Search Results for: "aš ir psichologija"

Psichologija. Paslaptingasis ebru

Psichologija. Paslaptingasis ebru

„Vandens veidas“ – būtent taip iš persų kalbos verčiamas žodis „ebru“ ir tai tėra tik vienas iš keleto jo reikšmių. Šis menas jau XII amžiuje buvo žinomas Kinijoje, Japonijoje, o XVI amžiaus antroje pusėje Didžiuoju šilko keliu perduotas į Iraną, Turkiją, kur iki šiol ypač mėgstamas ir puoselėjamas.

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Psichologija. Man reikia tave išgelbėti

Baltieji riteriai, anot psichologių Mary Lamia ir Marilyn Krieger, yra tokie žmonės, kurie jaučia nuolatinę pareigą padėti kitiems, juos išgelbėti iš nemalonių situacijų. Tačiau šis siekis toli gražu ne visada būna altruistinis.

Psichologo patarimai. Noriu

Psichologo patarimai. Noriu, kad vyras padėtų auginti vaikus

Sveiki, esu jauna mama, auginu trijų metų sūnų ir netikėtai sužinojau, kad vėl laukiuosi. Nėštumas ir vaikai nėra problema, bet problema yra ta, kad vaikus auginti tenka man vienai. Mano vyras visiškai man nepadeda, jis turbūt nėra keitęs vystyklų ir pampersų, o jei pradeda verkti ar kokios problemos, tai man tenka vienai viską spręsti. Žinau, kad pati dariau klaidų, kad nuo pat pradžios neįjungiau vyro į vaiko auginimą. Tačiau ar įmanoma, kad vyras taptų tėvu ir man padėtų dalintis auginimo sunkumais? Kaip tai reiktų pradėti, kai mes jau trys metai taip gyvename? Būčiau labai dėkinga, jei padėtumėte išspręsti šią problemą. Ačiū.

Kūno kalba: kaip suprasti

Kūno kalba: kaip suprasti, ar JAM/JAI patinki

Kartais negalime nusiraminti, nes niekaip nesuprantame, ar mūsų simpatijos jausmai yra ekvivalentūs. Išsigalvojame įvairiausių būdų, kaip išsiaiškinti. O, pasirodo, tai gana nesunkiai galima padaryti pasidomėjus kūno kalba.

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Visi nešiojame mums prilipdytas etiketes. Malonias – „dosnus“, „linksmas“, „sumanus“ – nešiojame išdidžiai. Skaudžiosios gali tapti našta visam gyvenimui. Etiketę, kuri prilimpa labiausiai ir, be abejonės, daro didžiausią įtaką, daugelis gauna vos gimę: „Berniukas!“ arba „Mergaitė!“ Šiandien įsitikinimai apie lytį keičiasi iš esmės, vien ko vertas faktas, kad feisbukas leidžia pasirinkti iš daugiau kaip 50 terminų lyčiai vartotojo profilyje nurodyti. Kaip tik dėl to žurnalo „National Geographic Lietuva“ sausio numeryje kalbama apie lytį: moksle, socialinėse sistemose ir civilizacijose įvairiais laikotarpiais.

Drama „Stebuklas virš Hadsono“: kas iš tiesų buvo didvyriškai lėktuvą ant upės nutūpdęs pilotas Sully?

Drama „Stebuklas virš Hadsono“: kas iš tiesų buvo didvyriškai lėktuvą ant upės nutūpdęs pilotas Sully?

Visiems, kurie kiek atidžiau domisi tikromis lėktuvų katastrofomis neabejotinai girdėtas vardas Sully. Tai – didvyriu tapęs orlaivio kapitonas Chelsey Sullenbergeris, kolegų draugiškai vadintas Sully, visame pasaulyje išgarsėjęs po to, kai 2009 m. sausio 15 d. herojiškai ant Hadsono upės nutūpdė keleivinį lėktuvą su dviem nebeveikiančiais varikliais. Būtent apie šį jo neįtikėtiną poelgį „Oskaro” laureatas Clintas Eastwoodas sukūrė dramą „Stebuklas virš Hadsono“.

„Yaga Gathering“ – bent kartą turi pamatyti pats  (nuomonė

„Yaga Gathering“ – bent kartą turi pamatyti pats (nuomonė, fotoreportažas)

„Gali labai patikti arba ne, bet bent kartą pamatyti tikrai verta“, – tokią propogandą savo draugų rate skleidžiau po praėjusių metų apsilankymo „Yaga Gathering“. Nuoširdūs, jokios naudos siekimu nepagrįsti viešieji ryšiai suveikė – šįkart į Ežeraičio miške (Varėnos raj.) vykusį festivalį važiavau su gausesne kompanija. Ir jau po pirmosios dienos iš daugelio jų išgirdau pažadą būtinai grįžti čia kitais metais. Na, bet apie viską – nuo pradžių.

Kaip geriau suprasti vyrus: 3 dažniausios klaidos

Kaip geriau suprasti vyrus: 3 dažniausios klaidos

Stipriosios lyties atstovai skiriasi nuo moterų ne tik fiziologiniu požiūriu, bet taip pat ir savo psichologija. Nėra taip paprasta suprasti, ką jie iš tikrųjų jaučia, kuo gyvena ir ko trokšta, tačiau yra dalykų, kurie savo antrąją pusę padeda pažinti geriau.

Apie valgymo psichologiją

Apie valgymo psichologiją

Vien tik tinkama mityba dažnai nepavyksta išspręsti viršsvorio, nuolatinio persivalgymo sunkumų. Žmogaus elgesys ne visada racionalus. Ir nors daugelis apsisprendžia elgtis taip kaip naudinga sveikatai (pvz., sveikai maitintis, sulieknėti), tačiau po keleto savaičių (kartais mėnesių) bandymų susiformuoti naujus įpročius ir vėl grįžta prie senų, nenaudingų. Dar dažnesnis sunkumas, kai gyventi sveikai kartą pavyko, buvo pasiekti norimi rezultatai (ištirpsta nereikalingi kilogramai), tačiau vėliau vėl grįžtama prie prastų valgymo, judėjimo įpročių. Dažnai po tokių bandymų žmogus ima save vertinti, kaip niekam tikusį, bevalį ir visiškai praranda viltį, įtikėdamas, kad jis niekada nesulieknės.

Aktorius Giedrius Savickas nusifilmavo intymioje scenoje

Aktorius Giedrius Savickas nusifilmavo intymioje scenoje

„Nežinau ko griebtis“,- sako aktorius Giedrius Savickas, žvelgdamas į savo partnerės krūtinę naujame filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ tyzeryje. Intymią sceną iš nuotykių komedijos galite pamatyti čia: