Search Results for: "architektai"

Jauni Vilniaus architektai: „Kūrybiškumas nėra talentas

Jauni Vilniaus architektai: „Kūrybiškumas nėra talentas, tai – raumuo“ (interviu)

Viešbutis „Lijo“ Gargžduose, Svencelės gyvenvietės detalusis planas ir vandens aitvarų centras, gyvenamųjų namų kvartalas „Misionierių namai“ Vilniuje, sostinės „Porsche“ automobilių centras – tai vieni iš daugelio darbų, bylojančių apie „DO ARCHITECTS“ gyvavimą bei turimą milžinišką potencialą. Ignas Uogintas ir Gilma Gylytė, kartu su Andre Baldišiūte, Algimantu Neniškiu ir Sabina Daugeliene Senamiesčio širdyje atvėrę architektų biuro duris, neslepia – tam, kad atsidurtų ten, kur yra dabar, reikėjo įdėti galybę darbo. Smagiausia, kad, keletą metų sėmęsi vertingos patirties užsienyje, VGTU absolventai niekada neabejojo – savo žinias panaudos kurdami gražesnį Lietuvos rytojų.

Architektai pateikė naujo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio vizijas

Architektai pateikė naujo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio vizijas

Naujo LMTA studijų miestelio Olandų gatvėje, Vilniuje, architektūriniam konkursui pateikti 28 projektai. Konkursą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Lietuvos architektų sąjunga.

Architektai pristatė vizijas atgimstančiam Naujamiesčiui (Foto)

Architektai pristatė vizijas atgimstančiam Naujamiesčiui (Foto)

Architektai kviečia vilniečius ir miesto svečius atrasti Naujamiestį. Ketvirtadienį loftų vystytojos „Concept Lofts“ būstinėje buvo pristatyti kūrybinių dirbtuvių „Naujas veidas Naujamiesčiui“ dalyvių sukurti konceptualūs architektūriniai projektai, primenantys vilniečiams ir miesto svečiams šios sostinės dalies išskirtinumą ir potencialą. Renginio organizatorių teigimu, šiuo projektu siekiama įkvėpti teigiamus pokyčius Naujamiestyje

„Open House Vilnius“: ką intriguojančio gali papasakoti sostinės architektūra?

„Open House Vilnius“: ką intriguojančio gali papasakoti sostinės architektūra?

Kodėl Estijos ambasada vadinama „pralenkusi laiką“? Kokių istorijų gali papasakoti restorano „Neringa“ sienos? Kuo išskirtiniai Vileišių rūmai? Kodėl Lietuvos rusų dramos teatras įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą? Klausimai, į kuriuos bus atsakyta jau balandžio 23-24 dienomis, kai sostinėje antrą kartą vyks atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“, kviečiantis pažinti pastatus, į kuriuos nedrįstame arba negalime užeiti paprastą dieną.

Architektas Vytautas Baltus: „Architektūra – brandus menas

Architektas Vytautas Baltus: „Architektūra – brandus menas, o ne šou“

Kiekvienais metais Lietuvoje studijuoti architektūrą pasiryžta daugiau nei 100 absolventų. Visi, norintys siekti aukštojo mokslo šioje srityje, turi įveikti ne tik abitūros egzaminų kartelę, bet ir sėkmingai pasiruošti architektūros stojamiesiems egzaminams.

Kilometro aukštis dangoraižiams – ne riba?

Kilometro aukštis dangoraižiams – ne riba?

Derinant įvairių disciplinų ir mokslo rezultatus, įprasti aukščio limitai tampa istorija. Šiandien aukščiausiuose pasaulio pastatuose įrengiamos miesto apžvalgos aikštelės, unikalūs architektūros pavyzdžiai dažnai tampa miesto ar šalies simboliais, įspūdingi statiniai – turistų traukos centrais, o aukščiausi dangoraižiai – filmų kūrėjų taikiniais.

Lietuvis sukūrė striukę

Lietuvis sukūrė striukę, transformuojamą į vienvietę palapinę

Studentai baigę bakalauro studijas, kurios per ketverius metus jiems „neprilipo“ neretai bijo keisti karjeros kelią, rizikuodami pasirinkti kitą specialybę. Istorijos bakalauras Andrius Pūkys, prieš dvejus metus nusprendęs įstoti į Kauno technologijos universiteto (KTU) Aprangos mados inžinerijos magistrantūros studijas įrodė, kad bijoti nėra ko. Studijas A. Pūkys baigė su trenksmu – sukurdamas striukę, transformuojamą į vienvietę palapinę.

Architektas R. Palekas: miestas – tai jaukios gatvės su parduotuvėlėmis

Architektas R. Palekas: miestas – tai jaukios gatvės su parduotuvėlėmis, o ne prekybos centrai

„Šiuolaikinėje Vilniaus architektūroje vis dar daug skubotumo ir nesiskaitymo su aplinka“, – sako architektas Rolandas Palekas. Nacionaline kultūros ir meno premija įvertintas kūrėjas teigia, kad miestas – tai pirmiausia jaukios gatvės, o ne milžiniški prekybos centrai, kurie šiandien Lietuvoje vis dažniau veržiasi į miestų centrus. Pasak jo, kad būtų užtikrinta miestiečių gyvenimo kokybė, reiktų daugiau dėmesio skirti ne tik pastatams, bet ir erdvėms tarp jų.

„Talentų bankas“ pristato:  spalvingas ir drąsus „CarrotFox“ (interviu

„Talentų bankas“ pristato: spalvingas ir drąsus „CarrotFox“ (interviu, foto)

Ryškūs, spalvingi, originalūs – tokius „CarrotFox“ papuošalus atsitiktinai aptikusi internete tuoj pat supratau, jog su didžiausiu malonumu puoščiausi panašiomis grožybėmis. Esu tikra, jog su manimi sutiktų visas būrys dailiosios lyties atstovių, todėl skubu šiuo „radiniu“ pasidalinti ir su jumis – jis puikiai papuoš „Laikas.lt“ rubriką „Talentų bankas“. O kad vardas įgytų veidus bei trumpą istoriją, kalbamės su „CarrotFox“ įkūrėjomis Jurgita ir Indre.

3D projektas „Synergium“: įspūdingas technologijų bei kūrybiškumo susijungimas „Kultūros naktyje“

3D projektas „Synergium“: įspūdingas technologijų bei kūrybiškumo susijungimas „Kultūros naktyje“

Vienu įsimintiniausių reginių jau šį penktadienį vyksiančio festivalio „Kultūros naktis“ metu žada būti projektas „Synergium“, kursiantis įspūdingas 3D vaizdines instaliacijas ant Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastato. Žadama, jog naktinėtojai bus ne tik pasyvūs profesionalų kuriamų vaizdų žiūrovai, bet ir patys galės prisidėti prie kuriamo vaizdo naudodamiesi interaktyviu stalu. Projekto rengėjai – kompanijos „Video architektai“, jungiančios naujausias technologijas bei kūrybiškumą, atstovai Povilas Oželis ir Linartas Urniežis sutiko daugiau papasakoti apie save bei projektą.