Search Results for: "Vilnius – Talinas - Vilnius"

Naujovė vilniečiams – atsiskaitymas už transporto paslaugas mobiliajame telefone

Naujovė vilniečiams – atsiskaitymas už transporto paslaugas mobiliajame telefone

Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai dar šiemet galės nemokamai į savo telefonus įsidiegti „m.transportas“ mobiliąją aplikaciją. Šios aplikacijos pagalba vilniečiams bus patogiau ir paprasčiau įsigyti vienkartinį ar laikiną viešojo transporto mobilųjį bilietą (m.bilietą), susidaryti kelionės maršrutą. Mobiliuoju telefonu taip pat galima bus sumokėti už automobilių stovėjimą, kurio laikas bus skaičiuojamas „Start-stop“ principu. Todėl šios naujovės dėka vairuotojai mokės tik už faktinį stovėjimo laiką.

Naudojantis šia mobiliąja aplikacija galima bus išsikviesti taksi, stebėti taksi automobilio maršrutą, apskaičiuoti orientacinę važiavimo kainą bei apmokėti kelionę. Programa taip pat leis mobiliuoju telefonu rezervuoti ir iš anksto apmokėti važiavimą miesto elektroroleriu „e.oranžinis“. Vartotojas galės pasirinkti, iš kokios sąskaitos – mobilaus operatoriaus ar banko, atsiskaityti už paslaugas.

„Ši mobilioji aplikacija tuo pačiu galėtų tapti ir išskirtine vilniečių aplikacija, kurios vartotojai naudotųsi nuolaidų sistema įsigyjant viešojo transporto bilietus, mažiau mokėtų už naujai steigiamos taksi įmonės paslaugas, automobilių stovėjimą, elektrorolerių nuomą. Nuolaidos būtų suteikiamos tik gyventojams, deklaravusiems savo gyvenamąją vietą Vilniuje“, – sakė e.miesto darbo grupės vadovė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Indrė Jakaitytė.

Pasiūlymus savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ paskelbtam integruotos informacinės sistemos, skirtos aptarnauti elektroninius atsiskaitymus mobiliuoju telefonu už multimodalinio transporto paslaugas Vilniaus mieste, sukūrimo, įdiegimo, integravimo, testavimo, paleidimo ir priežiūros bei papildomų paslaugų pirkimo atvirajam konkursui galima teikti iki gegužės 18 d.

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas, Ciurichas ir Ženeva. O kur Vilnius?

Nesvarbu, ar gyventojai nuomoja būstą Osle, Ciuriche ir Ženevoje, ar turi nuosavą, būdami šiuose miestuose jie tikrai jaučiasi brangiausiais pasaulio gyventojais.

Tokias išvadas priėmė trejus netus pokyčius pasaulyje stebėjęs Šveicarijos UBS bankas. 2009 m. pradėto ir kasmet atnaujinamo tyrimo „Kainos ir atlyginimai: perkamosios galios palyginimas pasaulyje“ (Preise und Löhne – Kaufkraft rund um die Welt) metu ekonomikos pokyčiai stebimi 73 pasaulio miestuose. Tyrimo duomenys nustatomi atsižvelgiant į 122 prekių ir paslaugų krepšelį, 122 su darbu, atlyginimu ir darbo laiku susiję klausimai paremti 14 profesijų duomenimis. Iš viso surinkta 30 tūkstančių anketinių duomenų.

Šių metų tyrimo ataskaitoje skelbiama, kad kainų atžvilgiu brangiausia gyventi yra Norvegijos sostinėje Osle, Šveicarijos miestuose Ciuriche ir Ženevoje. Kiek geriau šioje situacijoje Danijos sostinei Kopenhagai ir Švedijos sostinei Stokholmui.

veicarija, kaip ir Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas, nepriklauso Europos Sąjungai. Jos yra Europos Laisvos Prekybos Asociacijos ( ELPA) narės.

Londonas (Didžioji Britanija) pagal kainų ir paslaugų brangumą užima 15-ą, Dublinas (Airija) – 20-ą, Maskvą (Rusija) – 42-ą vietą. Pigiausiai už 122 prekes ir paslaugas mokėsite Delyje, Mumbajuje (Indija) ir Maniloje (Filipinai).

Vilniuje (60) gyventi pigiau nei Varšuvoje (Lenkija) (46), Šanchajuje (Kinija) (49), Prahoje (Čekija) (52), Rygoje (Latvija) (53) ar Taline (Estija) (56). Tačiau pagal brangumą Lietuvos sostinė lenkia Kijevą (Ukraina) (61), Meksiką (Meksika) (64).

Tyrimas parodė, kad dabar Jungtinių Valstijų miestuose gyventi pigiau nei ankstesniais metais. UBS vertinimu, didžiąja dalimi tam pasitarnavo JAV dolerio kurso kritimas kitų valiutų atžvilgiu.

Didžiausių algų sostinės – taip pat Ciurichas ir Ženeva. Jiedu šiemet į trečiąją vietą nustūmė Kopenhagą, 2009 m. tituluotą atlyginimo dydžio lydere. Visgi Danijos sostinėje po mokesčių valstybei gyventojo kišenėje liktų mažiau nei Osle ar Sidnėjuje (Australija). Šveicarijos priežastis – geresni šalies BVP rodikliai nei praėjusio tyrimo metu. Kopenhagoje šį augimą „sukramtė“ 2 metus augusi infliacija. Danijos ekonomikai įtakos turėjo ir euro nuosmukis. Tuo tarpu Šveicarijos frankas dabar išgyvena aukso amžių.

Londone (22) prieš mokesčius gyventojų gaunamas atlyginimas yra 20 vietoje, dydžiu panašus į gaunamą Majamyje (JAV) ir Vienoje (Austrija). Maskvoje (41) gaunamos algos lygis mažai skiriasi nuo Taipėjaus (Taivanas), Singapūro ir Honkongo.

Taline (46) darbo užmokesčio dydžiai beveik nesiskiria nuo Prahos, Varšuvos ir Stambulo (Turkija). Vilnius pagal šiuos rodiklius – tik 52 vietoje. Jame ne ką geriau nei Bratislavoje (Slovakija), Dohoje (Kataras), Bogotoje (Kolumbija) ar Rygoje (55).

Mažiausi prieš mokesčius atlyginimai – Nairobyje (Kenija), Maniloje, Mumbajuje.

Daugiausiai sau leisti gali Ciuricho, Sidnėjaus ir Liuksemburgo (Liuksemburgas), Majamio ir Los Andželo (JAV) gyventojai. Jų perkamoji galia didžiausia tuo atveju, jeigu jie pirktų savo šalyje pagamintus produktus ir vietoje teikiamas paslaugas.

Maskva pagal šį rodiklį užima 37-ą, Talinas – 43-ą, Praha – 46-ą, Varšuva – 52-ą vietas.

Vilniaus ir Rygos padėtis dar prastesnė – jie atitinkamai dalinasi 54 ir 57 vietomis. Šios Baltijos šalių sostinės rodikliais yra panašios į Santjagą (Čilė) ir Buenos Aires (Argentina). Kijevas pagal šiuos paskaičiavimus – 68-as.

Gal vertėtų ir nenusivilti… Savo šalyje pagaminto „tipiško prekių krepšelio“ beveik neįperka Meksiko, Manilos, Nairobio ir Džakartos (Indonezija) gyventojai.

Visus tyrimo duomenis rasite UBS internetiniame puslapyje.

Šie rodikliai dar ne kartą keisis. Valiutų kursai tai kyla, tai leidžiasi. JAV doleris neseniai buvo smukęs kaip niekad žemai, vis daugiau kritikos sulaukia euras. Šių metų rugpjūtį Šveicarijos frankas buvo pasiekęs neregėtas aukštumas, o dabar yra vėl kiek „palengvėjęs“.
O kas bus rytoj?
Nerijus Drochneris

„Tallinn Music Week“ pradėjo muzikos atlikėjų ir dalyvių registraciją

„Tallinn Music Week“ pradėjo muzikos atlikėjų ir dalyvių registraciją

Didžiausia Baltijos šalyse kasmetinė muzikos konferencija ir festivalis „Tallinn Music Week“ (TMW) jau kviečia registruotis muzikos atlikėjus ir dalyvius. Registracija į šį renginį prasidėjo pirmadienį oficialioje jo svetainėje www.tmw.ee. Muzikos atlikėjų paraiškos bus priimamos iki gruodžio 1 dienos. Iki šios dienos galios ir ankstyvoji „Early Bird“ registracija dalyviams.

Geriausios šokolado vietos Europoje

Geriausios šokolado vietos Europoje

Manoma, kad šokoladą žmogus atrado dar 1100 m. prieš mūsų erą. Nuo tada šokoladas tapo toks populiarus, kad dabar šokoladas yra ir kasdienis desertas, ir gardi šventinė dovana. Pateikiame geriausias vietas Europoje, kurias savo kelionių žemėlapiuose turėtų įrašyti kiekvienas šokolado mėgėjas.

„ADrenalinas 2011“: lietuviška reklama „nuolaidomis“ nebeserga

„ADrenalinas 2011“: lietuviška reklama „nuolaidomis“ nebeserga

Iki lietuviškos reklamos festivalio „ADrenalinas 2011“, vyksiančio š.m. rugsėjo 23 d., likus kelioms savaitėms komisijos nariai dalijasi įspūdžiais apie šių metų lietuviškos reklamos „derlių“. Iki rugsėjo 5 d. festivalio dalyviai dar gali registruoti konkursinius darbus.

„Nuolaidų“ epidemija jau praeityje

Anot reklamos specialistų, lietuviškos reklamos rinkos situacija gerėja. Lietuvos reklama persirgo „nuolaidų“ epidemiją: kaina vis rečiau akcentuojama kaip pagrindinė reklaminės kampanijos žinutė ir nedrąsiai, bet jau po truputį gręžiamasi į kūrybiškumą.

„Pastebime, jog pagerėjo mikroklimatas tiek pačiose agentūrose, tiek santykiuose su klientais. Klientai jau nebetraktuoja komunikacijos biudžetų kaip „krištolinio kiaušinio“, kurį reikia labai kruopščiai saugoti nuo kūrybinių išsišokimų ir laiko nepatikrintų, neaprašytų sprendimų“, – teigia „ADrenalinas 2011“ komisijos narys VRS WPI strateginis planuotojas Antanas Pipiras.

Amerikietiški kalneliai

A. Pipiras šiemet pastebi pokyčių ir reklamos planavime. „Dar prieš metus reklamos verslas buvo praradęs tempą: kūrybiškumas buvo itin griežtai planuojamas, numatomi nepajudinami grafikai, kada, kas ir kieno bus patvirtinta. Šiemet jau tenka pakliūti ir į „amerikietiškus kalnelius“, klientai nebe taip bijo rizikuoti, viskas daroma sparčiau, spontaniškiau. Kartais dideli tempai baigiasi nesusipratimais „eteryje“, o kartais kaip tik, atvirkščiai: gavus „išsilaisvinimą“ iš griežto valdybų tvirtinimo, agentūroms pavyksta įgyvendinti kūrybiškesnes, drąsesnes idėjas“, – pasakoja A. Pipiras.

Anot reklamos specialistų, lietuviškos reklamos kokybė sparčiai vejasi vakarietiškus standartus, o stipriausia kokybės atžvilgiu – televizijos bei spaudos reklama. „ADrenalinas 2011“ komisijos narys reklamos agentūros „Milk“ kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius pasakoja, kad šiais metais lietuvių darbai pastebėti ir tarptautiniame lygmenyje, publikuojami viename garsiausių reklamos žurnalų „Luerzer‘s Archive“, portale www.adsoftheworld.com. Anot R. Stanevičiaus anksčiau tokie pasiekimai būdavo labai reti, o dabar tampa kone kokybine norma.

Nauja nominacija – veiksmai socialiniuose tinkluose

Šiemet festivalyje „ADrenalinas 2011“ pristatoma nauja apdovanojimų kategorija – veiksmai socialiniuose tinkluose. Festivalio organizatoriai prognozuoja didžiulį kategorijos populiarumą, o komisijos nariai tikisi staigmenų. „Džiaugiuosi, kad atsirado tokia nominacija. Nors socialiniai tinklai ir jų efektas tikslinei auditorijai ypač mažoje šalyje dar sunkiai pamatuojami, tačiau šis komunikacijos kanalas tikrai turi stiprių privalumų. Viliuosi pamatyti darbų, kurių pats nepastebėjau ir tikiuosi, kad tokios kategorijos atsiradimas paskatins klientus kitaip žvelgti ir į ateities projektus socialiniuose tinkluose“, – pasakoja A. Pipiras.

Komisijos narys R. Stanevičius socialiniuose tinkluose pasigenda eksperimentų. „Lietuviai dažniausiai pritaiko jau išbandytas technikas ir sprendimus. Teko gerti „Coffee Inn“ nemokamos „Foursquare“ mero kavos, tačiau orkaitės su „Twitter“ dar nesujungėme ir draugų „Facebook“ už mėsainį neaukojome“, – lietuvišką santūrumą per dantį traukia R. Stanevičius.

Darbų registracija į festivalį „ADrenalinas 2011” iki rugsėjo 5 d. (pirmadienio) vyksta svetainėje www.adrenalinas2011.lt. Konkursiniai darbai turi būti sukurti ir viešai demonstruoti 2010 m. gegužės 1 d. – 2011 m. gegužės 1 d.

Bilietus į apdovanojimų renginį, vyksiantį rugsėjo 23 d. Vilniuje, Menų fabrike „Loftas“, galima įsigyti internetu www.bilietupasaulis.lt bei „Bilietų Pasaulio“ kasose.

Apie festivalį „Adrenalinas 2011“
Festivalyje „ADrenalinas” aukso, sidabro ir bronzos apdovanojimai bus įteikti kūrybingiausiems reklamų autoriams 14 nominacijų: už geriausius dizaino sprendimus, Interaktyvios reklamos sprendimus, išorinę reklamą, kūrybiškiausią žiniasklaidos panaudojimą, netradicinės reklamos sprendimus, paslaugų reklamą spaudoje, produktų reklamą spaudoje, paslaugų reklamą TV ir kine, produktų reklamą TV ir kine, radijo reklamą, reklamos kampaniją, socialinę reklamą, veiksmus socialiniuose tinkluose ir už tiesioginės rinkodaros sprendimus.

Geriausias festivalio darbas bus apdovanotas „Grand Prix” prizu, geriausias užsakovas – „Metų kliento” apdovanojimu, o agentūra – „Metų agentūros“ titulu.

Konkursui pateiktus darbus vertins kompetentinga komisija, kurios nariai penki Lietuvos ir penki užsienio šalių atstovai. Į reklamos festivalį „ADrenalinas“ išrinkti nugalėtojų atvyks: Lazlo Falvay (Y&R kūrybos direktorius, Budapeštas), Madis Ots („Vatson Wunderman“ kūrybos direktorius, Talinas), Ruslan Prochakov („Saatchi&Saatchi“ vykdantysis direktorius, Baltarusija), Mariusz Pitura (JWT kūrybos direktorius, Varšuva). Komisijos pirmininkas – Carl Le Blond („Ogilvy“ grupės vykdantysis kūrybos vadovas). Lietuviškąją komisijos dalį sudarys „Milk“ kūrybos vadovas Rimantas Stanevičius, VRS WPI strateginis planuotojas Antanas Pipiras, Not Perfect | Y&R kūrybos vadovas Marius Lukošius, „Adell Taivas Ogilvy“ tekstų kūrėjas („copywriter“) Mindaugas Juozapavičius bei „DDB Vilnius“ tekstų kūrėjas Skomantas Janonis.

EKO žygio dalyviai į Taliną nuvažiavo tikrai pigiai

EKO žygio dalyviai į Taliną nuvažiavo tikrai pigiai

Benzinas su 15 proc. bioetanolio Lietuvoje sulaukia vis daugiau dėmesio. Vairuotojai šiuos degalus renkasi dėl patrauklios kainos bei mažesnio išskiriamų į aplinką teršalų kiekio. Tuo praktiškai įsitikinti galėjo ir ekonominio žygio automobiliais Vilnius – Talinas – Vilnius dalyviai, į kurių automobilių bakus buvo pilamas 98E15 benzinas. 13 Lietuvos ekipažų bei 1 ekipažas iš Latvijos įveikė beveik 1500 km trasą, besitęsiančią per tris Baltijos valstybes.

Legenda grįžta: profesionalūs dviratininkai riedės per Lietuvą

Legenda grįžta: profesionalūs dviratininkai riedės per Lietuvą

Rugpjūčio pabaigoje vyksiančiose didžiausiose per 20 metų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic chain tour“ trasų, esančių Lietuvos teritorijoje, pobūdis pareikalaus išskirtinio lenktynininkų komandų susitelkimo.

Kaip spaudos konferencijoje teigė „Baltic chain tour“ organizatoriai, lenktynių dalyviai mūsų šalyje susidurs su panašiomis į lenktyniavimo kalnuose sąlygomis.

Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinio sekretoriaus ir varžybų organizatoriaus Lietuvoje Vaclovo Šiugždinio teigimu, Lietuvos teritorijoje vyksiantis pirmieji „Baltic chain tour“ etapai žada būti intriguojantys jau vien savo trasomis.

Nuvykiti pas brolius estus dar nebuvo pigiau!

Nuvykiti pas brolius estus dar nebuvo pigiau!

Tarptautinė keleivių pervežimo kompanija „Lux Express Group“ vakar atidarė naują mažų kainų „Simple Express“ autobusų maršrutą sujungiantį Vilnių ir Taliną.

„Atidarydami mažų kainų autobusų maršrutą į Taliną, norime savo keleiviams pasiūlyti daugiau galimybių keliauti palankiomis kainomis. Be to, šis maršrutas turėtų paskatinti lietuvius keliauti į Taliną, kuriame šiais metais bus apstu įvairių kultūrinių renginių,“ – sako Hannes Saarpuu, „Lux Express Group“ valdybos pirmininkas.

Miestų

Miestų, kuriuose geriausia gyventi, TOP 10

Firmos „Mercer“ konsultantai sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose geriausios gyvenimo sąlygos. Kiek netikėta tai, jog aukščiausiame dvidešimtuke nėra nei vieno JAV miesto, tuo tarpu sąraše dominuoja Europa – jame atsirado vietos ir Lietuvos sostinei.

„Baltic chain tour“ lenktynių sostinės Lietuvoje tapo Šiauliai ir Panevėžys

„Baltic chain tour“ lenktynių sostinės Lietuvoje tapo Šiauliai ir Panevėžys

2011 metais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyksiančių didžiausių daugiadienių dviračių varžybų „Baltic chain tour“ partneriais tapo Šiaulių ir Panevėžio miestai. Renginio organizatorių teigimu, pradėtas bendradarbiavimas yra reikšmingas indėlis į sklandų didžiausių Baltijos šalyse rengiamų lenktynių įgyvendinimą.

Kaip teigia Lietuvos Dviračių Sporto Federacijos (LDSF) generalinis sekretorius ir lenktynių organizatorius Lietuvoje Vaclovas Šiugždinis, šią savaitę pasiektas susitarimas su Šiaulių ir Panevėžio savivaldybėmis yra itin svarbus, visų pirma, organizaciniu aspektu. Abu šie miestai prisidės prie lenktynių trasos parengiamųjų darbų, jos saugumo užtikrinimo bei deramo šalies ir užsienio dviratininkų komandų priėmimo.

„Turint omeny būsimų daugiadienių lenktynių mastą, betarpiškas organizatorių ir atstovų iš miestų, sutikusių tapti varžybų partneriu, bendradarbiavimas bus labai naudingas ir palengvins daugelį rengimo darbų“, – pažymi V. Šiugždinis.

Šiaulių miesto mero Genadijaus Mikšnio teigimu, pasiūlymo, prisidėti prie prestižinių lenktynių rengimo, ilgai svarstyti nereikėjo, nes tokio lygio varžybomis Baltijos šalys, tikėtina, įneš reikšmingą indėlį į dviračių sporto kultūrą, todėl tapti to dalimi jam yra didelė garbė.

„Viso miesto vardu džiaugiuosi, kad galime prisidėti prie šio įspūdingo renginio. Sieksiu teikti visapusišką pagalbą ir daryti viską, kas yra mano, kaip miesto mero, galioje, kad tokio lygio varžybos vyktų kuo sklandžiau ir saugiau“, – teigia G. Mikšnys.

2011 m. rugpjūtį vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse daugiadienių dviračių lenktynių trasa Lietuvoje drieksis nuo Vilniaus iki Šiaulių, kurios svarbiausi etapai vyks Vilniaus, Panevėžio ir Šiaulių miestuose.

Vertindamas pradėtą bendradarbiavimą, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius priduria, kad galimybė prisidėti prie lenktynių parengiamųjų darbų ne tik pradžiugino jį ir kitus savivaldybės darbuotojus, bet ir leido visam miestui pasijusti svarbiam.

„Lenktynėse dalyvaus per dvidešimt Baltijos ir užsienio šalių dviratininkų komandų, taigi mums tenka nemenka atsakomybė deramai jas priimti. Tikėtina, kad šios varžybos pritrauks daugiatūkstantines žiūrovų minias, todėl visų pirma rūpinsimės lenktynių saugumo užtikrinimu bei tinkamu dalyvių ir lenktynių svečių sutikimu“, – sako V. Satkevičius.

„Baltic chain tour“ lenktynėse dalyvaus po 3 – 4 komandas iš kiekvienos Baltijos valstybės bei dar apie 9 komandas iš Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Suomijos ir kt. užsienio valstybių. Lenktynes sudarys penki etapai: rugpjūčio 17 d. Vilnius – Panevėžys, rugpjūčio 18 d. Panevėžys – Šiauliai, rugpjūčio 19 d. Ryga – Sigulda, rugpjūčio 20 d. Viljandi – Viljandi ir rugpjūčio 21 d. Viljandi – Talinas. Varžybų kilometražas –  834 km.