Search Results for: "dizaino savaitgalis"

Talentų bankas. „Dizaino savaitgalis“ – loftų gyventojams ir svečiams

Talentų bankas. „Dizaino savaitgalis“ – loftų gyventojams ir svečiams

Gegužės 11–12 d. T. Ševčenkos g. loftų kvartale įvyks ketvirtasis „Dizaino savaitgalis“. Apie talentą suburti vienoje vietoje kuriančius Lietuvos dizainerius ir architektus pasakoja renginio organizatorė Dalia Mauricaitė.

DIZAINO SAVAITGALIS  – apie loftų kūrėjus

DIZAINO SAVAITGALIS – apie loftų kūrėjus

Gegužės 11–12 d. Vilniuje, Ševčenkos g. 16 a. DIZAINO SAVAITGALIS jau ketvirtą kartą pakvies aplankyti atgijusį loftų kvartalą. Šį kartą pas tuos, kurie kuria ir gyvena loftuose ne tik DIZAINO SAVATGALIO metu!

Vilniuje prasidėjo „Dizaino savaitgalis“

Vilniuje prasidėjo „Dizaino savaitgalis“

Vakar, gegužės 12 d., Ševčenkos g. 16a „loftų“ kvartale prasidėjo trečiasis „Dizaino savaitgalis“. Pirmą renginio dieną vyko 15 renginių, skirtų dizaino profesionalams, o nuo šiandien „Dizaino savaitgalyje“ rinksis visi dizaino naujovių ištroškę vilniečiai ir miesto svečiai.

Keturias dienas truksiančiame „Dizaino savaitgalyje“ prisistatys daugiau nei 80 dalyvių, bus galima aplankyti įvairias parodas, instaliacijas, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apžvelgti naujas kolekcijas mados pristatymuose ir iki ryto trypti elektroninės muzikos vakarėliuose.

Šiandien lankytojų lauks gausybė interjero dizaino ir architektūros naujienų, tarp kurių: pirmojo „loftų“ miesto Rytų Europoje „Loft town“ įspūdingo dydžio popierinis maketas bei „Delore“ šaldytuvų dekupažas. „Loftų“ erdvėse taip pat įsikurs du netradiciniai muziejai: gyvas garso muziejus „Garso korys“ ir Žaislų muziejus.

Besidomintys drabužių dizainu galės išvysti naujas „Lemuse“ ir „LT Identity“ drabužių kolekcijas, „Milksense“ drabužių kolekciją besilaukiančioms mamos.

Išalkę lankytojai galės patys pasigaminti japoniškų ir kitokių egzotiškų patiekalų, o ištroškę – eksperimentuoti „Coffee Inn“ kavos laboratorijoje, kurioje bus demonstruojama, kaip originaliais ir neįprastais prietaisais ir būdais ruošti kavą.

Rytoj, šeštadienį, Šeimos dieną bus laukiami ir patys jauniausi renginio svečiai, o paskutinę renginio dieną, sekmadienį, „Dizaino savaitgalis“ kviečia į turgų, kuriame bus galima ne tik įsigyti įvairių dizaino smulkmenų, aksesuarų, drabužių ir baldų, bet ir pabendrauti su jų kūrėjais.

„Dizaino savaitgalis“ – su rekordiniu renginių bagažu

„Dizaino savaitgalis“ – su rekordiniu renginių bagažu

Gegužės 12-15 d. Vilniuje, Ševčenkos g. 16a įsikūrusiame „loftų“ kvartale „Dizaino savaitgalis“ jau trečią kartą pristatys Lietuvos ir pasaulio dizaino naujoves. Renginio organizatoriai intriguoja įspūdinga programa ir žada pirmojo Lietuvoje dizaino parko atidarymą, alternatyvių Vilniaus vietų žemėlapio „PRESENTvilnius.lt“ pristatymą bei iki 100 įvairiausio pobūdžio dizaino renginių.

„Šiemet užsibrėžėme „loftų“ kvartale dizaino kūrinius apgyvendinti ilgiau nei keturias dienas. Pirmame Lietuvoje dizaino parke įsikurs įvairiausi dizaino objektai, kuriuos Vilniaus gyventojai ir svečiai galės apžiūrėti ne tik renginio metu, bet ir ištisus metus“, – pasakojo renginio organizatorė Dalia Mauricaitė. Parko teritorijoje bus galima išvysti baldų dizaino konkurso [neformate] retrospektyvą ir net ispanų tapytojo Lino Lago graffiti.

Kita ne ką mažiau įdomi naujiena – alternatyvių Vilniaus vietų žemėlapio „PRESENTvilnius.lt“ pristatymas. „Paprastai turistams prieinama informacija apsiriboja pagrindinėse miesto gatvėse esančiomis parduotuvėmis ir istoriniais paminklais, todėl daugybė unikalių ir nedidelių vietų – „boutique“ parduotuvėlės, barai, kavinės, turgūs ir pan. – lieka neatrastos. Didžiuosiuose Europos miestuose jau įsitvirtinę alternatyvūs „gidai“, tad jų įkvėpti parengėme kitokį, niekur iki šiol neregėtą įdomių Vilniaus vietų maršrutą”, – intrigavo D. Mauricaitė.

Šiais metais sulaukta daugiau nei 80 norinčių dalyvauti: pradedant dizaino naujokais, profesionaliais dizaineriais, meno galerijomis, dizaino parduotuvėmis ir baigiant kūrybiškais verslais, pristatančiais su dizainu susijusias inovacijas. „Pastarųjų pareikšta iniciatyva dalyvauti mums tik darsyk patvirtina, kad einame teisingu keliu ir esame įdomūs ne tik dizaino profesionalams, bet ir plačiajai visuomenei,“ – sakė D. Mauricaitė. Jau antrus metus iš eilės dizaino savaitgalyje dalyvauja legendinė kompanija „Nike“, pirmą kartą – kavinių tinklas „Coffee Inn“, pristatysiantis Lietuvos dizainerių kurtą daiktų seriją. Visi besidomintys loftais galės susipažinti su nauju pirmojo loftų miesto Rytų Europoje „Loft town“ projektu ir žvilgsniu pasivaikščioti po įspūdingo dydžio popierinį maketą.

Šiandien Vilniuje prasideda "Dizaino savaitgalis"

Šiandien Vilniuje prasideda „Dizaino savaitgalis”

Jau nuo šiandien Vilniuje, Ševčenkos 16 loftų kvartale skambės savaitę trukusios dizaino savaitės užbaigiamieji akordai. Dizaino savaitgalis truks tris dienas, nuo ketvirtadienio (20 d.) iki sekmadienio (23 d.), planuojama, kad minėtame kvartale, kuris apima iki 400 kv. m įvyks per 50 įvairiausių renginių, skirtų Lietuvos ir pasaulio dizaino tendencijų pristatymui.

Dizaino savaitė® 2012 – BUS

Dizaino savaitė® 2012 – BUS

Gegužės 5-14 dienomis Vilniuje vyks jau septintoji „Dizaino savaitė“. Šiemet ji bus vėl kitokia – dar demokratiškesnė, bet išlaikanti profesionalumą, atvira visiems ir visiems įdomi. Renginių programa prasidės Europos dienose, o baigsis „Dizaino savaitgaliu“ Ševčenkos gatvės loftuose.

„Dizaino savaitgalyje 2011“ –  ispanų dailininko L. Lago grafitis

„Dizaino savaitgalyje 2011“ – ispanų dailininko L. Lago grafitis

„Dizaino savaitgalio“ metu žymus ispanų dailininkas Lino Lago specialiai pirmo Lietuvoje dizaino parko atidarymo proga ant pastato sienos išpieš grafitį.

Gegužės 12-15 d. Ševčenkos g. 16a įsikūrusiame „loftų“ kvartale, 4 tūkst. kvadratinių metrų užimančiose erdvėse laikinai persikels visas miesto gyvenimas: įsikurs ne tik įvairios parodos, instaliacijos, bet ir muziejai, kavinės, turgus, vyks įvairios dirbtuvės, mados pristatymai, elektroninės muzikos vakarėliai.

„Dizaino savaitgalis“ šiemet dizaino naujoves pirmą kartą pristatys ne tik uždarose erdvėse, bet ir atvirame ore: pirmąją renginio dieną, ketvirtadienį viename „loftų“ kvartalo kiemų bus atidarytas pirmas Lietuvoje dizaino parkas. Jame vyks įvairūs pasirodymai, performansai. Taip pat bus pristatyta baldų dizaino konkurso [neformate] retrospektyva, apimanti daiktus nuo suolelių iki daugiafunkcinių dizaino objektų. Dizaino parko atidarymo „vinis“ – specialiai šia proga sukurtas vieno labiausiai vertinamų pasaulyje ispanų dailininko Lino Lago graffiti.

„Dizaino savaitgalis“ tęsis keturias dienas: Profesionalų diena (ketvirtadienis), Publikos diena (penktadienis), Šeimos diena (šeštadienis) ir Turgaus diena (sekmadienis). „Siekiame į „Dizaino savaitgalį“ pakviesti kuo įvairesnę auditoriją: nuo dizaino „vilkų“ iki kultūriniu miesto gyvenimu besidominčių šeimų su mažais vaikais. Laikinai pakeisime viso miesto gyvenimo ritmą“, – pasakojo renginio organizatorė Dalia Mauricaitė.

„Didžiausio lankytojų srauto tikimės nuo penktadienio, kai ne tik dizaino profesionalai, bet ir kiekvienas, bent truputį besidomintis dizainu ir naujovių ieškantis miestietis turės kuo užsiimti iki pat ankstaus ryto“, – pasakojo D. Mauricaitė.

„IF...Vilnius ir Dizaino savaitė“ pakeis sostinės veidą

„IF…Vilnius ir Dizaino savaitė“ pakeis sostinės veidą

Gegužės 7-14 d. Vilnių „okupuos“ kūrybiškumo ir partnerystės atmosfera – prasideda tradicinė Dizaino savaitė, šiemet susijungusi su pirmą kartą Lietuvoje rengiamu tarptautiniu inovacijų festivaliu IF.

„IF…Vilnius ir Dizaino savaitė“ pasiūlys itin įvairiapusišką programą, kuri turėtų sudominti ir miestiečius, ir verslininkus bei valdžios atstovus, ir studentus bei moksleivius. „Inovacijos – tai ne tik technologijos. Iš tiesų, šiandien inovacijų varomoji jėga – kūrybiškumas“, – sako Lietuvos inovacijų centro (LIC) direktorius dr. Kastytis Gečas. Pasak Lietuvos dizaino forumo (LDF) direktoriaus Vytauto Gurevičiaus, inovacijų ir dizaino sąsajas liudija ir faktas, kad kitose šalyse inovacijų festivaliai taip pat rengiami kartu su dizaino savaitėmis.

„Tikime, kad renginių gausa ir įvairovė šiemet paskatins juose apsilankyti ne tik „prisiekusius“ dizaino mylėtojus, bet ir tuos, kurie paprastai sako, jog dizainu nesidomi – vieši renginiai ir netikėti objektai turėtų neprasprūsti ir pro atsitiktinių praeivių akis“, – sako V.Gurevičius.

Kad būtų lengviau orientuotis, rengėjai tradiciškai išleidžia dizaino žemėlapį, kurį bus galima rasti visų renginių vietose ir Vilniaus bei Kauno kavinėse. Taip pat su renginiais (pagal norimą datą ar pobūdį) padės susipažinti interneto tinklapis Innovationfestival.lt bei lauko plakatuose integruoti UPCODE barkodai, kuriuos nufotografavus mobiliuoju telefonu, interneto ryšio dėka bus patenkama į virtualų Dizaino žemėlapį, programą arba konkurso „O kas jeigu…“ aplinką.

Po oficialaus festivalio atidarymo, jau gegužės 6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks trumpų pristatymų vakaras „PechaKucha Night“, kurio metu skirtingas sritis atstovaujantys pranešėjai savo idėjomis su publika dalinsis specialiu PechaKucha formatu: 20 skaidrių po 20 sekundžių – viso 6 min. 40 s.

IF festivalio, jau vykusio Barselonoje, Lisabonoje, Kortryjke bei Milane, istorija bei rudenį Taline planuojamas surengti festivalis bus pristatyti Vilniaus Savivaldybėje įsikursiančioje parodoje „IF kampas“. Diskusijos apie kultūrinių ir kūrybinių industrijų reikšmę bendruomeniškumo stiprinimui, dizaino naudojimą miesto inovacijoms, menų inkubatorių perspektyvas bei kitus mokslo, meno ir verslo bendradarbiavimo aspektus vyks gegužės 10 d. rengiamoje nemokamoje konferencijoje „Kūrybiškumas ir partnerystė – pagrindiniai inovacijų elementai“.

Visą festivalio savaitę miestiečių akį trauks „Domus galerijos“ remiama iniciatyva „O kas jeigu… kartu atgaivintume Gedimino prospektą“ – jo kavinių, restoranų, viešbučių, knygynų, drabužių, grožio bei optikos salonų vitrinose praeiviai išvys netikėtus dizaino objektus – nuo tarptautinių dizaino ikonų iki naujų lietuvių dizainerių darbų, languose „įrėmintų“ firmine festivalio juosta.

Daug lankytojų šiemet tikisi sulaukti ir trečią kartą rengiamas Dizaino savaitgalis, gegužės 12-15 d. žadantis daugiau nei 80 renginių.

Pasak V.Gurevičiaus, mažai girdėjusiems apie Lietuvos dizainerių pasiekimus bus aktuali apžvalginė paroda „Lietuvos dizainas“, kurioje bus eksponuojami geriausi Lietuvos dizainerių realizuoti darbai, garsinantys Lietuvą tarptautinėse parodose bei per pastarąjį dešimtmetį pelnę dizaino apdovanojimus. Šia paroda bus siekiama inicijuoti “Nacionalinio Dizaino Prizo” konkursą, skatinantį pramonę atsigręžti į inovacijas ir dizainą.

Norinčius išplėsti akiratį turėtų sudominti Energetikos muziejuje vyksiančios parodos „Baltarusijos dizainas“, Šiaurės šalių dizaino ekspozicija “Architektai kuria dizainą”, KutFlux prieplaukoje įsikursiantis „Dizainas žemaitiškai“ bei Fluxus ministerijoje vyksiančios parodos – „Dizainas be dizaino”, „Gegužio žiedai” ir kt. „Designovation“ renginių lankytojai gali tikėtis interjero, apšvietimo bei santechnikos dizaino naujovių, pristatytų šį balandį vykusioje Milano baldų parodoje.

„IF Vilnius ir Dizaino savaitės“ proga Lietuvoje apsilankys garsūs Skandinavijos architektai – Thomas Sandell (Sandell Sandberg, partneris); Lars Larsen (KiBiSi, partneris); Lars Vejen (Schmidt Hammer Lassen Design, vadovas); Einar Olafsson (Arkiteo, vadovas); Dagny Bjarnadottir (LAND-ARkT, vadovė) bei šriftų dizaineris Ken Barber, visą savaitę dirbsiantis su Vilniaus Dailės Akademijos studentais prie šriftų kūrimo technikų ir inovatyvių metodų bei surengsiantis atvirą paskaitą.

Verslo atstovus sieks sutraukti grafinio dizaino specialistų Roberto Jucaičio ir Aušros Lisauskienės vedamas nemokamas seminaras „Ženklodaros tendencijos ir pasirinkimas: pelningas verslas, lojalūs vartotojai ir išskirtinumas”, vyksiantis VDA Dizaino inovacijų centre.

Paskaitos apie kūrybingumą neaplenks ir kitų Vilniuje įsikūrusių švietimo įstaigų – 4 universitetuose ir 4 kolegijose teatro akademijos dėstytoja Adrija Čepaitė ir profesionalus lektorius Nerijus Miginis studentams ne tik pasakos, kodėl verta būti kūrybingais, bet ir skatins pasipraktikuoti.

Net 75 5-7 kl. moksleiviai iš 5 Vilniaus miesto mokyklų, piešę ir rašę idėjas, kaip įsivaizduoja svajonių mokyklą, dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kur su dizainerio Jono Malinausko, psichologės Rositos Pipirienės ir architektų (Jolanta Kaušpėdaitė, Miglė Puzonienė, Dovilė Martinaitytė, Romas Viešchnickas, Ingrida Darčanovaitė-Purvelienė) pagalba kurs savo įsivaizduojamos svajonių mokyklos projektus 3D formate.

Festivalio metu vyks ir 4 konkursai: architektai bei studentai varžysis idėjomis “EKOnamas optimistui”, o daikto dizaino konkursas [neformate] eksponuos geriausius Miesto inovacijų darbus. Publikos ir komisijos išrinktų nugalėtojų projektai bus siūlomi įgyvendinti Lietuvos miestuose ir masinei gamybai. Specialų konkursą rengiantis kūrybinis kultūrinis kooperatyvas „Vienasdu“ kviečia iš dizaino atimti materialumą ir jį perteikti A1 formato popieriaus lape naudojantis tik šriftu. Tuo tarpu visi norintys fantazuoti be ribų kviečiami tinklapyje Innnovationfestival.lt pateikti įvairiausias idėjas konkurse „O kas jeigu…“. 10 šio konkurso nugalėtojų gaus ne tik firminius festivalio marškinėlius, bet ir pakvietimus į menų fabrike LOFTAS gegužės 14 d. įvyksiantį uždarymo renginį „IF..Vilnius ir Dizaino savaitės Dūzgės“, kuriame gros vieni žymiausių hip-hop kultūros pradininkų Raw Sugar (JAV).

2011-ieji skelbiami Lietuvos dizaino metais

2011-ieji skelbiami Lietuvos dizaino metais

Dizaino statusu, jo politika ir reikšme šalies konkurencingumui susirūpinusios šioje srityje dirbančios Lietuvos organizacijos nusprendė 2011-uosius paskelbti Lietuvos dizaino metais.

Naujojo cirko savaitgalis’10: kodas – 5

Naujojo cirko savaitgalis’10: kodas – 5

Nuo penktųjų metų tradiciškai skaičiuojamas pirmasis jubiliejus. Dėl to Menų spaustuvė ir Prancūzų kultūros centras iškilmingai skelbia jubiliejinį, penktąjį, Naujojo cirko savaitgalį, kuris šiemet pristato PENKIS spektaklius! Rugsėjo 9-12 dienomis Vilniaus senamiestyje siautės penki kūrybingumo, laisvės ir vaizduotės viesulai. Belieka tikėtis, kad stogai liks vietoje!