Search Results for: "detektyvas"

Skaitytojo pusryčiai. Detektyvas su intriga (knygos recenzija)

Skaitytojo pusryčiai. Detektyvas su intriga (knygos recenzija)

Lietuvių literatūroje detektyvas – retenybė, todėl Dano Sėlio „Provincijos detektyvas“ neturėtų likti nepastebėtas šio žanro mėgėjų. Knyga akį patraukia ir viršelio dizainu, kurio autorė – Asta Puikienė. Juodame fone ryškiai išsidažiusios moters veidas. Juoda ir raudona: juodos akys, nuvarvėję antakių ir blakstienų dažai bei ryškiai raudonos lūpos ir skruostikauliai. Spalvomis žaidžiama tikslingai. Kadangi detektyvas susijęs su tamsiomis istorijomis, jo pavadinimas įrašytas juodomis raidėmis, o autoriaus pavardė – raudonom. Tai lyg intrigos pradžia: raudonas lūpas sieja su autorium galia kalbėti, pasakoti, tikėtina „kruvinas“ istorijas. Ketvirtame viršelio puslapyje intriga tęsiama: „Šio meistriškai supinto detektyvinio romano autorius apsisprendė likti nežinomas.“

Skaitytojo pusryčiai. Saviugdos gali pamokyti ir detektyvas... (knygos „Trijų ne dėsnis“ recenzija)

Skaitytojo pusryčiai. Saviugdos gali pamokyti ir detektyvas… (knygos „Trijų ne dėsnis“ recenzija)

Prieš kelerius metus draugė ne kartą siūlė paskaityti A. Marininos detektyvų. Atsikalbinėjau, kad tokiam žanrui gaila akių ir laiko. Vieną kartą nuobodžiaudama paėmiau pavartyti kažkurį jos detektyvinį romaną ir likau ištikima šios rašytojos gerbėja. Dabar man nebėra didesnio malonumo, kaip niūrų savaitgalį, ypač kai lauke nykus oras, arba nesveikuojant, įsitaisyti šiltame kampelyje ir pasinerti į šios rašytojos kuriamą pasaulį.

„Vardas tamsoje“ - nelabai detektyvas

„Vardas tamsoje“ – nelabai detektyvas, bet pagaliau dėmesio vertas lietuviškas filmas

„Tai ką atsinešėme į Nepriklausomą Lietuvą, gyva iki šiol – nepasitikėjimas nei savimi, nei kitais“, „Sistemos padaryti nuostoliai akivaizdūs ir dabar“, „Daugiau atleidusiųjų už padarytas skriaudas nei už tai atsiprašiusiųjų“ – ir panašios frazės po išankstinės filmo „Vardas tamsoje“ peržiūros skambėjo jo komandos lūpose.

Scenoje – istorinis detektyvas pagal Mariusą von Mayenburgą

Scenoje – istorinis detektyvas pagal Mariusą von Mayenburgą

Šių metų kovo 16-ąją Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į premjerą Mažojoje salėje. Spektaklį pagal naujausią vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjesę „Akmuo“ (2008 m.) pristatys režisierius Agnius Jankevičius. Mažų žmonių lūpomis pasakojamą sudėtingą didelės šalies istoriją scenoje įkūnys aktoriai Vaiva Mainelytė, Nelė Savičenko, Monika Vaičiulytė, Gabrielė Malinauskaitė, Miglė Polikevičiūtė, Agnė Ramanauskaitė, Jurga Kalvaitytė ir Paulius Tamolė. Spektaklio scenografijos ir kostiumų dailininkė – Laura Luišaitytė, pjesę į lietuvių kalbą vertė Jūratė Pieslytė.
„Spektaklis pirmiausia bus apie žmones – konkrečią šeimą – persekiojantį kaltės jausmą. Dėl vienokių ar kitokių jų poelgių atsiradusi kaltė meta šešėlį ištisoms šeimos kartoms. Pradžioje gimusi kaip išsigelbėti padėjęs melas, istorinė netiesa ilgainiui virsta fikcija, apgaulingai saugia tikrove, kurioje gyvena „Akmens“ veikėjai“, – pasakoja spektaklio režisierius Agnius Jankevičius.
„Tam tikru aspektu „Akmuo“ turi detektyvo bruožų, mistifikacijos, galėčiau sakyti, to ibseniško gylio. Kalbant iš asmeninės mano kaip režisieriaus perspektyvos, tokios pjesės mane „veža“. „Veža“ tas „suskilusios vazos“ efektas, kuomet jauti pjesės turinį, konotacijas, tačiau sudėti šią dėlionę scenoje turi pats. Tokios formos literatūra pati pas mane ateina, matyt ir aš pats žvelgiu į pasaulį per savotišką detektyvo ir mistifikacijos prizmę“, – pasakojo režisierius. Jo teigimu, dideliu kūrybiniu iššūkiu tapo ir savotiško gyvo dialogo su Mayenburgu paieška.
„Statydamas „Akmenį“ naršiau Vokietijos istoriją, nagrinėjau, kokį istorinį kontekstą kuria pjesėje lyg kartotekoje minimos datos: 1935-ieji, 1945-ieji, 1953-ieji, 1978-ieji ir 1993-ieji metai. Ieškojau atsakymų, kiek ir kaip spektaklio herojus veikia istorinis kontekstas, kaip kiekvieno jų likimas spektaklyje atliepia konkrečius istorinius įvykius. Šio spektaklio kūrimo procese vienas didžiausių mano siekių buvo rasti organišką jungtį tarp „Akmens“ dramaturginės minties ir vaizdo scenoje, užmegzti kūrybinį dialogą su autoriumi“, – teigia A. Jankevičius.
Vienas žinomiausių šiuolaikinių Vokietijos dramaturgų Mariusas von Mayenburg (g. 1972) tarptautinį pripažinimą pelnė 1997-aisiais parašytu kūriniu „Ugnies veidas“ („Feuergesicht“). Tuomet pjesė buvo apdovanota Kleisto skatinamąja premija jauniesiems dramaturgams ir Frankfurto autorių fondo premija, tais pačiais metais pastatyta svarbiausiuose Vokietijos teatruose.

2008 m. Mayenburgo parašytos pjesės „Akmuo“ („Der Stein“) veiksmas klaidžioja tarp 1935-ųjų ir 1993-ųjų istorinių riboženklių. Jis pasakojamas šeimos, įsikūrusios žydams prieš karą priklausiusiame name Drezdene, lūpomis. Šio namo istorija pjesėje ima liudyti visos Vokietijos istoriją: kaltės dėl nacizmo naštą, pyktį dėl Drezdeno bombardavimo, sienos atskirtų rytų ir vakarų supriešinimą – visa tai pjesėje pasakoja veikėjai, vienos šeimos nariai. Spektaklio pavadinimo „Akmuo“ yra akmuo, iš gatvės atlėkęs į vieną iš namo langų. Gyventojai sukrunta – ar akmenį kažkas metė, nes galvoja, kad jie prielankūs žydams? Paaiškėja, kad akmenį metė gatvės chuliganai manę, jog name tebegyvena žydai. Taip paprasčiausias akmuo tampa istoriniu akmeniu, kurio reikšmė keičiasi priklausomai nuo to, ką reikia ir ką galima prisiminti.

Primename, jog Agniaus Jankevičiaus režisuojamo „Akmens“ premjera LNDT mažojoje salėje vyks š.m. kovo 16 ir 17 dienomis. Bilietus platina „Tiketa“.

Kino pusryčiai. Geriausias visų laikų detektyvas - Šerlokas Holmsas

Kino pusryčiai. Geriausias visų laikų detektyvas – Šerlokas Holmsas

Praeitą gruodį filmas „Šerlokas Holmsas 2. Šėšėlių žaidimas“ buvo oficialiai pristatytas pasaulyje. Antrojoje britų režisieriaus Guy Ritchie kurto filmo dalyje susitinka Šerlokas Holmsas ir jo didžiausias priešas – profesorius Moriartis. Ar pavyks Šerlokui sustabdyti Moriatrį?

Privatus detektyvas: mano darbe romantikos nedaug (Interviu)

Privatus detektyvas: mano darbe romantikos nedaug (Interviu)

„Detektyvą maitina kojos ir galva, visa kita – tik priemonės“, – pradeda pokalbį detektyvų agentūros vadovas Arūnas, daugiau kaip penkerius metus su kolegomis Lietuvoje ir užsienyje ieškantis dingusių žmonių, giminaičių, su kuriais nutrūko ryšys, renkanti įrodymus apie sutuoktinio neištikimybę ar užsakovų šnipinėjimą. Su Arūnu kalbamės apie detektyvo darbo ypatumus ir iššūkius.

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

Šerlokas Holmsas yra žymiausias visų laikų detektyvas, kurį pasauliui pristatė Britų rašytojas Seras Arturas Konanas Doilis. Knygos apie šį seklį yra nuolatos perleidžiamos, o kiekvienais metais sukuriamas bent vienas filmas A.K. Doilio apsakymų motyvais.

Komedijos „Kartą Venecijoj“ aktorė J. Gomes: sekso scena su dvigubai vyresniu B. Willisu buvo itin nesmagi

Komedijos „Kartą Venecijoj“ aktorė J. Gomes: sekso scena su dvigubai vyresniu B. Willisu buvo itin nesmagi

Filmuotis sekso scenose jau savaime nėra itin malonus užsiėmimas, tačiau kaip jaustis, kai tai darai su į tėvus tinkančiu vyru? Tokioje situacijoje teko atsidurti 32 metų aktorei Jessicai Gomes: veiksmo komedijoje „Kartą Venecijoj“ ji turėjo vaidinti 62-jų Bruce’o Williso meilužę ir būtent ši darbo dalis moteriai tapo pačia sudėtingiausia.

Bestseleris apie mirtinai pavojingas svetimas paslaptis „Mergina traukiny“ persikelia į kino ekranus

Bestseleris apie mirtinai pavojingas svetimas paslaptis „Mergina traukiny“ persikelia į kino ekranus

Įtempto siužeto knygas mėgstantys skaitytojai neabejotinai žino visame pasaulyje išgarsėjusį Paulos Hawkins bestselerį „Mergina traukiny“. Milijonai liko sužavėti – į jų rankas pakliuvo meistriškas detektyvas, kurį perskaityti rekomenduoja visi garsiausi šių dienų rašytojai, o Amazon.com jis sulaukė daugiau nei 38 tūkstančių aukščiausių skaitytojų įvertinimų. Ilgai nereikėjo laukti – šis šedevras atkeliauja į didžiuosius ekranus, o pagrindinį vaidmenį čia atlieka Auksinio gaublio laimėtoja Emily Blunt.

Lietuvių telefonuose skaitomiausia erotinė literatūra

Lietuvių telefonuose skaitomiausia erotinė literatūra, meilės pamokos ir A. Tapinas

Praėjus pusei metų nuo pirmosios lietuviškos integruotos el. knygų parduotuvės ir skaityklės išmaniesiems įrenginiams „Milžinas“ pristatymo, išryškėjo lietuvių skaitomiausių el. knygų sąrašas. Jame dominuojantys erotiniai, meilės romanai ir populiariosios psichologijos knygos patvirtina visame pasaulyje pastebimą tendenciją – el. knygas, kaip ir popierines, dažniau skaito moterys, tačiau vyrai, lyginant su įprastomis knygomis, elektronines atsiverčia dažniau.