgus į šiuos faktorius, gali būti skiriami skrandžio ir žarnyno motoriką reguliuojantys preparatai, rūgštingumą mažinantys vaistai ar kiti medikamentai.
Jeigu virškinimo negalavimai kartojasi retai, yra trumpalaikiai ir smarkiai nepablogina gyvenimo kokybės, funkcinės dispepsijos simptomus galima malšinti vartojant virškinimą gerinančius augalinius preparatus, pavyzdžiui, pipirmėtes (efektyviai mažina skrandžio rūgštingumą, skausmus, spazmus, pykinimą ir vėmimą), ciberžoles (jose gausu kurkumino, skatinančio virškinimą ir saugaus naudoti daugeliui pacientų), rozmarinus (juose esantis eterinis aliejus tonizuoja, stiprina virškinamojo trakto ir tulžies pūslės motoriką, mažina meteorizmo simptomus, pagerina kepenų funkciją, skatina skrandžio motoriką, pagerina virškinimą, slopina blogą burnos kvapą), artišokus ( gerina tulžies išsiskyrimą, kepenų funkciją), kmynus (mažina dujų kaupimąsi) bei kitus virškinimą gerinančių medžiagų turinčius augalus.
Tačiau jeigu virškinimo sutrikimų simptomai yra stiprūs ir kartojasi dažnai, būtina kreiptis į gydytoją.

Ar funkcinė dispepsija gydoma fermentais?

Pajutę virškinimo sutrikimų simptomus, neskubėkite gerti fermentų. Fermentai skiriami esant kasos virškinimo fermentų trūkumui, kada reikalinga pakaitinė terapija šiais fermentais. Visiškas fermentų trūkumas dažniausiai pasireiškia sergant lėtiniu pankreatitu, reta liga, kuri išryškėja pažeidus apie 90 procentų kasos liaukos audinio ir gali būti diagnozuojama tik atlikus specialius tyrimus.

Kaip išvengti funkcinės dispepsijos?

Gydytojai pataria subalansuoti dietą, gerinti kramtymo įgūdžius, vartoti pakankamai skysčių (tačiau negerti valgio metu, nes taip praskiedžiamos skrandžio sultys ir maistas virškinamas blogiau), reguliariai mankštintis, nevalgyti naktį prieš einant miegoti, taip pat atprasti pavalgius prigulti, subalansuoti darbo ir poilsio režimą taip, kad organizmas pailsėtų ir neprarastų atsparumo stresui.

9 paprasti patarimai

9 paprasti patarimai, kaip išlaikyti sveiką ir gražią veido odą

Odos senėjimas – natūralus biologinis procesas, kurį patiria tiek moterys, tiek ir vyrai. Odai senstant, silpnėja jos pagrindinės savybės ir gebėjimas pačiai atsinaujinti, pasimaitinti, drėkintis, pasisavinti reikalingas medžiagas ir deguonį, apsisaugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Oda išsausėja, praranda savo elastingumą, atsiranda raukšlių ir pigmentinių dėmių. Nors laiko sustabdyti neįmanoma ir senėjimo proceso nepavyks išvengti, vis dėlto, puoselėjant ir rūpinantis oda, ją galima išlaikyti sveiką ir gražią gana ilgą laiką.

Visiems gyvenimo atvejams - CITRINA!

Visiems gyvenimo atvejams – CITRINA!

Siekdami būti sveiki ir gražūs dažnai griebiamės brangiausių medikamentų ir priemonių, tačiau nepelnytai pamirštame visai šalia esančią natūraliai pagalbą teikiančias priemones, kaip šiuo atveju: citrina.

Kaip išsibalinti dantis namuose?

Kaip išsibalinti dantis namuose?

Kiekvieną dieną iš žurnalų viršelių ir televizinių reklamų į mus žvelgia aktoriai ir aktorės, akinantys savo baltomis spindinčiomis šypsenomis…

Muzikiniai pusryčiai kvepia nauja grupės „Lemon Joy“ daina

Muzikiniai pusryčiai kvepia nauja grupės „Lemon Joy“ daina

Likus mažiau nei mėnesiui iki jubiliejinių koncertų „Lemon Joy dvidešimt“, grupė pristato naują dainą „Ylang Ylang“.

Pasidaryk pats - naminė dantų pasta

Pasidaryk pats – naminė dantų pasta

Vis daugiau ir daugiau žmonių, pirkdami maisto produktą, paskaitinėja jo etiketę ar bent jau suskaičiuoja ilgainiui neigiamą konotaciją įgijusias raideles „E”. Tačiau ar bent kartą pasidomėjote savo dantų pastos sudėtimi?

Grožio ritualai šaltuoju sezonu

Grožio ritualai šaltuoju sezonu

Rudeniškiems orams pakeičiant vasarą pats laikas pasirūpinti odos būkle ir paruošti ją išbandymams. Vasariško klimato malonumų nugairintos odos laukia sudėtingas adaptacijos periodas šaltuoju sezonu. Šiuo metu oda tampa jautresnė, todėl reikalauja kruopštesnės priežiūros. Ypatingos priežiūros reikalauja tos odos vietos, kurios lieka atviros aplinkai.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Kūno plaukelių šviesinimas

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Kūno plaukelių šviesinimas

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Kojų depiliacija ir sudirgusi oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Kojų depiliacija ir sudirgusi oda

Prieš keletą mėnesių pradėjo berti kojas – atsirado daug pūlingų spuogelių. Nenoriu kojų depiliuoti, kad dar labiau nesudirginčiau odos, o vis dėlto vasara ir norisi užsijuosti lengvą sijonuką… Ką patartumėte? Galbūt kokį šveitiklį ar odos valymą?