Search Results for: "bendravimas"

Kūrybinė studija „kARTu“: betarpiškas bendravimas ir gražūs bei patogūs daiktai (foto

Kūrybinė studija „kARTu“: betarpiškas bendravimas ir gražūs bei patogūs daiktai (foto, video)

Trijų kūrėjų sinergija praėjusį savaitgalį pakvietė kauniečius pasidairyti į artėjančio pavasario nuskaidrintą rankinių kolekciją ir taip atidaryti kūrybinę studiją „kARTu“. Rankinių kūrėja Ingrida Jasinskė, vizažistė Dovilė Baškytė (studija „Belisi“) ir fotografas Deividas Gailevičius suvienijo jėgas tam, kad šiuolaikinės miesto moters portretas būtų išreikštas ne tik nuotraukose, bet ir realybėje.

Bendravimas socialiniuose tinkluose ir el. paštu: 10 patarimų

Bendravimas socialiniuose tinkluose ir el. paštu: 10 patarimų

Atrodo, kad šiais laikais žmonės bendrauja tik socialiniuose tinkluose ir el. paštu. Kam tokiu atveju reikia kažkokių taisyklių? Juk jau yra „nusistovėjusių normų“! Tiesą sakant, 9 atvejais iš 10 pašnekovai pamiršta elementarius dalykus, o tai sukelia daugybę nesusipratimų ir „komunikacinių kamščių“.

Bendravimas apsirengus – kai apranga kalba vietoj Tavęs!

Bendravimas apsirengus – kai apranga kalba vietoj Tavęs!

Pagrindinė šių laikų tema yra bendravimas. Įvairiausi specialistai rengia seminarus ir praktinius užsiėmimus retorikos, pristatymo arba konfliktų valdymo temomis. Esminė šių treniruočių sudedamoji dalis yra žodinis bendravimas susiklosčius įvairioms situacijoms.

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Grafikos parodos įkvėpėjas – „Facebook“ ir virtualus bendravimas

Trečiadienį, gegužės 25 d. 19val. galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta grafikės Jūratės Rekevičiūtės paroda „Komentuoti. Patinka“, kurioje menininkė tyrinėja virtualų bendravimą ir jo kuriamus spąstus.
„Į SMS žinutes, komentarus įpakuoti intymūs jausmai, pakliuvę į virtualią erdvę, tampa vieši ir įgauna kitą kokybę. Nuoširdus prisipažinimas tampa melu, o melas – paminklo dydžio tiesa. Širdies riksmas „gelbėkit!..“ virsta viso labo dar vienu reklaminiu plakatu, pro kurį lengvabūdiškai praeiname. Kur mūsų jausmų saugykla? Mobiliajame telefone, socialiniame tinklapyje?“,- klausia dailininkė, versdama apie tai susimąstyti ir žiūrovus, tarp kurių, be abejo, bus ir daugybė šventai įtikėjusių, jog “jeigu nesi užsiregistravęs Facebook‘e – vadinasi neegzistuoji“.
Kurį laiką stebėjusi tikrovę (kas vyksta socialiniuose tinkluose, kokias žinutes galima rasti komentaruose ir t.t.) menininkė savo pastebėjimus perkelia į paveikslus. Jūratės Rekevičiūtės darbai – kaip elektroninių laiškų faksimilės ar Facebook‘o atvaizdai, kuriuose grafikė žaidžia raudona, balta, juoda spalvomis, šrifto ir vaizdo deriniais. „Tu esi džentelmenas“, „Nuotraukoje, kur Jūs nusisukusi, ir plaukai atidengia kaklą, norisi prieiti ir pabučiuoti. Turėtų kvepėti labai skaniai…“, „Na ką. Beliko tik išsirinkti gerus batus pavasariui“,- tai tik keletas virtualaus pasaulio nuoplaišų, patekusių į menininkės paveikslus.
Kaip sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė „Pasirinkusi tokią šiuolaikiniam pasauliui ypač aktualią temą, dailininkė Jūratė Rekevičiūtė savo kūriniais nemoralizuoja, nebara ir nepamokslauja. Ji pasitelkia humoro jausmą, kuris ko gero yra geriausias būdas priversti šiuolaikinį žmogų reflektuoti, kas gi vyksta, kad vis labiau neriame į virtualią erdvę ir kartais ten paskęstame“.
Paroda vyks iki birželio 15d.
Birželio 11d. (šeštadienį) 14val. galerijoje „Actus magnus“ įvyks susitikimas su Jūrate Rekevičiūte, kurioje grafikė plačiau papasakos apie savo parodą ir kūrybą. Įėjimas laisvas.

Pirmasis žingsnis prevencijoje – tėvų bendravimas su vaikais

Pirmasis žingsnis prevencijoje – tėvų bendravimas su vaikais

Tėvų pareiga yra rūpintis savo vaikų užimtumu, jų gyvenimo ir socialinių gyvenimo įgūdžių ugdymu. Narkotikų kontrolės departamento prie LR Vyriausybės direktorė dr. Audronė Astrauskienė teigia, jog šeimos narių bendravimas ir tėvų dėmesys savo atžaloms visų pirma moko vaikus greičiau prisitaikyti visuomenėje ir pozityviai elgtis kasdieniame gyvenime. Ugdant sveiką gyvenimo būdą, vaikai lengviau išmoksta įveikti stresą ir teisingai priimti sprendimus.

„Ypač paauglystėje yra būdingi nuostatų ir elgesio pokyčiai, susiję su asmenybės brendimu bei asmeninio tapatumo paieškomis, – aiškina A. Astrauskienė. – Būtent šiame amžiuje formuojasi vaiko gyvenimo perspektyvos, vyksta savęs ir savo galimybių pažinimas. Vaikui labai svarbus tampa ne tik suaugęs žmogus (tėvai ar pedagogai), bet ir bendraamžiai, kurie jam pasiūlo naujas ir ne visada visuomenėje priimtinas gyvenimo normas bei galimybes.

Gyvenimo įgūdžių ugdymas ypač svarbus vykdant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją. Efektyvi prevencija šeimoje – tai ne vien informacijos teikimas, o normų nustatymas ir vaikų pasitikėjimo pelnymas.

Tėvai vengia kalbėti savo vaikams

Naujausi „Eurobarometro“ duomenys rodo, kad Lietuvoje silpniausia grandis ir yra jaunimo bendravimas su tėvais, kurių vaidmuo prevencijoje yra pats svarbiausias. Iš visų Europos šalių Lietuvoje jaunimas apie narkotikus ir jų vartojimą mažiausiai kalba su tėvais ir artimaisiais – tik 16 proc. (15-24 m.). Beveik penktadalis šia tema bendrauja su draugais. Tuo tarpu Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje 41 proc. apklaustųjų informacijos gauna iš šeimos.

„Galime daryti prielaidą, kad dėl didelio užimtumo ar atsakomybės stokos tėvai mažiau bendrauja su vaikais ir jų ugdymo įtaka mažėja. Vaikai tuomet informaciją kaupia iš kitų šaltinių. Neigiamą poveikį jaunimo nuostatoms ir elgsenai tuomet gali turėti filmai, reklama žiniasklaidoje, internetas ir pan. Todėl visų pirma būtina ugdyti vaikų gebėjimą atsispirti šioms įtakoms“, – tvirtina direktorė.

Patys tėvai dažnai pripažįsta, kad kalbėti apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą su savo vaikais jiems trūksta kompetencijos. Vaikui pradėjus lankyti mokyklą, daugelis jų su palengvėjimu nusimeta dalį atsakomybės – juk dabar visą jų vaiko ugdymo darbą, taip pat ir prevenciją, atliks mokykla. Taip galvoti išties paranku, tačiau labai klaidinga. Kita tėvų klaida – mėginimas bet kokiomis sąlygomis vaiką „apsaugoti“. Tačiau „apsaugoti“ – nereiškia auginti vaiką šiltnamio sąlygomis ir izoliuoti jį nuo realaus gyvenimo, kurio neatsiejama dalis – įvairios problemos.

Patarimai tėvams:

Žaiskite ir kalbėkite su savo vaiku. Būkite draugais! Tikrai suspėsite padaryti savo darbus.
Vaikai ir jaunimas dažniausiai apie narkotikus ir jų vartojimą sužino iš interneto. Stebėkite, kuo domisi Jūsų vaikas internete. Pasirūpinkite, kad vaikams internetas būtų saugus.
Elkitės atsakingai. Vaikai jus stebi. Ir žinokite, kad net 90 proc. vaiko pasirinkimo lemia šeimos įtaka.
Nukreipkite vaiko energiją mėgstamiems pomėgiams, susipažinkite su vaiko draugais. Kuo daugiau laiko leiskite kartu.

Įdomu: ko apie meilę mus gali išmokyti pingvinai?

Įdomu: ko apie meilę mus gali išmokyti pingvinai?

Mintis, mokytis svarbiausių santykių dėsnių iš pingvinų, iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiška. Tačiau iš tiesų žmonės ir pingvinai kurdami santykius elgiasi kur kas panašiau nei manėte. Taigi ko apie santykius mus gali išmokyti šie žavingi Pietų pusrutulio gyventojai?

Kaip mesti rūkyti? Patarimai pagal horoskopą

Kaip mesti rūkyti? Patarimai pagal horoskopą

Kaip bandymą mesti rūkyti lemia dangaus kūnų išsidėstymas ir jų judėjimas arba astrologinė prognozė rūkoriams. Bandžiusieji mesti rūkyti puikiai žino, kad išgyvenimų kaina daug didesnė nei pačių cigarečių…

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą, šunys veikia kaip antidepresantas

Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

Apie ką kalba kūnai arba kūno kalbos paslaptys!

Apie ką kalba kūnai arba kūno kalbos paslaptys!

Ką apie mus pasako mūsų kūnas? Kūno kalba atskleidžia visas paslaptis, tačiau tik ją gerai išmanantiems žmonėms. Visi žinome, kad komunikacija atlieka labai svarbų vaidmenį visuomenėje. Technologinis progresas pakeitė mūsų bendravimo formą. Mes gyvename epochoje, kuomet apps’ų paleidimas, online QR kodų generatoriaus naudojimas, navigacija mūsų telefonuose, mikroblogai, žinutės (tas pats Twitter’is) ir akimirksniu mūsų Facebook’o profiliuose atsirandančios renginių nuotraukos tapo norma.

Kaip išsirinkti tinkamą gyvenimo partnerį?

Kaip išsirinkti tinkamą gyvenimo partnerį?

Rasti mylimą žmogų, kuris būtų išsilavinęs, protingas, rodytų besąlygišką pagarbą ir atitiktų kitus Jūsų reikalavimus- užduotis ne iš lengvųjų. Dažnas iš Jūsų brangiausią savo turtą- laiką, paskiriame žmogui, kuris, kaip vėliau paaiškėja, yra visiška priešingybė. Jūsų požiūris ir vertybės skiriasi kaip diena ir naktis.