Search Results for: "alkoholiniai gėrimai"

Alkoholiniai gėrimai pagal zodiako ženklą

Alkoholiniai gėrimai pagal zodiako ženklą

Zodiako ženklas gali padėti apsispręsti dėl daugelio dalykų – partnerio pasirinkimo, tinkamiausios kelionės ir net… patinkančio alkoholinio gėrimo.

Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Pavojingas kokteilis: energiniai gėrimai + alkoholis

Atėjus vasaros metui jauni žmonės laisvalaikį leidžia įvairiuose jaunimo pamėgtuose renginiuose, klubuose. Taip leisdami laiką dauguma jų vartoja alkoholinius gėrimus. Nerimą kelia pastaruoju metu ypač išpopuliarėjęs šių gėrimų vartojimas kartu su energiniais gėrimais.
Vilniaus miesto Visuomenės sveikatos biuro atlikto tyrimo duomenimis 23,8 proc. energinių gėrimų vartotojų juos vartojo kartu su alkoholiniais gėrimais, iš jų daugiau berniukų (26,1 proc.) negu mergaičių (20,9 proc.) ir daugiau vyresniųjų klasių mokinių (37,3 proc. – 9, 10-tų kl.) negu jaunesniųjų (13,0 proc. – 5, 6-tų kl., 21,0 proc. – 7, 8-tų kl.). Daugiausiai respondentų energinius gėrimus vartojo su degtine ar kitais stipriaisiais gėrimais (65,5 proc.), kiek mažiau – 56,6 proc. mokinių su silpnaisiais alkoholiniais gėrimais (pvz., sidru).
Šiuo metu Lietuvoje energiniai gėrimai parduodami šalia kitų gaiviųjų gėrimų ir dažnai ne tik nepilnamečiai, bet ir suaugę žmonės juos laiko įprastais gaiviaisiais gėrimais. Energinių gėrimų sudėtyje yra tonizuojamųjų ar stimuliuojamųjų augalinių medžiagų (kofeino, guaranino, ginsenozidų, taurino, ženšenio ir kt.), todėl jų vartojimas tiek su alkoholiniais gėrimais, tiek atskirai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.
Energinių gėrimų vartojimas su alkoholiu gali susilpninti suvokimo funkcijas, taip pat sumažinti apsinuodijimo alkoholiu simptomus, tarp jų ir slopinantį poveikį, todėl didėja nelaimingų atsitikimų rizika, o taip pat didėja tikimybė išsivystyti priklausomybiai nuo alkoholio, kadangi vartojant jį su energiniais gėrimais, alkoholio suvartojama daugiau, nes žmogus nesijaučia toks apsvaigęs, koks yra iš tikrųjų.
Vartojant alkoholį didesnėmis dozėmis gali ištikti atminties, sąmonės praradimas, o sumaišius su energiniu gėrimu gali pasireikšti daugiau sveikatos sutrikimų:
Angliarūgštė esanti energiniame gėrime pagreitina alkoholio įsisavinimą virškinamajame trakte;
Energiniu gėrimu atskiestas alkoholis iš skrandžio į plonajį žarnyną pašalinamas greičiau, negu koncentruotas ir ten greičiau absorbuojamas;
Kofeinas palaiko budrumą ir mažina alkoholio raminantį (slopinantį) poveikį;
Vartojant energinius gėrimus su alkoholiu, jo suvartojama daugiau, nes žmogus ilgai išlieka budrus, todėl kyla perdozavimo ir sąmonės netekimo pavojus;
Esant mažam alkholio kiekiui kraujyje, sąveika su kofeinu šiek tiek sumažina alkoholio sukeltus fizinius ir psichinius sutrikimus. Didėjant alkoholio kiekiui kraujyje, kofeino poveikis alkoholio sukeltiems sutrikimams nepasireiškia;
Vartojant energinį gėrimą su alkoholiu, jo sudedamosios medžiagos veikia apgaulingai, padidindamos fizinius ir psichinius sugebėjimus ir sumažindamos sąmoningumo pablogėjimą;
Energinių gėrimų ir alkoholio derinys ypač pavojingas asmenims, sergantiesms širdies ligomis, nes gali padidėti aritmijų atsiradimo tikimybė;
Energinis gėrimas ir alkoholis yra diuretikai (skatina šlapimo išsiskyrimą). Dėl organizmo dehidratacijos (organizmo vandens netekimas) sulėtėja alkoholio metabolizmas, todėl padidėja jo toksinis poveikis, dėl kurio pasireiškia pagirių sindromas.

Vasaros metu būtina suvartoti mažiausiai 2 litrus vandens per parą. Geriausiai rinktis natūralų mineralinį ar geriamąjį vandenį.

Kas trečias pasimatymas Lietuvoje baigiasi girtu seksu

Kas trečias pasimatymas Lietuvoje baigiasi girtu seksu

Vienas iš trijų lietuvių prisipažino, kad į lovą po pasimatymo juos palydi alkoholiniai gėrimai. Tačiau pažinčių svetainės Flirtas.lt vykdytas tyrimas atskleidė, kad dauguma su savo poromis permiega dėl abipusės simpatijos, o ne alkoholio kvaitulio.

Eksperimentas: kaip alkoholio atsisakymas pakeitė moters išvaizdą (foto)

Eksperimentas: kaip alkoholio atsisakymas pakeitė moters išvaizdą (foto)

Turbūt dažnas po savaitgalio galvojate, jog pats gal būtų pats laikas atsisakyti alkoholio ar bent sumažinti jo kiekius. Pasirodo, tai visai puiki mintis – alkoholiniai gėrimai turi įtakos ne tik savijautai, bet ir išvaizdai. Keturiasdešimtmetė Laura Hogarth sugalvojo atlikti eksperimentą ir tuo įsitikinti.

Liūdnos žinios alaus mėgėjams

Liūdnos žinios alaus mėgėjams

Tiems, kurie neįsivaisiuoja poilsio gamtoje be šalto alaus ar sidro skardinės, liūdnos žinios – mokslininkai įvardijo pačius pavojingiausius alkoholinius gėrimus. Penketuko viršuje atsidūrė būtent alus, po jo seka sidras ir kiti silpnieji alkoholiniai gėrimai, kokteiliai, šampanas ir likeris.

Rokenrolo ir meilės puotoje su Lenny Kravitzu (Foto)

Rokenrolo ir meilės puotoje su Lenny Kravitzu (Foto)

Šeštadienį Kaune koncertavo Lenny Kravitzas, kurio pasirodymas nepaliko abejingų tiek jo muzikai, tiek pačiam muzikantui ir jo charizmai. Lenny Kravitz koncertą apšildyti buvo pakviesta grupė „Rebealheart“, kuri tik pabandė apšildyti publiką, į pagalbą pasitelkdami grupės Hiperbolė dainą „Išgalvojau lietų“ ir visiems iki skausmo žinoma daina „Kelias pas tave“. Vis tik, laukiantieji Lenny pasirodymo nepasidavė šildymams, nors prie alaus bokalų buvo galima pasijusti lyg lietuviškame roko festivalyje, kur labiau šildo alkoholiniai gėrimai nei muzika.
Lenny Kravitz nepagailėjo gerai žinomų hitų

Kaip alkoholis padeda fizikams įveikti superlaidumo problemas

Kaip alkoholis padeda fizikams įveikti superlaidumo problemas

Linksmai nusiteikęs japonų mokslininkas išsiaiškino, jog karštuose alkoholiniuose gėrimuose 24 valandas pamirkę bandiniai tampa superlaidininkais aplinkos temperatūroje. Dr. Jošihiko Takano (Yoshihiko Takano), dirbantis Nacionaliniame medžiagų mokslo institute Tsukuboje (Japonija), šį atradimą padarė po vieno vakarėlio, sugalvojęs potencialių superlaidininkų bandinius pamirkyti karštuose alkoholiniuose gėrimuose – prieš išbandant jų superlaidumo savybes kitą dieną. Pasirodo, jog prekyboje siūlomi alkoholiniai gėrimai, ypač vynas, šiuo atveju veikia kur kas efektyviau už vandenį arba gryną alkoholį.

Alkoholį pirkti galėsime iki vidurnakčio

Alkoholį pirkti galėsime iki vidurnakčio

Seimo nariai prieš didžiąsias metų šventes pasirūpino tautiečių šventinės nuotaikos pratęsimu, priimdami alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, pagal kurią alkoholiu prekiauti ir jį nusipirkti bus galima iki vidurnakčio.

Tiesa, ne visai vieningai: Už šią pataisą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 40, susilaikė 9. Pataisos iniciatoriai – parlamentarai Edvardas Žakaris ir Jonas Juozapaitis.

Tačiau leidimas galios ne visur vienodai: draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais nuo 22 iki 8 val. galios tik daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose esančiuose mažmeninės prekybos vietose. Šis nutarimas įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Šis draudimas, kaip ir ligi šiol, nebus netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami tik iš Lietuvos Respublikos išvykstantiems keleiviams.
 
Pasak projekto iniciatorių parlamentarų Eriko Tamošausko ir Audriaus Endzino, šias pataisas paskatino rengti legaliai parduodamo alkoholio mažėjimas bei nelegalios apyvartos ir nelegalaus alkoholio vartojimo didėjimas. Pataisoms nepritariantys parlamentarai tikino, kad pataisos prieštarauja pagrindiniam Alkoholio kontrolės įstatymo tikslui – mažinti alkoholio suvartojimą.

Graužiantis rėmuo: kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą?

Graužiantis rėmuo: kaip sumažinti skrandžio rūgštingumą?

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas rekomenduojama nuo kasdienių įpročių.

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas, ir žmonijos pokyčius

Alkoholis žmonijos istorijoje, kaip teigia mokslininkai, suvaidino neįtikėtinai svarbų vaidmenį ir paskatino ne vieną pokytį. Prieš milijonus metų, kai maisto būdavo sunkiau gauti, etanolio patrauklumas ir smegenyse prasidėję cheminiai procesai, kuriais atlyginta už fermentuotų vaisių atradimą, tikriausiai buvo svarbus privalumas, padėjęs protėviams primatams išlikti. Gali būti, kad šiandien šios genetinės ir neurocheminės savybės lemia daugybės žmonių priklausomybę nuo alkoholio. Skaudus, 9000 metų trunkantis žmogaus ir etanolio „meilės romanas“ tyrinėjamas žurnalo „National Geographic Lietuva“ vasario numeryje.