Search Results for: "erdvės planavimas"

Kaip mažą svetainę paversti didesne?

Kaip mažą svetainę paversti didesne?

Net ir tuomet, jeigu svetainė yra šiek tiek mažesnė, neverta jaudintis ar jaustis suvaržytiems – yra ne vienas būdas, padėsiantis sukurti didesnę ir tuo pačiu kur kas jaukesnę šios patalpos erdvę. Tinkamas svetainės baldų pasirinkimas yra vienas iš tokių variantų – į kokias detales tuomet svarbiausia atsižvelgti?

Interjero mados: kaip keičiasi lietuvių namai

Interjero mados: kaip keičiasi lietuvių namai

Konservatyvūs lietuviai vis dar labiausiai mėgsta praktiškus baldus, tačiau jau nebebijo ryškesnių spalvų ir įdomių interjero akcentų, daugiau eksperimentuoja, dažniau keičia baldus. Tai pastebi baldų gamintojai, tiekėjai ir su užsakovais dirbantys interjero dizaineriai. Vis dėlto, specialistai neskubina aklai vaikytis madų ir pataria, kaip naujoves suderinti su šeimininkų namų aplinka bei pamėgtu gyvenimo būdu.

Geriausi metų interjerai - nuo vaikų darželio iki reklamos agentūros

Geriausi metų interjerai – nuo vaikų darželio iki reklamos agentūros

Interjero sprendimai mokykloms, vaikų darželiui, ekspozicijai vienuolyne ir net senelių globos namams – tokių įdomių projektų buvo pateikta geriausio interjero apdovanojimams „Metų paletė“. Tarptautinė konkurso komisija ovacijų Lietuvos architektams, interjero dizaineriams negailėjo ir laureatus rinko iš rekordinio, 110-ies projektų, pateiktų jau septintą kartą rengiamam konkursui, skaičiaus. Ketvirtadienio vakarą Vilniuje paskelbti „Metų paletė“ (anksčiau – „Auksinė paletė“) nugalėtojai trijose kategorijose.

Biuro kategorijoje nugalėjo reklamos agentūrai „Love“ sukurtas interjeras, kurio autoriai Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Monika Zelmickaitė. Pagrindinį apdovanojimą D. Kudin pelnė antrą kartą.
„Tikslas buvo sukurti ne tik patogią darbo aplinką, atitinkančią jaunos ir kūrybingos kompanijos dvasią, bet ir paversti įprastą biurą naujų idėjų generavimo poligonu”, – sakė interjero autoriai.

Justės Žibūdienės vaikų darželio „Taškius“ interjeras pelnė geriausio visuomeninio interjero apdovanojimą. Pasak jo autorės, į viską bandyta žiūrėti penkiamečio akimis. Vaikų darželio interjeras šviesus, kontrastingas, ryškus. Siekta išlaikyti pusiausvyrą tarp „linksmumo”, kurio taip norisi vaikams ir „saldumo”, kurio baisu padauginti. Norėjosi sukurti kitokį požiūrį į vaiko erdvę ir palikti vietos pasireikšti jam pačiam.

Gausiausiai projektų buvo pateikta privataus interjero kategorijai, kurioje laureatu tapo Dalios Jakeliūnaitės darbas „Rašytojo namai“. Intelektualūs namų šeimininkai bei specifinis erdvės išplanavimas įkvėpė sukurti minimalistinį interjerą su galimybe įkurdinti naujai atsirandančius daiktus – knygas, meno kūrinius.
Lietuvos Architektų sąjunga įsteigė specialų prizą, kurį pelnė Dalios Mauricaitės, Naurio Kalinausko, Aistės Nesterovaitės sukurtas interjeras Loftui 414.

Visuomenė internete taip pat balsavo ir rinko geriausius interjerus. Publikos simpatijas biuro kategorijoje pelnė jau minėtas sprendimas „Love” agentūrai, visuomeninio – renginių erdvė Kaune „Gargaras” (aut. R.Giedraitis, S.Pesenkaitė), o dailiausiu namų interjeru išrinkti Š. Šaltenės kurti apartamentai Rotušės aikštėje.

Kaip sakė vieno iš konkurso organizatorių, dažų gamintojo „Sadolin“ atstovė Edita Bruzgė, apdovanojimams pateiktų projektų gausa liudija, kad architektų, interjero dizainerių paslaugos yra vis reikalingesnės žmonėms. „Smagu, kad atskleidžiamas kūrybiškumas ir techninis išmanymas, sukuriamas fizinis ir dvasinis komfortas klientams, džiaugsmas jų akims bei jausminiams pojūčiams“, – apdovanojimų metu sakė E.Bruzgė.

Visiems interjero konkurso „Metų paletė“, kurį kartu su „Sadolin“ rengia ir žurnalas „Namas ir aš“, laureatams tradiciškai įteiktos „Sadolin“ spalvų paletės paauksuotuose dėkluose.

Laureatų sąrašas

„Metų paletės“ apdovanojimas už geriausią Visuomeninį interjerą
Vaikų darželis „Taškius“, autorė Justė Žibūdienė

II-oji vieta, kavinė „The room“, autorės Giedrė Datenytė, Monika Zemlickaitė
III-ioji vieta, restoranas „Grill Brazil“, autoriai Rytis Mikulionis, Viktorija Kotova, Paulius Paskačimas

„Metų paletės“ apdovanojimas už geriausią Biuro interjerą
Agentūra LOVE, autoriai Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Monika Zelmickaitė

II-oji vieta, „Transimeksa“ biuras, autoriai Saulius Remeika, Tomas Zablockis, Justina Žemgulytė
III-ioji vieta, IDW MetaWood biuras, autorės Rasa Miliūnaitė, Eglė Truskauskienė

„Metų paletės“ apdovanojimas už geriausią Privatų interjerą
„Rašytojo namai“, autorė Dalia Jakeliūnaitė

II-oji vieta „Lobio namas“, autorius Tomas Umbrasas
III-ioji vieta Gyvenamasis namas, autorius Domantas Murauskas

„Publikos biuro interjeras“ – agentūra LOVE, autoriai Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Monika Zelmickaitė

„Publikos visuomeninis interjeras“ – renginių erdvė „Gargaras“ Kaune, autoriai Rimantas Giedraitis, Skaistė Pesenkaitė

„Publikos privatus interjeras“ – apartamentai Rotušės aikštėje, autorė Šarūnė Šaltenė

Specialus Lietuvos architektų sąjungos prizas – Loftas 414, autoriai Dalia Mauricaitė, Nauris Kalinauskas, Aistė Nesterovaitė.

Visus interjero projektus rasite www.auksinepalete.lt

Lietuvoje kuriami pirmieji „Mini Loftai“

Lietuvoje kuriami pirmieji „Mini Loftai“

Lietuvoje vystomi pirmieji „Mini loftai“. Sostinėje plėtojamo „SoHo Lofts“ teritorijoje pradedamas naujas loftų projektas, skirtas ieškantiems netradicinių, bet mažesnių erdvių gyvenimui, darbui ar kūrybai.

Anot „Mini loftų“ vystytojo „Concept Lofts“ vadovo Andriaus Voišnio, tai – jau trečiasis tik loftų vystyme besispecializuojančios bendrovės projektas Lietuvoje.

„Atsižvelgdami į rinkos poreikius, klientų lūkesčius, į esamos gamyklos administracinio korpuso dalies architektūrą, nutarėme jį pritaikyti išskirtinių bei netradicinių, bet gerokai mažesnių ir vienų ekonomiškiausių būstų sukūrimui“, – sako „Concept Lofts“ vadovas.

Pasak jo, „Mini loftai“ bus realizuoti „SoHo Lofts“ teritorijoje, kairiajame administracinio pastato sparne. Pastato patalpos bus padalintos į nedideles, jaukias erdves, kurių dydis sieks nuo 34 kv. m. iki 60 kv. m., o lubų aukštis – apie 3 metrus.

„Mažų loftų paklausa Europoje nuolat didėja. Tokį populiarumą lemia nestandartinės erdvės, aukšos lubos bei itin ekonomiškas išlaikymas“, – teigia įmonės vadovas.

„Mini loftai” – jau trečiasis „Concept Lofts“ vystomas objektas. Šiuo metu bendrovė plėtoja „Radio Lofts“ ir „SoHo Lofts“ projektus, esančius tame pačiame, Naujamiesčio, rajone.

Kaip ir pirmtakai, „Radio Lofts“ bei „SoHo Lofts“, „Mini loftai“ įkurdinami tik pilnai gyvenimui tinkamoje aplinkoje. Pritaikant industrinio tipo patalpas individualiai gerovei, yra pilnai pakeičiamas buvusios gamyklos veidas, pasirūpinama naujais inžineriniais tinklais, prie kūrybinių, darbo ar gyvenamųjų reikmių priderinamas pagrindinis statinio interjeras bei eksterjeras.

A. Voišnio teigimu, vienas kvadratinis „Mini loftų“ metras kainuos apie 3300 litų, o iš viso pastate bus įrengti 36 tokio tipo būstai.

„SoHo Lofts“ yra pirmasis tikras loftų projektas Vilniaus mieste, kuomet visas gamyklos pastatas ir teritorija pritaikoma loftams. Sostinės centre esančios metalo staklių šlifavimo gamyklos išplanavimas leidžia projektuoti skirtingo dydžio ir paskirties loftus, atitinkančius individualius poreikius. Architektūrinis projektas efektyviai išnaudoja esamą pastato struktūrą ir aplinką, suteikia visapusišką pasirinkimo laisvę, kuriant ir projektuojant nestandartinę erdvę.

Verslininkai imasi loftų kvartalo projekto

Verslininkai imasi loftų kvartalo projekto

Pirmojo tikro loftų projekto „SoHo Lofts“ pirmasis aukštas bus skiriamas gyvenamosioms bei kūrybinėms reikmėms, o ne komercijai. Pramoninį pastatą antram gyvenimui kelianti kompanija „Concept Lofts“ objekte ėmėsi Lietuvoje dar plačiai nepaplitusių, tačiau pasaulinėje loftų kultūroje žinomų vadinamųjų „townhouse“ tipo loftų projektavimo darbų.

„Nepaisant siūlymų „SoHo Lofts“ pirmąjį aukštą skirti įvairiems biurams ar nedidelėms parduotuvėms, butikams, nutarėme, jog šie plotai turėtų išlikti kiek įmanoma asmeniškesni, tad ėmėme projektuoti individualiai gerovei, o ne komercinei veiklai pritaikytas erdves“, – pažymi Andrius Voišnis, „Concept lofts“ vadovas.

Pasak A. Voišnio, „SoHo Lofts“ yra pirmas loftų projektas Lietuvoje, kurio visi aukštai bus paversti gyvenamosiomis patalpomis ar kūrybinėmis studijomis. Tokiai veiklai pritaikyto pastato pirmąjį aukštą sudarys townhouse tipo būstai, skirti jaučiantiems žemės trauką bei sergantiems miestu, kurių iš viso bus įrengta ne daugiau 25.

Townhouse tipo loftų išskirtinumas – sąlytis su žeme. Vienas kvadratinis metras tokio tipo lofto kainuos nuo 3850,00 litų. Vidutinis jų dydis bus apie 65 kv. m., su galimybe įsirengti antrą lygį, leidžiantį plotą laisvai išplėsti iki 100 kv. m., bet kuris nėra parduodamas kaip atskiras plotas ir už kurį nereikia mokėti.

„Tai yra viena unikalesnių SoHo Lofts galimybių, leidžianti beveik per pus pasididinti plotą, nemokant papildomai už kvadratūrą antrame aukšte, nes parduodamas yra tik grindų plotas. Tokiu būdu, kvadratinio metro kaina sumažėja daugiau nei trečdaliu“, – sako Andrius Voišnis.

Šešių metrų pirmojo aukščio būstų šeimininkai turės individualius įėjimus. Paprastai tokias privilegijas turi privačių namų gyventojai, tačiau „SoHo Lofts“ sieks keisti nusistovėjusį stereotipą.

„Townhouse tipo būstai yra plačiai paplitę pasaulio metropoliuose. Šis anglosaksiškos kilmės žodis turi ne tik pažodinį vertimą. Istoriškai susiklostė, jog sąvoka žymi sostinėje ar kitame didmiestyje esantį kotedžo tipo būstą, kuriuose Londone bei Niujorke gyvena daugelis pasaulio garsenybių“, – pasakoja A. Voišnis.

Jis priduria, jog pirmojo „SoHo Lofts“ aukšto townhouse tipo loftai, skirti nuolatiniam gyvenimui ar kūrybai bei sukurti visiems gyventojams, neskirstant jų luomais.

„SoHo Lofts“ yra pirmasis, tikras loftų projektas Vilniaus mieste, kuomet visas gamyklos pastatas ir teritorija pritaikoma loftams. Sostinės centre esančios metalo staklių šlifavimo gamyklos išplanavimas leidžia projektuoti skirtingo dydžio ir paskirties loftus, atitinkančius individualius poreikius. Architektūrinis projektas efektyviai išnaudoja esamą pastato struktūrą ir aplinką, suteikia visapusišką pasirinkimo laisvę, kuriant ir projektuojant nestandartinę erdvę.