Search Results for: "be alkoholio"

7 pamokos

7 pamokos, išmoktos per 1-erius metus be alkoholio

Kelly Fitzgerald panašiai kaip ir dauguma žmonių – skuba, lekia, dirba, laisvalaikį leidžia draugų kompanijoje. Tačiau prieš metus, gegužės 6 dieną jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – mergina nusprendė išgerti paskutinį alkoholinį gėrimą ir daugiau jo neberagauti.

Jurgis Didžiulis:  „Galima linksmintis ir be alkoholio“

Jurgis Didžiulis: „Galima linksmintis ir be alkoholio“

Jau kitą savaitgalį, liepos 26-28 d. debiutuojančiame VAROM! Vasaros Festivalyje prie garsiausių Lietuvos atlikėjų būrio prisijungs Jurgis Didžiulis – charizmatiškasis iš Kolumbijos kilęs muzikantas festivalio scenoje koncertuos į blaivų trijų dienų renginį susirinksiančiai publikai.

Naujas žalio maisto baras-restoranas – be viryklės ir alkoholio (foto)

Naujas žalio maisto baras-restoranas – be viryklės ir alkoholio (foto)

Vilniaus žalio ir gyvo maisto gerbėjai sulaukė dar vienos jiems skirtos maitinimosi vietos: miesto centre, Gedimino pr. 52, duris atvėrė antrasis „RAW 42“ maisto baras-restoranas. „RAW 42“ siūlo lankytojams maistą, paruoštą ne didesnėje nei 42 laipsnių temperatūroje, o apsilankiusius svečius žada maloniai stebinti šviežiai pagamintų patiekalų skoniu.

Žvaigždžių priklausomybė nuo alkoholio ir ne tik...

Žvaigždžių priklausomybė nuo alkoholio ir ne tik…

„Žvaigždžių pasaulyje – padidinta rizika alkoholio ir kitoms priklausomybėms“ , – teigia specialistė N. Bagdonaitė

Neringa Bagdonaitė – vienintelis specialistas Lietuvoje, kuris baigė „Priklausomybės ligų ir jų gydymo“ magistro studijas Londono Metropolitano universitete. Jai teko padirbti garsioje Londono užmiesčio klinikoje, kur gydosi nemažai įžymybių. Prieš pusmetį ji ėmėsi praktikos Lietuvoje.

„Dažniausiai girdime, kad narkotikais ir alkoholiu piktnaudžiauja paaugliai ir įžymūs žmonės. Tačiau Didžiojoje Britanijoje klinikiniai duomenys nurodo, jog tipiškas toks ligonis yra 35 metų ar vyresnis miesto gyventojas, kuris turi gerą darbą, uždirba nemažai pinigų, gerai gyvena, mėgaujasi geru maistu aukštos klasės restoranuose. Priklausomybės ligomis sergančiųjų statistika skelbia, kad trejetuką sudaro teisininkai , jūreiviai ir, įdomiausia, žurnalistai. Taip pat, prie padidintos rizikos grupės priskiriami šou žvaigždės. Lietuvoje ši statistika, beje, labai panaši“, – sako priklausomybės ligų specialistė.

Piktnaudžiavimo alkoholiu pasekmės

TV ekranuose matoma viskas kaip per padidinamąjį stiklą, kad taip yra pastebėti galėjo žiūrovai per V.Šapranausko vestą TV laidą. Žinomi ar įtakingi žmonės patenka į nemalonias situacijas, kurios greitai gali patekti į viešumą. Be to specialistai nurodo, jog piktnaudžiavimas alkoholiu sukelia daugybę problemų: nelaimingi atsitikimai, šeimų skyrybos, nedarbingumo lapeliai, vėlavimas, delsimas, nusižengimas, irzlumas, manipuliavimai, prastas aptarnavimas, administravimo klaidos, suirę tarpusavio kolegų santykiai… „Asmenys, turintys alkoholio vartojimo problemų, dažnai renkasi neatitinkančius realybės sprendimus bei turi iškreiptą suvokimą apie savo sugebėjimus, menkesnį polinkį taikyti naujoves, kūrybiškumą, mažiau konkuruoja, visumoje sparčiai apriboja savo galimybes“, – aiškina Neringa Bagdonaitė.

Alkoholis – „socialinis lubrikantas“

Specialistė teigia, kad priklausomybės yra opi mūsų šaliai problema, mūsų žmonės sunkiai moka leisti laisvalaikį ar laisvai bendrauti be alkoholio. Dėl to alkoholis neretai yra vartojamas kaip bendravimo palengvinimo priemonė, tiesiog kaip „socialinis lubrikantas“. O saiko pojūčio praradimą labiausiai linkę išgyventi tie asmenys, kurie nuolat patiria intensyvų stresą, įtampą, bei ant savo pečių užsikrauna per didelius gyvenimo lūkesčius ir atsakomybę.

Santykis su savimi: kelios gudrybės

Santykis su savimi: kelios gudrybės, kaip greitai pakelti sau nuotaiką

Turbūt nė nereikia sakyti, jog dažnas kas rytą pabunda ne pačios geriausios nuotaikos, o jei dar „netyčia“ dingo karštas vanduo, neužsiveda automobilis, visą kelią link darbo lydi kamščiai ir aibės kitų bėdų, kurios mažų mažiausiai nepakelia nuotaikos. Yra keletas triukų, kuriuos pasitelkus, galima bet kur ir bet kada nors trumpam pakelti savo nuotaiką ir gauti teigiamų emocijų. Ekspertai vieningai sutaria, jog laimės jums neatneš nei pinigai banko sąskaitoje, nei nuo veido išnykusi raukšlelė, panaudojus kremus.

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Baltieji riteriai, anot psichologių Mary Lamia ir Marilyn Krieger, yra tokie žmonės, kurie jaučia nuolatinę pareigą padėti kitiems, juos išgelbėti iš nemalonių situacijų. Tačiau šis siekis toli gražu ne visada būna altruistinis.

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Kviesti greitąją pagalbą.
2. Kol ateis gydytojas, būtina išplauti skrandį – sukelti vėmimą. Reikia sukelti vėmimą pirštu, arba sugirdžius ligoniui šilto vandens su druska bei soda, stengtis, kad vemiant būtų pašalinta viskas, kas yra skrandyje.
Vėmimo negalima sukelti, jei ištiko širdies priepolis (arba įtariama, kad širdies infarktas), prasidėjo traukuliai, apsinuodijusysis yra nesąmoningas, apsinuodijo kūdikis iki 6 mėn., trys paskutiniai nėštumo mėnesiai.
3. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paversti ant šono, pasirūpinti, kad neužspringtų (jei vemia).
4. Apsinuodijus alkoholiu, ligoniui reikia duoti gerti daug skysčių, gliukozės, elektrolitų tirpalų (su kaliu ir karbonatais). Taikant šiuos metodus, koma turėtų praeiti per 3–6 valandas.
5. Apsinuodijus kitais alkoholiais (metilo, propilo, etilenglikoliu), priešnuodis yra paprasčiausias etilo alkoholis (degtinė). Jis užblokuoja minėtą fermentą (alkoholdehidrogenazę), ir šie alkoholiai neskyla į nuodingus metabolitus. Tačiau šis metodas veiksmingas tik iš karto po apsinuodijimo.
6. Skirti vitaminų (ypač B grupės) ir folio rūgšties.

Daugiau: http://sveikas.lt/svarbu/straipsniai/pirmoji-pagalba/apsinuodijimai/#ixzz19gWroZZ4

Priešvelykinė savaitė kitaip – kupina pamaldumo

Priešvelykinė savaitė kitaip – kupina pamaldumo, bet kartu ir nuodėmių

Didžioji Velykų savaitė katalikiškose šalyse laikoma rimties, susikaupimo ir pasninko laikotarpiu, per kurį dvasininkai rekomenduoja susilaikyti nuo linksmybių. Paradoksalu, tačiau viename labiausiai katalikybę išpažįstančių regionų – Lotynų Amerikoje – prieššventinis laikotarpis neįsivaizduojamas be triukšmingų švenčių ir nuodėmių. Egzotinių kelionių organizatoriai kviečia susipažinti su pagrindinėmis Lotynų Amerikos šalių Velykų tradicijomis – nors sunkiai tikėtina, kad jos mums bus priimtinos, bet pamatyti ir sužinoti visada įdomu.

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas, ir žmonijos pokyčius

Alkoholis žmonijos istorijoje, kaip teigia mokslininkai, suvaidino neįtikėtinai svarbų vaidmenį ir paskatino ne vieną pokytį. Prieš milijonus metų, kai maisto būdavo sunkiau gauti, etanolio patrauklumas ir smegenyse prasidėję cheminiai procesai, kuriais atlyginta už fermentuotų vaisių atradimą, tikriausiai buvo svarbus privalumas, padėjęs protėviams primatams išlikti. Gali būti, kad šiandien šios genetinės ir neurocheminės savybės lemia daugybės žmonių priklausomybę nuo alkoholio. Skaudus, 9000 metų trunkantis žmogaus ir etanolio „meilės romanas“ tyrinėjamas žurnalo „National Geographic Lietuva“ vasario numeryje.

Dėl B. Afflecko filmo „Nakties įstatymai“ kalbos akcentą pakeitusi Z. Saldana nebesusikalbėjo su savo vaikais

Dėl B. Afflecko filmo „Nakties įstatymai“ kalbos akcentą pakeitusi Z. Saldana nebesusikalbėjo su savo vaikais

Kriminaliniame trileryje „Nakties įstatymai“ pamatysime tokias Holivudo superžvaigždes, kaip Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller, Scottas Eastwoodas, o pagrindinį vaidmenį atlieka pats filmo režisierius, scenarijaus autorius bei prodiuseris B. Affleckas. Filmas pasakos Bostono policijos kapitono sūnaus Džo (kurį vaidina pats B. Affleckas) istoriją, kuris nusprendžia, kad gyventi dorai – ne jo būdui ir išvyksta į Floridą, kur pasineria į nelegalaus alkoholio rinką. Vieną iš itin ryškių vaidmenų juostoje atlieka Z. Saldana, kuriai taip pat teko blogiukės vaidmuo.