Search Results for: "Sunkiau nei Dangus"

Kurto Cobaino biografija – pataikavimas Courtney Love? (Recenzija)

Kurto Cobaino biografija – pataikavimas Courtney Love? (Recenzija)

Charles R. Cross parašytos roko muzikos dievuko Kurto Cobaino biografijos „Sunkiau nei dangus“ išleidimas lietuviškai – išties džiugus įvykis mūsų knygų leidybos padangėje. Knygų apie K. Cobainą ir „Nirvaną“ išleista ne viena ir ne dvi, tad norisi pasakyti, kad su pasirinkimu leidėjai neprašovė – šis bestseleris 2002 m. laimėjo prestižinį JAV kompozitorių, autorių ir leidėjų asociacijos įsteigtą ASCAP Timothy White Award prizą už „išskirtinę biografiją“.

K. Cobaino „Gyvulių ūkis“

K. Cobaino „Gyvulių ūkis“, perdozavimai ir kt. liguisti pomėgiai (Video)

Kurto Cobaino kūnas su nukreiptu į smakrą šautuvo vamzdžiu rastas 1994 m. balandžio 8 d. Buvo nustatyta, kad jis mirė balandžio 5 d., tačiau, kaip teigia medikai, tai galėjo atsitikti 24 valandomis vėliau ar anksčiau. K. Cobainu gyvenu jau antrą savaitę. Pabaigusi jo, šiemet lietuvių kalbą išleistą 2001 m. biografiją dėmesio vertais faktais dalinuosi su Laikas.lt skaitytojais šiandien, kuomet galbūt jis ir sunaikino save paskutinį kartą.

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Jauno žmogaus dvejonės

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: Jauno žmogaus dvejonės

Kai minčių srautai subėga į tuščią ertmę, žodžiai nebetenka prasmės. Tyliam kambaryje kartkartėmis suvibruoja mobilusis telefonas, pranešdamas apie tuščią savo bateriją ir prašydamas šeimininko jį įkrauti. Tačiau jo niekas neklauso ir leidžia merdėti toliau. Gyvenimas be tikslo ir be noro, nors prieš akis stovi didžioji viską nulemianti gyvenimo kryžkelė. Ir mintys kuria šviesius planus, tačiau tamsus debesis temdo akis ir kūnas nebeklauso proto. Melas, visa tai melas.

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: CV gyvenimo meilei

Esė konkursui „Ištrauk mane iš stalčiaus“: CV gyvenimo meilei

Kiekviena istorija turi pradžią, tik mes patys nusprendžiam nuo kurios vietos ją pradėti pasakoti kitiems … O savo istoriją pradėsiu nuo tos dienos, kai į širdį pasibeldė meilė ir atėjusi viską sujaukė, paliko tik chaosą… Papasakosiu apie jausmą, nuo kurio mes dažnai bandom pabėgti, bet kurio trokšta net blogiausi žmonės… Sudarysiu sąrašą dalies savo gyvenimo… Aprašysiu tuos, kurie atnešė šį tą neįprasto… Nepristatinėsiu žaisliukų, kuriuos mylėjau ir kuriais labai žavėjausi… Čia tik tie, kurie mane padarė manimi… Tokia, kokia esu dabar…

Jaunas Tilto gatvės rašytojas K. Klimas: „Moterys visuomet mane gniuždo“

Jaunas Tilto gatvės rašytojas K. Klimas: „Moterys visuomet mane gniuždo“

Karolis Klimas – Vilniaus Tilto gatvės rašytojas, kurio pagrindinis šioje žemelėje tikslas – išleisti knygą apie savo netikėtumų kupiną gyvenimą, moteris ir alkoholį, nuoskaudas ir tikslus. Tiesa, Karolis jau gali pasigirti šūsnimi tekstų, kuriuos publikavo „Literatūroje ir mene“, „Šiaurės Atėnuose“ bei „Metuose“. Be to, įkvėptas vienintelės savo gyvenime mūzos – moters, kuria vadina savo sielos bičiule, Karolis maždaug prieš pusmetį sukūrė apsakymą „Juliana“, o kiek anksčiau literatų skaitymų vakare pristatė ir bene vieną žinomiausių kūrinių „Kur dingo Tomas Morisonas?“.

Pagrindinės šeimoje kylančių konfliktų priežastys (praktinis vadovas vyrams)

Pagrindinės šeimoje kylančių konfliktų priežastys (praktinis vadovas vyrams)

Kaip būtų nuostabu, jeigu visame pasaulyje būtų tik viena ir vienintelė skandalų bei skyrybų priežastis. Arba bent jau penkios…

Ieva ir jos gamtos fotografijos

Ieva ir jos gamtos fotografijos

Laikas.lt toliau tęsia „Talentų banko“ dalyvių paiešką ir pristato fotografę Ievą, kurios mėgstamiausia kūrybos sritis – gamtos fotografija.

Menų spaustuvėje – viskas apie ... vyrus

Menų spaustuvėje – viskas apie … vyrus

Vokiečių šiuolaikinio šokio trupės „Silke Z./ resistdance“ gastrolės Menų spaustuvėje užduoda netikėtą klausimą – kas jis toks, šiuolaikinis vyras? Juolab – laimingai išgyvenęs po amžiaus vidurio krizės, atšventęs 50-ąjį jubiliejų ir vis dar nesiruošiantis nusėsti ant parko suoliuko su anūkėliais? O kas, jeigu tas vyras – šokėjas, choreografas ar aktorius, tai yra jo profesinis pasaulis atvirai išpažįsta jaunystės kultą (ir turi tam fiziškai apčiuopiamų priežasčių?) Dar baisiau – jokių anūkėlių taip ir „nenutiko“?

Kovo 23 ir 24 dienomis MS rodomas šokio ir teatro spektaklis „Tik tarp mūsų: Jessas sutinka Angų“ siūlo susimąstyti apie tai, kodėl yra taip, kad pusamžis vyras scenoje atrodo egzotika? Juolab, jei ten jis atsiduria būtent tam, kad papasakotų apie save – vyrą, žmogų, kartos atstovą, o ne perteiktų atsietą istoriją.

Pasak rašytojo, sociologo, kultūros kritiko Artūro Tereškino, vyrai šiais laikais yra silpnoji lytis, šiai temai jis skyrė ir naujausią savo knygą „Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“. Ar spektaklis „Tik tarp mūsų: Jessas sutinka Angų“ patvirtins mokslininko įžvalgas, sužinosime kovo 23-iąją, nes A. Tereškinas žada dalyvauti po spektaklio rengiamoje diskusijoje.

Ne pirmą kartą Lietuvoje viešinčios vokiečių šiuolaikinio šokio trupės „Silke Z./ resistdance“ spektaklis – antrasis skirtingoms kartoms skirto projekto „Tik tarp mūsų!“ epizodas. Šokio spektaklių serija nagrinėja įvairių amžiaus tarpsnių, kartų problematiką.

Pirmoji projekto dalis nėrė į trisdešimtmečių pasaulį, šiuo metu ruošiamasi darbui apie keturiasdešimtmetes dirbančias motinas ir paauglius. Serijos sumanytoja, choreografė ir režisierė Silke Z. teigia, kad ją labiausiai domina tai, kaip viena ar kita žmonių karta išreiškia save, sau aktualias temas ir kokiais būdais visa tai galima perteikti publikai. Kiekviena amžiaus grupė sukuria savo unikalią kalbą, kurią sudaro žodžiai, judesiai ir tiesiog nepakartojamas buvimas scenoje.

Spektaklis „Jessas sutinka Angų“ – garsaus amerikiečio choreografo Jesso Curtiso ir škotų režisieriaus Anguso Balbernie – susitikimas. Jie susitinka pašokti, pasišnekėti, pabambėti apie neišnaudotus talentus, nerealizuotus troškimus, nemenkus poreikius ir svajones.

Gyvenimo patirtis yra įrašyta ant kūno tarsi knygoje: kadaise nekantrios mamos išnarintas petys, darant akrobatinius šuolius su slidėmis lūžę kaulai, pasekmės po nevykusio kabėjimo ant lyno šiuolaikinio cirko spektaklyje… Atskleisdami šiuos kūno „įrašus“, į šeštą dešimtį įkopę vyrai truputį primena mažus berniukus, kurie giriasi randais.

Pasak „Kölner Kultur“ apžvalgininko Thomaso Lindeno, rašiusio apie spektaklio premjerą 2010 metų lapkritį, „Jessas sutinka Angų“ yra tikras įvykis: „Ne tik todėl, kad šiuolaikinio šokio scenoje retai pamatysi tokio amžiaus atlikėjus. Dar ir dėl to, kad abu spektaklio dalyviai yra ypatingos asmenybės“.

Angusas Balbernie: „Man 56-eri. Apie 30 metų užsiimu šokiu ir teatru. Norėjau būti skulptorius, bet viskas, ką bandžiau sukurti, subyrėdavo. Norėjau tapti garsus futbolininkas kaip George‘as Bestas, bet 14-os susilaužiau koją. Dar svajojau apie muzikanto karjerą, bet ji taip pat nepavyko. Taigi liko tik šokis. Norėjau vaikų, bet taip ir netapau tėvu. Norėjau meilės, bet ją aptemdė mano vaikystė. Nieko nežinau apie Dievą. Dabar senstu ir laukiu, kad dangus duotų ženklą. Sutarti su publika man – lengva. Su gyvenimu – sunkiau.“