Search Results for: "darbo paieška"

Darbo paieška socialinių tinklų džiunglėse

Darbo paieška socialinių tinklų džiunglėse

Visi žinome, kad naudojantis Facebook ar jo lietuviškais atitikmenimis galima nesunkiai atnaujinti primirštas pažintis bei susirasti naujų draugų. Tuo tarpu verslas vis dažniau atsigręžia į socialinius tinklus ne tik kaip į socialinio marketingo, tačiau ir darbuotojų paieškos vietą.

Mano hobis – darbo paieška!

Mano hobis – darbo paieška!

Pradėdamas pasakojimą norėčiau atkreipti dėmesį į vieną, šiai dienai itin Lietuvai reikšmingą valstybę – Islandiją. Be pelenų šleifo, kuris „sujungė“ atrodytų tolimas šalis, dabar mus vienija ir gyventojų skaičius.

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Pasaulį sudrebinus didelio masto kibernetinei atakai, kompiuterių naudotojai susirūpino savo saugumu. Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse.

Darbuotojų ieškanti įmonė: darbo patirtis – ne visada privalumas

Darbuotojų ieškanti įmonė: darbo patirtis – ne visada privalumas

Skaitant darbo skelbimus akys užkliūva už dviejų frazių, kurios labai dažnai eina greta viena kitos: „reikalavimas – ne mažesnė nei 2 metų darbo patirtis“ ir „gali būti paskutinių kursų studentas“. Ar įmanoma dar nebaigus studijų sukaupti solidžią darbo patirtį? Ir ar tikrai to reikia?

10 klausimų darbdaviui darbo pokalbio metu

10 klausimų darbdaviui darbo pokalbio metu

Mokyklą keičia universitetas, universitetą – darbas. O kas keičia darbą? Šeima? Ar darbas yra tiesiog gyvenimo dalis?

Pirmas žingsnis darbo link – kokybiškas gyvenimo aprašymas

Pirmas žingsnis darbo link – kokybiškas gyvenimo aprašymas

Ieškotės darbo? Rašote CV ir nežinote, kaip tą padaryti teisingai ir sužavėti potencialius darbdavius? Mūsų bičiulių „HRM Talent lab“ patarimai!

Dalykiškas gyvenimo aprašymas – pirmasis žingsnis ieškantiems darbo

Dalykiškas gyvenimo aprašymas – pirmasis žingsnis ieškantiems darbo

Į personalo specialistų elektroninio pašto dėžutes atkeliauja tūkstančiai gyvenimo aprašymų (CV). Lakoniškų, aiškių ir be gramatinių klaidų parengtų CV savininkai gali tikėtis, kad sudomins personalo specialistą ir bus pakviesti dalyvauti pokalbyje dėl darbo. Tuo įsitikinusi UAB EUROVAISTINĖ personalo skyriaus vadovė Justina Paškevičiūtė, kuri Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos studentams skaitė paskaitą „Sėkmingas karjeros startas. Kaip jį užtikrinti parengiant gerą CV“.

Siunčiant savo gyvenimo aprašymą potencialiam darbdaviui, pirmiausia patariama atkreipti dėmesį į savo elektroninio pašto adresą. „Būna keista, kai žmogus, turintis didelę ir įspūdingą darbo patirtį, rašydamas savo gyvenimo aprašymą nurodo elektroninio pašto adresą, prasidedantį tokiais žodeliais kaip „fainulka“ ar „mažule“. Pastarieji tikrai nekuria teigiamo pirmojo įspūdžio. Dažnai tokie žmonės nekviečiami į pokalbį. Todėl siunčiant savo gyvenimo aprašymą patartina susikurti ir nurodyti dalykišką elektroninio pašto adresą“, – studentams patarė personalo specialistė J. Paškevičiūtė.

Žmonėms, kurie ką tik baigė studijas ir neturi darbo patirties, ji pataria daugiau rašyti apie savo studijas, kuriose srityse įgijo daugiau žinių, kokia tema rašė diplominį darbą, kokioms organizacijoms priklausė, ką jose veikė. „Tai leidžia susidaryti įspūdį apie žmogų. Pavyzdžiui, jei jaunuolis studijų metais aktyviai darbavosi studentų atstovybėje, tikėtina, kad jis bus įgijęs organizacinių, bendravimo įgūdžių, bus aktyvus. Patartina paminėti ir veiklą, kuria žmogus ilgą laiką ir nuosekliai užsiėmė. Pavyzdžiui, gal kokius penkerius metus sportavo ar muzikavo. Tai smulkmenos, kurios daug ką pasako apie asmenines žmogaus savybes“, – VU Tarptautinio verslo mokyklos studentams pasakojo personalo specialistė. Ieškantiems pirmojo darbo ji pataria paminėti, jei tik turi, ir kelių mėnesių bet kokio darbo patirtį. Dėstytojų ar diplominio darbo vadovo rekomendacija taip pat nepakenktų.

Nuotrauka gyvenimo aprašyme nėra privaloma, todėl jei ieškantysis darbo neturi dalykinės nuotraukos, geriau nesiųsti jokios, nes nuotrauka iš vakarėlio nėra tinkama.

Turintiems darbo patirties, J. Paškevičiūtė pataria profesinę patirtį pradėti rašyti nuo paskutinės savo darbovietės. Tačiau būtina paminėti ne tik pareigas, bet ir išvardinti konkrečias veiklas. Pasak personalo specialistės, tos pačios pareigos kartais būna labai skirtingos. Pavyzdžiui, vienoje įmonėje administratorė gali tik virti kavą ir atsakinėti į telefono skambučius, o kitoje bendrauti su klientais, prisidėti prie įmonės buhalterinių dokumentų tvarkymo.

Išsiųsti savo gyvenimo aprašymą patariama tik pamačius skelbimą, kad įmonė ieško darbuotojų. „Kuomet ieškau vadovų, perskaitau visus atsiųstus gyvenimo aprašymus, tačiau ieškant asistentų, kurių dažnai reikia labai skubiai, susitikinėti su kandidatais pradedu iš karto tik gavusi pirmuosius gyvenimo aprašymus, todėl savo gyvenimo aprašymus atsiuntę paskutinėmis dienomis turi mažiau galimybių nei tie, kurie atsiuntė pirmosiomis dienomis“, – pataria personalo specialistė.

Gyvenimo aprašymo nepatariama pagražinti išgalvotais dalykas, pavyzdžiui, savybėmis ar sugebėjimais, kuriais nepasižymi darbo ieškantis žmogus. Pasak J. Paškevičiūtės, tokius dalykus patyręs personalo atrankos specialistas pamato susitikimo metu, kuomet užduodami tiksliniai klausimai.

VU Tarptautinio verslo mokyklos direktorius Julius Niedvaras įsitikinęs, kad jaunuoliai nuo pat pirmojo kurso jau turi galvoti apie savo profesinę ateitį, domėtis, kas vyksta darbo rinkoje, rinkti informaciją apie darbo paieškas, kaip jos vyksta. Tuomet baigus studijas bus kur kas lengvesnis darbo paieškos procesas.

Dėl šios priežasties šį rudenį VU Tarptautinio verslo mokykloje duris atvėrė Karjeros centras, dirbantis pagal Skandinavijos šalių sukurtą modelį ir patirtį. Pasak karjeros koordinatorės Danutės Butkienės, viena iš centro funkcijų yra specialių paskaitų organizavimas, kurias skaityti kviečiami personalo specialistai, įmonių ir įvairių projektų vadovai, valstybės tarnautojai. Šių paskaitų metų studentai įgyja praktinių žinių, iš pirmų lūpų išgirsta kuo gyvena šalies verslas, kokia yra situacija darbo rinkoje.

Rasti darbą Lietuvoje įmanoma

Rasti darbą Lietuvoje įmanoma

Sunkmečiu labiausiai diskutuojama buvo nedarbo tema. Šiandien jau pastebimas ne tik ekonomikos atsigavimas, bet ir sujudimas darbo rinkoje. Vadinasi, lietuviai ieško darbo, dairosi naujų karjeros galimybių, deja, pasiseka ne visiems. Ką daryti, kad darbo paieška būtų sėkminga? Leidykla „Alma littera“ pristato personalo atrankos ekspertų Sauliaus Jovaišos ir Girėnės Ščiukaitės knygą „Ieškai darbo“. Apie sėkmingą darbo paiešką ir karjeros planavimą rašoma lakonišku stiliumi – tai dialogas su mumis visais. Knygos autoriai balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje susitiks su skaitytojais pasidalyti patarimais, kaip per 7 sekundes sužavėti būsimą darbdavį, kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą, kaip ir apie ką kalbėti per pokalbį, dalysis patirtimi ir atsakys į karjerą planuojančiųjų klausimus.
2011–2012 metų darbo rinkos apžvalga
Anot „CV-Online“ rinkodaros vadovės Ritos Karavaitienės, vidutiniškai per dieną paskelbiamas 51 darbo skelbimas. Ieškantieji darbo skelbimus peržiūri 68 584 kartus, o gyvenimo aprašymą nusiunčia 254 kandidatai. Palyginkime, 2009 m. darbo skelbimų viename portale buvo per 17 tūkst., 2010 m. skaičius išaugo iki 42 tūkst., o per šių metų sausio–vasario mėnesius jų jau yra daugiau nei 9 tūkst. „CV-Online“ duomenimis, paskelbta 1 540 darbo skelbimų, kuriuos peržiūrėjo daugiau nei 2 mln. žmonių, o į skelbiamas pozicijas pretendavo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. 2010 m. dažniausiai buvo reikalingi šių sričių darbuotojai: pardavimų, informacinių technologijų, prekybos, organizavimo ir valdymo, paslaugų, gamybos, finansų, transporto, bankų ir draudimo bei rinkodaros. Dauguma specialistų ieško geresnių karjeros galimybių, kiti – pirmojo darbo. O kaip tai daryti kryptingai ir sėkmingai?
Ieškoti darbo yra darbas
„Darbą rasti Lietuvoje įmanoma, bet jo paieška irgi yra darbas“, – sako personalo pasirinkimo ekspertas S. Jovaišas. Todėl ir kilo mintis pasidalyti sukaupta profesine patirtimi su tais lietuviais, kurie planuoja karjerą, ir studentais, kurie baigę mokslus pradeda ieškoti darbo. „Iš pradžių atrodo lengva rasti darbą – suvedi duomenis į duomenų bazes ir lauki, kol darbas nukris iš dangaus. Deja, paaiškėja, kad tai nėra taip lengva, kaip tikiesi“, – juokiasi S. Jovaišas. Nėra vienodų standartų ar taisyklių, kaip ieškoti darbo, tačiau yra ekspertų, kurie noriai dalijasi patirtimi.
Anot G. Ščiukaitės, tenka susidurti ir su gan juokingomis situacijomis, kai nedirbančiam vyrui darbo intensyviai ieško mama, žmona ar draugė. Moterys ne tik įrašo CV į duomenų bazę, bet ir siunčia įmonėms vyro gyvenimo aprašymą iš savo elektroninio pašto.
Knygos „Ieškai darbo“ autoriai nori padėti siekiantiems realizuoti save, įkvėpti drąsos ir pasitikėjimo.
Patarimus, kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą ir kaip papasakoti apie save, galite parsisiųsti paspaudę nuorodą http://www.knyguklubas.lt/out/1/html/0/dyn_images/0/cdb_Ieskai-darbo_fl.pdf
Susitikimai su personalo atrankos ekspertais vyks:
Balandžio 26 d., 18 val., knygyne „Pegasas“ Vilniuje, PC „Panorama“.
Gegužės 3 d., 18 val., „Baltų lankų“ knygyne Šiauliuose, PC „Akropolis“.
Gegužės 10 d., 18 val., „Baltų lankų“ knygyne Klaipėdoje, PC „Akropolis“.

Šiaurės šalių kino klubo repertuare – suomių kino perliukai

Šiaurės šalių kino klubo repertuare – suomių kino perliukai

Šiaurės šalių kino klubas pristato dar du išskirtinius suomių režisieriaus Aki Kaurismäki kino darbus, tai filmai „Bohemos gyvenimas“ ir „Slenkantys debesys“. Apdovanoti pagrindiniuose kino festivaliuose, susižėrę daugybę apdovanojimų gimtojoje Suomijoje ir mėgiami kino žiūrovų – šie filmai gruodžio mėnesį pateikiami kino klubo žiūrovų teismui kino teatre „Pasaka“.

Gruodžio programą pradės filmas „Bohemos gyvenimas“ (La vie de bohéme), jis bus rodomas gruodžio 1 d. 17.30 val. Šioje meistriškoje komedijoje režisierius atgaivina klasikinį Henri Murger romaną apie bohemos gyvenimą. Ilgus metus bandęs adaptuoti veiksmo vietą Helsinkiui, Kaurismäki nusprendė – vis dėlto tai turi būti Paryžius. Ir privertė suomių aktorius vaidinti prancūzų kalba, nors realiame gyvenime šia kalba jie nekalba.

Nuskurdęs Paryžiaus poetas ir dramaturgas Marselis išmetamas iš nuomojamo kambario, nes neišgali sumokėti nuomos. Klaidžiodamas Paryžiaus gatvėmis jis sutinka Rudolfą, nelegaliai šalyje gyvenantį dailininką iš Albanijos, kurio kišenėse taip pat švilpauja vėjai. Neilgai trukus prie jų draugijos prisijungia Šaunardas, airių kompozitorius, apsistojęs senajame Marselio būste.

Trijulė greitai supranta esantys giminingos sielos, kurias jungia bendra meilė menui ir abejingumas materialioms gėrybėms. Vieną dieną Rudolfas sutinka prancūzaitę Mimi, kurią be galo įsimyli. Tačiau virš jo galvos ima telktis tamsūs debesys, nes Rudolfas šalyje apsistojęs nelegaliai.

Antrąjį gruodžio filmą „Slenkantys debesys“ (Kauas pilvet karkaavat) kino klubas rodys gruodžio 15 d. 17.30 val. Filmas triumfavo Kanų, San Paulo, Tromsės kino festivaliuose, o nacionaliniuose Suomijos kino apdovanojimuose „Jussi“ filmas susižėrė net 5 apdovanojimus, tarp kurių ir geriausio metų filmo laurai.

Restorane padavėja dirbanti Ilona yra ištekėjusi už tramvajaus vairuotojo Laurio. Pora gyvena kukliai ir džiaugiasi mažais malonumais, kuriuos gali sau leisti. Vieną dieną atėjęs į darbą Lauris sužino, kad dėl nepelningų maršrutų jo darbovietė priversta atleisti keletą darbuotojų ir jis yra vienas iš tų, kuriems nepasisekė.

Tačiau bėda viena nevaikšto. Ilona taip pat informuojama, kad restoranas, kuriame ji dirba, parduotas restoranų tinklui ir visi darbuotojai atleidžiami. Abu sutuoktiniai pradeda darbo paieškas, bet nesėkmingai.

Pora griebiasi net menkiausio šiaudo, jie parduoda automobilį ir tikisi padvigubinti gautą sumą kazino, tačiau viską pralošia. Galų gale Ilona gauna viliojantį pasiūlymą, tačiau patirtos nesėkmės verčia ją abejoti, ar jiems pavyks.

Ingrida (foto)

Ingrida (foto)

Norėčiau dalyvauti Jūsų konkurse. Man tai svarbu, nes per 22 metus taip ir nesugebėjau rasti savo stiliaus. Noriu patikti sau ir aplinkiniams, bei savo sužadėtiniui 🙂

Paskutiniai studijų metai… tada darbo paieška – manau graži išvaizda turi nemažai įtakos. Norėčiau, kad man padėtumėte. 🙂 Laukia didelės permainos – noriu keistis ir aš!