Search Results for: "eilėraščiai"

Kaip teisingai priimti komplimentą?

Kaip teisingai priimti komplimentą?

Taip jau nutinka, kad kartais esame pagiriami (pelnytai ar ne, čia jau kitas klausimas), tačiau tokiais atvejais ne visada žinome, kaip teisingai atsidėkoti už teigiamus žodžius ar replikas, skirtas mums. Taigi, prieš įvardijant teisingus komplimento „priėmimo“ būdus, pažvelkime, kokias klaidas dažniausiai darome, atsakydami į mums skirtus komplimentus.

Poetė Indrė Valantinaitė: „Prancūzų kinas išskirtinis savo subtilumu

Poetė Indrė Valantinaitė: „Prancūzų kinas išskirtinis savo subtilumu, elegancija ir temų įvairove“

„Po festivalio „Žiemos ekranai“ tikiuosi įsiminti keletą naujų kino kūrėjų vardų ir jų juostų. Mano akį patraukė „Poros ekonomika“, „Solanž ir gyvieji“, „Aktorių puota“, „Ponas Kleinas“, „Van Gogas“, – savo filmus favoritus vardija ištikima prancūziško kino gerbėja, poetė, kultūros žurnalistė Indrė Valantinaitė, šių metų festivalyje Žiemos ekranai pristatysianti diskusiją apie nepriklausomą kino gamybą „Išgyventi kaip kine“.

„Kino pavasario“ filmų retrospektyvos: burtininkas D. Lynchas ir poetas A. Kiarostami

„Kino pavasario“ filmų retrospektyvos: burtininkas D. Lynchas ir poetas A. Kiarostami

Šiemet „Kino pavasaris“ žiūrovams išsamiai pristatys dvi išskirtines kino asmenybes – Davidą Lynchą ir Abbasą Kiarostami. Eksperimentatorius ir poetas – abu kūrėjai, išsiskiriantys savitu kino pojūčiu, pakeitė viso pasaulio požiūrį į kiną ir tapo daugelio režisierių mokytojais. Festivalio lankytojams šiemet bus parodyti svarbiausi šių menininkų darbai.

Skaitytojai išrinko Metų knygas

Skaitytojai išrinko Metų knygas

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojomis tapo šios knygos: suaugusiųjų kategorijoje – Dalios Staponkutės eseistikos knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“), poezijos kategorijoje – Vlado Braziūno knyga „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“ („Alma littera“) ir vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“).

Grupės „AVaspo“ virusas „Gondii sindromas“ užkrės poezijos ir teatro mylėtojus (video)

Grupės „AVaspo“ virusas „Gondii sindromas“ užkrės poezijos ir teatro mylėtojus (video)

Spalio 15 ir 17 dienomis, Kirtimų kultūros centre, audiovizualinės poezijos grupė „AVaspo“, drauge su režisiere Saule Norkute ir nauja kūrybine komanda iškels modernią lytiškumo dilemą. Novatorišku šiuolaikinės elektroninės muzikos, poezijos ir vizualizacijų pripildytu spektakliu „Gondii sindromas“ kūrėjai žiūrovus kvies susimąstyti apie lyties padalintą pasaulį.

Knygų pusryčių konkurse – trys įtemptos valandos Jeruzalėje

Knygų pusryčių konkurse – trys įtemptos valandos Jeruzalėje

Gonçales M. Tavares laikomas vienu reikšmingiausių XXI amžiaus rašytojų Portugalijoje, sparčiai populiarėja ir Europoje. Už įvairius kūrinius yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tačiau daugiausiai jų ir svarbiausių sulaukė už romaną „Jeruzalė“, kuris pasirodė ir lietuvių kalba (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Knygą iš portugalų kalbos vertė A. Makštutis.

„Talentų banke“: kūrybinis GG ir MP duetas arba stebuklingas iliustratorės Gabrielės ir poetės Medos susitikimas (foto)

„Talentų banke“: kūrybinis GG ir MP duetas arba stebuklingas iliustratorės Gabrielės ir poetės Medos susitikimas (foto)

Džiaugiamės šį gražų šeštadienį pristatydami ne mažiau saulėtą ir šiltą kūrybinį duetą – iliustratorę Gabrielę Ganžaitę ir poetę Medą Petrikaitę arba kitaip GG ir MP.

Skaitytojo pusryčiai. „Išvarytieji“ (knygos recenzija)

Skaitytojo pusryčiai. „Išvarytieji“ (knygos recenzija)

Priklausau tiems skaitytojams, kurie su vidiniu virpuliu ima į rankas naują R. Granausko knygą. Ir su kiekviena rašytojo žvilgsnis į gyvenimą vis skaudesnis ir skaudesnis. Apysaka „Kai reikės nebebūti: mano draugo gyvenimas ir mirtis“ paprastai ir įtaigiai prakalbo apie žmogaus ir šuns draugystę, artėjančią senatvę ir mirtį. Nors nemaža, ypač knygos pabaigoje, skausmingų minčių apie senatvės negalias, bet vis tiek tai pasakojimas apie meilę. O štai vienuolikos novelių apysaka „Šventųjų gyvenimai“ apie menkstančią žmonių moralę, nepridengtą jokiomis kaukėmis, pasakoja skaudžiai, be jokių užuolankų. Dar didesnė skausmo banga ūžteli iš knygos „Išvarytieji“.

Menininkė Sarah Kelly gamina popierių savo eilėms

Menininkė Sarah Kelly gamina popierių savo eilėms, iš kurio vėl gamina popierių savo eilėms… (interviu)

Audiovizualinės poezijos festivalio TARP programoje spalio 13 d., sekmadienį susirinkusiųjų laukia: kūrybiškai su kalba žaidžiantis Bohdan Blahovec (CZ) – artistiškas, įtraukiantis, savo pasirodymuose naudojantis paties sukurtą „Šengeno“ kalbą – čekų, anglų ir lietuvių kalbos mišinį; Žygimantas Kudirka (LT) – lietuviškasis slemo poezijos mesijus, provokuojančių žodžių kirčių meistras; Sarah Kelly (UK) – poetė ir teksto skulptūrų autorė, kurios rankose net tokie proziški tekstai kaip darbinis gyvenimo aprašymas įgauna poetinį pavidalą. Apie stiprų ir teisingą žodį, popieriaus ir teksto paviršių sąveiką ir iš to gimusias teksto skulptūras menininkė sutiko pasikalbėti su TARP festivaliu.

Knygų pusryčiuose - antiška knyga

Knygų pusryčiuose – antiška knyga

Knyga „Antiška“ skirta grupės „Antis“ poezijai. „Antis“ – architektų postpankroko grupė, susikūrusi 1984 metais. Savo karjeros pradžioje ji grojo paprastai. Vienintelė išeitis kompensuoti negudrią muziką – rėžti įdomų, provokuojantį, prasmingą ir dviprasmingą tekstą.