Search Results for: "baidarės"

Vasaros pramogos Lietuvoje: TOP 5 baidarių maršrutai šeimoms

Vasaros pramogos Lietuvoje: TOP 5 baidarių maršrutai šeimoms, įmonėms ir ekstremalams

Vandens turizmo pramogos pastaraisiais metais įgauna vis didesnį pagreitį – baidarių nuomotojų teigimu, iki birželio vidurio sulaukiama apie 60-70 proc. rezervacijų visiems vasaros savaitgaliams. Dar neapsisprendusiems, kurią Lietuvos upę pasirinkti baidarių žygiui, pravers ekspertų patarimai apie tinkamiausius vandens maršrutus.

Meilė ir azartas persipynė „Karklė Live Music Beach 2015“ festivalyje

Meilė ir azartas persipynė „Karklė Live Music Beach 2015“ festivalyje

Meno ir muzikos festivalis „Karklė Live Music Beach 2015“ rugpjūčio 14-16 dienomis savo dalyviams pateikė rekordiškai daug pramogų, kurios neleido nuobodžiauti net išrankiausiems. Tinklinis, baidarės ir vestuvių fotosesijos nublanko prieš spiečių porelių ir nepažįstamųjų. Apsupti raudonos šviesos, dalyviai visą savaitgalį pulsavo meile bei azartu interaktyvioje erdvėje, kurioje dalino ne tik šypsenas, bet ir bučinius.

„Karklė  2015“: muzikos poveikį stiprins pramogų azartas ir adrenalinas

„Karklė 2015“: muzikos poveikį stiprins pramogų azartas ir adrenalinas

Klausytis gyvai atliekamų pasaulinių muzikos hitų ir tuo pačiu metu skrieti lynu virš šėlstančios minios. Pertraukas tarp garsiausių Lietuvos bei užsienio atlikėjų pasirodymų skirti originaliai sporto šakai ar deryboms hipių turgelyje. Skrosti Baltijos bangas įvairiausiomis vandens transporto priemonėmis ar pasinerti į pieno baltumo putų jūrą…

Turiningas savaitgalis Aukštaitijoje: ką verta aplankyti?

Turiningas savaitgalis Aukštaitijoje: ką verta aplankyti?

Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, todėl pasižymi tradicijų, tarmių bei architektūros įvairove. Šis kraštas žinomas dėl gausybės upių bei ežerų ir yra ypač mėgstamas vandens turistų. Labiau mėgstantiems keliauti automobiliu ar dviračiu, rekomenduojama aplankyti kelis garsius Aukštaitijos objektus, atnaujintus panaudojant ES investicijas. Šis regionas suteikia galimybę pasigėrėti unikaliais gamtos vaizdais, o kultūros ir architektūros objektai – išsamiau susipažinti su krašto istorija.

„Karklė 2014“ pramogos: ryškios

„Karklė 2014“ pramogos: ryškios, rinktinės, novatoriškos!

Penktasis „Karklė Live Music Beach“ – tai ne tik ryški žvaigždžių plejada, verčianti su nekantrumu braukyti dienas kalendoriuje laukiant didžiojo vasaros įvykio. Pašlovinimo nusipelno ir pramogos, nes visos atrakcijos buvo kruopščiai atrinktos iš to, ką šauniausi festivaliai Lietuvoje gali pasiūlyti geriausio.

Ko ieškoti Zarasuose pagal „Samsung Galaxy S 4“ vasaros reporterę Agnę (foto)

Ko ieškoti Zarasuose pagal „Samsung Galaxy S 4“ vasaros reporterę Agnę (foto)

7 ežerų apsuptas miestelis Zarasai puikiai žinomas aktyviesiems vasarotojams – festivalių lankytojams. Kasmet bent po keletą kartų vieną iš čia esančių salų „okupuoja“ gyvos muzikos ištroškę festivalininkai su spalvotomis palapinėmis, demonstruojantys festivalių įkvėptas „Haute couture“ mados tendencijas ir pilni tvirto nusiteikimo, kad tikram vasarotojui nei lietus, nei uodai, nei kieta „lova“ miegmaišyje – nebaisu.

Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012“

Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012“

Gegužės 18-20 dienomis antrus metus iš eilės įvyks Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“. Tokiu originaliu būdu naujojo turistinio sezono pradžią pažymės Anykščiai – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė. Renginys išsiskiria novatoriška koncepcija, kurios dėka jis patrauklus tiek sporto, tiek turizmo, tiek pramogų mėgėjams – t.y. kiekvienam aktyviam žmogui, mylinčiam gamtą ir keliones, ieškančiam naujų pramogų ir emocijų.

„Nykštietiškas triatlonas 2012“ dalyviams linkima ištvermės (Interviu)

„Nykštietiškas triatlonas 2012“ dalyviams linkima ištvermės (Interviu)

Šiemet antrus metus iš eilės įvyks turistinis-sportinis renginys – Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012”. Tokiu originaliu būdu naujojo turistinio sezono pradžią pažymės Anykščiai – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė. Kalbamės su renginio iniciatoriumi.

Keliauk kitaip – Anykščių regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Anykščių regioninis parkas (Foto)

Gražioji Anykščių žemė įkvėpė ne vieną žymų literatą, kartais Anykščiai net pavadinami literatūrine mūsų sostine. Čia gimė Antanas Baranauskas, odės Lietuvos gamtai – „Anykščių šilelis“ – autorius. Ir Jonas Biliūnas, Antanas Vienuolis – Žukauskas, Juozas Tumas – Vaižgantas bei kiti.
Čia įkurtas ir Anykščių regioninis parkas. Kraštovaizdis išskirtinis, o parko flora nepaprastai gausi. Pats Anykščių senamiestis paskelbtas urbanistikos draustiniu. Čia iškyla neogotikinė raudonų plytų Šv. Mato bažnyčia, kurios du bokštai yra aukščiausi Lietuvoje – šauna dangun iki 79 metrų.

Keliauk kitaip: Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai (Foto)

Keliauk kitaip: Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai (Foto)

Kvapą gniaužiančios Lietuvos saugomos teritorijos – lyg  neatrastas perlas, žybsintis tiesiai prieš akis, bet dažnai taip ir nepastebimas. Įvairiapusės  keliavimo galimybės, svaiginančios ežerų gilumos ir miškų gūdumos, adrenalinas ir užuovėja nuo stresų, neatrasta Lietuvos istorija, mitologija ir mistika – kviečiame atrasti Lietuvos saugomas teritorijas kartu su  projekto „Keliauk kitaip!“  komanda, šiuo metu keliaujančią per Lietuvą.  Keliaukime kartu, sekime ,,Keliauk kitaip” naujienas www.keliaukkitaip.lt, kartu atraskime Lietuvos saugomas teritorijas.

Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais – vienas populiariausių kelionių maršrutų šio parko ežerais ir upeliais, dar vadinamas Didžiuoju ratu. Maršruto ilgis – apie 30 kilometrų: praplaukiama 12 ežerų ir 6 upeliai. Keliauti galima sustojant vienai arba dviem nakvynėms, bet tik tam įrengtose poilsiavietėse. Žygis vandeniu prasideda iš Palūšės kaimo, kur modernioje valtinėje galima išsinuomoti baidares ar valtis bei kitą reikalingą žygio įrangą. Čia gausite ir žygio žemėlapį.
Iš Palūšės, Lūšių ežero vandenimis irkluojame link Meironių kaimo. Praplaukę Meironis, patenkame į Dringykščio ežerą. Iš jo Dumblės upeliu iriamės į Dringį. Tai – antras pagal dydį nacionalinio parko ežeras. Ežero šiauriniame gale įplaukiame į Juodakumpio įlanką, prie kurios yra Vaišniūnų stovyklavietė. Kelionė tęsiama Baluošu, kuris su apylinkėmis paskelbtas kraštovaizdžio draustiniu. Ežero saloje, vadinama Ilgasale, yra tikra retenybė: tai mažas ežerėlis, su didžiuoju ežeru besijungiantis upeliu – vienintelė tokia vieta Lietuvoje. Į mažąjį ežerėlį lėtai iriamės atsistumdami ir irklais nuo kranto. Atrodo gana paslaptingai, daug kur prižėlę vandens augalų, žydi vandens lelijos. Galima įsivaizduoti esant lyg kokioje gamtos koplyčioje ant vandens. Tačiau ir čia pamatome plūduriuojant alaus skardinę, cigarečių pakelį. Ištraukiame ir – į maišą valtyje. Tenka pripažinti, kad iki kelionės pabaigos jis buvo pilnas. Ir ne tik plaukiojusių plastiko ar stiklo butelių, bet ir geros firmos batas pasitaikė. Dalį šlamšto iš upelių ir ežerų dugno iškėlė benardydamas kelionės draugas.
Kairysis ežero krantas išsiraitęs pusiasaliais, už pirmojo galima išlipti Trainiškių kaime, kur snaudžia senolis ąžuolas – gamtos paminklas. Tai seni kupetiniai arba padrikieji kaimai, lyg muziejai po atviru dangumi.
Sugrįžus iki Baluošo ežero vidurio, surandame protaką ir atplaukiame iki nedidelio Baluošykščio ežero. Iš jo pasileidžiame gana srauniu Skregždos upeliu ir pasiekiame Srovinaičio ežerą, kurio gale pasirodo Ginučių vandens malūnas. Čia kelionę sustabdo siauras sausumos ruoželis. Valtį ir daiktus persinešus, galima apsistoti malūno užeigoje. Ginučių malūnas – beveik dviejų šimtų metų amžiaus technikos paminklas.
Nuo Ginučių vandens malūno Sravės upeliu priplaukiame Asėko ežerą. Iš ežero ištekantis to paties vardo upelis atplukdo iki Linkmeno ežero. Jį perplaukus skersai, randame prieplauką. Krante stūkso Ginučių piliakalnis ir 176 metrus virš jūros lygio iškilęs Ladakalnio kalnas. Ginučių piliakalnis yra 9-12 amžių archeologinis paminklas. Šalia piliakalnio – stovyklavietė turistams. Sutvarkyti takeliai ir mediniai laiptai veda į Ladakalnio viršų. Ladakalnis yra pirmasis Lietuvoje įsteigtas geomorfologinis draustinis. Nuo kalno ypač gerai matoma Šiliniškių gūbrio, sustumto ledynmečiu, kalvų grandinės.
Tvarkant kalną ir aplinką jo apžvalgos aikštelė paaukštinta 1,5 metro, įrengti informaciniai stendai, kur rodyklėmis pažymėti matomi objektai. Aplink Ginučių piliakalnį, Ladakalnį ir ant šių kalnų tikrai daug padirbėta, kad keliaujantiems būtų patogu: skalda išpilti takeliai, nauji mediniai laiptai, apžvalgos aikštelės ir turiningi informaciniai stendai. Ir žmonių nemažai lankosi, daug šeimų su vaikais. Tačiau kai kurie lankytojai net gražiausiose vietose mėto šiukšles tiesiog po kojom. Štai ant Ladakalnio krašto įrengtas naujutėlis medinis apžvalgos balkonas. Iš čia tik grožėkis saulėlydžiu virš ežerų. Taip ir daro, bet kai kas „padaro“ ir alaus iš „bambalio“, o tuščią tarą sviedžia žemyn. Ten jau prisirinkę plastiko, popiergalių, kai kas pakibę ant aukštos žolės, krūmokšnių. Šlaitas labai status, jei ne alpinistinių sugebėjimų, tai tikrai sunkaus darbelio reikės visam tam šlamštui surinkti. Ir kas, kada tai darys?
Dabar daugybė žmonių vasarą suplūsta čionai, amžina problema tapo šiukšlinimas. Žmonės net šiukšles maišais atveža į mišką, lyg gamta būtų kokia oazė kosmose, kur niekas nieko nemato… Gerai dar, kad šie miškai ne tokie grybingi, kaip Dzūkijoje, o tai žmonių srautai tęstųsi iki vėlyvo rudens, būtų daugiau bėdų. Aukštaitijos nacionaliniame parke dirbantis biologas Bronius Šablevičius ypač negailėjo karčių žodžių nedrausmingam jaunimui, kuris dažnai pažeidžia saugomų teritorijų taisykles – ne vietoje stovyklauja, apšnerkščia ežerų pakrantes. „Lyg ne savo Tėvynėje gyvena, kaip taip elgtis“, – kalbėjo žmogus, pažįstantis šiuos miškus ir ežerus kaip retas.
Per protaką tarp Linkmeno ir Asalnykščio ežerų pasiekiame seną medinį tiltą, kurio seni poliai apaugę lyg koralais. Iš tikrųjų tai – upinės durlės. Dar paplaukus atsiveria Asalnų ežeras, kurio siaurąją dalį įveikus, patenkame į Lūšių ežerą. Netoli jau ir Palūšė. Išties gražu, norėtųsi dar irklų nepadėti ir kelionę vandeniu pratęsti…