Search Results for: "antidepresantai"

Diagnozė: galvoje tik seksas

Diagnozė: galvoje tik seksas

Priklausomybė nuo sekso (sexual addiction) pirmą kartą kaip sąvoka, analogiška alkoholizmui ir narkomanijai, paminėta 1980 metais, amerikiečių psichologo Patriko Karnso. Jis turėjo omenyje socialine ir kultūrine prasme nepriimtiną seksą.

Į depresijos gniaužtus patenka vis daugiau lietuvių

Į depresijos gniaužtus patenka vis daugiau lietuvių

Pastaraisiais metais specialistai vis garsiau kalba apie prastėjančią lietuvių psichinę savijautą. Tai rodo ir gąsdinanti savižudybių, priklausomybių nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų statistika, visuomenę sukrečiančių smurtinių nusikaltimų gausa. Medikai perspėja, kad Lietuvoje daugėja ir susirgimų depresija. Nors ši liga mūsų šalyje dar dažnai nuvertinama, jos pasekmės gali būti labai rimtos, o poveikis žmogaus gyvenimo kokybei – milžiniškas.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie draugus ir draugystę...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie draugus ir draugystę…

Šiandien pristatome keletą įdomių ir galbūt dar negirdėtų faktų apie draugus bei draugystę.

Kaip žiemą pagerinti nuotaiką?

Kaip žiemą pagerinti nuotaiką?

Šaltuoju metų laiku daugelis iš mūsų susiduria su depresija: dienos apniukusios, vakarai šalti, problemoms galo nematyti – visa tai priveda prie visiškos apatijos. Kaip pasikelti nuotaiką?

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie depresiją...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie depresiją…

Atėjus rudeniui vis dažniau subjūra ne tik orai, bet ir nuotaika. „Man depresija“, – gali išgirsti iš nusiminusio kolegos ar giminaičio, kuris, galbūt, nelabai ir supranta, kokią rimtą diagnozę pats sau taiko. Taigi, šiandien pristatome jums keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie šią ligą, kurios pavadinimas dažnai nuskamba ir kasdienybėje.

Kaip rūkymas susijęs su depresija?

Kaip rūkymas susijęs su depresija?

Anot statistikos, maždaug penktadalis pasaulio gyventojų vartoja tabako gaminius. Pusei rūkorių prognozės ne itin palankios: jiems gresia priešlaikinė mirtis dėl su rūkymu susijusių ligų. Nors visuomenėjė įprasta manyti, kad sunkiausiai įveikiama priklausomybė nuo alkoholio, žolės ar kokaino, iš tiesų daugiausiai problemų sukelia rūkymas. Kartą pripratus rūkyti, ypač jauno amžiaus asmenims, tikimybė mesti – gana maža. Na, o jeigu rūkyti pradėjęs asmuo turi genetinį polinkį į depresiją – rizika dar labiau padidėja.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie meilę...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie meilę…

Per „Faktų pusryčių“ gyvavimo laikotarpį surinkome nemažai įdomių faktų apie įvairius dalykus, reiškinius, žmones, bet… Bet panašu, jog pamiršome vieną svarbiausių – meilę. Taigi šiandien taisome savo klaidą ir pateikiame jums keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie šį keistą jausmą.

Rūkymas: ar įmanoma atsikratyti mirtino įpročio?

Rūkymas: ar įmanoma atsikratyti mirtino įpročio?

Egzistuoja daugybė – socialinių, sveikatos, teisinių – problemų, susijusių su tabako, alkoholio ir narkotikų vartojimu. Šios medžiagos sukelia psichikos ir elgesio sutrikimus, todėl vadinamos psichoaktyviosiomis medžiagomis. Tad svarbu žinoti, kuo jos žmogui kenksmingos ir kokios pagalbos gali tikėtis jau priklausomas žmogus, jei nori nustoti jas vartoti. Straipsnių ciklą šia tema pradedame pasakojimu apie tabaką, jo sukeliamus sveikatos sutrikimus ir galimus pagalbos būdus.