Search Results for: "aštrus maistas"

Produktai

Produktai, įveikiantys nemigą

Gydytojai teigia, kad pas juos apsilanko vis daugiau pacientų, kurie dėl pašėlusio gyvenimo ritmo skundžiasi miego trūkumu. Vaistų nemigai įveikti daug, liaudies medicina taip pat turi, ką patarti, dietologai irgi neatsilieka.

Už miego kokybę atsako hormonas melatoninas. Nemiga kamuoti ima ir tuomet, kai organizme trūksta vienos esminių aminorūgščių – triptofano. Tiesa, šių medžiagų kiekį organizme, jei reikia, galima papildyti valgant tam tikrus produktus. Ypač jų rekomenduojama vartoti prieš miegą.

Produktai su melatoninu
Bananai. Kartais specialistų šie vaisiai pavadinami migdomaisiais žievelėje. Bananai stimuliuoja serotonino ir melatonino gamybą, juose gausu kalio ir magnio, stabilizuojančio nuotaiką, atpalaiduojančio raumenis.
Vyšnios ir trešnės. Šiose uogose taip pat gausu melatonino. Gydytojai rekomenduoja prieš miegą suvalgyti jų saują. Jei norite išsimiegoti lėktuve ar traukinyje, taip pat nepamirškite jų pasiimti į kelionę.
Pienas. Tinkamas triptofano ir kalcio, padedančio smegenims įsisavinti šią aminorūgštį, derinys. Daugeliui vaikų stiklinė pieno su medumi – idealūs migdomieji.

Produktai su triptofanu
Sumuštinis. Jei skundžiatės miego kokybe, vakarienei naudinga suvalgyti sumuštinį su kalakutiena ir neskaldytų grūdų duonos riekele. Nedidelis kiekis gliukozės (medus arba uogienė) padės neutralizuoti hormoną oreksiną, trukdantį mums užmigti. Tik nepiktnaudžiaukite! Per didelis kiekis saldumynų – signalas smegenims pradėti naują būdravimo ciklą.
Ramunėlių arbata. Ramunėlės puikia padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir sielai, veikia raminamai.
Keptos bulvės. Nedidelis kiekis keptų bulvių sugers rūgštis, trukdančias gamintis triptofanui. Norint sustiprinti raminamąjį poveikį bulves galima sutrinti su šaukštu šilto pieno.
Piene virta avižų košė su medumi. Numalšins alkį, veiks raminamai. Galima į košę įdėti du šaukštelius linų sėmenų, kuriuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką.

Produktai, kurių prieš miegą vertėtų atsisakyti
Konservuota ir rūkyta mėsa. Vėlyvą vakarą sumuštinis su kumpiu – netikusi idėja. Taip pat kaip ir dešrelės, šoninė, kiti rūkyti gaminiai, nes juose gausu tiamino – aminorūgšties, kuri verčia smegenis gaminti norepinefriną – hormoną, stimuliuojantį smegenų veiklą.
Šokoladas. Pagyvenusiems žmonėms kofeino poveikis paprastai yra stipresnis. Todėl net ledai su šokolado drožlėmis, suvalgyti prieš miegą, jiems gali sukelti nemigą. Šokolade yra aminorūgščių, veikiančių stimuliuojamai.
Kečupas, čili piprai ar aštrus maistas yra sunkiai virškinami, todėl nieko nuostabaus, kad kenkia ir miegui.
Komentarai
Įrašyti naują Ieškoti RSS

Iškylaujame gamtoje: kokius produktus rinktis?

Iškylaujame gamtoje: kokius produktus rinktis?

Dažni piknikai gamtoje, dienos saulėtame paplūdimyje, žygiai dviračiais ar baidarėmis – malonios vasaros pramogos, kurių praleisti nesinori. Tačiau dažnai kyla klausimas, kaip tinkamai susiplanuoti dienos meniu, kokį maistą pasiimti į gamtą, kad būtų ne tik sveika, bet ir patogu valgyti?

Žiemos pėdsakai moters veide: kaip jų atsikratyti?

Žiemos pėdsakai moters veide: kaip jų atsikratyti?

Nors žvarbūs žiemos orai po truputį traukiasi, moters veide šaltojo sezono padariniai pasilieka ilgam – dėl šalčio, vėjo ir temperatūrų skirtumų oda netenka drėgmės ir pasidaro jautri. Po žiemos išryškėja odos sausumas, išsiplėtę kapiliarai, oda atrodo suglebusi ir praradusi savo skaistumą. Dermatologai tvirtina, kad norint atgaivinti odą, pirmiausia reikėtų atstatyti jos drėgmę – namuose esančiomis priemonėmis arba apsilankius pas odos gydytoją.

Kaip maitintis abiturientui?

Kaip maitintis abiturientui?

Abitūros egzaminai – jau ne už kalnų. Prisiklausiau visokių įdomybių, ką reikėtų valgyti, o ko ne, kad geriau „veiktų“ galva. Norėčiau žinoti, kokių produktų reikėtų vengti?

Šalin rudeninę depresiją! 20 būdų

Šalin rudeninę depresiją! 20 būdų, kaip išgyventi rudenį

Ruduo prišaukia blogą nuotaiką ir net depresiją. Tačiau rudeniniai depresijai reikia nepasiduoti ir stengtis elgtis taip, kad ruduo nesugadintų mūsų geros nuotaikos. Šiame straipsnyje rasite 20 būdų, kaip rudenį pakelti nuotaiką.

Kai charakteris ir nuotaika priklauso nuo maisto

Kai charakteris ir nuotaika priklauso nuo maisto

JAV ir Kanados mokslininkai nustatė, kad dvasinė ir emocinė sveikata priklauso nuo to, kokį maistą vartoja žmogus.

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Ar galėtume gyventi be konservantų?

Kelias dienas namuose ant virtuvės stalo palaikius maisto produktus ar neplautą lėkštę, jų paviršių netrukus padengs pelėsis. Tai – grybas, tik, nebent specialiai gamintumėte pelėsinį sūrį, jo greičiausiai nevalgysite. Kad apsaugoti maisto produktus nuo per greito gedimo, žmonės jau nuo seno ėmėsi priemonių, stabdančių pelėsių ir sveikatai pavojingų bakterijų dauginimąsi.

Patiekalai

Patiekalai, kurie ne tik sušildo, bet ir stiprina imunitetą (+receptas)

Sulaukėme pirmojo šaltuko, o tuo pačiu ir žvarbių dienų, tamsių vakarų, kuriais net nesinori niekur eiti iš namų. Tačiau tai puikus metas jaukiai leisti laiką namuose su šeima, draugais, pasigaminti skanią, sušildančią vakarienę.

Helovyno užkandžiai pagal virtuvės šefą Ruslaną Bolgovą

Helovyno užkandžiai pagal virtuvės šefą Ruslaną Bolgovą

Artėja Helovyno šventė, ypač pamėgta aštraus pojūčių mėgėjų, tų, kurie mėgsta nustebinti ne tik save, bet ir kitus įvairiausiais pokštais, kostiumais, žaidimais, na ir žinoma – Helovyno patiekalais. Kuo nustebinti draugus? Į šį klausimą mums atsako virtuvės šefas Rusalnas Bolgovas, kuris visuomet vadovaujasi nuostata, kad „maistas turi būti apgaulingai paprastas, jaudinamai žavus ir nepriekaištingai sveikas…“.

„In Latino“: aštrios temos nemokamuose filmuose apie Kolumbiją

„In Latino“: aštrios temos nemokamuose filmuose apie Kolumbiją

Aštrus ne tik Lotynų Amerikos maistas, bet ir kinas. Tuo įsitikinti bus galima spalio 9–16 dienomis jau devintą kartą vyksiančiame festivalyje „In Latino“. Tai Lotynų Amerikos dienos, kurių metu per tam regionui būdingus vaizdus, garsus, skonius ir kitus mums netradicinius pojūčius leidžiama nors trumpam pajausti, kokiu ritmu teka karštas pietiečių kraujas.