Search Results for: "avižos"

30 praktiškų patarimų virtuvės šefui

30 praktiškų patarimų virtuvės šefui

Net jei ir laikote save virtuvės asu, vertingų patarimų vengti nereiktų, nes kartais tai gali išgebėti nuo kulinarinių nesėkmių, kurios pasitaiko visiems. Siūlome 30 praktinių patarimų, kurie perduodami iš kartos į kartą.

Nuotaikų piliulės slepiasi maiste

Nuotaikų piliulės slepiasi maiste

Liūdesį melancholiją gali nuvyti… žuvis. Bet ne kažkokia peršaldyta jūros lydeka, o žinoma, tos žuvų rūšys, kuriose gausu riebiųjų Omega-3 rūgščių. Šios rūgštys dalyvauja hormonų apykaitoje, padeda palaikyti emocinį atsparumą ir pasipriešinti depresijai.

Kviečių gemalai: norite sveiko kūno – vartokite kasdien

Kviečių gemalai: norite sveiko kūno – vartokite kasdien

Remiantis statistikos duomenimis, įvairių lėtinių neinfekcinių ligų skaičius prilygsta epidemijai. Knygų apie sveikatos profilaktiką, dietas bei įvairias gyvensenos strategijas žymiai padaugėjo. O sveikata, tapo viena populiariausių temų, tačiau neretai informacijos gausa klaidiną vartotoją. Kaip nepasiklysti ir ką rinktis, kad kasdienis maistas taptų sveikesnis?

Mitybos specialistė: žalios spalvos daržovių magija

Mitybos specialistė: žalios spalvos daržovių magija

Mitybos specialistės Deimantės Rapalytės teigimu, mėgautis maistu – privaloma. Pakeisti mitybos įpročius bus sunku, jeigu įstatysite save į rėmus, pradėsite save riboti, skaičiuosite kiekvieną kąsnį, o vėliau persivalgysite. Svarbiausia – klausyti savo organizmo, duoti jam kokybiško ir maistingų medžiagų kupino maisto.

Kokia košė naudingiausia?

Kokia košė naudingiausia?

Kruopos bei iš jų pagamintos košės yra ne tik maistingas, vertingas, bet ir labai lengvai virškinamas maisto produktas. Ne veltui maisto piramidėje grūdiniai produktai apatine, pačia svarbiausia mitybos pakopa dalinasi su daržovėmis ir vaisiais. Jų rekomenduojama valgyti kelis kartus per dieną.

Gastroenterologė Danutė Voverienė: sveiko žarnyno paslaptis įminta

Gastroenterologė Danutė Voverienė: sveiko žarnyno paslaptis įminta

Ar žinojote, kad XXI amžiuje pradėtos kurti vidurių užkietėjimo klinikos net vaikams nuo 6 metų? Ar galėtumėte pagalvoti, kad vidutinio amžiaus žmogaus storojoje žarnoje yra apie 6 kg nesuvirškintų maisto likučių? Gastroenterologė Danutė Voverienė įspėja, kad žarnyno problemos aplanko vis jaunesnius žmones ir svarbu kuo greičiau pradėti reaguoti į šiuos negalavimus. Gydytoja dalinasi visuomenėje vis dar mažai vertinamu sveikatos receptu – kasdien įtraukite pakankamą maistinių skaidulų kiekį į savo mitybos racioną.

Sveikos mitybos specialistė: 6 mitybos žingsniai sporto entuziastams

Sveikos mitybos specialistė: 6 mitybos žingsniai sporto entuziastams

Sporto kultūra Lietuvoje įgauna pagreitį: vis daugiau žmonių išsiruošia pabėgioti patraukliomis miesto gatvėmis, lankosi sporto klubuose, dalyvauja ištvermės reikalaujančiuose sporto renginiuose ar užsiima kita aktyvia veikla. Pasak sveikos mitybos specialistės Vaidos Kurpienės, tai yra tik šviesioji medalio pusė, kadangi dažnas pradedantysis ar sporto mėgėjas užmiršta, kad aktyviai leidžiant laisvalaikį, fizinė būklė gali būti ne tik stiprinama, bet ir gadinama, jei nesilaikoma tam tikrų taisyklių. Neteisinga ir nesureguliuota mityba, skysčių nevartojimas – didžiausias sporto renginių dalyvių priešas.

Sekmadienio burtai virtuvėje: švediškas vegetariškų burgerių su burokėliais variantas

Sekmadienio burtai virtuvėje: švediškas vegetariškų burgerių su burokėliais variantas

Šio sekmadienio magijos seansas keliasi į žalią švedų Davido ir Liuse’os virtuvę. Jis – fotografas, dizaineris ir vieno žurnalų meno direktorius, ji – socialinių mokslų diplomą turinti mitybos medicinos studentė. Drauge jie ne tik augina dukrelę, bet ir yra pamišę dėl sveiko maisto gaminimo bei jo stilingo pateikimo. Taip gimė jų tinklaraštis Greenkitchenstories.com.

Dešimt patarimų vasaros pusryčiams

Dešimt patarimų vasaros pusryčiams

Pusryčiai svarbiausias ir būtiniausias dienos patiekalas, kuris padeda energingai pradėti naują dieną. Kuo sveikesni pusryčiai, tuo geresnė diena. Šauniausia yra tai, kad iki 9 valandos ryto maistas neina į kūną, nes organizmas tuo metu būna aktyviausias. Vienas iš svarbiausių patarimų – neišeiti iš namų be pusryčių, na. o kad būtų lengviau tai padaryti, pateikiame Jums 10 patarimų, ką sveiko galima suvalgyti pusryčiams!

Man depresija... Ką daryti?

Man depresija… Ką daryti?

Depresija apninka nepastebimai ir nudažo žmogaus pasaulį niūriais tonais. Iš pradžių atrodo, kad tiesiog pavargome, kad per naktį pailsėsime ir nuovargį kaip ranka nuims. Tačiau laikas bėga, o neviltis ir bejėgiškumo jausmas apima vis labiau. Po truputį auga apatija viskam, kas vyksta aplinkui, nebesinori nieko daryti, mąstyti ar jausti. Neretai prie viso to prisideda ir silpnumas, širdies ir kitų organų skausmai.