Search Results for: "dizaino studijos"

Dovanų dar neturinčiųjų dėmesiui: „paskutinės minutės“ dizaino mugė

Dovanų dar neturinčiųjų dėmesiui: „paskutinės minutės“ dizaino mugė

Iki jaukiausios metų šventės – Kalėdų, liko vos kelios dienos. Tiems, kurie likusias dienas skaičiuoja su siaubu, nes vis dar neturi dovanų draugams bei artimiesiems, gerų žinių taip pat yra – Vilniuje vyks „paskutinės minutės“ šventinė dizaino mugė „Uptown Kalėdos: Last Minute Market“.

Lietuvoje sukurtai kepurei - prestižinis dizaino apdovanojimas

Lietuvoje sukurtai kepurei – prestižinis dizaino apdovanojimas

Pasauliniuose dizaino apdovanojimuose „Red Dot“ triumfavo Lietuvoje sukurta prekė. Pergalę drabužių kategorijoje iškovojo kompanijos „Hello!Moon“ kūrinys – žieminė kepurė su atšvaito funkcija. Šviečiančius drabužius kuriančiai lietuviškai įmonei už šios kepurės dizainą bus įteiktas prestižinis apdovanojimas „Red Dot Award: Product Design 2016“.

DIZAINO SAVAITGALIS  – apie loftų kūrėjus

DIZAINO SAVAITGALIS – apie loftų kūrėjus

Gegužės 11–12 d. Vilniuje, Ševčenkos g. 16 a. DIZAINO SAVAITGALIS jau ketvirtą kartą pakvies aplankyti atgijusį loftų kvartalą. Šį kartą pas tuos, kurie kuria ir gyvena loftuose ne tik DIZAINO SAVATGALIO metu!

Pasaulinio dizaino konkurso auksas atiteko lietuvių dizaineriui

Pasaulinio dizaino konkurso auksas atiteko lietuvių dizaineriui

Balandžio viduryje buvo paskelbti Italijoje vykusio pasaulinio dizaino konkurso „A‘Design Award and Competition“ nugalėtojai, tarp jų – ir lietuvio pavardė. Pakuotės dizaino kategorijoje auksu įvertintas „LT Identity“ partneris, grafikos dizaineris Edvardas Kavarskas, už „Lithuanian vodka“ pakuotės dizaino sukūrimą. Jis – vienintelis šių metų konkurse laimėjęs lietuvis.

Daiktų pusryčiai. Jauki svetainė dujinės viryklės orkaitėje (Foto)

Daiktų pusryčiai. Jauki svetainė dujinės viryklės orkaitėje (Foto)

Jaukų poilsio kampelį vienas Cincinačio studentas įrengė tiesiog dujinėje viryklėje, tiksliau – jos orkaitėje. Panaudojęs dizaino studijose įgytas žinias jis sujungė baldų konstrukcijos principus ir stiliaus pamokas.

Top 10: gražiausios ir originaliausios pasaulio bažnyčios

Top 10: gražiausios ir originaliausios pasaulio bažnyčios

Italijos mieste Foligno esančią Šv. Petro bažnyčia suprojektavo architektas Massimilianas Fuksas.
Medinė bažnytėlė viename iš Lenkijos kaimų, kurią sukūrė dizaineris Betonas.
3Slovakijos sostinėje Liublijanoje esančios „Atsisveikinimo koplyčios“ dizainas – architektų studijos OFIS.
4Mongolijos bažnyčios „Taikos balandis“ projektas matomas iš paukščio srydžio – dizaino studijos „Sunlay“
5Portugalų architekto L. F. Rodrigues kūrinys – Šv. Kolumbiečio koplyčia – stovi mieste Braganca.
6Londono Reformatų bažnyčios renovacijos projektas priklauso architektams Theisui ir Khanui.
7Kroatijos sostinėje Zagrebe esanti Makedonijos ortodoksų bažnyčia – architektų studijos Bif-Studio.
8Čekų dizaineris Maksimas Velcovskis sukūrė bažnyčiai rytietiško-bohemiško stiliaus interjerą.
9Ciuricho katalikų bažnyčią restauravo architektas Stemmle.
10Apvaizdos koplyčią Viltšyre suprojektuota anglų dizainerio Jonathano Tuckey.

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lapkričio pabaigoje dizaino studijos „Pure&Soft” įkūrėja, rūbų dizainerė Rita Kazokaitė gavo prestižinį, dizaino Oskaru visame pasaulyje vadinamą, „red dot” dizaino apdovanojimą už originalią drabužio koncepciją besilaukiančioms.

Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai „red dot“ apdovanojimai yra žinomi visame pasaulyje ir juose pripažinimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Šiuose apdovanojimuose yra išskiriamos trys kategorijos: produktų dizaino („red dot award: product design”), komunikacijos dizaino („red dot award: communication design“) ir dizaino koncepcijos („red dot award: design concept”).

Šių metų dizaino koncepcijos konkurse „red dot award: design concept” buvo pateikta daugiau nei 3000 paraiškų iš viso pasaulio. Konkursas suskirstytas į 19 dizaino kategorijų iš kurių vienoje, „Fashion” kategorijoje, komisija „red dot“ ženklą suteikė ir lietuvei dizainerei.

„Man, kaip ko gero ir kiekvienam dizaineriui, „red dot” yra aukščiausias įvertinimas koks tik gali būti. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudama šiame konkurse iš karto gavau apdovanojimą. Tai, be abejonės, didžiausias mano 8 metų darbo pramoninio rūbų dizaino sirtyje įvertinimas”, – sako R. Kazokaitė.

Konkursui pateiktas idėjas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš Singapūro, Kinijos, Čilės, Korėjos, Australijos, Japonijos, Vokietijos ir Belgijos. Darbai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus ir viešai paskelbtus kriterijus: inovatyvumą, funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai ir estetinį vaizdą. „Red dot” apdovanojimą savo kategorijoje pelniusios R. Kazokaitės drabužio idėja puikiai atitiko visus šiuos reikalavimus.

„Dalyvauti „red dot” konkurse su drabužio koncepcija – visai kitoks uždavinys, nei dalyvauti mados konkursuose. Čia visai kiti vertinimo kriterijai ir keliami uždaviniai. Rūbas tampa nebe meno kūriniu, o dizaino objektu, kur daug svarbesnę reikšmę turi jo funkcija, ergonomiškumas ir jo aktualumas šių dienų vartotojams ir tik po to viskas apjungiama į vientisą meninį pavidalą“, – sako R. Kazokaitė.

Jos teigimu, šio drabužio konstravimo principas toks, kad jis yra lengvai reguliuojamas pagal didėjantį besilaukiančios moters pilvą. Drabužį galima dėvėti tiek prieš nėštumą, tiek po jo, todėl jo nereikia išmesti ar atiduoti kitai būsimai mamytei. Tokia rūbo konstrukcija, kurią galima naudoti bet kokio stiliaus – sportiniams, laisvalaikio ar netgi vakariniams nėščiųjų rūbams, iki šiol nebuvo pritaikyta. Ši idėja dėkinga tuo, jog leidžia kurti patogius rūbus, kuriuos galima dėvėti ilgiau nei 9 mėnesius, o tai labai svarbu tiek finansiniu požiūriu, tiek tausojant gamtinius išteklius.

Pati idėja, anot R. Kazokaitės, gimė spontaniškai, eksperimentuojant su gaminių konstrukcijomis. Atradus šią idėją, vėliau buvo svarbiausia išlaikyti jos paprastumą ir kartu pritaikyti masinei gamybai skirtiems drabužiams.

2002 m. Vilniaus Dailės akademijoje baigusi kostiumo dizaino specialybės mokslus Rita Kazokaitė nuo to laiko kuria rūbų kolekcijas skirtas masinei gamybai. Daugiausiai ji specializuojai sporto ir laisvalaikio drabužių dizaino srityje. 2009 m. įkūrė savo dizaino studiją „Pure&Soft”, priklauso tarptautinei laisvai samdomų dizainerių asociacijai IDEAS, bendradarbiauja su Italų dizaino studija.

Pirmą kartą 2007 m. „red dot“ apdovanojimas buvo įteiktas lietuviui, dizaino studijos „Contraforma“ dizaineriui ir vadovui Nauriui Kalinauskui už sukurtą minkštų baldų seriją LOGO.

Dizainerė pakuojant dovanas siūlo atsigręžti į gamtą (foto)

Dizainerė pakuojant dovanas siūlo atsigręžti į gamtą (foto)

Kalėdos atskuba devynmyliais žingsniais. O prieš šventes vienas didžiausių iššūkių – išrinkti dovanas brangiems žmonėms. Tačiau neretai tenka pasukti galvą ir dėl to, kaip tas dovanas gražiai supakuoti. Juk po Kalėdų eglute visuomet smagu rasti gražiai ir originaliai įpakuotą dovaną.

Dizainerės patarimai Kalėdiniam biuro ir namų dekorui

Dizainerės patarimai Kalėdiniam biuro ir namų dekorui

Didžiosiose miestų aikštėse jau įžiebtos Kalėdų eglės. Prasideda ramus advento laikotarpis, kuris pažymi didžiųjų švenčių laukimą. Kalėdoms visada norime savo aplinką papuošti, kad joje būtų gera ir jauku. Tačiau floristė dizainerė A. Šlekienė pabrėžia, kad puošiantis Kalėdoms svarbiausia yra nepersistengti ir pataria, kaip stilingai ir paprastais būdais papuošti namus ir biurą belaukiant Šv. Kalėdų.

Naujausios interjero dekoro tendencijos tiesiai iš Paryžiaus. Kas šokiravo interjero specialistę?

Naujausios interjero dekoro tendencijos tiesiai iš Paryžiaus. Kas šokiravo interjero specialistę?

Interjero specialistai iš viso pasaulio metų pradžioje susirenka viename svarbiausių namų dekoravimo renginių „Paris Deco Off“, kuriame garsiausi tekstilės ir tapetų kūrėjai pristato naujausias pavasario–vasaros kolekcijas. Savaitę pagrindinės Paryžiaus Sen Džermeno gatvės ir Meilo gatvė tampa interjero paroda mieste. Šio renginio įspūdžiais ir naujausiomis interjero tendencijomis sutiko pasidalyti „Domus galerijoje“ įsikūrusio specializuoto interjero dekoro salono „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman.