Search Results for: "dantų šepetėlis"

Dantų šepetėlių gausybė: kaip išsirinkti geriausią?

Dantų šepetėlių gausybė: kaip išsirinkti geriausią?

Dantų šepetėlių margumynas parduotuvėse ne vienam sukelia galvos skausmą – kaip išsirinkti tinkamiausią? Neretai žmonės susivilioja ne burnos higienai svarbiais šepetėlio parametrais, o spalvomis, dizainu ar tiesiog kaina. Blogai pasirinktas dantų šepetėlis gali būti ne tik nepatogus – dėl to nenorėsite valytis dantų tiek laiko, kiek būtina, bet ir pažeisti dantenas ar burnos gleivinę, palikti nenuvalytas dantų apnašas.

Griežimas dantimis - dantų

Griežimas dantimis – dantų,galvos skausmo ir nuovargio priežastis

Atsikeliate pavargę, keistai maudžia žandikaulį ar skauda galvą? Gali būti, kad miegodami griežiate dantimis. Bruksizmas – stiprus suspaudimas arba griežimas dantimis, yra dažna padidėjusio dantų jautrumo priežastis, sukelianti įvairių nemalonių padarinių. Normaliu atveju dantys yra sukandami tik kramtant maistą ir ryjant seiles. Ramybės metu tarp dantų išlieka tarpelis, lūpos būna sučiauptos, o kramtomieji raumenys atpalaiduoti. Tuo tarpu griežiant dantimis dėl dantų kontakto ne tik nusidėvi jų paviršius, bet ir įsitempia žandikaulio raumenys.

Kaip atsikratyti varginančio dantų jautrumo?

Kaip atsikratyti varginančio dantų jautrumo?

Ar kada nors teko pajusti staigų ir aštrų skausmą valgant ledus arba geriant karštą arbatą? O gal tai buvo nemalonus jausmas, primenantis šalto vėjo gūsį burnoje? Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, dantų jautrumas vargina apie 90 proc. žmonių. Dantų jautrumo priežastys gali būti įvairios – pavyzdžiui, vidaus organų ligos, uždegiminiai procesai burnoje, dėl stipraus fizinio arba cheminio poveikio atsiradę emalio pažeidimai. Vis dėlto, dažniausiai dantų jautrumo priežastys būna susijusios su netinkamais burnos higienos ir mitybos įpročiais.

Įdomi naujovė – sukurtas prietaisas dantų valymui liežuviu (foto)

Įdomi naujovė – sukurtas prietaisas dantų valymui liežuviu (foto)

Dantų valymo ritualas kartais būna varginantis, nors ir labai įprastas, trumpas kasdieninis darbelis. Dėl to atsiranda visokių keistų prietaisų dantų valymo darbams palengvinti, bet naujausias ir, tikriausia, keisčiausias išradimas – dantų valymas su liežuvio pagalba. Žinoma, juk tai puiki „laisvų rankų įranga“, kol valysite dantis liežuviu galėsite suplauti indus, bendrauti internetu su bičiuliais, rašyti laišką draugui išvykusiam į Angliją ir pan. Daugiafunkciškumas klesti.

Atsargiai

Atsargiai, bakterijos! 8 daiktai, kuriais geriau nesidalinti

Mėgstate dalintis daiktais? Taip, tai draugiškumo ženklas, bet ar tikrai tai nėra rizikinga? Juk žmonės nešioja daugybę virusų, kuriuos lengvai gali perduoti kitiems.

Arizonos universiteto mikrobiologai atliko tyrimą, kurio metu išrinko 8 labiausiai bakterijomis ir virusais užkrėstus daiktus.

Netgi, atrodytų, nekalčiausias parkerio pasiskolinimas iš draugo gali baigtis rimtomis bakterinėmis ligomis ar virusais.

Pirkinių vežimėliai

Tik pagalvokite, jūs ką tik padėjote kopūstą toje pačioje vietoje, kurią prieš kelias minutes trypė į pirkinių vežimėlį įkeltas vaikas. Ir, mamos, negi norite savo vaiką sodinti ten, kur ką tik buvo padėtas žalias viščiukas?

MSN.com teigimu, pirkinių vežimėliai yra tarsi bakterijų rifai. Amerikoje net 80 proc. vežimėlių yra užkrėsti E. coli bakterijomis, gripu, peršalimais.

Norėdami išvengti bakterijų, prieš ir po apsipirkimo, švariai nusiplaukite rankas.

Bankomatai

Pasirodo, bankomatai ir jų liečiamieji ekranai turi bene daugiausiai įvairiausių bakterijų ir virusų. Vienas pavojingiausių „radinių“ – MRSA bakteriją, kuri yra atspari daugeliui antibiotikų, dirgina odą ir netgi gali baigtis mirtimi. Patys pavojingiausi bankomatai – esantys viduje, didžiausią dienos dalį praleidžiantys šešėlyje ir panašiai. Šiek tiek švaresni – esantys saulės kaitroje. Norėdami išvengti pavojingų užkratų – prieš naudodami bankomatą, nuvalykite jį drėgna servetėle ir, žinoma, po naudojimo nusiplaukite rankas.

Dantų šepetėliai

Ar esate kada nors naudoję kito žmogaus dantų šepetėlį? O galbūt paskolinote savąjį draugui? Daugiau tokios klaidos nedarykite – netgi artimiausio žmogaus dantų šepetėlis gali būti tikras bakterijų lizdas.

Valydami dantis žmonės nulupa dalelę burnos odos. Nuo dantų šepetėlio galite „pasigauti“ B ir C hepatitą, ŽIV. Šiomis ligomis praktiškai neįmanoma užsikrėsti bučiuojantis. Tad, jeigu pamiršote savo dantų šepetėlį, geriau visai nesivalykite dantų negu naudokite svetimą šepetėlį.

Šukos

Šukuojantis kartu su plaukais pasilieka dalelė odos (ypatingai – šepečiuose). Galvos odoje taip pat gali būti daug bakterijų, tad negi lankydamiesi kirpykloje, įsitikinkite, kad kirpėjas prieš naudojimą dezinfekuotų šukas.

Parkeriai ir pieštukai

Taip, į juodąjį „nesidalinimo“ sąrašą patenka ir parkeriai ir pieštukai. Atrodo, kas čia tokio iš kolegos pasiskolinti parkerį? Netiesa, ant parkerio arba pieštuko gali būti itin daug bakterijų, ne tik todėl, kad dauguma žmonių reguliariai nesiplauna rankų, bet ir mėgsta graužti parkerio galiuką. Jums tai gali baigtis gripu, peršalimu ar net rimta burnos infekcija. Stenkitės visuomet naudoti savo parkerį ir nešiokitės drėgną servetėlę, kuria galėtumėte pasinaudoti, jeigu staiga prireiktų svetimo.

Mobilieji telefonai

Pasirodo, moterų telefonai yra kur kas nešvaresni negu vyrų. Tai gali būti dėl makiažo priemonių arba tiesiog todėl, kad statistiškai moterys peršalimu serga dažniau negu vyrai. Jeigu tenka pasinaudoti svetimu telefonu – po to švariai nusiplaukite rankas.

Makiažo priemonės

Stenkitės nenaudoti svetimų makiažo priemonių ir, ypatingai venkite kosmetikos parduotuvėse esabčių pavyzdžių. Pasak MSN.com, po du metus trukusio tyrimo, buvo nustatyta, kad daugiausiai bakterijų yra lūpų ir akių makiažo priemonėse.

Nuotolinio valdymo pulteliai

Jeigu tenka naudotis svetimu nuotolinio valdymo pulteliu (tarkime, viešbutyje), būtinai prieš tai jį nuvalykite servetėle, o po naudojimo, nusiplaukite rankas. Pasirodo, pultelis yra vienas nešvariausių objektų, naudojamų buityje, nes žmonės tiesiog tingi nusiplauti rankas po tualeto arba po darbų lauke.
Laikas.lt
Parengta pagal MSN.com

Kino pusryčiai. „Objectified“ - mėgstantiems gerą dizainą

Kino pusryčiai. „Objectified“ – mėgstantiems gerą dizainą

Laikas.lt kino pusryčiams siūlo pažiūrėti, kaip atsiranda dizainas. „Objectified” – filmas tiems, kuriems patinka geras dizainas.

Juk žinome sena tiesa, kad geras gaminio dizainas yra tas, kurio net… nesimato. Taip, kalbame ir apie Apple gaminius, ir apie tokius paprastus dalykus kaip kad dantų šepetėlis. Juk kartais net pamirštame, kad viskas aplink mus yra sukurta dizainerių.

Bet grižkime prie filmo. „Objectified” („Pavidalai”) – tai režisieriaus Gary Hustwito filmas apie industrinį dizainą, apie sudėtingą santykį su mus supančiais daiktais, ir apie žmones, kurie juos kuria. O kartu tai ir pasakojimas apie dizainerius, kiekvieną diena tiriančius ir išrandančius mūsų daiktinę aplinką.

Pasitelkę verite stilių ir išsamius pokalbius, filmo kūrėjai fiksuoja pačių įtakingiausių daiktų kūrybinį procesą ir stebi, kaip tai veikia mūsų gyvenimą . Ar daiktai, kuriuose patys pasirenkame, gali mums papasakoti, kas mes esame ir kuo norime būti?
Laikas.lt

Tai

Tai, ką mergina privalėtų saugoti nuo savo vaikino

Kaip ir visuose santykiuose, egzistuoja tam tikros ribos ir patinka tmums tai ar ne, tačiau kiekviena mergina turėtų saugotis neperžengti konkrečių ribų. Žinoma, tai nereiškia, kad privalai slėpti eilę dalykų nuo savo mylimojo, tačiau reikia suprasti, kad yra tam tikri dalykai, kuriuos geriau pasilikti sau. Štai keletas esminių:

Ką daryti

Ką daryti, kad šypsena būtų balta, o dantys sveiki?

Plati ir graži šypsena – tarsi vizitinė kortelė. Deja, dažnas lietuvis šypsena susirūpina ir į specialistus kreipiasi tik atsiradus skausmui ar blogam burnos kvapui, o odontologus vis dar sieja su baime ir nemaloniais pojūčiais.

5 būdai padaryti savo dantis sveikesnius

5 būdai padaryti savo dantis sveikesnius

Kenčiate dėl dantų skausmo ar kraujuojančių dantenų, skundžiatės blogu burnos kvapu arba pageltusiais dantimis? Pats laikas susirūpinti savo burnos higiena. Odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja Eglė Kunčiuvienė pateikia penkis patarimus, kaip galima pagerinti savo burnos higieną.

5 dalykai

5 dalykai, kurie labai kenkia dantims

Kai kurie blogi įpročiai gali labai pakenkti jūsų dantims ir dantenoms. Deja, net ir žinodami tai, kartais sunkiai sugebame jų atsisakyti, juk įpročiai – tokie stiprūs ir gajūs. Ir vis dėl to, jei norite turėti sveikus ir gražius dantis, teks pasistengti