Search Results for: "edukacinis projektas"

Projektas „Kino knyga 2014“ supažindins moksleivius su autoriaus teisėmis

Projektas „Kino knyga 2014“ supažindins moksleivius su autoriaus teisėmis

Tęstinis edukacinis moksleiviams skirtas kino projektas „Kino knyga 2014“ šiais metais vyks jau aštuntą kartą. Rudens atostogų metu, spalio 24–31 dienomis, 8–12 klasių mokiniai bei jų mokytojai bus kviečiami atvykti į Vilnių, kur su žymiais kino režisieriais, kitų meno sričių profesionalais gilinsis į filmų kūrimo subtilybes. 8-oji „Kino knyga“ didžiausią dėmesį skirs kūrėjo vaidmeniui, autorinio darbo apsaugai, tad su dirbtuvių dalyviais patirtimi dalinsis ir žinomi kūrėjai, ir patyrę teisininkai iš advokatų kontoros „Borenius“.

Kauno „Megoje“ – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

Kauno „Megoje“ – pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas

Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „MEGA“ duris atvers unikalus edukacinis projektas – „Zoopark“. Tai pirmas Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai iš arčiau susipažins su gyvūnais turint tiesioginį kontaktą – juos bus galima glostyti, maitinti ir bendrauti.

„2000km istorijos” raiteliai rytoj kirs Baltarusijos – Ukrainos sieną

„2000km istorijos” raiteliai rytoj kirs Baltarusijos – Ukrainos sieną

Lietuviško projekto „2000km istorijos” raiteliai, jojantys prie Juodosios jūros, rytoj kirs Baltarusijos – Ukrainos sieną. Prajoję pusė tūkstančio kilometrų dešimt raitelių keturiasdešimties parų kelionę nuo antradienio tęs kelionę buvusiosmis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėmis jau Ukrainos teritorijoje.

Nusprendę įveikti iššūkį, kuriam niekas nesiryžo jau 600 metų, aštuoni vyrai ir dvi moterys žemaitukų veislės žirgais, rugsėjo 8 d. išjoję iš Senųjų Trakų (Lietuva) iki spalio 18 d. ketina pasiekti Očakovo miestelį Ukrainoje. Jodami raiteliai aplanko svarbiausius LDK istorinius objektus. „2000km istorijos” žygio dalyviai jau aplankė Norviliškių pilį (LT), Alšėnus, Krėvą, Naugarduką, Slaniną. Ukrainoje šį savaitgalį planuojamas ilgesnis raitelių ir juos lydinčių keliautojų sustojimas Lucke.

„Įspūdžiai yra neeiliniai. Vaizdai ir apylinkės, pro kurias jojame labai vaizdingos, mūsų protėviai čia palikę reikšmingus pėdsakus ir apima išskirtinės emocijos keliaujant šiais keliais. Žinoma, nemažiau įdomi ir vertinga patirtis yra pati kelionė žirgais žygeivių būryje. Žirgai tapo mūsų ištikimais partneriais, nors nuovargis tiek fiziškai, tiek psichologiškai yra didelis, jausmas, kurį gauname jodami viską atperka“, – pasakoja pats su kumele Bomba žygyje jojantis „2000km istorijos“ idėjos sumanytojas, festivalio ‘Be2gether‘ organizatorius Giedrius Klimkevičius.
Žirgus kasdien apžiūri veterinaras, Sveikatos mokslų universiteto docentas, katedros vedėjas bei Stambių gyvūlių klinikos vedėjas Audrius Kučinskas, suleidžia žemaitukams vaistų bei tyrimams paima jų kraujo. Daktaro laipsnį turintis veterinaras po kelionės ketina rašyti mokslinį-tiriamąjį straipsnį apie žemaitukų ištvermę.
„Šiems žirgams šita kelionė – visiškai nebaisi, nes jie negauna didelio krūvio. Tai nėra ištvermės varžybos, kuriose žirgams tenka bėgti 100 ir daugiau kilometrų. Daug diskutavome su raiteliais ir visi esame vieningos nuomonės, kad čia žemaitukai gauna mažesnį krūvį nei per varžybas. Jie bėga tiek, kiek patys to nori. Jei pavargsta, iš karto galvojama apie poilsio dieną, o jojant stojama valandai ar pusvalandžiui, žirgai parupšnoja žolytės, atsigeria, išsimaudo upėje“, – teigia A.Kučinskas.
Įjojus į Baltarusiją, Alšėnuose prie raitelių prisijungė benamis šuo, kuris tapo dar vienu ryžtingu ir lojaliu žygio dalyviu. Alšio vardą gavęs šuo, ištikimai lydi raitelius bei stovykloje atlieka sargo darbą. Žygio organizatoriai jau pasirūpino veterinariniais dokumentais, kad šuo galėtų tęsti kelionę Ukrainoje, o vėliau parkeliauti su žygeiviais į Lietuvą.
„2000 km istorijos“ – tai istorinis – kultūrinis 40 dienų žygis žirgais buvusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija iki Juodosios jūros. Tai tarptautinis socialinis – edukacinis projektas, skirtas naujai užfiksuoti istorines Lietuvos šaknis. Žygyje dalyvauja 10 neprofesionalių jojikų, dirbančių verslo, meno, žemės ūkio srityse ir pasiryžusių įveikti 2000 kilometrų iki Juodosios jūros.

Prie Juodosios jūros tarp dešimties raitelių jos ir dvi moterys

Prie Juodosios jūros tarp dešimties raitelių jos ir dvi moterys

Jau kitą savaitę startuos projekto „2000km istorijos” žygis žirgais prie Juodosios jūros. Rugsėjo 8 d. iš Trakų Vytauto Didžiojo keliais išjos dešimt raitelių, pasiryžusių neeilinei keturiasdešimties parų avantiūrai.

Lietuviai pristato internetinį žaidimą „Nebula 44“ (Interviu)

Lietuviai pristato internetinį žaidimą „Nebula 44“ (Interviu)

KTU studentas Artūras Šlajus su bendraminčiais sukūrė lietuvišką internetinį žaidimą „Nebula 44“.Šio žaidimo veiksmas vystosi kosmose, kur kiekvienas norintis gali pasijausti kosminės imperijos valdovu, kurio tikslas kolonizuoti planetas, išvalyti saulės sistemas nuo priešiškų ateivių laivynų, o vėliau, kartu su savo sąjunga, pasitelkus diplomatiją ir karinę galią, tapti absoliučiais

Festivalis be klišių - „Kino pavasaris“ atidarytas! (Foto)

Festivalis be klišių – „Kino pavasaris“ atidarytas! (Foto)

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos kino mylėtojai rinkosi į bene didžiausio Lietuvoje kino festivalio atidarymo ceremoniją – 16-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ atidarymą.

Festivalį atidarė vienas netikėčiausių festivalio programos perliukų – filmas-opera „Don Žuanas“, kurio režisierius danas Kasper Holten rado laiko savo įtemptame darbų grafike laiko (mat jis yra ir  Danijos Karališkosios operos meno vadovas ) ir atvyko į atidarymą.

Festivalis be klišių

Kaip ir kiekvienais metais, festivalis turi dominuojančią temą, šiemet ji – „Kino pavasaris” be klišių” – įpareigojo laužyti netgi įprastą festivalio struktūrą. Atsisakyta keleto programos dalių, vietoje jų atsirado viena pagrindinė programa „Horizontai”. Dėl žiūrovų dėmesio ir „žiūroviškiausio“ filmo titulo konkuruos 54 juostos – geriausi, įsimintiniausi įvairių tarptautinių festivalių darbai.

Susitikimai su filmų režisieriais

Kaip ir kasmet, festivalį aplankys gausus kino kūrėjų būrys. Konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai” filmų varžytines koordinuos žiuri pirmininkas režisierius Milcho Manchevski iš Makedonijos. Komisijos komandoje – prodiuserė Nadia Turincev (Prancūzija), režisierius ir operatorius Fred Kelemen (Vokietija), scenaristė, režisierė, aktorė Alantė Kavaitė (Lietuva/Prancūzija) ir Amerikos Kino Fondo direktorius Gary McVey iš JAV. 

Antrus metus savo verdiktą apie geriausią filmą ištars ir tarptautinės nepriklausomų kino teatrų asociacijos CICAE garbūs žiuri nariai. Šiemet Vilniuje svečiuosis Christopher Gatt, St. James Cabalier Kūrybos Centro Valetoje direktorius (Malta), Tejinder JouhalL, kino kuratorė šiuolaikinio Meno Institute Londone (JK) ir Peter Muszatics, Jameson CineFest Miskolc Tarptautinio kino festivalio komunikacijos vadovas (Vengrija).

Papildomi kino festivalio renginiai

Festivalį lydės keletas vertingų renginių, ryškesni iš jų – jau antrą kartą rengiamas Rytų ir Centrinės Europos festivalių organizatorių susitikimas, į kurį atvyksta keliolikos festivalių atstovai, kino platintojai, nacionalinių kino institutų nariai. Projektas „Atraskime archyvus” yra festivalio naujovė, rengiama kartu Lietuvos centriniu valstybiniu archyvu ir Europos filmų tinklu. Be apdovanojimų ir šiais metais nebus palikti geriausi Lietuvos kino operatoriai, kurie savo atlygio sulauks per kino operatorių apdovanojimus „Ąžuolas“, o visa Lietuvos kino industrija bus pagerbta Lietuvos kino kūrėjų vakare. Tradicija tapęs edukacinis renginys jaunimui „Kino knyga” – vyks jau penktą kartą, jau dabar moksleiviai iš visos Lietuvos kviečiami rašyti kino scenarijus pagal pasaką „Bjaurusis ančiukas“, vėliau jaunimas kurs mažučius filmus.

Festivalio geografija

Šiemet kino filmai bus rodomi jau keturiuose kino teatruose Vilniuje – „Forum Cinemas Vingis“, „Forum Cinemas Akropolis“, „Skalvija“, „Pasaka“ – ir pagrindiniuose kino teatruose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. 

Linkime visiems šilto, įdomaus ir gyvo „Kino pavasario“!