Search Results for: "darbas kultūros srityje"

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė: „Atradimai gimsta už komforto zonos ribų“ (interviu)

Dovilė Butnoriūtė – mergina, panirusi į kultūrinį vyksmą tiek, kad darbas bei laisvalaikis neišvengiamai susipynė ir tapo tiesiog gyvenimo būdu. „Darbas kultūros srityje gal ir nepadeda susikrauti turtų, bet padovanoja iššūkių bei intriguojančių atradimų“, – sako kultūros vadybininkė ir komunikacijos specialistė, mėgstanti imtis netikėtų, bet įkvepiančių projektų.

„CityBee“ vadovas Lukas Yla – apie tai

„CityBee“ vadovas Lukas Yla – apie tai, kaip padėti pamatą sėkmingai karjerai

Didžiuosiuose JAV naujienų portaluose „ABC news“, „Business Insider“, „New York Magazine“ „Huffington Post“, „Adweek“, „The Next Web“ dar visai neseniai mirgėjo skambios antraštės apie vaikiną iš Lietuvos, apsimetusį pasiuntinuku ir savo CV užmaskavusį dėžutėje su spurgomis. Palikęs įspūdį didžiausių Amerikos įmonių vadovams, įgijęs tarptautinės patirties, Lukas Yla šiandien vadovauja automobilių ir dviračių dalijimosi paslaugas teikiančiai įmonei Lietuvoje „CityBee“.

Hobis=verslas? Verslininkės U. Mikelevičiūtės receptas kaip užsidirbti iš savo pomėgio

Hobis=verslas? Verslininkės U. Mikelevičiūtės receptas kaip užsidirbti iš savo pomėgio

„Kaip hobį paversti verslu arba darbu?“, – atsakymą į šį mūsų laikais itin aktualų klausimą žino kulinarijos studijos „ČIOP ČIOP“ vadovė, tinklaraščio www.dervynas.lt autorė Urtė Mikelevičiūtė, kuri, kaip pati sako, yra apsėsta savo pomėgių. Ši garsi vyno ir maisto žinovė, kadaise palikusi šiltą banko darbuotojos kėdę, mielai sutiko savo patirtimi pasidalyti su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Karjeros dienų dalyviais ir jiems atskleidė savo 4 ingredientų sėkmės receptą.

Kolumbijos aktorė  Maria Cecilia Sanchez: „Kartais nelieka kito kelio

Kolumbijos aktorė Maria Cecilia Sanchez: „Kartais nelieka kito kelio, kaip piratauti“ (interviu)

Festivalyje „In Latino 2014“ viešinti aktorė ir Kolumbijos audiovizualinių menų festivalio FIDAAC ambasadorė Maria Cecilia Sanchez šildant rudeniškai saulei sutiko pasikalbėti apie aktorystės kelią, Kolumbijos kino industriją ir šalies piratus.

23-jų smuikininkas A. Šochas: „Melstis galima ir smuiku“ (interviu)

23-jų smuikininkas A. Šochas: „Melstis galima ir smuiku“ (interviu)

Vokietijoje, Hamburge, smuiko specialybę studijuojantis Algirdas Šochas (23) šią vasarą Lietuvoje – itin retas svečias. Pasiklausyti jaunosios kartos lietuvių atlikėjo galima birželio 20 d., Valdovų rūmuose, renginio „Kultūros naktis“ metu – A. Šochas gros su pianiste Gryta Tatoryte. M. Rostropovičiaus fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ remtas atlikėjas tvirtina, jog tapti profesionaliu muzikantu vienam, be aplinkos palaikymo, yra misija neįmanoma. Viena to priežasčių – reikalingos šešiaženklės sumos.

Pasaulyje garsi režisierė Kirsten Dehlholm pradėjo darbus LNDT

Pasaulyje garsi režisierė Kirsten Dehlholm pradėjo darbus LNDT

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre finalinius spektaklio visai šeimai „Kosmosas+“ kūrimo darbus pradėjo garsi danų režisierė Kirsten Dehlholm. Ji vadinama viena ryškiausių postdraminio teatro kūrėjų, kurios įspūdingas darbų vizualumas nepalieka abejingų.

Dailės mokytojo M. Tikniaus pamokose – grafičių piešimas

Dailės mokytojo M. Tikniaus pamokose – grafičių piešimas

Vystydamasi grafičių subkultūra išsišakojo į daug krypčių – vis dar išliko nelegalus grafitis, atsirado street art‘as, lietuviškai vadinamas gatvės menu, greta to – komercinis grafičių naudojimas, verslo forma atliekant individualius užsakymus ir dekoruojant pastatų interjerą ar eksterjerą. Neišvengta ir grafičio technikos kaip kūrybiškumo skatinimo metodo. Mindaugas Tiknius, buvęs grafičių piešėjas, šiandien Vilniuje įsikūrusiame Lietuvos vaikų ir jaunimo centre jaunuolius moko piešti grafičius ir gatvės meno kūrinius. Jis sako, kad tai priemonė, padedanti skatinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą, neįspraudžiant jų į mokyklinio ir akademinio piešimo rėmus.

Vasaros atostogų ir meilės horoskopas

Vasaros atostogų ir meilės horoskopas

Turbūt jau svajojate apie atostogas ir norėtumėte sužinoti, kas jūsų laukia šią vasarą…

Ch. Bukowski'o knygnešiai. Per skambus pavadinimas? (interviu)

Ch. Bukowski’o knygnešiai. Per skambus pavadinimas? (interviu)

„Knygų leidyba labai sunkus ir nepelningas verslas“, – su užuojauta balse studijuojantiesiems leidybą vis primena geraširdžiai dėstytojai. Jiems pritaria paskaitos vesti pakviesti praktikai. Žinoma, iš didžiųjų mūsų šalies leidyklų. Stulbinami faktai, bet mūsų šalyje leidėjų skaičius, veikiamas ekonominių įvykių, svyruoja tarp 400 ir 600.

Stiprios moterys: 10 įtakingiausių XX amžiaus politikų žmonų

Stiprios moterys: 10 įtakingiausių XX amžiaus politikų žmonų

Istorijos puslapiuose nugula ne tik faktai apie reikšminga veikla pasižymėjusių politikų darbus, bet neretai – ir jų antrųjų pusių išskirtinis vaidmuo. Nepriklausomai nuo politinių sąlygų ar tuo metu vyravusių socialinių normų, politinių lyderių žmonos ir draugės visada sugebėdavo pasiekti savo tikslų, net jeigu vairas ir nebūdavo jų rankose. Kiekviena iš jų buvo savaip svarbi ir reikalinga: vienos savo veikla įkvėpdavo visuomenę, kitos valstybės vadovams padėdavo formuoti politiką – nei viena iš jų neliko vyro šešėlyje. Pristatome dešimt įtakingiausių XX amžiaus politikų žmonų.